CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 12 lut 2015, 00:27
wrzesień napisał(a):
Mam pytanie. Czy ja Wam tutaj przypadkiem nie przeszkadzam? Bo jak coś to znikam.

Ej....weź wyluzuj.
Nie lubię takich tekstów, ponieważ to taki szantaż emocjonalny.
W tym momencie powinno się napisać - "prosimy bardzo, zostań z nami, łaaaałaaaałaaaa"
I wtedy nie wiesz czy ktoś to pisze bo jest poprawny politycznie czy tez pisze bo jest szczery... :D
Tak więc wyluzuj :D
...nie mam podpisu...

przez wrzesień 12 lut 2015, 10:30
Luzuje. Jako jedyna zdrowa chyba ru jestem, stąd pytanie.

7 dzień śpi po 2 godziny. Wraca z pracy, je i znika w piwnicy. Zrobił sobie tam warsztat i przesiaduje tam godzinami.

przez marwil 12 lut 2015, 10:56
wrzesień, z tego, co każdy wyczyta nawet w Wikipedii, Sulpiryd w dawce do 300 mg działa przeciwdepresyjnie. Jeśli Twój luby ma zwyżkę, to dawki przeciwpsychotyczne (psychoza maniakalno- depresyjna to nazwa naszej choroby) zaczynają się od 400mg. Warto iść do psychiatry w celu uregulowania snu.
Bardzo dobrze śpi się po kwetiapinie, która dodatkowo poęknie zamula i wycisza (mnie już niecałe 10mg). Ew. Jakiś Zolpidem/Stilnox, ale to na kilka tygodni. Brak snu może wywołać psychozę z urojeniami, itp, więc nie zdziw się, gdy pewnego dnia oznajmi, że jest nowym mesjaszem.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 12 lut 2015, 11:49
Trzymajcie sie wszyscy i nie poddawajcie!!!
Ostatnie tygodne to nie byl chyba dobry okres dla chadowcow.

Wrzesien,
Twoj maz zdecydowanie potrzebuje szybkiej wizyty u lekarza i lekow ktore go wycisza.
Czym dluzsza i mocniejsza hipomana/mania tym gorsza moze byc depresja.
Najprawdopodobniej w takim stanie nie bedzie chcial Ciebie sluchac twierdzac, ze wszystko jest OK.
Z tego co piszesz to Twoj maz w ogole nie ma swiadomosci swojej choroby, tego jak ja leczyc i jak z nia postepowac!

przez refren 12 lut 2015, 12:38
Ktoś wie co z Depakiniarzem?

przez wrzesień 12 lut 2015, 18:12
Widmo, masz rację, nie ma świadomości swojego stanu. Jest mu teraz dobrze.
Hipo jest dla mnie jasna, natomiast jego drugi stan jest dziwny. Miałam depresje, na szczęście nie przewlekłą, po pół toku wyszłam z tego. Mój ojciec jest dosyć depresyjny. Wiem jak to wygląda. Natomiast on jakoś dziwnie to przechodzi. Po kilku, kilkunastu dniach mega aktywności nagle kładzie się i zasypia. Potrafi spać cały weekend. Budzi się, zje coś i dalej śpi. W czasie kiedy się budzi nie wygląda na człowieka w depresji. Nie jest smutny, nie ma dziwnych stanów emocjonalnych. Po prostu, je i śpi. Pracuje na 3 zmiany, więc czasem np jak ma 3 zmianę wraca rano i śpi aż ja wrócę z pracy, je obiad i dalej śpi do czasu wyjścia do pracy. I tak cały tydzień. Nie kumam tego. To jest depresja?

-- 12 lut 2015, 18:13 --

Wizyta u lekarza we wtorek, idę z nim, sam o to prosił.

-- 12 lut 2015, 18:16 --

I sen. To nie jest tak, że on nie zasypia. Kręci się w łóżku czy jakieś inne atrakcje. Np. dzisiaj w nocy położył się o 2 i w 5 min zasnął jak nimowle. To wygląda tak, jak by się bał spać.

-- 12 lut 2015, 18:19 --

marwil, nie wiem czy leki jsk to ująłeś zamulające są dla niego dobre. Jeździ samochodem, pracuje w hucie, m.in. na suwnicy. Nie może być zamulony.

przez Candy14 12 lut 2015, 18:23
refren, jestem pewna ze nic mu nie jest
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez marwil 12 lut 2015, 19:31
Candy14, tez mam takie spostrzeżenia
Pan Wrzesieniowicz może być rozregulowany poprzez nieregularny tryb życia. Nie protestuje na leki, jest swiadom. W ogóle to ma diagnozę?
Candy, może wiesz co Depakiniarzem?
wrzesień, jeżdżę od lat na wszystkich lekach.
Albo jest się mistrzem kierownicy albo nie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez wrzesień 12 lut 2015, 20:14
Diagnoza potwierdzona u 3 lekarzy. Do tego jego matka też miała chad. 2 próby s. Kredyty na 150tyś.

przez pawel1978 14 lut 2015, 11:40
Co z depakiniarzem?
olanzapina escitalopram

przez INTEL 1 15 lut 2015, 10:22
Ponawiam pytanie- co z Depakiniarzem?
I muszę rownież zapytać co z Jackiem? Uważam, że moja drobna złosliwoc przyczyniła się do Jego forumowej absencji...
Jack. Skłamałbym, że wcale nie chciałem być złośliwy. Otóż chciałem. Nie miałem jednak zamiaru Cie obrażać. A juz z pewnością nie w stopniu powodującym Twoje zniknięcie niczym kamfora. Chciałem Ci w jakiś sposób unaocznić,że - moim zdaniem- zacząłes forum traktować tylko i wyłącznie jak bloga. A forum i blog to całkowicie odrębne i rządzące się innymi realiami twory.
My tu gadu-gadu, a Ty w żaden sposob nie stosunkując się do trwającej dyskusji, pojawiających się pytań i tak dalej, wrzucasz całkowicie wyrwane z kontekstu informacje z codzienności wariata. To tak , jakbyś pozostałych "forumowiczów" redukował tylko do stada bezrozumnych czytelników. Być może prowadzisz gdzieś bloga niczym Depakiniarz, ale kopiowanie i wrzucanie tutaj codziennych wpisów jest jak dla mnie nie na miejscu. Załóż gdzieś bloga, podrzuć w podpisie link i kto będzie chciał ( a zapewne jest wielu chcących) będzie codziennie dopełniał obowiązku zapoznania się z detalami Twoich codziennych mniejszych lub większych utarczek z codziennością.
Wyraziłem teraz tylko swoje zdanie. Nikt nie musi się ze mną zgadzać.
Każdy wariat w tym temacie daje z siebie coś wyjątkowego. Analogicznie absencja jakiegokolwiek forumowego wariata w widoczny sposób owo forum okalecza
To tyle
...nie mam podpisu...

przez Candy14 15 lut 2015, 15:33
Wojtek jest w szpitalu psychiatrycznym . Zabrali go bo byl agresywny, Czuje sie dobrze teraz. Podziekowania dla M za reakcje :) Bylo mu to potrzebne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Bode Miller 16 lut 2015, 20:52
INTEL 1, wracam :). Moja absencja była spowodowana czymś innym. Po prostu chciałem odpocząć od nawijania i czytania o chorobach i całym tym syfie. Okazało się ,że te Forum to jest taka moja spuścizna, która ciągle mnie trzyma i mimo wszystko ciężko mi je opuścić, bo jednak brałem udział w dyskusjach 4 lata. Nie wiem czy będę się udzielał tak aktywnie jak wcześniej, ale niech takie konto sobie będzie. Powiedzmy ,że przechodzę na wcześniejszą emeryturę :D. Co do mojego Bloga to sam nie wiem jak to się stało. Po prostu zahaczyłem o ten wątek i zacząłem się udzielać w dyskusjach. Potem stwierdziłem ,że swoje posty będę pisał w formie opisu minionego dnia i jakoś tak poszło :).
Co u mnie? Samopoczucie bez zmian. Próbuje trochę ćwiczyć w mojej pokojowej siłowni, ale nie ukrywam ,że jest ciężko i robię to czasem na odpierdol i z niechęcią. Oglądałem sporo transmisji sportowych. Całe Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim i łyżwiarstwie szybkim i trochę meczyków. W najbliższy piątek mam rozprawę w sądzie w sprawie renty, która z góry wydaje się dla mnie przegrana, ale będę się jeszcze odwoływał, bo mój lekarz prowadzący stwierdził ,że ten Biegły powypisywał jakieś bzdury. W Zusie na komisji wystarczy ,że powiesz ,że kiedyś spożywałeś alkohol to już będą ciągnąć wątek i zrobią z Ciebie alkoholika. Polecam wam film o Borysie Jelcynie. Chorował na cyklotymie tak jak Churchil. Dużo pierdolą o jego chorobie w tym filmie. Tu jakby co link. Props :)
https://www.youtube.com/watch?v=xG5Jc2fjEUY
Bode Miller

przez wrzesień 16 lut 2015, 20:59
Jutro idę z G do lekarza. Sam mnie dzisiaj zapytał czy na pewno z nim pójdę. Weekend koszmar. Mania czy tylko hipo, dla mnie bez różnicy. Dzwonie do niego o 3 w nocy i pytam gdzie jest, a on do mnie romantyczny głosem: na komisariacie. Wpadłam w panikę. Ale po chwili pomyślałam, że co ja w sumie mu pomogę.

Sortuj wg