CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 04 lut 2015, 14:54
INTEL 1 napisał(a):Uprzedzę Widmo. Nie wchodzę w stan podwyższony z poziomu "zero". Wchodzę z poziomu zdychającej szmaty, tak więc nie ma u mnie możliwości aby hipo mogła w jakiś tam sposób negatywnie się odbić na moim późniejszym samopoczuciu. Tak czy siak zawsze wracam do stanu szmaty ani przez chwilę nie ocierając się o normalnośc.

Ciezko zastabilizowac cos co zmienia sie tak szybko i/lub jest mieszanka faz.
Przeciez nawet nie bedziesz mial czasu sie ta hipo nacieszyc ;)
Stad moze chad I z w pelni "wyksztalconymi" i dosyc dlugo trwajacymi fazami w tym faza "0" jest latwiejszy do opanowania niz typ mieszany?

-- 04 lut 2015, 13:59 --

refren napisał(a):Czy lamo i kweta mogą trzymać w depresji? Kiedy ich nie brałam, nie miałam nigdy tak długiej (prawie rok).

Ale pewnie mialas hipo/manie?
Pytanie o "trzymanie w depresji" przez stabilizatory jest w jakims stopniu nieprawidlowe.
Nie koniecznie przeciez cos co chroni przed mania musi sprowadzac depresje.

przez INTEL 1 04 lut 2015, 15:06
refren napisał(a):Czy lamo i kweta mogą trzymać w depresji? Kiedy ich nie brałam, nie miałam nigdy tak długiej (prawie rok).

Z tego co mi wiadomo i z własnego doświadczenia mogę napisać że lamo nie powinno "trzymać" w depresji.
Co do kwety mam odmienne zdanie. Mnie każda próba z kweta wpędza w depresją straszną, tak straszną że samobój wydaje się bardziej wyrazisty niż zwykle :D
W przypadku kwety to ponoć kwestia dawki. Niska spowalnia i udepreśnia. Bodajże od 200 do 400 mg ma dzialanie antydepresyjne. Widmo chyba wie dokładnie. Ja nigdy do takiej dawki nie doszedłem i w sumie nie zamierzam. Zbyt duże ryzyko jak dla mnie
...nie mam podpisu...

przez Widmo 04 lut 2015, 15:12
http://bipolarnews.org/?p=251
wykres dzialania kwetiapiny od dawki.
Ja bralem najmniejsze.
Z tego co pisza to albo kogos maksymalnie kwetiapina porabia albo co najwyzej muli.
Ja bym nie szukal w lekach przyczyny depresji.
P.S. Wg mnie czesto tez stabilizatory na tyle wrzucaja nas w szare zero remisji, ze tesknimy za hipo i odbieramy to jako subdepresje.
Czesto chorujac "od zawsze" hipo jest odbirana jako stan normalny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez devnull 05 lut 2015, 02:53
Tutaj jest dokument kliniki psychiatrii w Poznaniu, opisujący wlewy ketaminowe:
"Skuteczność jednorazowego wlewu ketaminy w depresji w przebiegu choroby
afektywnej dwubiegunowej przy braku poprawy po lekach przeciwdepresyjnych"

http://ipin.edu.pl/fpn/aktualne/2012/11 ... 2_IPiN.pdf
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez slow_down 05 lut 2015, 10:40
Kweta jak najbardziej może trzymać w depresji, skoro stosuje się ją również przeciwmaniakalnie. Ja na 200mg lamo i 300 kwety byłem w wielkim dole, po odłożeniu kwety minęło.

Po tygodniu brania malutkiej dawki litu (250mg) wynik badania 0.18.
slow_down

przez Widmo 05 lut 2015, 11:03
slow_down napisał(a):Kweta jak najbardziej może trzymać w depresji, skoro stosuje się ją również przeciwmaniakalnie.
Ja na 200mg lamo i 300 kwety byłem w wielkim dole, po odłożeniu kwety minęło.

Jest to wyjatek. Wszelkie dane i badania wskazuja, ze raczej kwetiapina dobrze dziala wlasnie na depresje.
Dlatego w pierwszej kolejnosci zawsze bym szukal innych zrodel depresji niz kwetiapina.
Po tygodniu brania malutkiej dawki litu (250mg) wynik badania 0.18.

Faktycznie zaczales delikatnie. Ale przy 500mg nie musi byc 2x wiecej niz przy 250mg.
Za tydz bediesz wiedzial a z czasem poziom litu bada sie co kilka miesiecy szczegolnie jak dawki nie sa bliskie toksycznym.
Pamietaj, ze wplyn na poziom litu ma ilosc soli, wypite plyny i podobno tez kofeina.

przez slow_down 05 lut 2015, 11:07
Fakt, są ludzie, na których działa przeciwdepresyjnie, ale początkowo może ściągać w dół.

Zacząłem od małej dawki, bo jak debil naczytałem się o toksycznym działaniu tego leku, rytych nerkach itp. No to się przestraszyłem. Dziś dawkę zwiększam do 500mg.
slow_down

przez Widmo 05 lut 2015, 11:08
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla- ... litem.html
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla- ... -krwi.html
poczytaj zreszta calosc
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla- ... t-lit.html

-- 05 lut 2015, 10:12 --

slow_down napisał(a):Zacząłem od małej dawki, bo jak debil naczytałem się o toksycznym działaniu tego leku, rytych nerkach itp. No to się przestraszyłem. Dziś dawkę zwiększam do 500mg.

A lekarz jaka dawke zalecil?
Pewnie i tak zaczal od bezpiecznej aby pozniej zwiekszac. Ja zaczalem od 500mg i pomimo, ze doszedlem do 1250mg to poziom skoczyl z ok 0.3 pare na o ile pamietam 0.46 mmol/l.
Z tym, ze "moje" laboratorium jak mowil lekarz zaniza wartosci.
A i pamietaj aby brac lit przed badaniem o tej samej porze.
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla- ... litem.html
"Przed badaniem poziomu litu we krwi ostatnia dawka litu powinna być przyjęta na 12 godzin przed planowanym badaniem (z reguły poprzedniego dnia wieczorem), z tolerancją do jednej godziny w każdą stronę."
Wtedy masz pewne wyniki

przez hasselti 05 lut 2015, 11:20
Siemano chadowcy :lol: ja do Was z pytaniem, a mianowicie... jak na was alkohol wpływa w połączeniu ze skrajnymi emocjami? Myślałam, że mogę żyć jak normalny człowiek. Przeliczyłam się. 3 tygodnie temu zaliczyłam kolejny pobyt w szpitalu i to właśnie po alkoholu. :evil: Byłam wręcz przekonana, że żaden epizod nie wystąpi ( w końcu tryskałam dobrym humorem ;) ) A tu zonk. Musiały mi hamulce puścić po alkoholu. Kolejna góreczka, tak automatycznie, czy to możliwe? po alkoholu zrobiłam się arogancka i wybuchowa. Wyzywałam ludzi na ulicy. Groziłam itd itd, dobry nastrój zamienił w nienawiść do świata. Uważałam się za inną, za lepszą. Aż w końcu uznałam, że mój żywot dobiegł końca i tam czeka mnie coś lepszego, gdyż jestem powołana :shock: żeby robić paranormal activity innym ludziom po nocach. Co za szaleństwo... Godzinami walczyłam z przeklętymi pigułami i lekarzami na oddziale. Po 2 tygodniach ustabilizowania nastroju wypuścili mnie z całkowitym zakazem picia :shock: cały czas neurotop i abilify. Czy u was też puszczają hamulce po alkoholu?
Można nie spać przez cały tydzień, przepłakać całą noc, stracić głowę z miłości i nikt niczego nie zauważy.
- Janusz Leon Wiśniewski "Miłość oraz inne dysonanse"

przez marwil 05 lut 2015, 11:40
hasselti, w manii alkohol napędza i potęguje chore zachowania.
Tak jak zdrowym odbija po alko, tak w górce chadowcom - tylko bardziej, tak jak wszystko jest bardziej - nawet na trzeźwo.
Dodatkowo przyjmowane leki mogą z alko dawać zakręcone zachowania.
Pić z umiarem trzeba.

Devnull - o ketaminie była już dyskusja w tym wątku. Wiem jednak z wiarygodnego źródła, że pomimo dawania dobrych efektów - z czasem to ślepa uliczka.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 05 lut 2015, 12:09
marwil napisał(a):hasselti, w manii alkohol napędza i potęguje chore zachowania.
Tak jak zdrowym odbija po alko, tak w górce chadowcom - tylko bardziej, tak jak wszystko jest bardziej - nawet na trzeźwo.
Dodatkowo przyjmowane leki mogą z alko dawać zakręcone zachowania.
Pić z umiarem trzeba.

Potwierdzam. Mocno negatywny wplyw alkoholu na chadowcow jest powszechnie znany.
Dodam jeszcze, ze w druga strone tez zle dziala tzn. alkohol pity w depresji moze ja potegowac.
Najgorsze wlasnie jest takie dodatnie sprzezenie. Mala hipo w ktorej myslimy, ze mozna sie napic napedza wieksze podkrecenie, dochodzi brak snu a pozniej to juz jazda bez trzymanki.
Pic trzeba z umiarem :) a jak sie nie da to w ogole.

-- 05 lut 2015, 11:10 --

marwil napisał(a):Devnull - o ketaminie była już dyskusja w tym wątku. Wiem jednak z wiarygodnego źródła, że pomimo dawania dobrych efektów - z czasem to ślepa uliczka.

Co jest przyczyna?

przez marwil 05 lut 2015, 12:17
Widmo, Przestaje dawać pozytywne efekty i z czasem wpada się w większe doły.

-- 05 lut 2015, 11:19 --

Tak.. Trzeba pić z umiarem.. Należy :)
Z akcentem na "trzeba"
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 05 lut 2015, 12:34
marwil napisał(a):Z akcentem na "trzeba"

Chodzi o to ze, w ogole trzeba pic czy, ze trzeba z umiarem? ;)
Mi bliskie jest to pierwsze :)

przez marwil 05 lut 2015, 13:19
Niechętnie ;), ale się wyjątkowo zgadzam z Twoim poglądem.

Kwetiapina. Biorę ją w tej mikorodawce niecałe 10mg na noc dla natychmiastowego zaśnięcia.
Bez tego męczę się czasem z godzinę nad zaśnięciem i sen jest płytszy i z obowiązkowym wybudzeniem po ok. 3 godzinach.
Następnego dnia wyraźnie czuję klepanie kwety, królem objawia się także zaniżoną koncentracją.
Np. wczoraj przeglądając forum w telefonie, odruchowo pomacałem prawą kieszeń sprawdzając, czy go tam nie ma. Już miałem zakładać kurtkę i biec po telefon do samochodu, aby żaden łotrzyk nie buchnął mi go z uchwytu.
Dzisiaj z kolei przyszła paczka z kilogramem doskonałego tyteksu. Ucieszony nałożyłem jego porcję do maszynki i zacząłem rozglądać się za maszynką. Biegałem znią w ręku po całym biurze dobrą minutę i już zaczynałem być ostro podkurwiony.
W końcu z niedowierzaniem znalazłem ją w ręku.
Biega krzyczy pan Hilary, gdzie do kwety okulary???

Sortuj wg