CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 29 gru 2014, 11:01
slow_down napisał(a):Tak, możesz łamać ten lek na pół bez problemu. Nie zmodyfikujesz w ten sposób uwalniania (chyba że tabletka się rozkruszy).

Nie zgadzam sie.
maargooo,
Sadze, ze sprawa sie prosta.
Leki o przedluzonym dzialaniu maja specjalna otoczke i/lub sa zaprojektowane jak gabka, matryca itp napelniona substancja co powoduje stopniowe uwalnianie leku ze srodka.
Jesli podzielisz tabletke - "rozerwiesz" otoczke to lek moze byc uwalnianiany szybciej.
Moze byc tez tak, ze w niektorych substancjach, moga zachodzic reakcje pod wplywem wilgoci, swiatla itp.
a otoczka je chroni.
Kolejny problem to okreslona ilosc substancji jaka powinna byc podawana a podzielic na rowne czesci jest trudno.

Ale w tym przypadku mysle, ze to pierwsze.
Stad mozesz miec wieksze zmulenie jak przy leku o normalnym czasie uwalniania.

przez _Jack_ 29 gru 2014, 16:11
Taki stan utrzymuje się u mnie od kilku dni, czyli jest w miarę ok. Skutków ubocznych leku niewiele odczuwam. Zmniejszyło się to depresyjne zmęczenie i zmuła. Praktycznie do wyleczenia zostały jedynie zaburzenia poznawcze. Jakby koncentracja była w porządku to mógłbym powiedzieć ,że jest w 100% ok. Byłem dzisiaj u mechanika ,bo jebnęła linka w hamulcu ręcznym. Potem odbyłem trening nordic walking. Stawałem też na wagę. Przez święta nic nie przytyłem. Ważę dalej 80 kg. W sobotę siedzieliśmy u mnie w aucie ze znajomymi. Tradycji musiało stać się zadość.Podjechali i "Dzień Dobry Sierżant Aspirant ..... poproszę o dowody osobiste" :D. Od 2 lat często tak spędzamy czas przy sobotach. Czyli oni pijani a ja trzeźwiutki za kierownicą. Na tym parkingu spisywali mnie już chyba ze 40 razy. Raz była sytuacja ,że spisali nas dwa razy w przeciągu 30 minut, bo akurat kończyła się zmiana tych pierwszych a zaczynała tych drugich.O dziwo nigdy nie brali na alkomat. Znajomi mówili ,że jestem na full ogarnięty. Bardziej niż Ci którzy nie biorą leków, że jest ogromna między tym co teraz widzą a jak było przedtem. Może faktycznie mają rację.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez refren 29 gru 2014, 16:45
_Jack_, a Ty tylko ten esci jesz i nic więcej?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 29 gru 2014, 18:05
Tak tylko esci 10 mg. Kiedyś mieszałem Wenle z Mianseryną. Comba leków chyba nie dla mnie.Tym bardziej ,że mam jeden biegun.
10 mg Escitalopram

przez Łapa 29 gru 2014, 19:58
Albo masz farta i leki dają ulgę, albo farta nie masz i zdychasz pomimo

Rzadko się z INTELem zgadzam, ale w tym wypadku w stu procentach się z nim zgodzę :)
Moim zdaniem ChAD to jedna wielka loteria, albo jest w porządku (niestety chyba nigdy nie będzie "super" zaledwie "w porządku"), albo jest piekło.

Jako że już zaraz 2015 to pora podsumować 2014 jeśli chodzi o mój ChAD... Myślę, że był to rok bardzo dobry. Minimalne zmiany w lekach przez cały rok, schudłem dość mocno, ale to wina, że sam się odżywiam, wahnięć już praktycznie zero, można powiedzieć, że pełna remisja, będzie już ponad półtora roku. Mimo, że pojawiły się czynniki które w przeszłości wywołały dwukrotnie manie (nowe studia + nowa dziewczyna) to tym razem manii nie dostałem, więc bardzo się z tego powodu cieszę. Jest dobrze. :yeah:

Życzę Wam, Panie i Panowie, długich remisji i byśmy się w podobnym składzie spotkali za rok. Arr! :pirate:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez slow_down 29 gru 2014, 20:08
Widmo napisał(a):
slow_down napisał(a):Tak, możesz łamać ten lek na pół bez problemu. Nie zmodyfikujesz w ten sposób uwalniania (chyba że tabletka się rozkruszy).

Nie zgadzam sie.
maargooo,
Sadze, ze sprawa sie prosta.
Leki o przedluzonym dzialaniu maja specjalna otoczke i/lub sa zaprojektowane jak gabka, matryca itp napelniona substancja co powoduje stopniowe uwalnianie leku ze srodka.
Jesli podzielisz tabletke - "rozerwiesz" otoczke to lek moze byc uwalnianiany szybciej.
Moze byc tez tak, ze w niektorych substancjach, moga zachodzic reakcje pod wplywem wilgoci, swiatla itp.
a otoczka je chroni.
Kolejny problem to okreslona ilosc substancji jaka powinna byc podawana a podzielic na rowne czesci jest trudno.

Ale w tym przypadku mysle, ze to pierwsze.
Stad mozesz miec wieksze zmulenie jak przy leku o normalnym czasie uwalniania.

Widziałeś kiedyś anarafnil sr? On też ma taką otoczkę, a mimo to przełamuje się go na pół, w ten sposób część tabletki nie ma tej otoczki.
Co to równej części - Symquel akurat dzieli się w miarę równo, a już kilka osób mówiło mi, że go łamie żeby brać 150/450mg.
To tak, jakby powiedzieć, że wysypanie kuleczek z tabletek wenli modyfikuje jej uwalnianie. W żadnym wypadku tak nie jest. Zresztą temat przedłużonego uwalniania wenli był już nie raz wałkowany na forum.
slow_down

przez refren 29 gru 2014, 20:49
U mnie póki co odbicie się z dołka, próbuję wrócić do żywych, mniej więcej co drugi dzień zahaczam o przebitkę w górę, jestem na granicy nakręcenia i spalającej euforii, ale na szczęście na tej granicy się zatrzymuję. Z kolei każdy stres zmienia się w przykry niepokój z lekkim przyspieszeniem myśli. Ale to mija po jakimś czasie. Łapię też natręctwa i wtedy wpadam w dołek.
Na razie jednak może być, oby choć taki stan się utrzymał, bo mam zaległości z całego semestru na studiach i potrzebuję chwili oddechu, żeby nadgonić.
Nie jest super, ale czuję dziś, że warto żyć.
Chwilo trwaj.
Fluoksetyna 29
Ketrel 300
Lamotrygina 200
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez maargooo 29 gru 2014, 22:48
Slow_down, Widmo - dzięki serdeczne za odniesienie się do mojej kwestii. Postanowiłam, że będę kontynuować dzielenie tabletek na pół, bo na razie nie obserwuję nic niepokojącego. Myślę, że działa podobnie jak wcześniej, czas pokaże.

Trzymajcie się wszyscy i walczcie, nie rezygnujcie... :great:
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Killers 30 gru 2014, 08:36
Chad to nie choroba tylko słabość charakteru.Też kiedyś miałem Chad ale mi przeszło.Leki brałem i pomagały ale robiły tylko zombie i truły.Potrzeba silnej woli i nie użalania się nad sobą to wtedy chad się nie ma.

przez Iruna 30 gru 2014, 10:13
Killers napisał(a):Chad to nie choroba tylko słabość charakteru.Też kiedyś miałem Chad ale mi przeszło.Leki brałem i pomagały ale robiły tylko zombie i truły.Potrzeba silnej woli i nie użalania się nad sobą to wtedy chad się nie ma.

Myślę ,że toczy cię Debilizm wrodzony,żadna silna wola nic nie da w twoim przypadku.
Ausgebombt ...

przez maargooo 30 gru 2014, 13:01
Killers napisał(a):Chad to nie choroba tylko słabość charakteru.Też kiedyś miałem Chad ale mi przeszło.Leki brałem i pomagały ale robiły tylko zombie i truły.Potrzeba silnej woli i nie użalania się nad sobą to wtedy chad się nie ma.

Ha, ha, ha... ale dobry dowcip :blabla: Widać, że ktoś tu kompletnie nie rozumie. Łatwo pewnie tak oceniać stojąc z boku, ale niestety rzeczywistość jest dużo bardziej brutalna niż Ci się wydaje! Nikt z chorujących nie wybrał sobie choroby i wolałby być zdrowy, a tak naprawdę ani siła charakteru, ani też kwestia użalania się nad sobą nie uwarunkowały wystąpienia ChAD u nas. Zanim znowu rzucisz jakąś "tępą mądrość", to się dokształć może, bo są tacy na tym forum, co by za takie grypsy chętnie zlinczowali... :twisted:
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez INTEL 1 30 gru 2014, 13:18
... z wielką niecierpliwością czekam na dynamiczny rozwój konwersacji i kolejne prawdy objawione :D
...nie mam podpisu...

przez _Jack_ 30 gru 2014, 13:55
Trolle znów atakują. Przecież to celowa prowokacja. Nie wiem czym się przejmujecie. Rano zażyłem tabletkę. Znowu mnie podkręciła zamiast zmulić. Zaraz lecę na trening. Swoje samopoczucie oceniam na 85%. Czyli ogólnie rzecz mówiąc oceniam jako props :D. Miło popatrzeć na bawiące się ze sobą zwierzęta :).
http://www.cda.pl/video/8817166/Zabawa-geparda-z-psem
10 mg Escitalopram

przez my_name 30 gru 2014, 14:12
Mnie takie teksty (o depresji) trochę niepokoją, bo nigdy nie byłam pewna czy jestem chora czy tylko beznadziejna wyjątkowo.
Może to nie troll tylko taką fazę ma.

Sortuj wg