CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez maargooo 04 sty 2015, 14:20
Nadrobiłam 3 str. postów i znów jestem. Trochę jak postać epizodyczna jakieś opowieści, która pojawia się i znika ;) Ale to akurat skutek tego, ze korzystam z sieci jedynie stacjonarnie, więc nie zawsze kiedy chcę mam taką możliwość.

Co do mojego aktualnego stanu- od Sylwestra znów kweta poszła w odstawkę, mam oczywiście hipomanię jak na razie umiarkowaną. Ogarniam wszystko, ale jedyne, co najmocniej doskwiera to potrzeba odpoczynku i snu, której obecnie nie mogę zaspokoić. Np. dziś do 3.20 oglądałam w sieci filmy ze swoim partnerem, jak się położyłam to poleżałam 15 min. i wkurw mnie zaczął brać, że jestem zmęczona a znów nie mogę zasnąć. Biorąc pod uwagę, że wypiłam tego dnia 2 lampki wina i 2 drinki to nie ryzykowałam z moim Symquel'em i zażyłam 1/2 "mojej magicznej tabletki zwanej ostateczność". Biorę ją zazwyczaj przy silnych napadach lęku, początkach epizodu depresji itp. Doraźnie biorę 1/2, gdy hipomania rozkręca się na tyle, że pomagająca mi na bezsenność, ale tylko doraźnie jak dotąd Hydroksyzyna, nie daje rezultatów. A wiec tym razem też udało się usnąć dopiero po "tabl. ostatecznej"... Obudziłam się przed 9, ale dopiero o 9.20 zwlekłam zwłoki. Jestem trochę niewyspana, a co gorsza znów zaczyna mnie boleć ciało i jest takie przemęczone... Może niebawem spróbuję bez żadnej chemii zdrzemnąć się choć 30min.Bardzo, ooooj baaaardzoooo bym kutwa chciała, ale nie wiem czy wzmożona praca mózgu i natłok myśli na to pozwolą. Tak czy inaczej- spróbuję!

WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA: ZDROWIA, ZDROWIA I JESZCZE RAZ ZDROWIA W NOWYM ROKU! A DO TEGO WSZYSTKIEGO TEGO, CZEGO SAMI PRAGNIECIE NAJBARDZIEJ. JAK TO MOWI MÓJ <3 -> TRZYMAJCIE SIĘ ŻYCIA JAK PRZYKLEJENI!!! Buźka Ludziska :great:
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez my_name 04 sty 2015, 16:11
INTEL 1 napisał(a):Kopalnie są z pewnością globalnie rentowne. Może niech Jose nam to autorytarnie, jako człowiek z górnictwa wytłumaczy. Kto i co powoduje że są "nierentowne" .
Też jestem ciekawa, co specjalista może na temat powiedzieć.

przez antylopa 04 sty 2015, 17:45
Hej. Też mam zdiagnozowaną od pół roku CHad-stany mieszane :why:
W czerwcu zaczęłam brać kwas walproinowy i olanzapine i tak naprawde dopiero teraz czuje że mam remisje, że dołki i górki które u mnie pojawiają z godziny na godzinę znikły. Jest poprawa!!!
Jak często bywacie na oddziałach??? JAk często widujecie się ze swoim Lekarzem??? Zawsze wszystko mu mówicie, o wszystkich górkach i dołkach???
Mówiłam, że chce żyć bez Ciebie: Nie chciałam!
Mówiłam, że Cie nie kocham: Kochałam!
Mówiłam, że dam sobie rady: Nie dałam!
Mówiłam, że zapomnę: Kłamałam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 04 sty 2015, 17:55
Stan psychiczny do przyjęcia w porównaniu do tego co było. Wczoraj przeglądałem forum dla tetraplegików. Tak samo dramatyczne przypadki jak nasze.Wypadki motocyklowe, skoki na główkę po pijaku do płytkiej wody,pobicia, wypadki samochodowe. Wszyscy Ci ludzie do końca życia będą już przywiązani do wózka inwalidzkiego. Jedyny ich plus jest chyba taki ,że mają mniejszą stygmatyzacje i jakieś współczucie społeczne w porównaniu do nas. Dzisiaj dzień jak co dzień. Rano oglądałem Tour De Ski z udziałem Kowalczyk. Potem pojechałem na kijki do lasu a w porze obiadu emocjonujący konkurs w Insbrucku na Bergisel. Co do mojego stanu to głód rośnie w miarę jedzenia. Ten mój obecny stan trochę mi już spowszedniał i chciałbym dojść do 100% remisji :), ale fakt faktem najgorzej nie jest. 7 stycznia mam wizytę u Doktorka.
INTEL 1, spox nie odbieram to jako złośliwość :). Każdy jest w innym stanie i opisuje to tak jak czuje. Trochę humoru też zawsze się przyda.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez guernone 04 sty 2015, 19:41
maargooo, widzę, że lubisz balansować na krawędzi przepaści :P
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Tańczący z lękami 04 sty 2015, 20:47
Nie chcąc żadnego z nas tutaj skłócać, zachowując pełną solidarność i niosąc nadzieję, niniejszym stwierdzam, że wszyscy tutaj jesteśmy "kadłubkami". Nasza choroba amputowała nam, być może nieodwracalnie część mózgu. Różnimy się tym, czym inni niepełnosprawni między sobą: część nie ma jednej nogi a część nie posiada obu, etc. Osobiście forum to traktuję jako pomoc w rozpoznaniu nowości na rynku protez oraz wzajemnego wsparcia w nieszczęściu i radzenia sobie z nim. No dobrze, skoro jednak mówiłem o nadziei to trochę kiepsko wyszedł mi początek. Kojarzycie pewnie sportowca, który ostatnio miał dość gorący okres, Oscara Pistoriusa? A więc zanim miał ten gorący okres, jako pierwszy niepełnosprawny rywalizował z pełnosprawnymi biegaczami. Został nawet sportową osobowością roku wg BBC. Pokazał całemu światu, że można odnosić sukcesy na równi ze zdrowymi ludźmi. Abstrahując od jego życia prywatnego, bo nie ono jest tutaj przedmiotem wypowiedzi, dał nadzieję, a jednocześnie nie mydlił oczy pozostałym niepełnosprawnym. Nogi mu nie odrosły, ale jakież to musiało być uczucie, kiedy biegł, jak równy z równym ze swoimi zdrowymi rywalami...Ileż niepełnosprawnych dzięki takiej postawie zaczęło w ogóle uprawiać sport. Jak to się ma do nas? Przyznam, że wiele razy czuję się po prostu bezsilny, jak dziecko, które ma ochotę się rozpłakać. Czasem kompletnie nie daję sobie rady a czasem biegnę jak równy z równym i wtedy czuję się przez chwilę, jak zwycięzca. Bo kiedy my biegniemy na równi ze zdrowymi to w istocie ich przeganiamy. Ostatnio często odczuwam irytację, że oto oni mają wszystkie klepki na właściwym miejscu a ja nie. Analizuję niemal każdy swój dzień i porównuję się do zdrowych. Często mnie to frustruje. Czuję również dystans między mną a nimi. Widzę niezrozumienie w ich oczach a może to tylko ja tak to odbieram. Bywa, że czuję się w środku, jak ufoludek. I wiecie do jakich wniosków doszedłem. Że nie ma sensu porównywać się ani do zdrowych ani do pozostałych chorych, bo każdy z nas ma inny stopień niepełnosprawności. Nawet do samego siebie z przeszłości nie ma co się porównywać, bo to też frustruje. Każdy z nas ma jednak wewnętrzne poczucie i wie, kiedy warto się starać i walczyć a kiedy trzeba sobie po prostu odpuścić. To czy Jack jest na propsie a Intel na hejcie nie ma tu żadnego znaczenia. Czasem zwycięstwem jest to, że w ogóle wstaliśmy z łóżka, coś udało się załatwić na poczcie, poszliśmy do fryzjera albo sami ugotowaliśmy obiad. To są nasze osobiste zwycięstwa i osobiste porażki. Cieszę się, że nie jestem jedynym ufoludkiem na tym świecie, że odnalazłem tutaj takich, jak Wy
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez antylopa 04 sty 2015, 21:09
Tańczący z lękami, Sama prawda i tylko prawda.
My w niczym nie jesteśmy gorsi, ale patrząc na to jak nas chorych psychicznie smaruja w internecie to szok :shock: :roll:
Chce zrobić prawo jazdy na motor. No ale że, dla innych mam już żółte papiery to sobie pomyśle poczytam w internecie coś na ten temat.
Uważają nas za trędowatych, nie mogących, nie mających nawet prawa istnieć na świecie, bo przecież my jesteśmy groźni.
Zdołowało mnie to, bo ja pracuje, studiuje i nic nikomu nic nie robie.
I nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy uważają, że powiwinniśmy zostać zamknięci na oddziale i jeszcze do tego związani bo jesteśmy zagrożeniem dla społeczności.....
Mówiłam, że chce żyć bez Ciebie: Nie chciałam!
Mówiłam, że Cie nie kocham: Kochałam!
Mówiłam, że dam sobie rady: Nie dałam!
Mówiłam, że zapomnę: Kłamałam!

przez INTEL 1 04 sty 2015, 22:52
Tańczący... fantastyczne "wypociny" :D
Tego właśnie od Was oczekuję - ujęcia w słowa tego co sam czuję, a nie potrafię słownie zdefiniować...
Dzięki...
...nie mam podpisu...

przez guernone 04 sty 2015, 22:55
Tańczący z lękami, rzeczywiście - piękny post. Zapisać na pulpicie i czytać codziennie...

INTEL 1 napisał(a):Tańczący... fantastyczne "wypociny" :D
Tego właśnie od Was oczekuję - ujęcia w słowa tego co sam czuję, a nie potrafię słownie zdefiniować...
Dzięki...

Często sam to robisz... za co Ci dziękuję :mrgreen:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez krul 05 sty 2015, 10:03
Czy osobowość schizoidalna mogła zostać pomylona z chadem?

przez INTEL 1 05 sty 2015, 11:34
Właśnie przeczytałem materialy dotyczące osobowości schizoidalnej.
Jeżeli chodzi o mnie to z wielkim zdziwieniem mogę potwierdzić, że objawy idealnie pokrywają się z moimi. Z tym, że stanowią jakby jedynie dodatek do chad, część składową niejako. Już kilkukrotnie pisalem, że jestem przekonany iż chad należy do psychicznych chorób "nadrzędnych" ( ale jaja :D ) i w spektrum jej objawów znajdują się objawy "pomniejszych" czy "równorzędnych" chorób i zaburzeń... Są okresy, że znajduję u siebie na przykład objawy manii prześladowczej typowej dla schizofrenii.
Nie chodzi tutaj o jakieś "stopniowanie" i "eskalowanie" objawów. Chodzi o to, że chad to w pewnym sensie na przykład cięzka depresja z bonusem w postaci przyjemnych bądź bardzo nieprzyjemnych ( jak w moim przypadku) (hipo)manii czasami objawiających się tylko i wyłącznie stałym wkurwieniem, rozdrażnieniem, niepokojem, roztargnieniem i gonitwą bezproduktywnych, depresyjnych myśli.
Tak więc mając tylko objawy typowe dla "osobowości schizoidalnej" nie można diagnozować chad, natomiast mając chad z powodzeniem można niejako w ramach bonusu znaleźć cały szereg objawów właściwych innym "pomniejszym" zaburzeniom czy też chorobom....

Od wczesnych godzin rannych napiernicza mnie głowa w sposób wywołujący mdłości. Zły znak. Z reguły jest to częścią aury ktora zwiastuje bardziej niż zwykle krzywą jazdę...
...nie mam podpisu...

przez krul 05 sty 2015, 12:54
Z tym, że oprócz objawów schizoidalnej mam trochę innych problemów, które nijako do niej mi pasują, za to pasują do chada. I to mnie martwi.

przez getmeoutofhere 05 sty 2015, 14:13
krul, można mieć osobowość schizoidalną i chad. Jednak nie wydaje mi się, aby było możliwe pomylenie tych dwóch zaburzeń (chad często mylony jest z borderline, ze schizoidalną nie wiem, jak to by było możliwe).

przez krul 05 sty 2015, 15:01
Nie chodzi o pomylenie. Tylko tak jakby nakładanie się. Ale nie znam żadnego dobrego psycho z okolic, u pierwszego byłem z braku laku.

Sortuj wg