CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez nieboszczyk 27 kwi 2015, 20:16
nie lubie papierosów.alkohol tak sobie
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez guernone 27 kwi 2015, 23:35
Minęło już chyba 5 tyg. od kiedy wyciągnąłem z szuflady paro i zacząłem wcinać na śniadanie. Przyznam, że to jedna z lepszych moich decyzji ostatnimi czasy. Mocno osłabły lęki, doły są o wiele bardziej płytkie, o dziwo nastrój się wyrównał tak, jakby paro było stabilizatorem. Motywacja do działania jest na przyzwoitym poziomie, mam wystarczająco dużo energii w trakcie dnia, sen jest ok, apetyt na optymalnym poziomie, koncentracja i pamięć nieco lepsze. Wszystko zaczyna się prostować i czuję, że idzie w dobrym kierunku. Odżyłem psychicznie i w konsekwencji również fizycznie.

lamo + paro = git mix

przez Tańczący z lękami 28 kwi 2015, 22:10
guernone, wierzę, że paro Cię stabilizuje, bo "jechałem" na tym leku równo 7 lat. Obecnie testuję gabapentynę, ale jeśli coś pójdzie nie tak, to kolejnym lekiem będzie właśnie paroksetyna
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alutkaa 29 kwi 2015, 13:59
Witajcie,
Postanowiłam dołączyć do waszego forum, po wczorajszej wizycie u lekarza. Mój mąż choruje na chad I z objawami psychotycznymi, obecnie nastąpił nawrót chroby i jakaś zmiana, lekarz podejrzewa zmiane na chad mieszany... Od miesiąca pomimo brania przez męża leków przez nasze życie przeszło "tornado". Ostatnie wydarzenia odbiły się również mocno na mnie..Nie wiem co się ze mną dzieje, mam ogromne problemy z pamięcią, koncentracją. Cały czas czuję wew. niepokój, bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi, nie potrafię sobie znalezc miejsca i chyba nie potrafię już normalnie funkcjonować. Po wczorajszej wizycie u lekarza mam doła, stwierdził, że u mnie też nie możemy wykluczyć co najmniej spectrum chad...Rok temu trafiłam do innego lekarza z objawami nerwicy lękowej, dostałam lek Parogen, który po 3 miesiącach wywołał u mnie hipomanie i właśnie na tej podstawie obecny lekarz nie wyklucza że mogę mieć spectrum chad... Przepisał mi xanax ale doraznie...W ulotce czytam, że skutkiem ubocznym też może być wystąpienie hipo lub manii. Boję się tego brać po doświadczeniach z Parogenem... Chciałam was zapytać czy jeśli po xanaxie wystąpiłaby u mnie znowu hipo to będzie to potwierdzeniem że mam predyspozycję do chad ? Jak dokładnie objawia się spectrum chad ? Niestety na wczorajszej wizycie nie zdążyłam o wszystko dopytać i na razie jestem totalnie skasowana psychicznie przeżyciami ostatnich miesięcy związanymi z nawrotem choroby męża i podejrzeniem u mnie w mniejszym stopniu ale jednak tego świństwa..:(

przez guernone 29 kwi 2015, 19:37
Tańczący z lękami napisał(a):guernone, wierzę, że paro Cię stabilizuje, bo "jechałem" na tym leku równo 7 lat. Obecnie testuję gabapentynę, ale jeśli coś pójdzie nie tak, to kolejnym lekiem będzie właśnie paroksetyna

Szczerze mówiąc trochę dziwi mnie jak fajnie paro u mnie zaskoczyła. I w jaki sposób działa. Chyba nie ma co drążyć tematu dlaczego tak jest.
A Ty dlaczego po tych kilku latach zrezygnowałeś z paro? Jaką miałeś przez ten czas dawkę?

przez Tańczący z lękami 29 kwi 2015, 23:46
alutkaa, benzo jest właśnie na zbicie manii więc sie nie martw
guernone, brałem non-stop 20mg a po odstawce katastrofa więc wskoczyłem na 30mg, ale i tak nie było dobrze, stąd nadal poszukuję wody na pustyni

przez Tańczący z lękami 29 kwi 2015, 23:55
W ogóle naszła mnie dziś pewna refleksja. Chorować zacząłem dawno, dawno temu za siedmioma górami więc na początku próbowałem wyzdrowieć ufając Bogu. Niestety ten miał na mnie wyje.ane więc oddałem się w ręce psychoterapii i psychoterapeutów. Ponieważ to absolutnie nic nie wniosło, zostałem zmuszony zaufać lekom. Zastanawiam się, bo jestem właśnie na tym etapie, w czym mogę pokłaść swoją nadzieję w następnej kolejności? Chyba zostanie mi tylko pętla na szyję...hehe

przez oskaka 30 kwi 2015, 00:02
Tańczący z lękami, Dalej będzie medycyna alternatywna ;) nie lepiej pogodzić się z Bogiem i brać leki?
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Bode Miller 30 kwi 2015, 08:34
Bode Miller napisał(a):
oskaka napisał(a):Tańczący z lękami, Dalej będzie medycyna alternatywna ;) nie lepiej pogodzić się z Bogiem i brać leki?

Medycyny alternatywnej absolutnie nie polecam. Leczyć depresje u Homeopaty czy Bioenergoterapeuty to tak jakby się poszło na sushi do chińskiej budy ze słabej jakości jedzeniem a nie japońskiej restauracji. Niby ma to jakiś mały związek ,ale jednak jest to całkiem co innego. Ludźmi zdesperowanymi i zrezygnowanymi najłatwiej jest manipulować. "Szamani" nie mają podstawowej wiedzy na temat tych chorób. Byłem naiwny i dopiero po pewnym czasie to dostrzegłem. Zresztą opisałem swoje doświadczenia na swoim blo.Jedyna nadzieja jest w dobrze trafionym leku.
Bode Miller

przez alutkaa 30 kwi 2015, 11:40
Masakra, nie potrafie się niczym zająć, najlepiej się czuję jak jestem sama, wsiadam w auto i jadę bez celu przed siebie słuchając głośno muzyki. Byle pierdoła wyprowadza mnie z równowagi. Koncentracja zerowa, z pamięcią masakra. Wczoraj przez pięć minut chodziłam po domu szukając telefonu trzymając jak się potem okazało go w ręce !....Dodatkowo pojawiło się u mnie wkurzenie na męża, niby wiem że to co się dzieje od miesiąca jest wynikiem jego nawrotu choroby, a jednak coraz mniej potrafię tłumaczyć chorobą. Nie chce mi się z nim gadać. Dziwnie mi się nawet teraz pisze, nie wiem czy to co pisze ma sens. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy te objawy o których pisze to po prostu skutek mega silnego stresu w ostatnim czasie czy jednak coś więcej. Wkurzona jestem na lekarza, że przepisał mi doraznie xanax jak ja czuje że powinnam brać coś cały czas aby się wew. uspokoić. Wczoraj po wzięciu tego leku w sumie na kilka godzin lekkie uspokojenie a dziś już dupa, a przecież nie mogą codziennie brać tego leku żeby się nie uzależnić, zwłaszcza że chyba mam skłonność do uzależnień. Masakra chce mi się krzyczeć i wyć z bezsilności całej sytuacji. W ostatnim czasie miałam też myśli samobójcze o czym lekarzowi nie powiedziałam, w sumie coraz bardziej chce mi się uciec z tego świata.

przez Tańczący z lękami 30 kwi 2015, 23:18
alutkaa, koniecznie wybierz się do lekarza i powiedz mu o tych myślach. Xanax raczej ich nie wytępi, za to jakiś antydep może Ci pomóc, tak jak pomógł mi, kiedy te myśli miałem. Umów się na wizytę jak najszybciej!

przez slow_down 01 maja 2015, 02:32
Jestem totalnie bez sił. Mam wielką pustkę w głowie, nie potrafię się skupić na rozmowie z ludźmi.

Mój blog wraca po półrocznej przerwie:
http://na-hustawce.blogspot.com/
slow_down

przez pawel1978 02 maja 2015, 10:38
wie juz ktos jak zginal Amon?
olanzapina escitalopram

przez neon 02 maja 2015, 11:10
Amon to ten chłopak co bawił się troche militariami?
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Sortuj wg