CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 21 sty 2015, 10:43
macieywwa napisał(a):(...) Nowa lekarz powiedziala ze nie wizdzi mnie na licie i jest jeszcze wiele mozliwosci leczenia chad a lit to ostatecznosc i abym wstrzymał sie ze szpitalem i pobytem u pana S na oddziałe u którego ulubionym lekiem jest wlasnie lit i depakina. (...)

Wiem, nie jestem obiektywny poniewaz lit byl moim pierwszym lekiem i od razu pomogl.
Ale teksty typu: lit to ostatecznosc, ze cos jest ulubionym lekiem itp. zle swiadcza i o wypowiadajacym te slowa i o lekarzu ktorego dotycza.
Z litem jest jak z innym lekami 1/3 to doskonali biorcy excellent lithium responders
1/3 wyraznie pomaga a 1/3 nie pomaga lub ma zbyt duze skutki uboczne.
Ktos kiedys zabawnie napisal, ze co za roznica czy bede mial zrabane nerki po licie czy watrobe po innych lekach ;)
Nie ma idealnego neurotymika dla wszystkich ale tez nie jest tak, ze lit to ostatecznosc i najwieksze zlo

przez marwil 21 sty 2015, 10:59
Lit ma obrzydliwy smak, zapach, nazwę, uwala libido i jest toksyczny .

Powoduje szczerbatość, drżenie rąk oraz sraczkę.
Lek z epoki renesansu - wczesne rokokoko.

-- 21 sty 2015, 10:02 --

Haha, to"ulubiony lek" pana Łukasza Ś. z IPIN

Widmo, krytykujesz guru polskiego autorytetu ch. afektywnych :)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 21 sty 2015, 11:32
marwil napisał(a):Widmo, krytykujesz guru polskiego autorytetu ch. afektywnych :)

Nie. Krytykuje podejscie lekarzy do innych lekarzy i teksty krytyczne typu "jego ulubiony lek".
(ale zestaw dla macieywwa wyglada slusznie :) )
Rownie dobrze o Rybakowskim mozna powiedziec, ze lit to jego ulubiony lek.
W zasadzie przy garstce normotymikow ciezko nie miec ulubionego leku :D
Obecnie np. kwetiapina wydaje sie ulubionym lekiem.
A jakis czas temu lamotrygina jako przeciwaga do tego ohydnego litu.
Pewnie swego czasu byly ochy i achy na jej temat.
Faktem jest, ze lit nadal jest lekiem skutecznym (jesli nie najskuteczniejszym - jak dziala ;) ), szeroko badanym i stosowanym.
http://bipolarnews.org/?tag=lithium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez macieywwa 21 sty 2015, 11:39
No i koorwa jego mac zaczeła sie jazda juz od pierwszej tabletki fluo. Mineło 3h od zjedzenia a ja juz czuje jak narasta mi pjerdolec w głowie, umysł zachodzi mgla, jakbym wychlał ze trzy browary w 10 minut, zimne i spocone dłonie, serce chodzi z podwojna predkoscia i jak ja mam wytrwac 14 dni ?...boziu jak dobrze ze mam te difergany i inne pacyfikujace smakolyki :D

-- 21 sty 2015, 11:52 --

Widmo, moja psych absolutnie nie krytykowała sposobow leczenia dr.S...powiedzenie słow ze lit jest czyims ulubionym lekiem nie ma zadych przeslanek co do krytyki sposobu jego leczenia...a swoja droga, mam kontakt z trzema osobami z ktorymi lezałem na oddziale i własnie oni sa uraczeni litem i powiem Ci ze absolutnie nie sa zachwyceni, byc moze naleza własnie do tej 1/3 osobników ktorym nie słuzy .
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Widmo 21 sty 2015, 12:39
macieywwa,
Chodzi mi wlasnie o takie lekarzy (kazdej specjalnosci) pitolenie ale nie wprost. Jakies sugestie, niedopowiedzenia.
Krytykowac innych? Oj nie...oni sobie na to nie pozwalaja :/

A co do litu jeszcze pare lat temu bylo malo informacji o nim na forach a jak byly to wlasnie w stylu jaki to on jest straszny.
Obecnie mam wrazenie, ze stosowany jest czesciej i wraca on do lask.

Na marginesie, caly czas twierdze, ze forumowe rozwazanie na temat lekow sa w duzym stopniu bez sensu.
Ostatecznie dla kazdego leku wyniki roznego rodzaju glosowan i ankiet forumowych ukladaja sie wedlug schematu:
2/3 pomoglo
1/3 nie pomoglo/zaszkodzilo
Polecam to sprawdzic tutaj i na innych np. anglojezycznych stronach

przez Wolfx 22 sty 2015, 00:46
Mcieywawa powodzenia :-)
Wolfx

przez Conessa 22 sty 2015, 15:46
Czy ktoś tu brał Convulex ?
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez macieywwa 22 sty 2015, 17:36
Conessa, ja bralem przez trzy tygodnie Absenor to jeden ujj tylko w innym opakowaniu, jedyne co po nim odczuwałem to zmulenie, wilczy apetyt zwlaszcza w godzinach wieczornych , strasznie wysadziło mi brzuch, byl caly czas napompowany jakbym wypil piec piw, bez wizyty w toalecie, pomimo ze trzymałem diete a na noc jadlem tylko owoce...dodatkowo jak przeczytalem, ze leca po nim włosy, odstawilem z dnia na dzien.

przez marwil 22 sty 2015, 17:53
Potwierdzam, kwas walproinowy muli i tuczy.
Jest na mojej czarnej liście.
Jak tam macieywwa? Fluo przestaje pomału Cię wykręcać?
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez _Jack_ 22 sty 2015, 18:23
U mnie kutasówa. Dzwoniłem do Sądu. Wezwanie na sprawę ma przyjść dopiero na początku marca gdzie czekam już /cenzura/ 1,5 roku. W pracy radzę sobie coraz gorzej. Chodzę tam jak na ścięcie. Bierze mnie z rana na bełty. Na pewno do końca miesiąca zostanę zwolniony. Zamierzam wyrobić sobie grupę, żeby mi podbili z lekkiego na umiarkowany i spróbuje może do Warszawy pójść do jakiejś prostej pracy. Wiecie jak to wyrobić? Miło by było jakby ktoś doświadczony napisał jak to się załatwia te formalności, ile się czeka na co być gotowym czy trzeba jakieś skierowanie od lekarza itd. Będę wdzięczny. Wiem ,że kiedyś wyrabiałem ,ale to było w 2002. Byłem jeszcze szczylem i starzy wszystko załatwiali a ja pojechałem z nimi tylko na komisje. A tak poza tym waga zjechała do 78 kg. Czyli bilansik jest na propsie, bo przez 7 miechów zbiłem 22 kg. Model ze mnie już teraz :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez macieywwa 22 sty 2015, 18:47
marwil, dzisiaj juz nie dalem zaskoczycz sie prozakowi i z samego rana razem z fluo od razu zjadlem difergan i chydroksyzyne....dzien duzo spokojniejszy od wczorajszego ale zwarzywienie nie odpuszcza :D
Jeszcze dwa lata temu mogłem lykac wszelkie ssri bez zadnych przykrych konsekwencji a teraz po prostu te leki mnie miazdza. Przez 15 miesiecy przerobiłem juz
asentra+mianseryna
wenlafaksyna solo+sulpiryd
coaxil
cital
escilopram
wellbutrin
asentra+mirtazapina
cała mase stabilizatorów w roznych dawkam i mixach
i teraz fluo, juz nie wierze w powodzenie kuracji zadnymi ssri ale teraz zebym mial sie zesrac, bede jadl te fluo w duecie z benzo i innymi zamulaczami i wytrzymam dwa tygodnie tak jak obiecałem nowej psych...moze warto, moze nie, czas pokaze.

przez marwil 22 sty 2015, 18:54
Fluo ma jednak to do siebie, że z początku "nosi", bardziej niż inne SSRI.
Jestem lekom z tej grupy przeciwny, ale próbuj, do ew. wykluczenia masz jeszcze kilka substancji.
I pamiętaj - przejdzie z lekami lub bez nich - przynajmniej na jakiś czas, oby długi.

-- 22 sty 2015, 17:58 --

_Jack_, daj sobie na luz z grupami inw. Nie wiem jak to jest np. Z prawem jazdy. Dokonasz stłuczkę i jeszcze się przyjebją.
Jesteś zmuszony do pracy z racji finansowej, czy to po prostu ważne dla Ciebie?
Jeśli mógłbym, to nie pracowałbym. Jednak w tym jebanym kraju, muszę zapierdalac na rencie, by nie zdechnąć.

-- 22 sty 2015, 18:03 --

Startuj na miasta forum, obok tego zboczeńca ;) w zielonych rajstopach xD

-- 22 sty 2015, 18:05 --

*startuj na mistera forum

przez macieywwa 22 sty 2015, 19:12
_Jack_, ja wyrabialem w listopadzie a wiec tak.
1.zaswiadczenie od Twojego psychiatry o stanie zdrowia/maja do tego takie specjalne druczki/
2.musisz podjechac po kolejny druczek do Powiatowego czy innego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.
3.wyciagnac z przychodni i odbic na xero wszyskie historie leczenia chorob ktorych jestes wlascicielem :D i wszyskie wypisy ze szpitali/jesli takowe posiadasz/ jak bedziesz odbijal historie nie zapomnij powiedziec w przychodni zeby na kazdej kartce xero
przybili Ci pieczatke za zgodnosc z orginałem....
4.jak to wszystko załatwisz, idziesz i skladasz w okienku...nic nie placisz i czekasz do 30 dni na wezwanie na komisje.
ja z moim chadem dostalem od razu na trzy lata.

przez Conessa 22 sty 2015, 19:36
macieywwa napisał(a):Conessa, ja bralem przez trzy tygodnie Absenor to jeden ujj tylko w innym opakowaniu, jedyne co po nim odczuwałem to zmulenie, wilczy apetyt zwlaszcza w godzinach wieczornych , strasznie wysadziło mi brzuch, byl caly czas napompowany jakbym wypil piec piw, bez wizyty w toalecie, pomimo ze trzymałem diete a na noc jadlem tylko owoce...dodatkowo jak przeczytalem, ze leca po nim włosy, odstawilem z dnia na dzien.

Absenor? to rozumiem, że coś podobnego co convulexu? bo nie wiem, który opisałeś, ale jeśli con. to właśnie czuję się podobnie, tyle, że w nocy totalna bezsenność i bóle głodowe, więc jem. Chyba powinnam zmienić, bo zaraz mam zwiększyć, to co wtedy będzie się działo...
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

Sortuj wg