CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez slow_down 30 sty 2015, 00:49
Pytanie do biorących lit: jakie dawki bierzecie i czy czujecie jakieś działanie przeciwdepresyjne tego leku?
slow_down

przez _Jack_ 30 sty 2015, 18:29
Wreszcie weekend:). Okazało się ,że pracuje dalej. Osoba która została zatrudniona nie przyszła w ogóle do pracy i zrezygnowała. Zaczynam powoli ogarniać ten ciężki projekt sprzedażowy i jak dobrze pójdzie to się wyrobie. Dodam ,że projekt bardzo ciężki i inne osoby też sobie nie radzą i jedna dziewczyna miała wylecieć ze mną. Jednak skończyło się tylko na straszeniu, ale w tej firmie wylecieć można w każdej chwili jak się nie wyrabiasz z wynikami, więc trzeba być czujnym cały czas. Niby głupi telemarketing ,ale wyciąga się tutaj ok 2-2,5 tys zł i pewnie dlatego mają wymagania. Przyjechałem do rodziców na weekend. Zaraz będę oglądał skoki. Na tym orzeczeniu oprócz alkoholizmu :D przybili mi neurotyczność i F60 czyli zaburzenia osobowości. W dodatku napisali ,że moja depresja wynika z uporczywego powstrzymywania się od przyjmowania alkoholu :D i wymagam stałego leczenia w poradni od uzależnień. Beka na całego.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez devnull 30 sty 2015, 18:52
_Jack_ napisał(a): W dodatku napisali ,że moja depresja wynika z uporczywego powstrzymywania się od przyjmowania alkoholu :D i wymagam stałego leczenia w poradni od uzależnień. Beka na całego.

Istna antypsychiatria w nowym wydaniu.
Ciekaw jestem tylko jaki interes ma ta mafia psychiatryczno-psychologiczna,
by stawiać ludziom odgórne i czasem absurdalne diagnozy,
mam wrażenie, że tego typu ludzie podświadomie sami przerzucają
swoje obawy i porażki na wielu pacjentów, skoro tobie zarzucają alkoholizm
to pewnie dlatego, że sami się go boją u siebie, albo sami kryją w ten
sposób swój alkoholizm, stara zagrywka, masz problem z alkoholem,
to wyjdź na ulice i uświadamiaj innym, że są alkoholikami,
by "wypucować" własne sumienie.

Moja porada to całkowite odizolowanie się od tego "półświatka",
nie warto grzebać w gównie, po co się brudzić.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 30 sty 2015, 19:00
_Jack_, To chlapnij sobie browarka lub cztery, a nie trzymasz od trzech lat abstynencję, jak suchy alkoholik.
Poza tym lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
Wg tabelek jestem szkodliwe pijący. Olewam te wyliczenia i delektuję się codziennie po pracy zasłużonym złocistym płynem. Nie martwię się, bo od wczesnej młodości prowadziłem hulaszczy tryb życia i mocnego picia, teraz grzecznie do 4 max. na nerki, trawienie, nawodnienie i błogostan.
Jebać system.
Ja mam w wypisie zespół abstynencyjny po kanabinolach- 25 miesięcy temu ostatni raz się upaliłem.
Żałuję, ze już nie mogę. Trudno.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez devnull 30 sty 2015, 19:13
marwil napisał(a):_Jack_
Ja mam w wypisie zespół abstynencyjny po kanabinolach- 25 miesięcy temu ostatni raz się upaliłem.

Jak długo to trwało ?
Bo ja trzymałem abstynencję prawie rok i mam
wrażenie, że ten zespół nigdy się nie kończy.
Pamiętam jak po roku absty zapaliłem pierwszy raz,
by odreagować ciężki stres po pracy, poczułem większą ulgę niż po benzo.
Wynika z tego, że raz uzależniony, zawsze uzależniony, a życie
na abstynenckim dupościsku to jak chodzić na rękach zamiast na nogach.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez marwil 30 sty 2015, 20:11
Trwało to prawie 20 lat

-- 30 sty 2015, 19:13 --

Coraz rzadziej zdarza mi się śnić, że zawijam grubasa :)
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez _Jack_ 30 sty 2015, 21:37
Też w czasach melanżu sporo jarałem. Potem to rzuciłem jeszcze przed rzuceniem alkoholu. Jestem abstynentem już bardzo długo. 3,5 roku a trawę ostatni raz zajarałem pod koniec wakacji w 2010. Ogólnie jak jestem abstynentem to też jest większe we mnie napięcie i stres. Nie ma już tego odreagowania i rozluźniaczy co przy dawnych weekendach. Tamte czasy sztosu w moim życiu już na pewno nie powrócą. Byłby to taki odgrzewany kotlet i nie odnalazłbym się już teraz w takim trybie życia co kiedyś. Zostały jednak wspomnienia :). Nigdy nie zapomnę jak z 50 letnim sąsiadem zamawialiśmy kurw.y do niego na melanże zakrapiane alkoholem(jedna raz zajebała mi 400 zł z portfela), albo jeździliśmy w nocy samochodem po Warszawie. Albo jak wpadał do mnie w piątek po pracy koleżka. Braliśmy 0,5 l na drinki z sokiem i kręciłem spliffy. Zamówiona pizza na gastro była tak dobra ,że nikt lepszej by nie zrobił :).

10 mg Escitalopram

przez devnull 30 sty 2015, 22:06
marwil napisał(a):Trwało to prawie 20 lat
-- 30 sty 2015, 19:13 --
Coraz rzadziej zdarza mi się śnić, że zawijam grubasa :)

Ale chodziło mi o to ile trwał ten zespół abstynencyjny ?
20 lat na pewno nie, no chyba że paliłeś przez 50 ;)
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez marwil 30 sty 2015, 22:34
devnull, mam 40 dychy. Paliłem 20lat. Nie miałem żadnego zespołu tylko ChAD od 15 lat.
My chadowcy, mamy takie negatywne jazdy- z używkami lub bez, że jakieś zespoły abstynencyjne to jakaś farsa.
Żaden alkoholik ani narkoman nie zdycha tak jak my.
W IPIN pod f7 jest oddział dla alkoholików.
Taki umierający deliryk po miesiącu detoksykacji truska humorem i tylko jest słabym kaziem, bo wróci do tego, wiedząc, czym to grozi.
Dlatego jointy odstawiłem bezboleśnie, bo ból depresji lub manii jest nieporównywalny z jajimś tam psychicznym głodem czegoś.
Inna sprawa, że objawy choroby powodują olewcze podejście i szukanie chemicznego ukojenia, w przeciwieństwie do zdrowych psychicznie uzależnionych, którzy mają wybór. Nie poznali gorszego.

przez Tańczący z lękami 31 sty 2015, 02:44
_Jack_ napisał(a):... Zostały jednak wspomnienia :). Nigdy nie zapomnę jak z 50 letnim sąsiadem zamawialiśmy kurw.y do niego na melanże zakrapiane alkoholem(jedna raz zajebała mi 400 zł z portfela), albo jeździliśmy w nocy samochodem po Warszawie. Albo jak wpadał do mnie w piątek po pracy koleżka. Braliśmy 0,5 l na drinki z sokiem i kręciłem spliffy. Zamówiona pizza na gastro była tak dobra ,że nikt lepszej by nie zrobił :).

nikogo do"złego" nie namawiam, ale ja też swoje najlepsze wspomnienia nieodzownie łączę ze stanami upojenia alkoholowego. Kiedyś nad morzem podczas wakacji miałem ciąg 30-dniowy i o dziwo nawet kaców nie było. Po 30tce już po 4-5 browarach nachodzą mnie lęki i bóle głowy następnego dnia i tylko to mnie odstręcza od upijania się. Inaczej cały czas byłbym chyba na bani. A tak to stosuję picie kontrolowane co weekend. Odkąd odstawiłem mirtazapinę czuję się trochę lepiej, czyli jako tako dogaduję się z ludźmi i nareszcie pojawiła się ochota na alkohol i nadzieja na pozytywne doznania

-- 31 sty 2015, 14:40 --

tutaj kilka korzystnych dla zdrowia właściwości piwa (oczywiście w rozsądnych ilościach):
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i- ... kowa/qres5

Co do dyskusji o pacjencie A i B. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego zdrowi ludzie wierzą w moc pozytywnego myślenia nie widząc jednocześnie, że wszystko, absolutnie wszystko jest tylko chemią (nawet pozytywne myślenie w niewielkim zakresie). Odpowiedzi nasuwają mi się 2: 1) tak jest po prostu wygodniej, bo strach przyznać, że tak niewiele w życiu zależy od nas samych, poczucie wartości zdrowych ludzi nieco by spadło i żyło by im się po części tak, jak nam- świadomym chemicznego prawa dżungli tego świata; opcja 2) szczęście i dobrobyt odbierają świadomość i racjonalne myślenie.
Ja się jednak skłaniam ku pierwszej opcji. To tak jak każdy z nas: wstajemy rano i zjadały kiełbasę z musztardą, nie zastanawiając się nad tym, że jemy ciepłe zwłoki ubitego tydzień wcześniej świniaka. Subtelnie wycinamy ten kawałek świadomości - nazywa się to pragmatyzmem. I ów pragmatyzm ludzi zdrowych każe im wierzyć w swoją wewnętrzną moc pozytywnego myślenia, na którą tak ciężko zapracowali. Niestety my ujrzeliśmy część Matrixa, świata, jakim prawdopodobnie jest. Dobrze, że mamy piwo i piguły. Za kilka godzin swoją ciężką pracą otworzę puszkę i w pocie czoła przechylę jej zawartość do ust delektując się ulotną chwilą kojącego stanu pozytywnego myślenia...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez _Jack_ 01 lut 2015, 12:27
hmmm nie wiem nawet co napisać. Znowu szarość zwykłego dnia. Wczoraj rano pojechałem na nordic walking. Kostka już mnie nie boli w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Dało radę przejść 4,5 km. Potem mały relax w postaci gorącej kąpieli w wannie. Popołudniu opierdalanko i oglądanie skoków narciarskich. Wieczorem wyszedłem do koleżków do piwnicy. Trochę żeśmy pogadali o różnych pierdołach. Oni oczywiście popili. Ja stałem trzeźwy. Zaburzenia poznawcze trochę mi dokuczają. W takich gadkach co drugie słowo jakie pada to "ku,rwa, Ku,rwa" :D. Nawet urządziłem sobie taką zabawę i naliczałem im przekleństwa w ich wypowiedziach :). Wyszło tego sporo. Potem robiłem oczywiście za kierowce. Trochę pojeździłem. Na wiochę i z powrotem po dziewczynę jednego kumpla. Wszyscy mi mówią jakie chuchro się ze mnie zrobiło. Odbieram to jako komplement :). Chcę się odchudzać dalej. Wróciłem gdzieś około 1 w nocy.
10 mg Escitalopram

przez Tańczący z lękami 01 lut 2015, 22:47
no i się wczoraj załatwiłem kilkoma browarkami a więc wracam do formy ;) dziś jednak mam dzień negatywnego myślenia, muszę bardziej kontrolować ilość wypijanego alko, kace są bowiem złe
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Widmo 02 lut 2015, 13:18
slow_down napisał(a):Pytanie do biorących lit: jakie dawki bierzecie i czy czujecie jakieś działanie przeciwdepresyjne tego leku?

Dawka to jedno a stezenie litu we krwi to drugie.
Stad czeste badania na poczatek aby okreslic ta wymagana dawke.
Ja przy dopiero 1250mg weglanu litu na dobe mialem wymagana warosc.
(Z tym, ze lekarz mi mowila ze w ich labie okresla sie zanizona warosc.)
Chodzi o to aby wartosc byla lecznicza ale nie toksyczna
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla- ... zenia.html
Sa jednak dane ze mnijsze dawki sa tez lecznicze.
Faktycznie wczesniej sadzono, ze lit radzi sobie duzo lepiej z mania niz depresja.
Okazuje sie, ze i na depresje jest skuteczny.
http://bipolarnews.org/?p=2940
Nie ulega tez podwazeniu jego skutecznosc w zapobieganiu samobojow.
http://bipolarnews.org/?p=2518

-- 02 lut 2015, 12:24 --

"czy czujecie jakieś działanie przeciwdepresyjne tego leku?"
Hmmm pytanie raczej brzmi czy lit chroni przed nawrotem depresji (manii)?
Tak, chroni.
Ja mialem go podawanego w pierwszych 3 miesiacach z antydepresantem sertralina

-- 02 lut 2015, 12:30 --

marwil napisał(a):Nie mam na celu "wywyższania się" ciężkością przypadków, lecz mój do ciężkich należy.
Niektórzy chadowcy i "spektrumowcy" nie zaznali manii, ani np. manii psychotycznej, a tych boję się bardziej niż depresji.
Waplo krótkie hipomanie? A moja półroczna mania? A depresje po 3 lata?
Funkcjonują normalnie, albo tak twierdzą, bo są w remisji chyba tylko ci z lekkim przebiegiem choroby, połączonym z dobrą reakcją na leki.

Obalam przez falsyfikacje. Wiele osob z tego forum, ktore mialo ciezkie manie (a wiec ciezki przebieg choroby) funkcjonuje normalnie.
Nie przecze istoty dobrej reakcji na leki.

przez slow_down 02 lut 2015, 13:50
Właśnie chodziło mi o zapobieganie depresji, na takie działanie lidze. Antydepy wyprowadziły mnie z doliny, więc czas na stabilizację. Cieszy mnie fakt, że właśnie ponoć sprawdza się też na myśli samobójcze. Nie chciałbym, by wróciły.
slow_down

Sortuj wg