CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kazimierz61 30 mar 2015, 07:32
Znowu milczenie, wczoraj prawie do nikogo się nie odezwałem, ciągle nie potrafię przełamać lodów z żoną. Moja samotność bierze się z milczenia, a gdy jest dobrze to nie na długo bo znowu coś spieprzę czego potem żałuję.

-- 30 mar 2015, 06:39 --

Taki jest mój ChAD, gdy jest dobrze to na krótko gdy jest źle to na długo więcej depresji niż hipomanii. Obecnie od trzech miesięcy nie potrafię wyjść z depresji mam trzeci raz zmienione leki i nadal nie wiem co z tego wyniknie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Widmo 30 mar 2015, 09:10
marwil napisał(a):zima, powstrzymaj te swoje rady. Przychodzi kotoś na forum i trafia na takie paratrollowanie Nie rób bałaganu w tym wątku.

W ogole coraz czesciej dochodze do wniosku, ze to forum raczej pokazuje jak nie nalezy sie leczyc niz jak mozna sobie pomoc :/

przez Nicholas1981 30 mar 2015, 09:12
zima napisał(a): praca z babami to najgorsze co moze byc

Moje doświadczenia są akurat przeciwne. Mam problemy z kolegami z pracy, a szefowa jest w porządku. Z koleżankami też się lepiej dogaduję.
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 30 mar 2015, 09:16
hasselti napisał(a):Ja odstawiłam stabilizator, oto co zaobserwowałam: nie mogę spać, siedze całą noc do 5 nad ranem, kładę się godzinę, wstaje wypoczęta. W nocy łapie lekka euforia, za chwile coś sie uroi łapie płacz, wypisuje się w nocy głupoty do ludzi których się potem żałuje (za szybko sie myśli) i za 2 godziny ma się wyrzuty sumienia.

Czyli w zasadzie obserwujesz jak dopada Cie mieszana i skoki nastrojow na solidnej platformie gorki.
Jaki w tym sens? Czym dluzej trwaja objawy, czym dluzej eksperymentuje sie z odstaweniem lekow tym pozniej trudniej
o szanse na remisje :/

przez INTEL 1 30 mar 2015, 09:31
kazimierz61 napisał(a):Znowu milczenie, wczoraj prawie do nikogo się nie odezwałem, ciągle nie potrafię przełamać lodów z żoną. Moja samotność bierze się z milczenia...

Dokładnie znam to uczucie.
Również całymi dniami nie potrafię się w domu odzywac. Taka niezrozumiała dla mnie niemoc.
Ale o czym tu mówić, kiedy w głowie całkowita pustka. Brak przyszłości, brak teraźniejszości.
Poczucie , że myśli się całkowicie się zatrzymują i zawieszają na jednym obrazie beznadziejnego cierpienia?
Można odnieśc wrażenie że jestem skonfliktowany z żoną i synem.
Ale to nie tak. Ja po prostu często nie żyję za życia....
...nie mam podpisu...

przez hasselti 30 mar 2015, 13:36
Wszystkiego najlepszego wszystkim chadowcom :) ! Dziś nasz dzień :D
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

przez Depakiniarz 30 mar 2015, 14:19
:uklon: Błogosławieni niech będą CHADowcy pod niebiosa :uklon:

przez INTEL 1 30 mar 2015, 14:32
hasselti napisał(a):Wszystkiego najlepszego wszystkim chadowcom :) ! Dziś nasz dzień :D

Skąd to wiadomo?
...nie mam podpisu...

przez hasselti 30 mar 2015, 15:32
Z googli. :)

Słuchajcie, mam do was pytanie... poradźcie mi, bo już sama nie wiem. Mam przyznaną rentę. Mieszkam z rodzicami. Matka pracuje, ojciec również, a matka wymaga jeszcze ode mnie połowę renty. Ja mam zaledwie 250 zł dla siebie, a wiecie - jak na dorosłą osobę to jest mało. Z czego - nie raz w sytuacjach kryzysowych (nie wiem jakim cudem) nagle matka oznajmia mi, że nie ma pieniędzy i ode mnie żebra. Więc generalnie jestem bez grosza, jeszcze z tego muszę kupywać dla siebie leki. Gdy tylko zaczynam temat o rencie z matką, że już nie będę jej dawać, bo uważam, że obydwoje pracują i nie mamy tak źle to mi mówi, że mieszkam pod jej dachem i mam się do dokładać, inaczej mam wypi****rdalać z domu i szukać sobie mieszkania. I odrazu automatycznie przestaje interesować się moim losem. Jeśli daje jej połowę, to mnie zaczyna kochać i troszczyć się o mnie (komiczne). Mam dość tego... koleżanka załatwiła sobie pracę w kfc i dziś zapytała, czy nie chciałabym pójść z nią (uczą wszystkiego). Bardzo się ucieszyłam, miej nie miej 1000 zł, w końcu stać by mnie było na coś dla siebie, nie musiałabym martwić się pusty portfel. Podzieliłam się z tym matką, a ona zaraz, że nie mogę, że mi rente zabiorą, że jak pójdę do pracy to mam się wyprowadzić i sama sie utrzymywać. (to staż na pół roku na razie) - doradźcie mi, co ja mam zrobić w takiej sytuacji... czy mogą zabrać mi rente? czy dalej mam chodzić z pustym portfelem i dawać się pazernej matce? Nie raz już brak mi sił na to wszystko..
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.

przez nerwicanacałego 30 mar 2015, 15:41
hasselti napisał(a):Z googli. :)

Słuchajcie, mam do was pytanie... poradźcie mi, bo już sama nie wiem. Mam przyznaną rentę. Mieszkam z rodzicami. Matka pracuje, ojciec również, a matka wymaga jeszcze ode mnie połowę renty. Ja mam zaledwie 250 zł dla siebie, a wiecie - jak na dorosłą osobę to jest mało. Z czego - nie raz w sytuacjach kryzysowych (nie wiem jakim cudem) nagle matka oznajmia mi, że nie ma pieniędzy i ode mnie żebra. Więc generalnie jestem bez grosza, jeszcze z tego muszę kupywać dla siebie leki. Gdy tylko zaczynam temat o rencie z matką, że już nie będę jej dawać, bo uważam, że obydwoje pracują i nie mamy tak źle to mi mówi, że mieszkam pod jej dachem i mam się do dokładać, inaczej mam wypi****rdalać z domu i szukać sobie mieszkania. I odrazu automatycznie przestaje interesować się moim losem. Jeśli daje jej połowę, to mnie zaczyna kochać i troszczyć się o mnie (komiczne). Mam dość tego... koleżanka załatwiła sobie pracę w kfc i dziś zapytała, czy nie chciałabym pójść z nią (uczą wszystkiego). Bardzo się ucieszyłam, miej nie miej 1000 zł, w końcu stać by mnie było na coś dla siebie, nie musiałabym martwić się pusty portfel. Podzieliłam się z tym matką, a ona zaraz, że nie mogę, że mi rente zabiorą, że jak pójdę do pracy to mam się wyprowadzić i sama sie utrzymywać. (to staż na pół roku na razie) - doradźcie mi, co ja mam zrobić w takiej sytuacji... czy mogą zabrać mi rente? czy dalej mam chodzić z pustym portfelem i dawać się pazernej matce? Nie raz już brak mi sił na to wszystko..

Cześć,pracuj.

przez hasselti 30 mar 2015, 15:45
Jak pracuj? to jest tylko staż na pół roku, poza tym tyle razy próby pracy podejmowałam, że nawet nie wiem czy dam radę. Chciałabym spróbować, ale jeśli mi się znów nie uda, a zabiorą mi rentę, matka wyrzuci z domu to zostanę na lodzie. :( nie wiem co robić..

przez warrior11 30 mar 2015, 15:47
hasselti,
Do ponad 2600 zł możesz dorobić bez konieczności pomniejszania renty(70 procent
przeciętnego wynagrodzenia).Wyczytałem z internetu ;)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez hasselti 30 mar 2015, 15:49
A ona mi wmawia, że nie wolno, bo przepisy się zmieniła, że była w zusie, że ona wszystko wie i jak podejmę się pracy to zabierają automatycznie rente. Czyli kłamie?

przez Nicholas1981 30 mar 2015, 15:56
hasselti, zależy jaką masz rentę - nie chodzi o wysokość tylko czy jest to renta socjalna na przykład. Prawo do renty socjalnej podlega zawieszeniu w przypadku, gdy osoba uprawniona osiągnęła przychód w łącznej kwocie przekraczającej 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS dla celów emerytalnych.
Prawo do renty socjalnej ulega zawieszeniu w przypadku osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, tj. z tytułu:

pracy wykonywanej w ramach stosunku pracy,
pracy nakładczej,
pracy wykonywanej na podstawie umowy zlecenia i umowy agencyjnej oraz współpracy przy wykonywaniu jednej z tych umów,
wykonywania pracy w ramach umowy o świadczenie usług (innej niż umowa zlecenia lub agencyjna), do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia oraz współpracy przy wykonywaniu tej umowy,
wykonywania pracy na podstawie: umowy zlecenia, umowy agencyjnej, innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego stosuje się przepisy o zleceniu oraz umowy o dzieło,
jeżeli umowę taką uprawniony do renty socjalnej zawarł z pracodawcą, z którym pozostaje w stosunku pracy lub jeżeli w ramach takiej umowy (zawartej z innym podmiotem) wykonuje pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostaje w stosunku pracy,
prowadzenia pozarolniczej działalności oraz współpracy przy jej wykonywaniu,
wykonywania pracy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub spółdzielni kółek rolniczych,
odpłatnego świadczenia pracy, na podstawie skierowania do pracy, w czasie kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania (o ile przysługuje renta w wysokości 50% renty socjalnej),
pobierania stypendium sportowego.
Ostatnio edytowano 30 mar 2015, 15:57 przez Nicholas1981, łącznie edytowano 1 raz
Nicholas1981

Sortuj wg