CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez joaszka 07 sie 2015, 22:02
Nie wierzyłam w diagnozę. Uważałam, że to nie może być prawda. Że lekarz i psycholog nie dość dokładnie mi się przygladają, a wszystkie objawy to tylko i wyłącznie skutki coraz to kolejnych leków. W końcu poszlam do poradni zdrowia psychicznego z nerwicą, depresję miałam wcześniej raz w życiu...
Ale teraz widzę,że mogli mieć rację.

A SSRI biorę od dawna właśnie przeciwlękowe. Teraz schodzimy z 15 mg escitilu docelowo do zera.
joaszka

przez joaszka 07 sie 2015, 22:04
Noo po kwetiapinie pięknie się śpi.
joaszka

przez slow_down 07 sie 2015, 22:23
Mnie pomagają na sen tylko leki uzależniające, ale nie chcę znowu wpakować się w nałóg. Nie wiem, co z tym snem zrobić. Jak już zasnę, wybudzam się co pół godziny.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 07 sie 2015, 22:31
Probowaleś chlorprotiksen? Nie uzależnia tak jak benzo. Mi na jakiś czas pomógł.
joaszka

przez Bode Miller 07 sie 2015, 22:37
najlepiej mi się spało po trittico :)
Bode Miller

przez joaszka 07 sie 2015, 22:49
Mi też, ale przestało działać po jakichś 2 miesiącach, tak jak chlorprotiksen.
joaszka

przez slow_down 08 sie 2015, 10:00
O w mordę, ale jestem zmasakrowany po 2,5mg olanzapiny. Kiedyś nie czułem senności na tym leku, ale wtedy brałem pobudzającą wenlę, więc może dlatego. Z plusów - stonowane emocje, brak lęków, opanowanie. Karwasz twarz, 3 kawy mocne wypiłem w przeciągu 2 godzin, a i tak jeszcze o 9 rano musiałem się kimnąć. Dobrze, że takie zamulenie zawsze przechodzi z czasem.
slow_down

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 10:01
A ja właśnie odstawiłem zolafren :D. Spacyfikowałem hipomanię i będzie na tyle...
Nicholas1981

przez dr. Psycho Trepens 08 sie 2015, 10:38
smieszne jest to ze w tym temacie co najwyzej 50% ma prawidlowo zdiagnozowane CHAD,
reszta osob mogla dostac taka diagnoze na odczep się albo na wyrost, lub samemu sobię
przypinając łatkę
CHAD nie jest częstą chorobą jak depresja/lęki/zaburzenia osobowości - tutaj z zaburzonych jest 3/4 (75%),
reszta to inne zaburzenia, ale CHAD to jest max 25% chorujacych na zaburzenia afektywne.
Nie wymyslam sobie, tylko siedze dlugo w temacie i widze jak malo osob ma CHAD, potwierdzilo
mi to 3 lekarzy ktorzy pracuja od lat w szpitalach + prywatnie.

Więc trochę przesadzamy z tym "Chadowaniem" ;)
A wiem co mówię.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Bode Miller 08 sie 2015, 11:41
36 stopni na nordicu po lesie.Bezcenne spalanie kalorii :). Łykam Seronil już ponad 6 tygodni. Nie ma jakiejś spektakularnej poprawy, Z drugiej strony zmniejszyły się nieco skutki uboczne. Nie ma takich zawrotów głowy jak na początku. Libido padło do 0. Zrobiłem się też trochę wyjebanym emocjonalnie bezbekiem. Będę brał ten lek już chyba do końca. Nawet jak mi nie pomoże. Ewentualnie poczekam na nowe wynalazki Lundbecka. Typu Rapastinel i Keta. Na miłą sobotę łapcie pedała co opowiada o swojej depresji w Dzień Dobry TVN.
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/m ... 54493.html
Bode Miller

przez Wolfx 08 sie 2015, 11:57
Bode Miller, Nie wstawiaj tu takich ciepłych ciotek,bo się porzygam ;)
Wolfx

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 12:01
Wolfx a podobno miałeś się wykasować z forum :D Przyznaj że chodziło ci o to, żeby laski płakały, ze odchodzisz i namawiały do pozostania.
Nicholas1981

przez Wolfx 08 sie 2015, 12:29
Nicholas1981, Mam czas do środy ;)
Wolfx

przez Nicholas1981 08 sie 2015, 12:31
Wolfx, to zrób na koniec jakąś rozróbę. Dostaniesz bana i nie będziesz mógł wrócić :D Przynajmniej pozostawisz po sobie jakiś ślad i będzie weselej.
Nicholas1981

Sortuj wg