CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 19:03
lithium, za tą piosenkę dziękuję. Skąd wiedziałaś, że słucham Nightwish? Na dodatek śnieg na ochłodę :D Jesteś super!
Nicholas1981

przez lithium 08 sie 2015, 20:05
Ciesze się że trafiłam z tym kawałkiem. W taki upał przyda się coś na ochłodę ;)
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

`Blis­kim mów, gdy­by py­tali, że chwi­lowo zmieniałam ad­res, że w niebie leczę duszę z sil­ne­go prze­daw­ko­wania rzeczywistości.

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 20:09
lithium, jasne. Już cię lubię :D
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 08 sie 2015, 20:27
Człowiek jest zwierzęciem społecznym, jak to powiedział Arystoteles. Siedząc od dwóch czy trzech dni w domu i, poza krótkimi wypadami, nie wychodząc na zewnątrz odczułem srogi spadek nastroju. Zwłaszcza w dniu w którym nieprzespałem jednej nocy. Ale już jest O.K.
Moje wakacje są dość leniwe: pracuje, pracuje, uczę się i gram w trójeczkę Wiedźmina. Szarzyzna, a na dworze taki upał.
Żeby przegnać złe myśli:
https://www.youtube.com/watch?v=dSMhbb_ ... freload=10
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez lithium 08 sie 2015, 21:16
A próbowaliście tego specyfiku? :D Może to jakiś magiczny lek ;) reklama pozitivna - https://www.youtube.com/watch?v=39BCBCPy2ig
Hej!
Ciut za mało jest
Tego życia, żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic!

`Blis­kim mów, gdy­by py­tali, że chwi­lowo zmieniałam ad­res, że w niebie leczę duszę z sil­ne­go prze­daw­ko­wania rzeczywistości.

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 21:18
lithium napisał(a):A próbowaliście tego specyfiku? :D Może to jakiś magiczny lek ;) reklama pozitivna - https://www.youtube.com/watch?v=39BCBCPy2ig

No chyba żartujesz :D :D :D
Nicholas1981

przez lithium 08 sie 2015, 21:29
Już tyle leków przetestowałam że jak zobaczyłam tą reklame to przeszło mi przez myśl że może właśnie-Pozitivum :D by pomógł .. nie no żartuje ;)
Ostatnio edytowano 08 sie 2015, 21:38 przez lithium, łącznie edytowano 1 raz

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 21:35
Tak naprawdę pomaga upór i silna wola. Leki są dla słabeuszy
Nicholas1981

przez lithium 08 sie 2015, 21:45
Wiem że same leki nie rozwiążą problemu jakim jest Chad, niestety.
To walczysz z tym całkowicie bez leków?? Zrezygnowałeś bo nic nie pomagały? Często masz nawroty?

Ja już raz samowolnie odstawiłam leki i skończyło się to manią.. nie było wtedy ciekawie ze mną.. :?

przez Łapa 08 sie 2015, 22:06
Nicholas1981 napisał(a):Tak naprawdę pomaga upór i silna wola. Leki są dla słabeuszy

Nicholas przestań sączyć tą antyfarmakologiczną propagandę! :P
Tylko leki + terapia, no chyba, że jest się bardzo ciężkim przypadkiem...

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 22:12
Nie biorę leków, prócz lamitrinu i doraźnie czegoś co mnie pacyfikuje jak się zaczyna górka. Ostatnio mi się udało wyjść z hipomanii i nie wpadłem w manię (a to dla mnie plus bo poprzednie trzy razy miałem w czasie manii silną psychozę z urojeniami itd., skończyło się szpitalem). Brałem zolafren przez miesiąc i wszystko wróciło na swoje miejsce, więc odstawiłem. Leki szybko na mnie działają, bo nie jestem do nich przyzwyczajony. Na razie nie mam deprechy, może leciutki spadek nastroju. Liczę, że dam sobie radę. Siłą woli... :D Aha, choruję od ponad ośmiu lat i chyba dopiero teraz jestem na dobrej drodze ku oświeceniu i ujarzmieniu chadu, a przynajmniej oswojeniu go na tyle, żeby się przestać bać nawrotów.
Nicholas1981

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 22:13
Łapa napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):Tak naprawdę pomaga upór i silna wola. Leki są dla słabeuszy

Nicholas przestań sączyć tą antyfarmakologiczną propagandę! :P
Tylko leki + terapia, no chyba, że jest się bardzo ciężkim przypadkiem...

To jest Twoje zdanie. Możesz mnie uważać za ciężki przypadek, ale jednak sobie radzę. A inni niech robią co chcą.
Nicholas1981

przez slow_down 08 sie 2015, 22:46
Łapa jak zawsze dobrze mówi, a wie co robi - ma niestety duże doświadczenie. Siłą woli można rzucić palenie, ale nie zapanować nad chemią mózgu...

Biorę tą olanzapinę na noc, a nasennie zaczyna działać dopiero na drugi dzień, nienormalne.
slow_down

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 22:53
Każdy reaguje inaczej. I na tym to polega. Może niektórzy MUSZĄ brać leki a ja nie muszę. Panuję nad tym i tyle. Leki mi niszczą mózg. Nikt mnie nie przekona, że muszę je brać stale, bo przecież one de facto nie leczą, tylko likwidują objawy. Czasem się przydają, żeby szybciej spacyfikować manię. Biorę doraźnie i potem odstawiam. Jak nie ma objawów chorobowych po co się truć?
Nicholas1981

Sortuj wg