CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez refren 20 mar 2015, 22:09
Depakiniarz, przeczytałam z linka o Twoim orzekaniu o niepełnosprawności, jestem zdziwiona, bo na samą nerwicę natręctw miałam stopień umiarkowany, który przy kolejnym orzekaniu dali mi do 2018. Akurat między pierwszym a drugim orzeczeniem miałam dobry okres, bez pobytu w szpitalu (przy pierwszym miałam w historii choroby 5 pobytów). Mam i miałam regularną dokumentację z poradni, nie wiem czy Ty też miałeś, ale podobno jak ktoś się systematycznie leczy, to przemawia na jego korzyść. Poza ty podałam zgodnie z prawdą, wpisując cele starania o orzeczenie, że potrzebuję go do pracy, bo w mojej pracy nie można robić bez orzeczenia. Więc za drugim razem miałam wersję, że czuję się lepiej, bo pracuję i dlatego nie mogę stracić pracy, a w innej nie dam rady. Nie wiem czy coś z tego przeważyło, ale miałam wrażenie, że ta komisja to formalność, lekarka była super miła i nawet mi coś doradzała w kwestii walki z natręctwami i mi życzyła powodzenia.
Może to loteria. A może jest prosta i oczywista przyczyna - nie chciałam orzeczenia w celu renty i nie orzekał ZUS.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Nicholas1981 20 mar 2015, 22:30
Depakiniarz, ja też przeczytałem i aż mnie w żołądku ścisnęło jak mi się mój pobyt przypomniał. Wiele rzeczy podobnych - jedna różnica, nie było koedukacyjnego oddziału, tylko męski. Nigdy nie uwierzę, że taki szpital komukolwiek pomaga. Nie ma pomagać, co najwyżej izoluje delikwenta od zdrowego społeczeństwa
Nicholas1981

przez Depakiniarz 20 mar 2015, 23:06
Poczytaj część drugą, przed chwilą wstawiłem.

No i mam filmiki jak pacjenci zmywają naczynia, jeżdżą magnetyczna maszyną do czyszczenia podłóg, oraz sprzątają sale i korytarze, mimo iż jest zatrudniony serwis sprzątający. Na razie klatka po klatce zasłaniam na filmach twarze, niedługo będzie na YT. Znajomy mi mówił abym nie zadzierał ze służba zdrowia bo to są niebezpieczni ludzie. Nie boję się. Nie lubię niesprawiedliwości po prostu :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 21 mar 2015, 00:18
"Heroiniarz na środku korytarza spuścił spodnie i zaczął odlewać się do kaczki , jeden z Pampersów zajebał bluzę CHADA „ Krytyka mnie pierdoli, wychowałem się na blokach” jednemu z pacjentów i chodził po korytarzu." :D:D:D:D
U mnie na oddziale był jakiś stary lump co miał problemy z pamięcią. Potrafił wysrać się przed drzwiami w kiblu i nie wiedział jak trafić do swojej sali.
Bode Miller

przez Wolfx 21 mar 2015, 00:43
INTEL 1, /cenzura/ to mnie ta choroba jakoś delikatnie traktuje :-)
Chociaż nie chwalę ,bo zawsze może się spierdo..lić
Wolfx

przez refren 21 mar 2015, 01:05
Depakiniarz, na Twoim miejscu poczekałabym z upublicznianiem filmu aż Cię wypiszą, ale jak uważasz. Jak zrobisz rozróbę, to tylko Cię będą szykanować, a jakby nie było jesteś tam, żeby się leczyć czyli żeby wyciągnąć dla siebie wszystkie korzyści, jakie są możliwe, a nie toczyć wojnę z personelem. Odpłacą Ci pięknym za nadobne i np. nie wyjdziesz na zewnątrz nawet na minutę dłużej i o minutę wcześniej niż pozwala Twój glejt od lekarza lub regulamin. Słusznie, że nie chcesz robić za sprzątaczkę, nikt Cię nie może do tego zmusić, ale robienie zamachu na "system" da prawdopodobnie tylko efekt w postaci wzbogacenia Twojego wypisu "diagnozą" w stylu "pacjent problemowy, w stanie pobudzenia i nasilonego afektu próbował terroryzować personel, po podaniu relanium stopniowo uspokoił się, wyluzował i żył długo i szczęśliwie". Bezpłatna praca pacjentów na oddziale jest zabroniona, zdaje się że to jest niezgodne z prawami człowieka, ale nie robiłabym wielkiej afery, w psychiatrykach to normalne, że są jakieś dyżury, to jeszcze nie obóz pracy, niektórym dobrze zrobi, jak się czymś zajmą, ważne, żeby samemu nie dać się zmusić do czegoś, czego się nie chce. Ja na przykład mam wrodzony i ostateczny wstręt do idiotycznego pomysłu gimnastykowania przed śniadaniem i jeszcze nie było szpitala, w którym komuś by się udało mnie do tego zaciągnąć.

-- 21 mar 2015, 01:09 --

Sorry, teraz przeczytałam, że już jesteś po wypisie.
Myślałam że moje zawszone Tworki przed laty to był hardkore, ale widzę, że nie, bo po korytarzu pływało tylko siku, ale nie walała się kupa. :hide: Teraz ten oddział się zmienił, jest całkiem przyjemny, odwiedzałam tam koleżankę i na szczęście nic ze starego klimatu.

przez Depakiniarz 21 mar 2015, 01:26
Ja z kolei nie lubię niesprawiedliwości i zrobię wszystko aby gówno prawdy wypłynęło na wierzch:)

przez dominik1622 21 mar 2015, 01:34
Polecam napisać również do Uwagi (to tak obok TVN24):
http://uwaga.tvn.pl/kontakt

Idę o zakład, że się zainteresują.

przez Argish 21 mar 2015, 01:48
dominik1622, oni się wszystkim interesują :lol:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Depakiniarz 21 mar 2015, 01:54
Do tvn juz dawno napisane, jestem w kontakcie

trzecia częśc juz gotowa, zapraszam do czytania

przez Argish 21 mar 2015, 01:57
Depakiniarz, daj znać kiedy możemy się spodziewać reportażu :lol:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Depakiniarz 21 mar 2015, 02:34
Jak już wszystko opiszę. Wciągnąłem do nosa 10 mg benzo i jakiklawiatura mi sie rusza i ekran robi szary, ekran w telefonie sie wyuwupukluł,przyciski stałe sye starde i odstają tak jak kamyki nad morzm'

przez ardhexyd 21 mar 2015, 02:40
@Depakiniarz

Wrzuć też na YouTube swoje filmiki a może dzięki nim znajdziesz byłych pacjentów,
którzy by to skomentowali a może i pomogli jako świadkowie w twojej racji.

Sam chętnie zobaczę co tam się działo, u Nas w Warszawie też pierdolnik,
w IPIN stara nędza, sypie się, Nowowiejska niewiele lepiej, ale podobno Tworki (pod Warszawą/Pruszków)
robią furorę, znajoma dobrze wspomina - na odziale z depresjami mieli własne pokoje z tv, pełny luksus :)
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".

przez refren 21 mar 2015, 02:52
Depakiniarz napisał(a):Ja z kolei nie lubię niesprawiedliwości i zrobię wszystko aby gówno prawdy wypłynęło na wierzch:)

No dobra, to trzymam kciuki. Może coś się zmieni na lepsze.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Sortuj wg