CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 05 maja 2015, 00:20
Mam coraz więcej myśli egzystencjonalnych podsumowujących moje nędzne życie.
Wnet je wyartykułuję...
Myślę że mój koniec zbliża się nieubłaganie
To zaledwie kilka lub kilkanaście miesięcy.
Dlatego staram się żyć tak zwaną pełnią życia. Na tyle na ile to pierdolonee kurestwo pozwala....
...nie mam podpisu...

przez Nihil 05 maja 2015, 19:42
INTEL 1, marwil, Coby odgonić uciążliwe myśli egzystencjalne, proponuję Wam do tego wieczornego browarka przyjemną lekturkę: "Kroniki Jakuba Wędrowycza" (i jej kontynuacje) autorstwa Andrzeja Pilipiuka - lekki, humorystyczny cykl opowiadań pisany w swojskim klimacie, gdzie postać głównego bohatera (alkus, kłusownik, bimbrownik, egzorcysta-amator :D) bez wątpienia przypadnie Wam do serca ;)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/5049/kro ... wedrowycza

http://www.pilipiuk.com/index.php/cykl- ... wedrowyczu

"Główny bohater to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą – a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków regularnie likwiduje przedstawicieli wrogiego rodu – Bardaków. Z racji posiadania pewnych nadnaturalnych zdolności dokonuje też eksterminacji duchów, wampirów, utopców, zombiaków oraz wszelakiej innej „paranormalnej gadziny”. W wolnych chwilach odczynia uroki, zdejmuje klątwy a nawet kilka razy podejmuje się ratowania ludzkości. Wszystkie zadania wykonuje narąbany w sztok, przedkładając prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad subtelniejsze metody rozwiązania konfliktów.

W postaci Wędrowycza jak w soczewce skupiają się wszelkie możliwe polskie wady, przywary i stereotypy – ale jego chamstwo, wieśniactwo, buractwo, brak rozterek i hamulców moralnych oraz bogaty arsenał broni i materiałów wybuchowych zapewniają mu przewagę nad każdym przeciwnikiem."

:D
robaki-biedaki xD

przez kazimierz61 05 maja 2015, 20:02
Zaczynają mi się mieszać nastroje, może to jest sygnał że Lamotrix zaczyna działać i zaczyna się coś dziać z moim nastrojem. Od piątku zaczynam dawkę 100mg. Teraz jest znowu gożej, bardzo reaguję na docinki żony, a ona znowu pastwi się nade mną że nic nie robię, a ja poprostu mam z tym problem, żadnej motywacji i chęci, pusto w głowie, nie potrafię zebrać myśli i skupić się nad jakimś zajęciem.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 05 maja 2015, 22:55
a ja czuję dłutowanie w głowie podczas redukcji lamotryginy. Sądziłem, że gorzej być nie może, a jednak może. Raz czuję się jak człowiek, bo pojawia się więcej emocji i energii a później dopada mnie straszny smutek i właśnie wspomniane dłutowanie i lęk temu towarzyszący. Stronię wówczas od ludzi a w głowie pulsuje jedna myśl: "Boże mój, czemuś mnie opuścił?"
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez guernone 05 maja 2015, 23:32
tancerzu, a dlaczego schodzisz z lamo?

przez Tańczący z lękami 06 maja 2015, 00:16
guernone, bo na lekach czuję się źle a czasami b. źle a biorę je długo i regularnie więc czas złamać schematy

przez guernone 06 maja 2015, 01:19
rozumiem, ale z drugiej strony można śmiało powiedzieć, że lamo to subtelny lek
może kopnięcia nie ma, ale i uboków malutko
może jednak warto na niej zostać albo wręcz zwiększyć dawkę do 200 mg?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez kazimierz61 06 maja 2015, 06:43
Ja właśnie na to liczę że doktorka wycofa mi inne antydepresanty i na to miejsce zwiększy Lamotrix.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Wolfx 06 maja 2015, 08:53
guernone, Dawka lamotryginy 200mg to dawka terapeutyczna taką dawkę należy brać żeby coś działało,albo większą,branie poniżej 200 jest raczej bez sensu.Ja wciągam 100rano i 100 wieczorem -Depakine chrono nie zażywam bo mnie ten lek wkurvia ciagnę tylko na lamotryginie i jest Ok.
Wolfx

przez guernone 06 maja 2015, 11:29
Wolfx, mam podobne zdanie, jeśli lamo to tylko 200 mg
dlatego polecam tańczącemu 200 mg

przez marwil 06 maja 2015, 12:58
kazimierz61 napisał(a): Teraz jest znowu gożej, bardzo reaguję na docinki żony, a ona znowu pastwi się nade mną że nic nie robię, a ja poprostu mam z tym problem,

Odkręć na maxa:

lub:

po czym przechylając wypełniony po brzegi puchar złocistego trunku zwieńczony koroną grubej piany - wydaj potężne czknięcie, ogłaszając wszem i wobec, że Tyś jest dominującym zwierzem. Oddaj nie spuszczając koniecznie wody równie pienisty mocz.

Tylko uważaj, żeby Ci nie odśpiewała "Preussen Gloria" ;)
Zapuszczanie jej kolekcji Mieczysława Fogga mija się z celem.

Nihil :)
Czytałem "Zagadka Kuby Rozpruwacza"

Utkwiło mi w pamięci:

"Miotany nadciągającymi torsjami"
lub
"Wpatrywał się chciwie w wór z koziej skóry"

przez Wolfx 06 maja 2015, 13:54
marwil, Ja jak jestem wkurviony to odpalam to:

Oczywiście na full i mam w dupie wtedy wszystko ;)
Wolfx

przez Nicholas1981 06 maja 2015, 14:27
Biorę lamo 200 mg (100+100) a jednak zaliczyłem teraz spadek w dół, chociaż pewnie gdybym nie brał byłoby gorzej. Sam już nie wiem. Nie chcę brać nic więcej, jestem trochę rozczarowany, że mnie nie utrzymało na powierzchni.
Nicholas1981

przez Tańczący z lękami 06 maja 2015, 21:20
Po prostu rozczarowałem się lamo i innymi lekami. Lamo brałem max 100mg, ale zawsze z antydepami, bo u mnie dominuje depresja. Sorry, ale jak 100mg nie działa na moje objawy, które miałem takie same przed kuracją lamo to ja nie wierzę również i w ten lek. Jestem obrażony i zawiedziony. Poza tym lamo odbiera mi trochę kondycję, mój organizm teraz nieco odżył, zobaczymy na jak długo. Jak będzie dużo gorzej to wrócę na większą dawkę a jak nie to wypierdal.m z jadłospisu

Sortuj wg