CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez slow_down 02 sty 2015, 06:28
Jestem wykończony. Budzę się co 10 minut oblany potem z powodu irracjonalnych koszmarów.
slow_down

przez refren 02 sty 2015, 14:56
slow_down, współczuję.

Czuję się dobrze i spokojnie. Powód musi być jakiś zewnętrzny - bo myśli takie same jak co dzień. Może to ta deszczowa, wiosenna pogoda, może to, że musiałam dziś rano zwlec zwłoki (praca na 7-ą) i już byłam na spacerze, może magia świątecznych pierników na śniadanie (cukier krzepi) :)

-- 02 sty 2015, 15:23 --

Co o tym sądzicie? Miewacie takie okresy? Biorę fluo i chyba mam, niestety na przemian z przygnębieniem (zmiany w ciągu doby).

<<Jakie efekty powoduje "tabletka szczęścia"? Otóż rezultatem przyjmowania jest stan określany jako hipertymia - osoba w tym stanie szybko myśli, jest pełna entuzjazmu i wiary we własne możliwości, stanowcza, energiczna i pewna siebie. Nie upiera się przy beznadziejnych sprawach, a porzuca je. Ma zmniejszoną wrażliwość, nie doświadcza stanów melancholii. Hipertymia nie jest stanem nienaturalnym, u niektórych ludzi występuje samoistnie. Uogólniając pacjent zażywający Prozac może powiedzieć o sobie "odmienił moje życie, stałem się bardziej śmiały na tyle ze znalazłem dziewczynę, założyłem firmę i jakoś teraz żyje jak człowiek, a nie roślina jak wcześniej" lub "Po kilku tygodniach terapii skutki były wyraźne: kipiałam energią, fizyczną i psychiczną. Nie dość, że przestałam myśleć o śmierci, to jeszcze zaczęłam śpiewać. Śpiewałam mojemu psu i kotom. Śpiewałam przy myciu naczyń. Parę razy śpiewałam nawet pod prysznicem".>>

http://www.biomedical.pl/psychologia/pr ... a-192.html

przez _Jack_ 02 sty 2015, 18:59
Dzień jak co dzień. Nastrój bez zmian. Czuje ,że jest poprawa już przed wzięciem tabletki mocno pracują mi synapsy. Dzisiaj byłem w swoim mieszkaniu. Podpisałem umowę z nowym lokatorem, który już się wprowadził.Konkretny,rzeczowy sympatyczny facet koło 30-stki. Powinno nie być żadnych problemów i pewnie się dogadamy. Byłem też w biurze paszportowym wypełnić wniosek i dostarczyć niezbędne dokumenty do wyrobienia paszportu. Po południu trening nordica na stadionie. Było straszne błoto i braja ,ale jakoś udało się przejść te 11 kółek. Mam jeszcze tydzień wolnego. Tak, więc nie jest źle :). Od połowy stycznia może spróbuje wrócić na siłownie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kutachdoopierdolenia 02 sty 2015, 19:02
INTEL 1 napisał(a):Koleżko Kolorowy. To mnie opierdalać kutacha będą. Wszak jestem "członkiem zorganizowanej grupy przestępczej" i "zorganizowalem sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu"

Opierdolenie mojego kutacha to dla "petki" szansa na awans w więziennej hierarchii i nobilitację :D :D

Jest jeszcze opcja, że prędzej doczekasz tej wojny/kryzysu gospodarczego, w konsekwencji już demontażu państwa polskiego "de facto", przy czym świeżo upieczony zaborca zajęty pacyfikowaniem resztek obozu patriotycznego, będzie miał na Was, "przebrzydłych kryminalistów", zwyczajnie w świecie wyjebane :P

przez INTEL 1 02 sty 2015, 19:52
kutachdoopierdolenia napisał(a): przy czym świeżo upieczony zaborca zajęty pacyfikowaniem resztek obozu patriotycznego, będzie miał na Was, "przebrzydłych kryminalistów", zwyczajnie w świecie wyjebane :P

Posunąłbym się dalej w tych jakże przyjemnych rojeniach
Być może ów zaborca będzie w potrzebie wspólpracować z takimi jak ja "przebrzydłymi kryminalistami" celem wypleniania ostatnich egzemplarzy obecnej kasty sądowniczo-milicyjnej na co z wielką radością i celem osiągnięcia korzyści materialnych jak i mentalnych chętnie przystanę
...nie mam podpisu...

przez guernone 03 sty 2015, 01:59
_Jack_, cieszę się, że w końcu coś się ruszyło w kwestii Twojego stanu.
U mnie nuda. Codziennie terapia na dziennym. W sumie cały czas mam mieszane odczucia, ale przynajmniej ludzie w miarę spoko.
Właściwie od 4 miesięcy nic się nie ruszyło odnośnie moich objawów choroby. Z grubsza - dalej się męczę.
Brakuje mi wsparcia dobrego psychiatry. Na dziennym dostałem dziś receptę na lamo na 100%, bez ryczałtu. Bo diagnoza niepewna. Ręce opadają :D
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez jpsartre 03 sty 2015, 18:06
Cześć,

Mam takie pytanie, a mianowice mam straszny problem z koncentracją. Czy to jest normalne w ChAD ? Czy zwiastuje to nadejście manii ? Czy może to być wyniki Sylwestrowej libacji ? Jak sobie z tym poradzić. Kompletnie nie mogę nic zrobić, zaczynam 20 rzeczy na raz.

przez kutachdoopierdolenia 03 sty 2015, 19:34
INTEL 1 napisał(a):Posunąłbym się dalej w tych jakże przyjemnych rojeniach
Być może ów zaborca będzie w potrzebie wspólpracować z takimi jak ja "przebrzydłymi kryminalistami" celem wypleniania ostatnich egzemplarzy obecnej kasty sądowniczo-milicyjnej na co z wielką radością i celem osiągnięcia korzyści materialnych jak i mentalnych chętnie przystanę

IMHO błędny tok rozumowania. Owa "kasta sądowniczo-milicyjna" (sędziowie, prokuratorzy, wysoko postawieni funkcjonariusze Policji), jeżeli od razu nie wyjechałaby ze swoim złotem/dewizami za granicę, jako kolaboranci z dziada-pradziada (początków "świetności" tych starych rodzin można doszukiwać się w mrokach sowieckiej, a nawet i hitlerowskiej okupacji - ich "zasługami" zaś uczestniczenie w rozbijaniu polskiego podziemia niepodległościowego, pacyfikacji polskiej prowincji), agenci-konfidenci czy to bezpośrednio zaborcy wywiadu, czy też rodzimych "bezpieczniaków" (również z komunistycznym rodowodem) na państwie polskim i jego obywatelach żerujących, a wysługujących się właśnie przyszłych zaborców razwiedkom, najpewniej robiliby za (u boku wspomnianego zaborcy) kadry i to nie przeciwko nim, a pod ich kierownictwem musiałbyś wspólpracować. No i oczywiście wypleniałbyś, wypleniał, ale dajmy na to takiego Wieśka- bylego komendanta Policji z Wypizdowa, zawsze odcinającego się od tej zgnilizny u góry, byłego Dzielnicowego Cześka, mimo wszystko zawsze robiącego po prostu swoje, byłego Wójta/Sołtysa Staśka z Oborników Dolnych, który to tak całkiem nie zapomniał jeszcze o Polsce, Proboszcza który wygłasza niepoprawne politycznie kazania, zamożnego, hardego rolnika-ziemianina Bogdana, nie dającego się machinie okupanta, małego/średniego przedsiębiorce Stefana, wspierającego obóz patriotyczny, co ważniejszych przedstawicieli organizacji pro-polskich ... itd. itd. :P

-- 03 sty 2015, 18:53 --

Możesz się zasłaniać tą swoją domniemaną psychopatią, ale dałbym sobie ... - no dobra, kutacha to może nie, ale tą rękę :D ... uciąć, że choćby nie wiem co, nie dopuściłbyś się takiego skurwysyństwa ;)

P.S. Heh, z tym nickiem wręcz nie da się prowadzić rozmów na poważne tematy - konto zostawię sobie chyba wyłącznie do trollowania :P

przez JOSE 2 04 sty 2015, 02:02
INTEL 1 napisał(a):Coraz bardziej nienawidzę motłochu. Ogółu, przerażającej większości tak zwanego społeczeństwa. Półinteligentów i ćwierćinteligentów. Naiwnej i szokująco łatwo sterowalnej masie umysłowych niewolnikow ze wszech miar zasługujących na swą nędzną wegetację na granicy ubóstwa od narodzin aż po grób.Nienawidzę ich za to, że również ja jestem zmuszony ponosic konsekwencje ich wyborów i przekonań.
Rację miał Tymochowicz twierdząc że ludzie w swej masie są debilowaci i wystarczy zgłebić psychologię debila aby skutecznie nimi sterować...
Przykład?
Tradycyjna już noworoczna awantura pomiędzy lekarzami a NFZ i ministerstwem.
Medialna nagonka na lekarzy, którą z wielką radością podchwytują wszelakiej maści debile swą wiedzę o realiach czerpiący z mediów głównego nurtu. Pod jakimkolwiek artykułem na ten temat huragan wpisow "oburzonych" nie zostawiających na lekarzach suchej nitki..Złodzieje, lenie, cwaniaczki i tak dalej
To chyba oczywiste, że przedsiębiorcy którzy przedsięwzięli działalność polegająca na leczeniu obywateli nie są skłonni podpisywać długofalowych umów , których warunki spowodują nieopłacalność kontynuowania tychże przedsięwzięć?
Złodziejstwo w biały dzień. Mają dokładać do interesu? W imię czego?
Czy ten plwający na środowisko medyczne motłoch zdaje sobie sprawę , że cała ta sytuacja, cała poparta przez niego histeria obróci się przeciw niemu? Motłoch jak zwykle da sobie wmówić że kompletna niewydolnośc systemu opieki medycznej to wina lekarzy.
Ci co podpisują mimo wszytko niekorzystne umowy nie mają widocznie wyjścia i muszą się godzić na niekorzystne z punktu widzenia ekonomii warunki
Najgorsze jest to, że ten sam tępy motłoch za kilka miesięcy będzie podnosił larum, że "dopiero maj a do laryngologa zapisują dopiero na kolejny rok bo wyczerpały się kontrakty"
A jak wy debile ma być inaczej skoro dziś zmuszacie przedsiębiorców medycznych do podpisywania umow zagrażających ich ekonomicznej egzystencji ??
Władza stara się wszelkimi środkami zniszczyć duże grupy społeczne i zawodowe ktore są jeszcze w stanie stawić zorganizowany opór.
Górnicy, nauczyciele.
Polskie górnictwo stało się solą w oku... polskiego społeczeństwa. Ale ci sami debile, którzy podpisują się pod nagonką na polskie kopalnie po zamknięciu tychże zaczną wyć z powodu drastycznych wzrostów cen energii elektrycznej i cieplnej z racji wzrostu cen węgla.
Bydło, bydło i jeszcze raz bydło.
Jedynym ratunkiem nagrabić kasy ile się da i zza firanek superluksusowego strzeżonego apartamentowca z radością patrzeć na to tępe, zasługujące na swój los bydło tarzające się w swoim własnym gównie.

Intel tym postem dałeś dupy. Wspierasz oszustów którzy zarabiają niebotyczne pieniądze i co roku domagają się większych. Mam na myśli PZ. Jestem tak jak większość Polaków za tym, aby ta banda domagająca się co roku w grudniu większych zarobków, została odsunięta od wpływów. Popieram Arłukowicza - będąc na jego miejscu nie podpisałbym z nimi(w końcu to 20%) umów.

Wszystkiego najlepszego w nowym 2015 roku https://www.youtube.com/watch?v=m65jhGwtWrg
Dawniej Rambo.

przez slow_down 04 sty 2015, 10:30
Co ten inteligent "kutach-coś tam" jeszcze tu robi?
slow_down

przez INTEL 1 04 sty 2015, 12:11
JOSE 2 napisał(a):Intel tym postem dałeś dupy. Wspierasz oszustów którzy zarabiają niebotyczne pieniądze i co roku domagają się większych. Mam na myśli PZ. Jestem tak jak większość Polaków za tym, aby ta banda domagająca się co roku w grudniu większych zarobków, została odsunięta od wpływów.

No tak. Dziwię się że dajesz się nabrać na taką propagandę.
Dokładnie taką samą demagogie uprawia się przeciwko Twojej branży czyli przeciwko górnictwu..
"Banda nierobów, związkowców z barbórkami, trzynastkami i deputatami oraz wcześniejszymi emeryturami. Roszczeniowi rozrabiacze. Bezpodstawnie uprzywilejowana grupa zawodowa żerująca na "naszych" podatkach. Przecież to biedne państwo musi dokładać do każdej tony węgla wydobytej w nierentownych kopalniach. Tak więc wszystkie kopalnie pozamykać a nierobów wysłać do uczciwej pracy... "
Wobec tego wspierasz oszustów domagających się coraz większych przywilejów kosztem podatników i mało tego-sam z tego "chorego i mafijnego" układu czerpiesz dodatkowo korzyści...
O to właśnie chodzi. Maksymalnie skłócić i zantagonizować wszelkie grupy społeczne i zawodowe.
Pieszych z kierowcami, chorych ze zdrowymi, pacjentów z lekarzami, odbiorców energii z górnikami, milicję z wojskiem "lemingów" z "pisiorami" , "pedałów" z "niepedałami" i tak dalej.
Skłócone bydło jest bezbronne, można mu odebrać wszystkie przywileje i nałożyć nawet najbardziej absurdalne obowiązki fiskalne.
Rządzący dobrze wiedzą, że poprzedni systemowy przewrót dokonał się między innymi dzięki solidarności i "Solidarności" potężnych grup zawodowych zjednoczonych w gigantycznych zakładach pracy typu huty, stocznie i kopalnie. Jedność która mogła dać skuteczny opór jedynie słusznej sile politycznej. Tak więc kasta rządząca nie powtórzy już tych błędów. Jeszcze chwila i największą grupą zawodowo-społeczną będzie stowarzyszenie kasjerek Biedronki zatrudnionych na umowę zlecenie czyli de facto patrząc przez pryzmat nabywania uprawnień emerytalnych lub zasiłkowych nie zatrudnionych w ogóle. A te będzie można szybko rozpędzić w trzy dupy za pomocą "team leadera" wręczającego wymówienia...

-- 04 sty 2015, 12:27 --

kutachdoopierdolenia napisał(a):Możesz się zasłaniać tą swoją domniemaną psychopatią, ale dałbym sobie ... - no dobra, kutacha to może nie, ale tą rękę :D ... uciąć, że choćby nie wiem co, nie dopuściłbyś się takiego skurwysyństwa ;)

...Z domniemanym psychopatą to jest tak jak z domniemanym samobójcą.
Popełniając ów czyn przestaje być domniemanym samobójcą a staje się "prawdziwym" samobójcą z tym, że jest już dla niego za późno aby za życia zaliczono go jednak do grona "niedomniemanych" samobójców :D

slow_down napisał(a):Co ten inteligent "kutach-coś tam" jeszcze tu robi?

Jak to co - ubarwia nam ten smutny jak mroczna pizdaa żywot na padole sukcesywnie pogłębianym poprzez psychiczną mgłę, która jest naszym udziałem
Jedni "propsują" ( Jack- to nie złośliwość :D ) inni tak jak ja naprzemiennie się wkurwiają i zdychają, jeszcze inni jęczą i zdychają, pozostali teoretyzują i pouczają. Tak więc potrzebny jest nietuzinkowy Troll i Jego trolling choćby dla psychicznej równowagi...
...nie mam podpisu...

przez my_name 04 sty 2015, 12:29
"Banda nierobów, związkowców z barbórkami, trzynastkami i deputatami oraz wcześniejszymi emeryturami. Roszczeniowi rozrabiacze. Bezpodstawnie uprzywilejowana grupa zawodowa żerująca na "naszych" podatkach. Przecież to biedne państwo musi dokładać do każdej tony węgla wydobytej w nierentownych kopalniach. Tak więc wszystkie kopalnie pozamykać a nierobów wysłać do uczciwej pracy...
Nie spotkałam nikogo, kto by uważał górników za nierobów. Może ludziom bez wyobraźni się to przydarza. Ale przydałoby się coś zrobić, żeby kopalnie przestały być nierentowne. Trzeba je zmodernizować albo rzeczywiście zamknąć. Bez sensu żeby ludzie narażali życie i tracili zdrowie dla czegoś, z czego nawet nie ma zysków. To że trudno jest w tym kraju o dobrze płatną pracę (a w niektórych regionach o jakąkolwiek), to już inny problem.

przez INTEL 1 04 sty 2015, 13:02
Kopalnie są z pewnością globalnie rentowne. Może niech Jose nam to autorytarnie, jako człowiek z górnictwa wytłumaczy. Kto i co powoduje że są "nierentowne" .
...nie mam podpisu...

przez refren 04 sty 2015, 13:51
Przynajmniej w tym wątku można czasem przeczytać jakieś ciekawe wypowiedzi.
INTEL 1, co do skłócania "bydła" - pełna zgoda.

INTEL 1 napisał(a):Jedni "propsują" ( Jack- to nie złośliwość :D ) inni tak jak ja naprzemiennie się wkurwiają i zdychają, jeszcze inni jęczą i zdychają, pozostali teoretyzują i pouczają.

Uroczyście dołączam do tych, co jęczą i zdychają.

Sortuj wg