CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Wolfx 28 lip 2015, 23:59
Nowa ja, Depakiniarz ma się dobrze.Czasem z nim piszę na FB ;)
Wolfx

przez Bode Miller 29 lip 2015, 20:51
Dokładnie 5 tygodni jadę na Prozacu. Dzisiaj dzień z lepszym samopoczuciem. Nie mam już zawrotów głowy. Śpię normalnie i jako tako funkcjonuje. Lek zawsze łykam o 4:30. Potem dalej idę spać. Przerywam sobie REM.Dzień zaczynam od kawy i jeszcze około południa poprawiam energetykiem. Trochę się od nich uzależniłem. Pije je codziennie od początku kuracji fluoksetyną. Do 2 godzin od spożywki czuje się zaktywizowany. Potem przychodzi jeszcze większe zmęczenie i zwarzywienie. Zawsze tankuje o 13, żeby ostatnie 2 godziny pocisnąć na pełnej ..... SSRI nie takie straszne jak je piszą chciałoby się dzisiaj powiedzieć :).
Bode Miller

przez wloczykij1980 29 lip 2015, 22:08
Witam wszystkich serdecznie
To moj pierwszy post na tym forum . A oto moja historia ...
Rok temu zdiagnozowano u mnie nerwice lekowa, bralam Amitryptyline 20 mg przez 4 miesiace , wszystko bylo cacy , zeszlam z tabletek , i jest raz dobrze raz zle juz od 8 miesiecy . Pisze pod tym tematem , bo moj stan zaczyna mnie martwic . Od miesiaca mam silne wahania nastroju . Przychodza w najmniej oczekwianym momencie , stany depresyjne lub silna apatia trwaja kilka godzin , maks do 2 dni , potem jest normalnie ok , ostatnio jednak tak od paru dni , jest strasznie dziwnie , czuje wszystkie objawy nerwicy itp itd plus dziwne wrecz bolesne podekscytowanie , ktore powoduje ze chce sie normalnie ciac, czuje sie tak niewygodnie , czasami poprostu niewyrabiam. Normlanie funkcjonuje , chodze do pracy itp itd , spie ok . Poszlam z tym do 2 psychiatrow , kazdy mowi ze to stany lekowe moga tak robic ... Nie zroumcie mnie zle , nie szukam na sile choroby , ale te dziwne roazchwiania mnie strasznie niepokoja , wydaja mi sie nie do ogarniecia , co innego leki , obawy a co innego takie wariacje emocjonalne . Co o tym sadzicie , czy ktos mial takie poczatki , Prosze pomozcie bo fiksuje ....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 29 lip 2015, 22:25
Halo ,- halo ,-
A to są za porządki? A co tu się wyprawia? Heheheh

Tak tal żyje żyje.
Takich skurwieli ziemia nie zabiera - nosi.

Tak ostatnio na spotkaniu tutejszej nacji w Pouzen ktoś wspominał o forum i wówczas przed oczyma mymi ukazała się projekcja i jak pomyślałem ze Wy tu dalej w niedoli(?) stwierdziłem ze tu wracam :D W zasadzie dużo by pisać co u mnie ze zdrowiem i pozycja w tym smutnym jak pizda świecie ale powiem ze jest dość przyzwoicie jak na króla szczurów :D Szrajbne coś jutro bo dzisiaj leże juz na tapczanie po dropsach i trochę mi to zakłóca obraz wiec tak pisze aby pisać mordeczki. Chodze spać z kurami (czyli jak się robi ciemno) bo o świcie wstaje do roboty zapierdalac i robić hajs - to juz brzmi fajnie!!! Nie było mnie chyba z 300 stron albo więcej zaległości nie nadrobie ale bede na bierzaco od teraz. To na dziś tyle bo wizja się urywa lecz coś jutro szrajbne. Hasta mañana.

przez Wolfx 29 lip 2015, 22:56
Asmo, ;)
Wolfx

przez Siarlek 29 lip 2015, 22:59
Hej chłopaki i dziewczyny. Mam do was takie pytanko. Choruję na nerwice, depresję. Do nie dawna brałem paro, które zresztą łykałem też z dwa lata temu. Na paro, kiedy na niego wchodziłem albo schodziłem miałem pewien objaw, który do dzisiaj wzbudza niepokój. Przychodziły mi do głowy różne słowa, nazwał bym je obcymi słowami np. drzwi kapusta, komandor itp itd ;). Na dodatek, kiedy zaczynałem leczenie i czułem się źle to te słowa, myśli stawały się głośne i szybkie. Nasilało się kiedy byłem zmęczony. Miałem to tylko na zmianie dawki paro i ostatnio rezygnowałem właśnie z paro i to znowu mi się trochę pojawiło. Bardzo mnie to straszy. Pytałem o to wiele lekarzy i większość mówiła, że nie wie co to i mam się tym za bardzo nie przejmować... Co mnie trochę denerwuje bo jak to, że taki straszny objaw i mam się nie przejmować a oni nie wiedzą co to jest! Zacząłem więc szukać na swoją rękę.
https://en.wikipedia.org/wiki/Racing_thoughts - tu jest opis tego co doświadczam na wiki
https://www.youtube.com/watch?v=uLni3XEHjTw - a tu przykład jak to wygląda na yt. U mnie to wygląda inaczej bo te myśli nigdy nie były tak głośne. Dodatkowo nigdy mnie nie obrażały. To były słowa, które gdzieś tam przeczytał w ciągu dnia, czy zasłyszana muzyka.
Dużo osób na zagranicznych forach opisuje to doświadczenie. I tu właśnie spraw do was ;) Bo często piszą, to ludzie z nerwicą albo CHAD. Czy wy kiedyś doświadczyliście czegoś podobnego? Jeżeli tak, to czy wasi lekarze wiedzieli co to jest? Ostatnio byłem u jednego czarnoksiężnika i on mnie przestraszył, że dla niego to jak schizofrenia brzmi. Inni lekarze nigdy tego tak nie podpisywali.

przez khaleesi 29 lip 2015, 23:40
Nowa ja, wszystko ok u Depakiniarza. A kto pyta? :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Wolfx 30 lip 2015, 00:17
khaleesi, Idż może o romansach pogadać,wścibska kobieto ;)
Wolfx

przez marwil 30 lip 2015, 00:33
O Asmodeusz.
Jak tu klepałeś w niedoli, to wypadałoby zanim zrezygnowałeś z forum oświadczyć to chociaż.
Jeden drugiego ma tu w dupie, bo zmaga się z własnym udupieniem, lecz resztki pozorów warto zachować.
Spekulowaliśmy, że odwaliłeś kitę.
To hasta lavista, baby.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez dr. Psycho Trepens 30 lip 2015, 02:27
Na razie jest w miarę dobrze, noga skręcona, dochodzi do siebie.
10 dni bez roweru, jutro czas rozruszać kości i powracać do formy.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez marwil 30 lip 2015, 10:39
Siarlek napisał(a):Hej chłopaki i dziewczyny. Mam do was takie pytanko. Choruję na nerwice, depresję. Do nie dawna brałem paro, które zresztą łykałem też z dwa lata temu. Na paro, kiedy na niego wchodziłem albo schodziłem miałem pewien objaw, który do dzisiaj wzbudza niepokój. Przychodziły mi do głowy różne słowa, nazwał bym je obcymi słowami np. drzwi kapusta, komandor itp itd ;). Na dodatek, kiedy zaczynałem leczenie i czułem się źle to te słowa, myśli stawały się głośne i szybkie. Nasilało się kiedy byłem zmęczony. Miałem to tylko na zmianie dawki paro i ostatnio rezygnowałem właśnie z paro i to znowu mi się trochę pojawiło. Bardzo mnie to straszy. Pytałem o to wiele lekarzy i większość mówiła, że nie wie co to i mam się tym za bardzo nie przejmować... Co mnie trochę denerwuje bo jak to, że taki straszny objaw i mam się nie przejmować a oni nie wiedzą co to jest! Zacząłem więc szukać na swoją rękę.
https://en.wikipedia.org/wiki/Racing_thoughts - tu jest opis tego co doświadczam na wiki
https://www.youtube.com/watch?v=uLni3XEHjTw - a tu przykład jak to wygląda na yt. U mnie to wygląda inaczej bo te myśli nigdy nie były tak głośne. Dodatkowo nigdy mnie nie obrażały. To były słowa, które gdzieś tam przeczytał w ciągu dnia, czy zasłyszana muzyka.
Dużo osób na zagranicznych forach opisuje to doświadczenie. I tu właśnie spraw do was ;) Bo często piszą, to ludzie z nerwicą albo CHAD. Czy wy kiedyś doświadczyliście czegoś podobnego? Jeżeli tak, to czy wasi lekarze wiedzieli co to jest? Ostatnio byłem u jednego czarnoksiężnika i on mnie przestraszył, że dla niego to jak schizofrenia brzmi. Inni lekarze nigdy tego tak nie podpisywali.

Miałem to w trakcie brania leków SSRI.
Męczące natrętne flashbacki - właśnie muzyki najczęściej.
To nie jest schizofrenia.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez joaszka 30 lip 2015, 20:02
Mam to samo, norma. Tyle,że pojawiło się zanim zaczelam brać SSRI. Po rozpoczęciu terapii ucichły, ale ostatnio mam silne manie i wtedy wracają.
joaszka

przez Asmo 30 lip 2015, 21:27
Wypadaloby pozory zachować. A co wolno i co warto. A co trzeba i co można. Jakoś od kiedy siegam czeluści mej pamięci i umysłu to zawsze sralem na swoje dobre imię bo takiego nawet nigdy nie było. Nie mniej jednak wtranżoliłem się tutaj do ludzi a nie żeby ktoś się z postów cieszył więc nikt nikogo nie ma w dupie a gdybym miał wówczas otwarcie bym to zamanifestował. Wszak jeszcze wczoraj pałałem iskierką radości zakładając tu a Ty to tak jakbys mi łeb dalej wsadził pod wodę :D
Allelujah chwalmy pana :D
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Bode Miller 30 lip 2015, 21:45
Asmo fajnie ,że wróciłeś. Co tam u Ciebie? Jak kręgosłup? Próbowałem Cię nawet kilka razy sprowokować kąśliwymi postami z myślą ,że wrócisz i zaczniesz znowu pisać :).
Bode Miller

Sortuj wg