CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Tańczący z lękami 07 lut 2015, 14:01
2 ostatnie tygodnie na propsie. Jestem bliżej "siebie", mogę z ludźmi gadać, choć oczywiście czasem pod skórą pojawia się mały agresor. Zauważyłem, że kiedy czuję się źle- ludzie mnie wkurwiają, kiedy dobrze - kocham ich. To dość ambiwalentne i ciężko w tym złapać właściwy balans. Ale jest i tak o niebo lepiej niż 2 tyg temu - wtedy miałem szaleństwo w głowie a teraz jedynie niewielki nieporządek. Nigdy więcej mirty i jak najmniej zmian w lekach. Po kacu wyciągnąłem wnioski -należy pić mniej. W pracy wytrzymuję już ponad 2 mce, z czego się cieszę, choć robota mnie już nudzić zaczyna. Każdego dnia to samo i to codzienne wstawanie rano - jak ja tego kuźwa nienawidzę. Wczoraj byłem u kumpla z pracy, który zaprosił mnie wraz ze swoimi znajomymi na drinka. Chyba najbardziej cieszyłem się na te drinki, bo dzięki nim lepiej zniosłem tę domówkę. Alkohol sprawił, że ludzie byli lepsi, dowcipniejsi i bardziej "w porzo" niż na drętwym początku, kiedy we łbie kotłowały się myśli w stylu "co ja tu kur.wa robię?"
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Widmo 08 lut 2015, 16:10
hasselti napisał(a):chociaż to może być efekt zioła

Z ziolem podobnie jak z alkoholem.

Wszystko wskazuje na to, ze coraz bardziej sie nakrecasz.
Sprobuj jednak wysypiac sie i zwolnic.
Nie wiem jak u Ciebie ale mnie czasami wysilek fizyczny pobudza a czasami wycisza
.Jak sie nie da wrzuc cos na sen.
Dobry, dlugi sen to najlepszy sposob na rozkrecajaca sie hipo.
Pozniej moze byc za pozno.
Nie warto dokarmiac hipomanii.

przez INTEL 1 09 lut 2015, 00:43
Wczoraj kazałem wypierdalaać jednemu z najlepszych kumpli, dziś pokłóciłem się z mamą , zrobiłem awanturę żonie ( mam ochotę się wyprowadzić czym prędzej), oraz przez cały dzień "cisnąłem" kilku forumowiczom w innych tematach ( to akurat słusznie)
Tak wygląda moja hipomania- nienawidzę wszystkich. Wszyscy wypierdalaać!!!
Nie mogę spać. Mogę tyko bezgranicznie nienawidzić.
Piję kolejnego browara - bezskutecznie.
Lęki? Jakie lęki. To wszyscy inni mają się bać ! Zgnoję ich mentalnie i jak trzeba będzie - fizycznie.
Niedobrze, ze jutro będzie tak samo... albo gorzej...
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 09 lut 2015, 00:51
Tez kazałem kilka lat temu wypier... Jednemu z najlepszych kumpli. Spił siebie i mnie.
Ćwok, wiedząc, że choruję obraził się jak ćwok, mimo, iż go przeprosiłem.
Ostatnio się przypucował "co dobrego, co słychać?", również kazałem mu wypierda..ć.
Prawdziwych poznaje się w biedzie.

Całowanie buldoga w nosek. Przecież każdy pies liże sobie genitalia i wpieprza kupy z chodnika. Brr.

-- 08 lut 2015, 23:53 --

Coś niedobrze z browarami. Faza ok, ale coś mnie mdli już po trzech. I tak już od paru tygodni.
Podroby wysiadają, czy co...
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 10 lut 2015, 00:21
Być może mój synek jest bardzo ciężko chory...
Tak ciężko, że moja bestia dostanie zielone światło...
Jestem po części psychopatą, lecz boję się napisać to słowo....
Na pohybel bogom,światu i wszystkim.... :evil: :evil: :evil:
Mam nadzieje że tylko histeryzuje, ale dzisiejsza wizyta u specjalisty i jego słowa histerii sprzyjają.
Okaże się na dniach....
...nie mam podpisu...

przez wrzesień 10 lut 2015, 14:55
INTEL 1, ciepłe myśli dla Ciebie i przede wszystkim zdrowia dla młodego. Masz chyba syna w podobnym wieku do mojego. Też jestem ze śląska, mieszkamy blisko siebie, i mój mąż ma chad od 11 lat...
Pozdrawiam wątek

przez INTEL 1 10 lut 2015, 15:02
Czyżbyś była moją żoną? Gosia? :D :D :D
...nie mam podpisu...

przez wrzesień 10 lut 2015, 15:06
:lol:

-- 10 lut 2015, 15:07 --

Prawie Gosia, Kasia

przez INTEL 1 10 lut 2015, 15:21
Dzięki za ciepłe słowa. Mój młody jutro kończy 11 lat. Niezły prezent na urodziny- pobyt caly dzień w szpitalu na badaniach...
A w czwartek kolejna rozprawa...
Wiecie co? Niech już kurva będzie jakaś wojna. Bo ja nie daję rady. Będę mógł w obłedzie odkleić się od rzeczywistości ( jak to pięknie określa mój Kolega- ten ktoremu ostatnio, na szczęście nieskutecznie, kazałem wypierdalać :D ) i nic już nie będzie ważne.
...nie mam podpisu...

przez wrzesień 10 lut 2015, 15:27
Spokojnie, puki nie ma wyników nic nie jest przesądzone to po pierwsze. Po drugie medycyna u nas nie jest aż na tak niskim poziomie.
Mój 11 kończy w październiku :-)

Jak już tu jestem.
Mój mąż od roku się "leczy". zestaw dropsów to depakine 500 i sulpiryd 100. Nie wiem, czy mam rację, ale odkąd bierze sulpiryd cały czas jest w hipo. Doczytałam, że ten lek w takiej dawce może właśnie podbijać hipo. Za tydzień lekarz, idę z nim, bo wczoraj mi powiedział, że zawsze jak tam idzie to mówi, że wszystko jest OK. No i lekarz nie zmienia ani leków ani dawek. Wiem,, że nie powinnam ale zwiększyłam mu dawkę i sulpirydu i depakiny. tylko nie bijcie, i tak dostaję już nieźle po dupie.

przez marwil 10 lut 2015, 19:39
wrzesień, hyhy, to Małżonek sam nie bierze, tylko Ty Mu wyciskasz piguły? :)
Niechby mi ktoś spróbował coś zwiększać, nie daj Boże bez mojej wiedzy.... albo zmniejszać...
Sulpiryd w dawce 100 to aktywizuje raczej.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez wrzesień 10 lut 2015, 21:37
marwil, no wyciskam. Nie protestuje jakoś. Nie, nie, przecież widzi, że ma wiecej wycisniete.
Czyli mialam racje, ze dawka 100 bardziej w tym wypadku szkodzi a nie pomaga.

-- 10 lut 2015, 21:38 --

Chcialam przeprosic, ze sie Wam tu wcinam. Ale wiecej madrosci czerpie od Was chorych, niz rozmowy z rodzinami chadowcow.

-- 10 lut 2015, 21:42 --

Bo tak sobie mysle, jemu chyba dobrze w tej chorobie. Chodzi do psych bo mi obiecal. Ale idze tam, mowi, ze ok, placi 100 i wraca do domu z tym samym zestawem lekow. Teraz sam poprosil zebym z nim poszla. Nie wiem w sumie czy powinnan. To on musi chciec sobie pomoc...

-- 10 lut 2015, 21:51 --

I tak sobie mysle, ze on jeszcze nie jest tak calkiem wkopany w chorobe. Pracuje, daje rade, czasem bywa, ze nie ma sily, ze idzie do oracy po 2 godz snu, ale idzie. Tylko na jak dlugo starczy mu sil....

przez Nicholas1981 10 lut 2015, 22:19
Wrzesień to zły miesiąc...
Nicholas1981

przez Pasażer 11 lut 2015, 00:51
CHAD?

Na tę nazwę trafiłem prawie przypadkiem, czytając z ciekawości o różnych schorzeniach. Podczas czytania mnie ukłuło.

Mam depresję od bardzo dawna. Prawie każdy dzień to rozmyślanie o problemach, smutek, melancholia. Dobijam się muzyką. Rozmawiam z ludźmi na siłę. Gdybym nie miał żadnego zajęcia, to pewnie bym zwariował, ale idzie przeżyć dzień zajmując się sportem czy grami. Czasem jednak mam wrażenie że pęknę, ciężko mi w klatce piersiowej i nie jestem w stanie niczego robić. Dopiero teraz to zauważyłem, że zazwyczaj po takiej kulminacji następny dzień wygląda o niebo lepiej. Jestem przesadnie aktywny, wesoły, pozytywnie nastawiony. Rozmawiam ze wszystkimi, wręcz skaczę w miejscu z energii, która mnie rozsadza. Cieszę się na samą perspektywę powrotu do domu i spędzenia w fajny sposób swojego czasu. W sumie to wszystko mnie cieszy, mówię każdemu, że go uwielbiam, wyrażam przesadnie swoje pozytywne emocje. Wcześniej zwalałem to na kawę, ale piję ją praktycznie codziennie. Chciałbym naprawdę myśleć, że to po prostu mój mózg odreagowuje po długim okresie depresji. Zazwyczaj jest tylko jeden taki dzień i następuje po tych najcięższych. Stosunek przynajmniej 1:10.

(Opis dotyczący okresu depresji nie zgadza się z moim opisem. Nie wmawiam sobie choroby, nie boli mnie głowa. Jestem zwyczajnie przybity.)
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

Sortuj wg