CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez DobryDuszek 29 lis 2012, 22:57
Nie mówię o badaniach na Chad... Włóczykij, pisze przede wszystkim o senności, która jest jego problemem. A taki objaw może występować przy wielu innych chorobach. Ale łatwiej jest wywróżyć komuś z fusów chorobę psychiczną, niż przeprowadzić kilka (lub kilkanaście), badań, żeby dla świętego spokoju wykluczyć inne przyczyny.

Pozdrawiam

przez Pandorka 29 lis 2012, 23:57
Jakie badania masz na myśli, poza tarczycą? Z chęcią kiedyś zrobię. Ja nie potrafię spać w nocy, dopiero nad ranem zaczynam zasypiać i potem śpię ile wlezie. Nawet do 15 godzin. Jeśli jestem zmuszona do działania, to gdzieś tam po drodze przysypiam, ziewam non-stop. Niby czuję się wówczas zmęczona po takim dniu, kiedy tylko kimam z doskoku i powinnam zasnąć od razu jak tylko się położę np. o 23:00, ale gdzie tam.. mój organizm czeka do późniejszych godzin z zaśnięciem, a potem śpię, śpię i śpię...

przez amfibia 30 lis 2012, 00:00
girl anachronism napisał(a):amfibia, powinnaś zgłosić się do szpitala z takimi myślami :!:

Zostałam na samej lamo i olanzapinie. Zobaczymy, co będzie.

Mam je od 9 roku życia, zwykle pojawiają się codzienne , przywykłam, i tak nic nie robię tylko się boję, że kiedyś coś zrobię.
Neurotop - 300mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DobryDuszek 30 lis 2012, 00:04
Przede wszystkim sprawdziłbym sobie poziom cukru, ewentualnie krzywa cukrowa z poziomem insuliny. Poza tym TSH, FT3 i FT 4 to nie jedyne hormony, jest ich sporo więcej, chociażby prolaktyna, testosteron, itd. Swoją drogą hormony tarczycy o których wcześniej pisałem, nie świadczą wcale o prawidłowej pracy tego narządu. Mogą to być też problemy z ciśnieniem, niedotlenieniem, lub jakimiś niedoborami (może anemia). To jest tylko to, co przychodzi mi na szybko, gdyby zgłębić problem, zapewniam Cię, że przyczyn może być znacznie więcej.

Pozdrawiam

przez Pandorka 30 lis 2012, 00:15
Poziom cukru w normie... ciśnienie ummm raczej jestem niskociśnieniowcem z wysokim pulsem... badaniana tarczycę robiłam. Zbadanie innych hormonów typu testosteron wymaga chyba wizyty u specjalisty... mam problem z włoskami wyrastającymi m.in. na brodzie i pamętam, że powiedziano mi wtedy, że to może być coś z hormonami i musiałabym się zapisać w innymmieście do specjalisty. U swojego lekarza swojego czasu nic nie usłyszałam poza tym, że wszystko jest w normie i z cyklem spania nie nalezy walczyć...

przez Włóczykij 30 lis 2012, 00:57
DobryDuszek
Wiem, że chorób powodujących jest mnóstwo. U mnie zanim poszedłem do psychiatry wykluczono już Stwardnienie Rozsiane i Boreliozę - również kilka objawów się zgadzało. Miałem też robione badania krwi na różne rzeczy - sam nie wiem jakie :) O tarczycy słyszałem i chciałem właśnie podjąć ów myśl gdy nadszedł epizod maniakalny, który przesądził sprawę. Ale zapiszę się do endoktrynologa i żeby się upewnić obadam co z tarczycą - badań nigdy za wiele. Kto wie - może mam jednocześnie chad i coś nie tak z tarczycą :)

przez Pandorka 30 lis 2012, 01:29
Szukanie przyczyn senności, bezsenności to jak szukanie igły w stogu siania:/ Jak już coś się uda "ponaprawiać" to przychodzi stes na przykład i wszystko rozwala.

przez eroica 30 lis 2012, 02:25
u mnie niestety kwetiapina przestała w zasadzie działać nasennie - nie wiem, czy pytać o olanzapinę (to chyba częstsze połączenie z fluoksetyną?)
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez sens 01 gru 2012, 11:58
hej wszystkim

od prawie 4 tygodni mam Zoloft oprócz lamotriginy i Spamilanu.
No i ten Zoloft chyba mnie zaczyna wyciagać w górę - widze poprawę.
Miałam 2 całkiem fajne dni a i zazwyczaj lepiej mi idzie mobilizacja i mniej lęku oraz myśli depresyjnych.
Jeszcze nie jest całkiem ok ale znacznie lepiej.
Tylko sny mam takie że rano jestem wykończona i kiepskim nastroju i muszę to przełamywać z ogromnym wysiłkiem.

Amfibia jak Twoje MS?
S jak... jak się miewasz? cały czas remisja?
Widmo jak sobie radzisz w obcym kraju?

Witamy Włoczykiju i Pandorka trzymam kciuki za Was.

życzę wszystkim jak najmilszego weekendu
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez namiestnik 01 gru 2012, 21:24
Pandorka napisał(a):Jakie badania masz na myśli, poza tarczycą? Z chęcią kiedyś zrobię. Ja nie potrafię spać w nocy, dopiero nad ranem zaczynam zasypiać i potem śpię ile wlezie. Nawet do 15 godzin. Jeśli jestem zmuszona do działania, to gdzieś tam po drodze przysypiam, ziewam non-stop. Niby czuję się wówczas zmęczona po takim dniu, kiedy tylko kimam z doskoku i powinnam zasnąć od razu jak tylko się położę np. o 23:00, ale gdzie tam.. mój organizm czeka do późniejszych godzin z zaśnięciem, a potem śpię, śpię i śpię...

Jak bym siebie słyszał sprzed jakiegoś czasu.

przez Włóczykij 02 gru 2012, 02:04
sens
Jakie masz sny? Masz dużo koszmarów?

Ja mam pełno. Ostatnio wnosiłem ciężką wannę na ostatnie piętro swojej kamienicy, ale zostawiłem ją na półpiętrze bo znalazłem dowód i postanowiłem odnaleźć właściciela. Wszedłem do góry, a tam impreza pełno moich znajomych. Właściciela dowodu nie odnalazłem, ale gdy wróciłem na półpiętro to moja żeliwna wanna była zniszczona - przepołowiona idealnie równo :why: Wkurzyłem się, wziąłem dwa noże, kumpla do pomocy i wyrżneliśmy tak z połowę swoich znajomych w zemście za zniszczoną wannę. Potem aby pozbyć się ciał pokroiliśmy je na kawałki i ugotowaliśmy w kwasie solnym, ale dziwiło mnie, że wyglądały jak pokrojone ziemniaki i wcale nie było krwi :) Takie mam teraz sny, hehe. Innym razem byłem Aragornem i Boromir przekazał mi bardzo ważną tajemnicę państwową w postaci stenogramu rozmowy jakiś ważnych polityków - to miało być poufne i miałem przekazać to tylko zaufanym znajomym, ale nie bacząc na radę zamieściłem to na facebooku. Potem politycy mówili o mnie w TV, a ja się bałem, że mi antyterroryści na chatę wjadą o 6:00 rano :) I tak prawie codziennie.

A biorę 150 Lamitrinu i 1500 Depakine Chrono (3x DCh 500).

przez Pandorka 02 gru 2012, 06:44
Mam dwadzieścia minut do północy, mam nadzieję, że zasnę zaraz, nie będę męczyć się do rana. Dzisiaj zasnęłam coś około 4 i nie dałam rady wstać i pójść na lekcje, chociaż oczywiście przebudziłam się o ośmej.. wystarczyło postawić stopę na podłodze, ale zbyt leniwa byłam. Wyłączyłam budzik i poszłam w kimę dalej. A potem leżałam aż usłyszałam, że moi współlokatorzy usunęli się z kuchni, dopiero wtedy wyślizgnęłam się ze swojej norki, coś około 12 czy też 13.

przez Ghandi 03 gru 2012, 01:38
Hej, wszystkim dawno tu nie zaglądałam, a to dlatego ,że czuję się dobrze i cieszę się życiem na nowo ;-) i nawet może lepiej niż wtedy kiedy myślałam, że było dobrze ;-)
Podsumowując moja 2 letnia walkę z Chad i moje przemyslenia, jestem teraz pewna , że to da się każdemu pokonać, DA SIĘ!!!
Potrzebna jest tylko nieziemska cierpilwość, wytrwałość, wiara ! i 100% zaufanie do swojego DOBREGO lekarza!
Nic nie trwa wiecznie , a dzięki wytrwałości osiągniemy ZWYCIĘSTWO w każdej dziedzinie życia ;-D

Pozdrawiam WAS gorąco ;-D

Effectin
Mirzaten
Lithium Carbonicum
Eutyrox (nie zapomnijcie o tarczycy, niedoczynność podtrzymuje depersję! )

przez girl anachronism 03 gru 2012, 14:12
Ghandi, wierzę, że california rocket fuel + lit powodują u Ciebie remisję. Piękny stan :)

U mnie dziwnie. Z jednej strony nastrój na poziomie zero, ani w górę ani w dół, normalna aktywność, z drugiej gdzieś z tyłu głowy cały czas kłębią mi się myśli autodestrukcyjne. Czy przywrócenie antydepresanta coś by pomogło? W skali Becka mam 6 punktów, więc żadnej depresji, tylko te natrętne myśli...
wild hearts can't be broken.

F31

Sortuj wg