CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 14 mar 2015, 16:34
hasselti,
A moze poprzedni okres to byla jednak mniejsza lub wieksza gorka?
Musisz sobie kiedys na takie pytania sama spokojnie odpowiedziec.
Dawno temu, kiedy nie mialem diagnozy takie wahania formy fizycznej, apetytu i nastroju tlumaczylem sobie
ladowaniem i rozladowaniem akumulatorow. Co nadszarpnalem u gory trzeba bylo oddac na dole.
Wiec dolki byly dla mnie zrozumiale choc przykre. Traktowalem to nawet jako cos normalnego co maja wszyscy.
Dopiero diagnoza mi wszystko rozjasnila.
Istota w opanowaniu chad jest "zrezygnowanie" z tych fajnych gorek - czesto przy poczatkach hipo daje sie to opanowac z/lub bez pomocy lekow (czesto myslimy, ze gorka to w zasadzie nasze idealne samopoczucie) a w zamian dostajemy niestety tylko albo az to, ze dolkow nie bedzie lub beda mniejsze.
Ale nie kazdy na taki deal sie godzi :)
Wiemy jak smakuje impreza, alkohol, kazda nowosc w tym stanie. Ciezko sie powstrzymac kiedy wydaje sie ze nad wszystkim panujemy i jestesmy swietni.
I tak jak wtedy wydaje sie nam, ze jestesmy swietni tak w depresji przesadzamy z ocena nas samych.
Dla pocieszenia tak jak ciezko schudnac w kilka dni to i ciezko przytyc :)
Masz chad typu II?

przez hasselti 14 mar 2015, 17:14
Ja sama nie wiem co mam.. Na wypisach pisze zaburzenia afektywne dwubiegunowe - obecnie i tu się pojawia albo epizod hipomanii, albo zaburzenia depresyjne. A w październiku zaś bo miałam wątpliwości czy mam chad i sie wykłócałam, to "z przykrością" powiedział mojej mamie a później mi, że z ich obserwacji choruje i obecnie mam jakąś szybką zmianę faz. Później ustabilizowali mi nastrój i znalazłam sie w szpitalu, ale to z innego powodu bo chodziło o alkohol i to świeży pobyt, mam tak :
Obrazek
więc nie piszą co to za chad.
Rok temu wylądowałam w szpitalu bo się tak odchudzałam, że miałam niedowagę i zanik miesiączki przez pół roku. Objawy anoreksji.
Teraz znów to do mnie wraca... Czy można mieć tyle schorzeń na raz w tak młodym wieku..?
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

przez iwona3 14 mar 2015, 17:44
Niestety można hasselti.Sama walczę z zaburzeniami dwubiegunowymi,mam zaburzenia odżywiania i zaburzenia osobowości-praktycznie od dziecka,według rozeznania psyche.Długo nie chcialam sie przyznac ze mam problem.Dopiero kryzys psychotyczny spowodowal ze zaczelam szukac pomocy.Ciesz sie ze juz wiesz co ci dolega,bo wg mnie masz jeszcze szanse na dluzsze remisje.Tylko sie nie poddawaj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 14 mar 2015, 17:51
Jak ja się zacząłem odchudzać to nie mogłem przestać. Wiem po sobie jak to działa. Wczoraj debile obudzili mnie o 2 w nocy telefonem, żeby ich przywieźć najebanych na osiedle. Wróciłem o 4. Ostatnio słabo mi się śpi.
Bode Miller

przez Widmo 14 mar 2015, 18:11
Kiedys szukajac informacji o chad znalazlem, ze i doktoraty pisza z wspolwystepowania chad i zaburzen odzywiania ;)
http://www.wbc.poznan.pl/Content/309820/index.pdf
Niestety chad czesto wystepuje z innymi zaburzeniami.
Podejrzewam, ze czesto kluczowe jest uporanie sie wlasnie z nimi.

Jack,
Sorry, ze tak z butami ale nie raz zastanawialem sie czy ty nie przesadzasz ze zdrowym, idealnym trybem zycia?
Z boku wyglada to tak, ze starasz sie zyc tak porzadnie i zdrowo jakby to mialo Ciebie uleczyc.
Pisze o tym bo zanim wyladowalem w dole u lekarza tez mocno schudlem bo wkrecilem sobie jazde na zarcie,
ktore nie wywoluje zapalen/alergii w organizmie i takie tam cuda. Do tego wczesniej zarypalem sie troszke sportowaniem.

przez dominik1622 14 mar 2015, 18:42
Czy istnieje Chad, w którym osoba chora jest grzeczna pod względem seksu?
Sypia z tymi, którymi prawdziwie "kocha"?
Występuje awersja/oziebłość seksualna?
Czy to możliwe w Chadzie być aseksualnym?

przez hasselti 14 mar 2015, 19:36
Nie wiem jak inni, ale mogę Ci na swoim przykładzie przedstawić.. Próbowałam 3 razy się związać i za każdym razem się nie powodziło. Seks traktuję nie jako formę miłości, a zaspokojenie swoich potrzeb, jestem tak bardzo na sobie skupiona, że nie mam czasu przejąć się kimś innym. Jak jest super to skupiam się na swoich przyjemnościach... robię co chcę, z kim chcę, kiedy chcę, jeśli obecnemu partnerowi się to nie podoba to po prostu podchodzę olewawczo..a kiedy mam dołek to nie chce sie z nikim widzieć, z nikim rozmawiać, nie wychodzę z domu ani nie odbieram telefonu a związek nie przetrwa w takim stanie. Chociaż bywają okresy, że mam normalne marzenia, myśli, wtedy pragnę być kochana, czuć się potrzebna, cały świat mnie nie obchodzi.. jednak to długo nie trwa, zamykam sie niezależnie od epizodu. Zawsze byłam chłodna, nie wiem czy to z powodu choroby czy po prostu taki charakter..
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

przez halux 14 mar 2015, 22:00
Witam,Nie wiem czy to dobre miejsce na taki pytanie, ale co szkodzi zapytać, znacie może jakąś skuteczną metodę nauki dla tych z CHADem. Nie potrafię się skupić. Czuję jakby coś we mnie siedziało i rozpraszało i ten taki ucisk w brzuchu, nie do wytrzymania. Nogi same chodzą, masakra jakaś.Przyszłość marna przede mną jak tak dalej będzie . Mam 22 lata, skończyłem technikum i nic po za tym. A aspiracje mam wysokie. Zastanawia mnie jak wy CHADowcy potraficie normalnie pracować czy się uczyć... Tylko ja tak mam? Czekam na jakieś odp. ;)
No pain, no gain

przez Nicholas1981 14 mar 2015, 22:13
halux, ja zawsze potrafiłem i lubiłem się uczyć. Choroba owszem czasem przeszkadza, ale tylko te skrajne stany manijne czy depresyjne (skrajne, bo hipomania to nawet pomaga, a w lżejszej formie depresji nauka czy praca bywa wybawieniem). Przeszkadzały mi leki (np. rispolept - bo miałem jakby dym w głowie, nie dawało się myśleć), teraz biorę tylko lamotryginę i ona nie powoduje negatywnych efektów.
Nicholas1981

przez halux 14 mar 2015, 22:21
Ja biorę lit, abilify, i depakine chrono 500, tylko co na mnie tak działa...
Dodam, że miałem 10 lat temu nerwice natręctw zdiagnozowaną , a 1,5 roku CHAD
No pain, no gain

przez Nicholas1981 14 mar 2015, 23:03
halux, mnie się wydaje, że to zupełnie indywidualna sprawa. ChAD i inne choroby nakładają się na predyspozycje i charakter każdego człowieka, nie można tego generalizować
Nicholas1981

przez halux 14 mar 2015, 23:15
Ja i tak wierzę i się tak łatwo nie poddam. Będę się uczył, aż się nauczę i nic mi nie przeszkodzi. śmiem twierdzić, że wygrana po takiej walce będzie super smakować. W tym roku znów podchodzę do matury oby było dobrze.
No pain, no gain

przez Nicholas1981 14 mar 2015, 23:26
halux, jasne, że najważniejsze to wiedzieć czego się chce. :brawo: Mnie na przykład pomaga to, że jestem cholernym uparciuchem, jak sobie coś postanowię to zwykle doprowadzam do końca.
Nicholas1981

przez zima 15 mar 2015, 01:33
nudy.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg