CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nicholas1981 20 kwi 2015, 06:58
Wolfx napisał(a):Jestem buntownikiem biorę tylko Lamotryginę i czuję się dobrze ;)

Ja podobnie (lamitrin 100+100). Czasem dokładam tylko coś na sen, kiedy mam problemy. Nie chcę mózgojebów, bo po nich nie jestem w stanie pracować. Wezmę doraźnie jakby coś się działo niepokojącego, znaczy nadchodził odlot.
Nicholas1981

przez kazimierz61 20 kwi 2015, 07:11
Coraz częściej zastanawiam się nad sensem mojego istnienia, mam ChAD typu II od czterech miesięcy męczy mnie depresja, już trzy razy miałem zmieniane leki , i dalej nic jedynie spanie mi się poprawiło. Jestem załamany coraz częściej myślę , o moim braku celowości mojego życia, coraz częściej czuję się jak pasożyt, bo w tej depresji jestem bezproduktywny nie mogę wykrzesać z siebie ani krzty ochoty czy motywacji do pracy, mam wyrzuty sumienia, bo żona i dzieci pracują a ja siedzę na chorobowym z brakiem wizji na przyszłość. Wiem że da się wyjść z tej depresji tyko trzeba dopasować leki bo u mnie za każdym razem pomagają inne i dlatego tak długo to wszystko trwa, a ja coraz bardziej się załamuję czy tym razem uda się dopasować leki. Coraz więcej we mnie zwątpienia, coraz częściej zastanawiam się czy to aby nie sen, myśli mam coraz bardziej destrukcyjne. We wtorek idę do lekarza i liczę na kolejne zmiany w lekach bo obecne mi nie pomagają.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Wolfx 20 kwi 2015, 07:15
kazimierz61, Zawsze przychodzi lepszy czas.
Wolfx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 20 kwi 2015, 08:30
Wolfx napisał(a):kazimierz61, Zawsze przychodzi lepszy czas.

Tylko że czasami za późno

przez slow_down 20 kwi 2015, 08:35
Spokojnie. Ja dopiero... po 3 latach znalazłem leki dla siebie. Lamotryginę łykam od 2 lat, jest genialna. Teraz dostałem Abilify i czuję fajne działanie stabilizujące.
slow_down

przez Kalebx3 20 kwi 2015, 11:55
Wiem że da się wyjść z tej depresji tyko trzeba dopasować leki bo u mnie za każdym razem pomagają inne i dlatego tak długo to wszystko trwa, a ja coraz bardziej się załamuję czy tym razem uda się dopasować leki.

Kazimierz , może ten specyfik :
http://www.gazeta.psychiatria.com.pl/in ... ych?aid=38
,,,, otwórz dokument i poczytaj .
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kazimierz61 20 kwi 2015, 16:30
Dzięki za dobre słowo i rady, jutro zasugeruję doktorce Lamotryginę i abilify, co o tym sądzi w moim przypadku.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez nieboszczyk 20 kwi 2015, 17:14
robert skoro wiosna i lato wkurwiają cie do białości bo z zazdrością patrzysz na uśmiechnięty,zakochany,odżyty,bawiący i energetyzujący się zdrowy świński motłoch który wymaga na każdym kroku gloryfikacji od nas chorych za to że jest zdrowy i dupeczki na wyścigi odsłaniające
to co zimą zasłaniają to idz do aeroklubu.jest taki w gliwicach.umów się z ryszardem ptaszkiem i poproś go żeby leciał nad aresztem śledczym,radiostacją,cmentarzem lipowym i szpitalem psychiatrycznym w toszku.można czasem zobaczyć z góry jak na spacerniaku biją się pięściami po brzuchach.szkoda że nie widać jak się gwałcą. albo idz na strzelnicę
EMJOT.jest taka w chorzowie.tylko przynieś puszkę na sznurowadle którą przywiążesz tam gdzie normalnie jest tarcza
i zamów jakiegoś kałacha,pepesze,M4,mosina czy walthera P99.możesz też walić z kałacha z kolimatorem tyleż jest on często rozregulowany i trafienie graniczy z cudem.z każdym oddanym strzałem ujdzie z ciebie wkurwienie w trymigas.
właśnie tak możesz bawić się sam ze sobą i do tych czynności nie potrzeba ani koleżków ani dupeczek.możesz też skoro będzie lato wykąpać się w jeziorze czechowisko między gliwicami a pyskowicami tyle że często tam ludzie włażą na siebie a woda syf kiła i mogiła.

przez Łapa 20 kwi 2015, 17:27
SrebrnaSowa napisał(a):
Ale CHAD nie jest chorobą śmiertelną , ponoć.

Oczywiście, że jest. Jak słusznie zauważył Intel ChADowców najwięcej gryzie piach po samobóju ze wszystkich chorób psychicznych.

slow_down napisał(a):Co bierzecie i jak się czujecie?

450 convulexu, 0,5 rispoleptu, 25 mg kwety i daje radę.

przez nieboszczyk 20 kwi 2015, 18:16
tylko którym objawem CHAD morduje?depresją? czy hipomanią?w hipomanii podobno jest dośc siły żeby wbic sobie nóż a depresja totalnie zamula i paraliżuje i na nic niema siły
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Nicholas1981 20 kwi 2015, 19:27
nieboszczyk napisał(a):tylko którym objawem CHAD morduje?depresją? czy hipomanią?w hipomanii podobno jest dośc siły żeby wbic sobie nóż a depresja totalnie zamula i paraliżuje i na nic niema siły

Zapewniam Cię, że zdecydowanie ma się siły w depresji, żeby wykombinować jakiś sposób na pozbawienie się życia. W hipomanii, ani manii nie miałem ochoty się zabijać, wręcz przeciwnie. Ale jak się poleci w górę do nieba a potem spadnie na ryj i wbije się w dno piekła - zdecydowanie życie tak boli, że chce się to jak najszybciej zakończyć, żeby tylko nie czuć...
Nicholas1981

przez nieboszczyk 20 kwi 2015, 20:19
czyli poziom egzystencji rakowców i kolesi lejących do cewników nie czujących nóg i w odleżynach do których los się nie uśmiechnoł i którym sie nie chce pozytywnie myśleć ani wziąć sie w garść.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Nicholas1981 20 kwi 2015, 20:27
Nieboszczyk, powiem tak - jak leżałem po wypadku i nie mogłem się ruszać i korzystałem z cewnika i innych dobrodziejstw - czułem się lepiej niż w depresji, której dostałem po manii. Przynajmniej skupienie się na bólu fizycznym pomagało, bo zagłuszało tamten ból (czasem nawet celowo nie chciałem brać leków przeciwbólowych)
Nicholas1981

przez nieboszczyk 20 kwi 2015, 20:39
czułeś sie lepiej niż w depresji bo cewnik ci wyjeli i nie powstały odleżyny,w przeciwnym razie był by płacz do ściany z bezsilności i w najlepszym wypadku zawał wskutek emocji nie mających ujścia bo w szpitalu by z tobą nie pogadali

Sortuj wg