CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kazimierz61 07 maja 2015, 07:04
Od jutra zaczynam brać 100mg Lamotrixu, czuję się beznadziejnie, ale gdzieś tam wieczorem pojawia się nadzieja i pozytywne myśli, co ja bym zrobił bez tej nadzieji. Od pewnego czasu nachodzą mnie myśli, że już nigdy nie będzie dobrze, że już na zawsze będę do niczego i moje życie obróci się w egzystęcjalny byt, w pewnej mierze już takie jest od początku stycznia, ale mam na myśli że do końca życia będę chodził ze spuszczoną głową i gdzieś tam będą się przeplatać niewielkie przebłyski kiedy to na chwilę ją podniosę.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Wolfx 07 maja 2015, 07:11
kazimierz61, Minimalna dawka lamotryginy która ma zabezpieczać przed deprechą to 200mg
Dopiero wchodzisz na lek,do 200 jeszcze brakuje no i lek się dosyć długo rozkręca,ale bądż dobrej myśli.
Powodzenia i uszy do góry ;)
Wolfx

przez guernone 07 maja 2015, 10:12
Lamo biorę już 10 miesięcy i szczerze Wam powiem, że trudno mi ocenić jego działanie.
Mimo już tylu miesięcy wciąż potrafię mieć mega doły, okresy euforii, różne dziwne stany zmieniające się w cyklu nawet kilkugodzinnym.
Owszem, mam duże problemy natury psychologicznej, ale chyba dopiero odstawka lamo dałaby mi obraz ile tak naprawdę ten lek jest wart.
Lamo określiłbym jako subtelny lek, nie ma kopa, ale i uboków niedużo. Kwestia tylko na ile jest subtelny, a na ile elegancko działa w tle nie dając tak tego bezpośrednio odczuć.
Tak czy inaczej mam wrażenie, że jest trochę przeceniany.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wolfx 07 maja 2015, 10:25
guernone, Na każdego pewnie inaczej działa,ja jak weszłem na ten lek to ogarnięty naprawdę jestem ;)
Uboków żadnych,miałem 2 razy hipo,ale to przez to że nie wciągam depakine(mam ją w zadku)hipo spacyfikowałem 5mg olanzapiny.
Pracuję normalnie,staram się żyć na poziomie z przed choroby i mi to dosyć fajnie wychodzi.
W domu problemów mnóstwo,ale staram się mieć wywalone na to bo synalek niereformowalny/u mnie ma dożywotnio kredki /
Trzymajcie się jakoś chłopaki ;)
Wolfx

przez Waplo 07 maja 2015, 21:17
Kto ma ochotę proponuje przeczytanie na internecie artykułów na temat poziomu cholesterolu a depresji(też i w ChAD )
Okazuje się ,że niski poziom cholesterolu ma zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Polecam np. artykuł "Niedobór cholesterolu-Powrót do marzeń"
Myślę ,że warto spróbować.

przez Tańczący z lękami 08 maja 2015, 00:03
a jednak nie będę odstawiał całkowicie lamo póki co. Dziś w pracy ludzie pytali mnie, czy wszystko w porządku. Nie mogę się oszukiwać, że nie czuję różnicy. Nie znoszę też tego uczucia, kiedy spięta od bólu psychicznego twarz musi zrobić wszystko, aby nie pokazać światu, jak źle jest naprawdę. Przypomniałem dziś sobie, jak wyglądają wrota prawdziwej depresji...Nie wiem dlaczego, ale czasem chyba lubię być blisko tych wrót, bo wtedy czuję, że jeszcze żyję> Nie chcę jednak za żadne skarby ich ponownie przekroczyć. Jestem chyba nieco popierdolony...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez kazimierz61 08 maja 2015, 06:02
Wczoraj przeleżałem cały dzień, obejżałem dwa filmy byle mieć na czym wzrok zawiesić, no i trochę w internecie pobuszowałem, zresztą tak jak i każdy dzień. Mam ostatnio złe dni załamuję, się prawie do nikogo się nie odzywam, w głowie pustka lub destrukcyjne myśli. Mam wyżuty sumienia, że jestem bezproduktywny, choroba mną żądzi, nie potrafię się jej przeciwstawić. Moi bliscy już też mają tego dosyć poprostu to widzę, nie jest to zbyt komfortowa sprawa, kiedy widzę różne żeczy i nie mogę tego zmienić. Moje myślenie czasem przerośnięte jest na wskroś autodestrukcją, albo tak jak bym wychodził z siebie i ipatrzył na wszystko z boku, takie uczucie nie jest przyjemne bo robi mi się mętlik w głowie którego nie potrafię opanować. Takie i inne uczucia mnie nachodzą, lecz żadne z nich nie poprawia mi nastroju.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez kazimierz61 10 maja 2015, 05:54
Wczoraj poszedłem popracować koło domu, syn kosił trawnik a ja obciąłem żywopłot maszynką, trochę pracy i koszulkę musiałem wykręcać, to wszystko chyba przez te lekarstwa. Jest to dla mnie sukces, bo od stycznia nic nie robię, może to być oznaka nadchodzącego lepszego samopoczucia, czy działania leków, albo jest to tylko faza ChADu, ale i tak jakaś zmiana bo od czterech miesięcy jestem w dole, a może pogoda też ma wpływ, więcej słońca i jest cieplej, sam nie wiem.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Bode Miller 10 maja 2015, 19:23
Ale chujowo. Jak można tak źle się czuć? Totalne zwarzywienie, zidiocenie a do tego nasilony niepokój. Całe życie rozjebane przez tą chorobę. Nie wróci się do normalności już nigdy. Na razie mam 28 lat a co będzie jak będę miał 40,50,60? Zostanę sam jak palec. Bez żadnego wsparcia,rodziny i prawdopodobnie pieniędzy. Do dzisiaj sobie nie mogę wybaczyć ,że mam doczynienia z depresją. Samobójstwo to jednak najlepsze rozwiązanie, ale chyba brakuje mi jaj na taki krok.
Bode Miller

przez marwil 11 maja 2015, 23:11
Jack na Wellbutrinie po początkowej poprawie potrafi nadejść pogorszenie.
Zaciśnij zęby, zrealizuj plan czasowy z dawkowaniem. Jest duża szansa.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez kazimierz61 12 maja 2015, 06:51
Zaczynają mi się zdarzać nie kontrolowane zakupy, żona to zauważyła i zaczęła się ze mną kłócić, no i teraz to widzę. Tydzień temu kupiłem router do komputera bo uznałem że muszę zwiększyć zasięg wifi, kazałem go synowi zainstalować, ale okazało się że nie jest kompatybilny z starym sprzętem. Wczoraj pojechałem go oddać z zamiarem dołożenia kolejnych 200 zł i kupienia innego droższego, lecz żona zaczęła ostrzegać mnie że znowu zaczynam z drogimi zakupami bez których da się żyć, pokłuciłem się z nią i nie miałem zamiaru jej posłuchać, lecz po drodze zmieniłem zdanie, oddałem router i nie kupowałem nic w zamian. Nie wiem czyżby to były oznaki hipomani? Sądzę że za wcześnie tak myśleć, ale z drugiej strony zdażają mi się momenty niesamowitego wk...enia na wszystko i na wszystkich, to nie jest nic przyjemnego, a za chwilę wpadam znowu w depresję, idę leżeć i nie odzywam się do nikogo. Jedynie boję się że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana i jeszcze bardziej będzie utrudniać życie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez marwil 12 maja 2015, 08:45
Kazimierz, gdyby to była mania, to pewnie kupiłbyś pewnie nowy komputer z nowym routerem, zmienił dostawcę internetu itp, nie oglądając się na kasę.

przez dr. Psycho Trepens 12 maja 2015, 22:50
marwil napisał(a):Kazimierz, gdyby to była mania, to pewnie kupiłbyś pewnie nowy komputer z nowym routerem, zmienił dostawcę internetu itp, nie oglądając się na kasę.

hehe, dokładnie.
ludzie nadużywają terminu "mania" podobnie jak "adhd" ;)
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez kazimierz61 13 maja 2015, 07:18
Ja powiedziałem hipomani, a nie manii, tak się składa że wiem na czym polega chipomania, uczestniczyłem w psychoedukacji podczas ostatniego pobytu w szpitalu, a jeśli chodzi o 100% manię, to raczej jej nie miałem jak już to polekową i to na krótko. Ja mam ChAD typu ll, a więc depresyjny i poruszam się między kilkumiesięczną depresją a krótką hipomanią, ale w większości depresją. Teraz muszę ostrożnie z lekami żeby nie przecholować, bo mogą pojawiać się początki hipomanii, a ja wolałbym wejść w remisję choroby, ostatnio dwa sezony miałem spokój, liczę że teraz też się uda.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Sortuj wg