CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez hobbyturysta 22 kwi 2015, 06:36
I tak dzieci do szkoły są odprowadzane przez jednakowo wyglądające kurewki prześcigające się w swym kurestwie z innymi kurewkami. :great: :great: :great:
dobry tekst i zgadzam sie w 100 pro :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez guernone 22 kwi 2015, 06:53
Gdyby ktoś z Was miał potrzebę na własną rękę brać lit w małych dawkach (5-20 mg) to jest prosty i tani sposób. Wystarczy na allegro kupić siarczan litu (100 g za 20zł). Odpowiednią dawkę wystarczy rozpuścić w wodzie lub soku. Metoda bezpieczna, a siarczan sam w sobie raczej nie stwarza zagrożenia przy przygotowywaniu mieszanki. Mi 5 g siarczanu starcza na miesiąc, więc warto spróbować, bo koszt znikomy. Trudno mi ocenić efekty, ogólnie ostatnio mój stan się poprawił, ale jest zbyt dużo czynników, które na to wpłynęły, żeby to klarownie rozgraniczyć.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 22 kwi 2015, 08:33
Nie mam zdania. Ale nam świrom zapisuje się WĘGLAN a nie SIARCZAN Litu.
Nie wiem jaka to różnica i czy w ogóle to jakaś różnica, ponieważ na chemii się nie znam gdyż mój "pan" od chemi w podstawówce był kompletnym kretynem.
Węglan Litu przez psychiatrów zapisany kosztuje 0 zł.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 22 kwi 2015, 09:05
Intel :) Chef-d'œuvre !!!

O ile Ciebie takie tałatajstwo wkurvia... we mnie budzi jedynie politowanie połączone z pogardą i niesmakiem.
Co do lasek w kozaczkach, legginsach (lemingsach) i innych wykrzyknikach, nie mam im nic za złe, choć fakt - kończyna zakończona białym Samsungiem lub co gorsza LG wielkości patelni bywa groteskowa.
Zauważ, że w dobrym aucie - najczęściej sponsora - obowiązkowy blond i ciemnne ogromnne bryle, często maskujące niemiłą niespodziankę poniżej szyi.
Rozpiździli mi całe miasto z powodu budowy zbędnych linii tramwajowych. Ruch samochodowy został uposledzony i ograniczony do jesieni nieznośnie. Nic mnie teraz bardziej nie doprowadza do pasji jak to nierozgarniete bydło obojga płci blokujące mi drogę.
Albo blokujące na zielonym lewoskręcie, bo jego docelowy pas jest już pełen lub na takim bez świateł nie stające przy osi jezdni, aby reszta mogła w prawo.
Kmioty leżące na skrzyniach biegów, tak że patrząc z tyłu łeb widać pośrodku szyby - ruszające dostojnie i powoli tak, żeby oni tylko byli w gronie szczęśliwców opuszczających skrzyzowanie.
Chciałbym być w patrolu obywatelskim sprzedającym takim młotom plaskacze po tępych pyskach.

Przedwczoraj zjadłem 12,5 mg kwety na noc, czego nie robiłem od dawna. Wczorajszy dzień był przez to tragiczny. Depresja, słabość psychiczna i fizyczna z apogeum na przedszkolnej imprezie córeczki. Wspomnienie najgorszych mąk.
Postanowiłem odreagować i pojechałem do sąsiada z ośmiopakiem. Ten miał swój wielopak i humor mi wrócił.
Zakończylismy w chlewie karmiąc dwie piękne blondynki z zakręconymi ogonami.
Zadeklarowałem że połtuszę jednej z nich (tej ładniejszej) rezerwuję.
Spałem jak niemowlę i teraz w pracy golnąłem sobie nieco firmowej łychy na zneutralizowanie wczorajszych ośmiu.
Czuję się dobrze, jest mi dobrze, nie jest źle.

przez SrebrnaSowa 22 kwi 2015, 11:06
Intel zacznijmy i poprzestańmy na fakcie takim , na Wikipedię wrzucić mogę sobie nawet ja , cokolwiek i o czymkolwiek.
Nie jest to wiarygodne źródło. Zbytnio.
Po drugie dlaczego na siłę szukać tych co " poumierali " w dodatku jeśli to marne " 15%" .

To nie jest tak że się czepiam , czy broń Boże pouczam , wytykając błędy.... bo po pierwsze nie mam do tego prawa ze względu na wiek, a po drugie zazwyczaj takie sposoby przynoszą odwrotne skutki... nie mówiąc już że mało kto tego potrzebuje...
do sedna , widzisz wydaje mi się że z CHAD naprawdę można żyć.
Jest ciężej... powinno się mieć dla osób z CHAD większą rezerwę wyrozumiałości , cierpliwości i uwagi , ale nie można tracić sił i pozytywnych myśli przez świadomość choroby.
Nawet bąbelki w piwie z dna lecą do góry.

Może ( może na pewno ) się mylę , ale wydaje mi się czasem że CHAD to taka swoista odmiana wrażliwości.
Bo gdyby trawiła serca znieczulica, ani nic by Cię nie cieszyło Intel, ani nic nie wkur*wiało.
Bo na wszystko kładłbyś lachę .
A że to wrażliwe drzewko rodzi często robaczywe i ciężkie jabłka... wtedy można powiedzieć że nikomu w życiu nie jest lekko.
Wiem że to taka pogmatwana i mdła paplanina...

Ale ja widzę w wielu z Was ogromny potencjał i nawet jeśli ktoś będzie podpinał Wasze zainteresowania i marzenia pod objaw choroby .. to co z tego ? Marzenia marzeniami, predyspozycje predyspozycjami.
Nic nigdy w życiu nie wyjdzie, nawet jeśli los Ci sprzyja, jeśli sam sobie nie dasz szansy....
Do tego zmierzam....

To że stwierdzono Ci CHAD nie znaczy że możesz sobie przez to sam , odbierać szansę do życia.

Ściskam Cię mocno Intel.
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez guernone 22 kwi 2015, 11:21
INTEL 1 napisał(a):Nie mam zdania. Ale nam świrom zapisuje się WĘGLAN a nie SIARCZAN Litu.
Nie wiem jaka to różnica i czy w ogóle to jakaś różnica, ponieważ na chemii się nie znam gdyż mój "pan" od chemi w podstawówce był kompletnym kretynem.
Węglan Litu przez psychiatrów zapisany kosztuje 0 zł.

Tak, wiem, że lekarz daje reckę na węglan. Tyle tylko, że tabletki są po 250 mg, więc trzeba byłoby ją podzielić na ponad 15 cześci, co jest niewykonalne. Czy jest to siarczan, orotan, węglan, asparaginian czy cytrynian - lit to lit, jedyna różnica wynika po prostu z właściwości fizycznych i chemicznych związku. Siarczanem można bardzo łatwo sterować nawet minimalnymi dawkami.

przez INTEL 1 22 kwi 2015, 11:32
Sowa.
Mój dziadek miał czworo dzieci. Jednym z nich był mój ojciec
Mój ojciec i jego siostra popełnili samobójstwo.
Tak więc moje doświadczenie mi mówi, że śmiertelnośc w tej chorobie wynosi 50 % nawet.
Pozostała dwójka dzieci jakoś sobie radzi. Tym nie mniej patrząc na ich losy nie wydaje mi się aby byli normalni.
Dziadek z pewnością też chorował. Malo go znałem ale sumując jego koleje losu i wyskoki śmialo można podejrzewać że był chory.
Doskonale pamiętam narzekania rodziny, że calymi dniami lezy w łóżku. Następnie przychodziły długie okresy dziwek, kochanek, kapitalnych remontów mieszkania a właściwie domu, całonocne kucia ścian, a nestępnie wszystko zostawało na kolejne tygodnie całkowicie rozgrzebane a dziadek znów leżał. Na szczęscie okresy zajoba mial na tyle długie i intensywne że pracując na własny rachunek całymi dobami trzepał ogromną kasę ( za komuny byl "prywaciarzem" niczym Henio Lermaszewski z serialu "Dom" ) i mógł sobie pozwolić na kilkutygodniowe zaleganie w łózku....

przez nieboszczyk 22 kwi 2015, 12:24
masz przesrane na starcie?los ci wynagrodzi po smierci.jako schorowany śmiertelnie za życia miałeś w sobie więcej bakterii wirusów,komórek rakowych więc zielsko wokół nagrobka będzie gęste,bujne i niebieskie z przesytu chlorofilu.groby denatów i zmarłych ze starości zwykle są gołe niczym powierzchnia marsa zadbane i zwykle z durnymi dopiskami typu "ty nie umarłaś ty żyjesz z nami umarli ci którzy są zapomniani"

przez INTEL 1 22 kwi 2015, 12:30
Pozostaje mieć nadzieję że owo zielsko będzie miało niesłychanie mocne działanie polegające na wypieprzeniu z butów po jego spozyciu w blancie :D
Przynajmniej moi bliscy będę trzepać dzięki mnie kapuchę , a i sami się od czasu do czasu nieźle upierdolą na moim grobie :D

przez INTEL 1 22 kwi 2015, 12:34
nieboszczyk napisał(a):zmarłych ze starości zwykle są gołe niczym powierzchnia marsa zadbane i zwykle z durnymi dopiskami typu "ty nie umarłaś ty żyjesz z nami umarli ci którzy są zapomniani"

:D :D :D
Dokładnie. Czasami nieźle porobiony chodzę sobie nocą na cmentarze z Samaelem lub Rotting Christ na słuchawkach.
Mistyczny klimat polegający na przykład na odkrywaniu grobów ofiar wojennych, malych dzieci i tak dalej.
I to uczucie "duszy na ramieniu" kiedy odizolowany od zewnętrznego otoczenia muzyką nie wiesz co się a tobą czai dopóki się nie odwrócisz po raz enty...
Od czasu do czasu z klimatu wyrywa mnie właśnie budzące politowanie tkliwe epitafium
Muszę moich za wczasu uprzedzić, że za takie epitafium będę ich straszył po nocach :D
Na przykład:
-Jest taki ból o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie.
-Zniknąłeś mi z oczu na wieczne sny, Zostawiłeś mi smutek i gorzkie łzy.
-Żal nasz bezmierny, cicha łza się sączy, ucichnie wtedy, kiedy Bóg nas złączy.
-Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich myśląc i kochając.
-Nie pytam, Cię, Boże dlaczego go zabrałeś,lecz dziękuję za to, że nam go dałeś.
-Dla nikogo nie odszedłeś, naprawdę będziesz żył w naszych sercach i myślach.
-Kto żyje w sercu tych, którzy pozostają, nie umiera.
:D :D :D
Ostatnio edytowano 22 kwi 2015, 12:38 przez INTEL 1, łącznie edytowano 1 raz

przez nieboszczyk 22 kwi 2015, 12:36
jak nie miałeś żadnych bliskich to na twoim grobie oprócz zielska w najlepszym wypadku zagoszczą puszki po piwie,pety,butelki po wódce wyblakłe z upływu lat

przez Wolfx 22 kwi 2015, 13:21
The best of Intel ;) poprawiasz mi zawsze humor.
U mnie 21 dni urlopu wyjebane mam na wszystko,samopoczucie Ok ;)
Piękna pogoda pośmigam dziś na moto,spódniczki się za mną oglądają jak jadę.
To mnie dzisiaj napędza lepiej niż dropsy:

Wolfx

przez SrebrnaSowa 22 kwi 2015, 19:06
INTEL 1 napisał(a):Sowa.
Mój dziadek miał czworo dzieci. Jednym z nich był mój ojciec
Mój ojciec i jego siostra popełnili samobójstwo.
Tak więc moje doświadczenie mi mówi, że śmiertelnośc w tej chorobie wynosi 50 % nawet.
Pozostała dwójka dzieci jakoś sobie radzi. Tym nie mniej patrząc na ich losy nie wydaje mi się aby byli normalni.
Dziadek z pewnością też chorował. Malo go znałem ale sumując jego koleje losu i wyskoki śmialo można podejrzewać że był chory.
Doskonale pamiętam narzekania rodziny, że calymi dniami lezy w łóżku. Następnie przychodziły długie okresy dziwek, kochanek, kapitalnych remontów mieszkania a właściwie domu, całonocne kucia ścian, a nestępnie wszystko zostawało na kolejne tygodnie całkowicie rozgrzebane a dziadek znów leżał. Na szczęscie okresy zajoba mial na tyle długie i intensywne że pracując na własny rachunek całymi dobami trzepał ogromną kasę ( za komuny byl "prywaciarzem" niczym Henio Lermaszewski z serialu "Dom" ) i mógł sobie pozwolić na kilkutygodniowe zaleganie w łózku....

Zawsze można porównywać się do tych gorszych od nas, tak jest łatwiej.

W mojej rodzinie jest dwóch Chad'owców, plus ja z podejrzeniami i moja 11nastoletnia siostra ( która już uczęszcza do psychoterapeuty dziecięcego ) jeśli ja i moja młodsza siostra jesteśmy miniaturkami ojca ( nie tylko z wyglądu) to na 75% ( skoro tak bardzo lubisz procenty) moja najmłodsza siostra która za miesiąc będzie miała rok, a jest znów - wypisz wymaluj moim tatą , mną , i moją 2 siostrą , będzie miała problemy na tle psychicznym .
Dlaczego ? Bo mam brata i jeszcze jedną siostrę trzecią ( tak jest nas 5cioro - mimo choroby mój ojciec się nie obijał ;} ) które są podobni do matki i przejęli geny choleryków a nie wrażliwców.

Ale... wiadomo kierujesz się tym co widzisz wokół siebie , tym gdzie i w okół kogo dorastasz....

Mój ojciec pracuje po 16,12 czasem 18 godzin dziennie.
Idzie z jednej bardzo wymagającej pracy - jest maszynistą - do drugiej . Więcej go nie ma w domu niż jest.
Mimo to potrafi jeszcze przyjść do domu odnowić skalniak, położyć kostkę brukową , czy zreperować dach w domu.

Mimo to wiosennym okresem wychodzi sobie z radiem o 3 w nocy do piwnicy , rąbie drewno na opał , albo czatuje na czatach , albo zakłada Facebooki i zagaduje do kumpli mojego brata, potrafi czasem wydać całkiem niezłą sumę ,albo mu się wydaje że może rzucić firmę i jechać gdzieś w nieznane. Ma napady złości i agresji , ale potrafi czasem wyglądać jak 7 nieszczęść z podkrążonymi oczami i wyrytymi w twarzy przez smutek wąwozami.

Jest mu ciężko. Na pewno bardziej niż innym , " normalnym ".

Nie poddaje się , mimo że w rodzinie ma swojego chrzestnego , który również zmaga się z tą chorobą... i pewnie patrząc na jego zachowanie , życie i osiągi.. z Twojego punktu widzenia , pewnie byłoby lepiej gdyby faktycznie znalazł się w tych 15 %.
Jednak mój ojciec powiedział sobie że się po prostu nie da. Mimo że członek jego rodziny sobie nie radzi. Starać się zawsze można.

Póki co jest cenionym pracownikiem i najlepszym pod słońcem ojcem 5 dzieci.

przez INTEL 1 22 kwi 2015, 19:25
Widocznie ja i moja samobójcza rodzina jesteśmy cienkimi bolkami.

Sortuj wg