CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 12 mar 2015, 14:21
Żyję:P
Jestem chwilowo na przepustce od rana do godziny 18.00 ze szpitala Srebrzysko w Gdańsku. W szpitalu masakra, kobiety ktore sprztaja kible w tych samych ciuchach przygotowują jedzenie, leki są pozostawiane bez opieki, personel krzykliwy, masakryczny brud w kiblach, pielęgniarki pozostawiają odpady medyczne na podłodze, pacjenci wyreczaja personel w sprzataniu, jezdz wozkiem magnetycznym do czyszczenia podlog bez uprawnien. sprawa zainteresowal sie tvn24:)

przez marwil 12 mar 2015, 15:39
Depakiniarz, siemasz, mam nadzieję, że lepiej się czujesz. Wracaj do żywych.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 12 mar 2015, 16:09
Lepiej, z testów i wyszło że nie mam bordera, tylko jestem histerykiem Oo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 12 mar 2015, 17:11
Depakiniarz, witaj na przepustce ahoj :). U mnie w psychiatryku był przypadek ,że pacjenci wyręczali personel w obezwładnianiu pacjenta :).
U mnie dzisiaj props. Zasnąłem o 22 a wstałem 6:30 wyspany. W pracy rozjebałem wynikiem. Na słuchawce radzę sobie dużo lepiej niż wielu zdrowych pracowników, bo nie chwaląc się mam najlepszą średnią w tej robocie. Wszystko robię mechanicznie(sama gęba już mi gada) myślę ,że z ogarnianiem papierków byłoby dużo gorzej. Zresztą po otrzymaniu awansu szybko musiałem się tłumaczyć co mi jest i wróciłem z powrotem.
zima, czytam,czytam twoje posty :). Wenle brałem bardzo długo ,ale niewiele pomagała.
Ostatnio edytowano 12 mar 2015, 17:18 przez Bode Miller, łącznie edytowano 2 razy
Bode Miller

przez pawel1978 12 mar 2015, 17:15
witaj depakiniarz
jakie leki Ci podają?
olanzapina escitalopram

przez Nicholas1981 12 mar 2015, 19:11
Depakiniarz, witaj w świecie i nie daj się w tym cholernym wariatkowie. Mam nadzieję, że szybko wyjdziesz
Nicholas1981

przez Bode Miller 13 mar 2015, 23:36
Czytam o tej wortioksetynie. Podobno jest to połączenie SSRI i Bupropionu. Dzisiaj moja matka była u lekarza po wniosek. Zasugerował jej ,że przydałby się u mnie z miesiąc przerwy w lekach, bo receptory muszą odpocząć. Mogę się przez ten miesiąc wspomagać suplementami. Po moich doświadczeniach z odstawieniem Velafaxu i wylądowaniu w psychiatryku ,boje się cokolwiek odstawiać i nie chcę tracić pracy.
Bode Miller

przez Tańczący z lękami 14 mar 2015, 01:29
Bode Miller, mam to samo, zawsze jak odstawiam jakieś leki to całe piekiełko powraca w nowej i jeszcze bardziej hardcorowej odsłonie. Nie mam ochoty tego przerabiać a takie pierdolenie lekarza, że receptory mają odpocząć by po miesiącu nienaturalnie i równie hardcorowo zalać je potężna dawką serotoniny na pewno Cię drogi pacjencie ustabilizuje...

Generalnie w moim życiu nastąpił już dość długi okres stabilizacji. Jest dość zwyczajnie, wręcz nudno, czyli chyba normalnie ;) Jedyne co dokucza to naprzemienne występowanie dni totalnego wyczerpania fizycznego, kiedy to nawet oddychanie sprawia trud z okresem normalnej sprawności, kiedy mam energię, aby porobić trochę ćwiczeń, pompek a nawet przebiec 20min raz w tygodniu. W weekendy lekko się najeb.ię dla porządku psychicznego i generalnie jest powiedzmy do przyjęcia :mhm:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez monapayne 14 mar 2015, 03:10
Nie mogę spać, mam manię.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Nicholas1981 14 mar 2015, 09:08
robotnica, z czego wnioskujesz, że to mania?
Nicholas1981

przez hasselti 14 mar 2015, 14:25
Boże, było tak dobrze... Znów zaczęłam ćwiczyć, złapałam formę, do życia podchodziłam z lekkością i z tym "wbitym" nastawieniem, choć dopisywała mi pogoda ducha.. Było idealnie. Biorę cały czas leki.. Aż tu nagle wczoraj mnie jebło, czuje jakby jakaś siła mnie ciągnęła w dół..Siedzę i płacze, nie chce mi sie ubrać, byłam umówiona na week i wyczekiwałam ten week a jak nadszedł to jakby coś spadło na mnie, nie chce mi sie nic... chce mi sie spać i płakać, zawiodłam kilka osób, rezygnuje z jakiegokolwiek wyjścia.. obżeram sie jak świnia i mi nie dobrze, zaraz chyba zwymiotuje. Czuje taki niepokój i napięcie, jakby ktoś mi w mordę dał, taka winna się czuję, wstydliwa nie wiem jak to ująć, jeszcze nie dawno dbałam o siebie jak nigdy a znów wyglądam jak gówno. Mam wyrzuty sumienia,że tyle zjadłam i to mnie wciąga w jeszcze większy dół. Miałam kiedyś problemy z żarciem, byłam na skraju wyczerpania i znów to do mnie wróciło. Nie wierzę,że człowiek może być aż tak zepsuty... chad, zaburzenia jedzenia, napady lęku, alkoholizm...Boże, ja już nie wiem na co ja mam się leczyć i sama nie wiem co mi dolega.Może jestem zdrowa a wymyślam sobie? Odczuwam dziwną pustkę, zagubienie, nie wiem kim jestem oprócz tego, że znam swoje imię i nazwisko to nie wiem o sobie nic, nie poznaje siebie... Ryczę jak dziecko kilkuletnie i nikt nie wie co mi chodzi, a te pyrtania co mi sie stało co sie dzieję mnie rozwalają, bo ja nie wiem co sie dzieje....
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

przez Widmo 14 mar 2015, 14:54
hasselti,

Mialas teraz chyba stosunkowo dlugi okres w stanie normalnym a to dobrze rokuje.
Lub poprzedni okres moglas byc jeszcze w wiekszej/mniejszej hipomanii stad teraz obnizenie formy
(np. za duzy wysilek fizyczny?, za duzo zadan, dzialan itp.)
Nie przejmuj sie znizka. Niedawno podobny wpis kierowalem do slow_down.
Kazdy nawet zdrowy czlowiek ma gorsze dni wiec dlaczego chadoweic musi byc idealnie normalny :D
U nas wyglada to oczywiscie gorzej.
Ile trwa znizka? Nie zamartwiaj sie poniewaz takie bledne kolo poglebia objawy. Po 2 tyg w zasadzie nalezy sie martwic. Kilka dni dola w stosunku do kilku tygodni w stanie normalnym nic nie znaczy choc niepokoi, meczy i boli.
Wazne jest aby miec zakodowane, ze jestesmy chorzy i mamy prawo tez do gorszego samopoczucia.
To tak jak z atakiem astmy czy alergii - trzeba przezyc.
Jesli zas mialas lekka hipo to nastepnym razem postaraj sie mniej zachlannie rzucac na zycie :)
Dochodzenie do remisji to dluga stopniowo opadajaca sinusoida.
Mam nadzieje, ze jestes na dobrej drodze i z czasem zauwazysz, ze wahan nastroju bedzie coraz mniej i beda coraz slabsze.
Ale nigdy ich sie nie wyeliminuje.

przez kazimierz61 14 mar 2015, 16:03
[Mam nadzieje, ze jestes na dobrej drodze i z czasem zauwazysz, ze wahan nastroju bedzie coraz mniej i beda coraz slabsze.
Ale nigdy ich sie nie wyeliminuje.]
Tak te słowa to wszystko prawda i dla mnie mając 53 lata nie jest to pocieszające, tym bardziej że czytałem, że im starszy wiek tym gorzej przechodzi się ten ChAD. U mnie się to sprawdza bo odczuwam coraz cięższe nawroty, a remisji co raz mniej, co raz mniej we mnie nadzieji.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez hasselti 14 mar 2015, 16:11
Dziś się tak obżarłam, ze strach pomyśleć ile kalorii w siebie wpakowałam..od rana wszystko co pod ręką. Automatycznie zapłakana zasnęłam, patrząc sie na siebie odnoszę wrażenie, że przytyłam, że jestem grubsza i wpadam w szał i panikę, przez ostatni czas prawie nic nie jadłam.. schudłam, a w dodatku nie wiem skąd czerpałam siły by jeszcze ćwiczyć. Byłam szczęśliwa, normalnie wszystko mnie podniecało, taka dumna z siebie, że potrafię, że chcę, że mam siłę i energię.. i codzień na wagę.. a teraz? gryzę się i bije, nienawidze siebie za to, że tyle dziś zjadłam a czasu nie cofnę. I jeszcze mam ochotę się napić.. a nie moge złamać abstynencji, nie mogę nikogo zawieźć. Ja nie wiem na czym mam sie skupić...moje całe życie polega na kontrolowaniu wagi, na kontrolowaniu emocji, na kontrolowaniu picia. A gdze w tym wszystkim ja? nie mam już sił....
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

Sortuj wg