CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Tańczący z lękami 01 gru 2014, 22:05
Widmo napisał(a):Ciezka...leka choroba psychiczna.
Tylko jak to odroznic? Nie ma problemu pomiedzy skrajnymi przpadkami
ale co jest w srodku gdzie jest najwieksze zageszczenie?
W ktorym momencie ktos juz jest ciezko chory albo jeszcze nie?
Co jest granica? Jedna proba S czy dwie?

kiedyś zapytałem o to jedną psychiatrę, która dała mi prostą i satysfakcjonującą mnie odpowiedź: ciężka depresja to taka, w której człowiek nie potrafi funkcjonować na podstawowych płaszczyznach, np. nie daje rady pracować

-- 01 gru 2014, 21:12 --

_Jack_, nie wiem, czy o to Cię już pytałem, ale robiłeś sobie badanie poziomu hormonów, prolaktyna, testosteron, etc. Ja bym poszedł na Twoim miejscu do endokrynologa. No chyba, że problem wynika z depry/leków, ale jeśli miałeś w ciągu 4 lat jakieś lepsze okresy to wówczas "sprzęt" powinien być sprawny. Serio, zrób kilka badań i będziesz miał pewność co i jak
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez _Jack_ 01 gru 2014, 22:40
Tańczący z lękami, Robiłem już wszystkie badania. Coś jest od depresji albo od leków. Testosteron wyszedł mi w normie. Wkręciłem się ostatnio w jakiś zjebany serial na Polo TV "Miłość w rytmie disco".
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Przegrany123 01 gru 2014, 22:48
guernone napisał(a):Do szczęścia Ci te prawo jazdy potrzebne? Sam wiesz, że na normotymikach może być trudno zdać, a bez nich tym bardziej.
Chcesz jeździć w takim stanie? Przecież ledwo potrafisz skleić posta trzymającego się kupy.
Ja już raz spowodowałem wypadek. Dziękuję, dobranoc. Nie ma takiego jeżdżenia :twisted:

Długo by wymieniać do czego mi potrzebne.Czyli jednak dobrze myślałem :( Bo wiem że sama choroba nie jest przeciwskazaniem na samych antydepach na początku choroby jeździłem bez prawa jazdy i nie miałem żadnych problemów z prowadzeniem itp.Jednak te gówniane leki nawet to odbierają,lipa :-| Żyć z chadem to tylko sobie w łeb strzelić i oszczędzić kłopotów bo przyszłości nie ma a jak jest to tak beznadziejna że nie chcę się nawet jej doświadczać.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 02 gru 2014, 09:25
Przegrany123 napisał(a):Witam mam pytania do osób z Chad.Czy jeździcie samochodem na stabilizatorach nastroju i neuroleptykach? Czy one przeszkadzają wam w prowadzeniu?Czy zdawaliście na lekach i czy trudniej było na nich zdać? Bo jeśli stabilizatory nastroju przeszkadzają i ograniczają mi to, bo lekarz powiedział jak zapytałem czy mogę zrobić prawo jazdy,żeby nie robić bo na tyc lekach nie można jeździć z jak zapytałem czy mi zmieni leki to powiedział że skoro działają to nie ma po co zmieniać...Obecnie jestem na samej sertralinie od kilku dni bo tak nienawidzę stabilizatorów przez to że upośledzają i ograniczają że je odstawiłem,choć wiem że bez nich się nie obejdzie bo to zło konieczne w Chad i albo sertra szybko przestanie działać albo będą nagłe zmiany faz albo mnie wyciągnie w górę a potem już wiadomo co ;)

Mam prawko od 21 lat. Jeździłem i jeżdżę na wszystkich lekach. Na co drugim leku na przeziębienie itp stoi, że może upośledzać psychomotorykę.
Debile jeżdżą po alko - tu już jest niebezpieczeństwo, bo to bardzo zaburza, ale leki? To na wyrost obawy. Gorsza sama depresja, gdzie człowiek jest mułem nierozgarniętym, lub mania - gdy jest szybszy od Kubicy.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 02 gru 2014, 11:11
Czy ktos moze wiec co tam u Asmo?

A w ogole to sporo osob "zniknelo" i w sumie nie wiadomo czy dlatego, ze jest az tak dobrze czy az tak zle?

przez INTEL 1 02 gru 2014, 11:27
Przyłączam się do pytania.
Zwłaszcza że już o Nim zapomniałem. Nie wynika to broń Boże z megalomańskich zapędów. Wynika to po prostu ze stanu mojej pamięci. Niech ten fakt zobrazuje jakim mankrutem uczyniła mnie choroba

"Mankurt – termin pochodzący w mitologii ludów tureckich odnoszący się do bezwolnego, otępiałego, posłusznego niewolnika.

Według podań mankurtem stawał się człowiek poddany "mankurtyzacji". Tortura ta polegać miała na założeniu na dokładnie ogoloną głowę, czegoś w rodzaju ściśle przylegającego czepka wykonanego z wilgotnej (świeżej) wielbłądziej skóry. Niewolnik zakuwany był w dyby, tak by nie mógł zdjąć czepka nie tylko rękami ale też np. by nie mógł ocierać się nim o ziemię, a następnie wypędzany był na wiele dni na pustynię. W upalnym słońcu wielbłądzia skóra kurcząc się miała uciskać mózg powodując jego głębokie i często nieodwracalne uszkodzenia. Człowiek, który przeżył ten zabieg stawał się mankurtem.

Mankurt zapominał kim jest, skąd pochodzi, jak się nazywa. Był zupełnie bezwolny i ślepo wykonywał polecenia swojego pana."

Czasami mam poczucie, że kogoś na forum brakuje...ale kogo?
...nie mam podpisu...

przez huśtawka 02 gru 2014, 13:16
Przegrany123 napisał(a):
guernone napisał(a):Do szczęścia Ci te prawo jazdy potrzebne? Sam wiesz, że na normotymikach może być trudno zdać, a bez nich tym bardziej.
Chcesz jeździć w takim stanie? Przecież ledwo potrafisz skleić posta trzymającego się kupy.
Ja już raz spowodowałem wypadek. Dziękuję, dobranoc. Nie ma takiego jeżdżenia :twisted:

Długo by wymieniać do czego mi potrzebne.Czyli jednak dobrze myślałem :( Bo wiem że sama choroba nie jest przeciwskazaniem na samych antydepach na początku choroby jeździłem bez prawa jazdy i nie miałem żadnych problemów z prowadzeniem itp.Jednak te gówniane leki nawet to odbierają,lipa :-| Żyć z chadem to tylko sobie w łeb strzelić i oszczędzić kłopotów bo przyszłości nie ma a jak jest to tak beznadziejna że nie chcę się nawet jej doświadczać.

Nie przesadzaj,prawo jazdy i jazda samochodem to nie jest priorytetem w życiu,uwierz.Co z tego że zdasz? Jeśli nie będziesz brał leków to jeżdżąc w takim stanie będziesz niebezpieczny zarówno dla siebie jak i dla innych.W innych sferach życia także sobie nie będziesz radził..Jeśli będziesz na lekach to będziesz stabilny psychicznie,co Ci pozwoli funkcjonować we wszystkich innych sferach życia,choć w prowadzeniu auta nie koniecznie.Chad to kurestwo,mnie samej było ciężko ten fakt zaakceptować,ale odkąd biorę leki to jest nieco lepiej.Mam nadzieję że będzie coraz lepiej ...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Widmo 02 gru 2014, 13:31
A jak wyglada sprawa, w sytuacji, kiedy bylo sie na lekach a obecnie jest sie w remisji i bez lekow.
Czy trzeba powiedziec o tym fakcie na badaniach lekarskich przed rozpoczeciem kursu/egzaminu?
W sumie niedawno byla/jest glosna sprawa z rozjezdzaniem ludzi na molo w Sopocie.
Z tego co rozumiem jednak w chad prowadzenie auta nie jest zabronione?

przez Przegrany123 02 gru 2014, 17:28
Ja od kiedy mam więcej niż 100% pewność że mam Chad to się załamałem kiedy myślałem że mam tylko depresje to wierzyłem że z niej wyjdę odstawie leki i będę mógł wrócić do gry w piłkę nożną w klubie,zrobię prawko,zdobędę dziewczynę,pracę,szkołę i wszystko będzie cacy.Same stabilizatory nastroju połowę tego zabierają do tego choroba ciężka jak sam skurwesyn.Śmierć za mną chodzi nie wiedziałem że Chad aż tak zmienia życie i je rozpierdala na kawałki tzn. wiedziałem ale wierzyłem że jej nie mam.Dobrym lekiem by u mnie była kwetiapina bo leczy ciężką depresją w chad i zapobiega kolejnym epizodom depresji i stanów mieszanych do tego zapobiega górkom.Tylko że ona ma tyle ubocznych to strasznie silny lek dla mnie.Boże ratuj dlaczego Chad dlaczego kuuuurwa :uklon:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez huśtawka 02 gru 2014, 19:44
Widmo napisał(a):A jak wyglada sprawa, w sytuacji, kiedy bylo sie na lekach a obecnie jest sie w remisji i bez lekow.
Czy trzeba powiedziec o tym fakcie na badaniach lekarskich przed rozpoczeciem kursu/egzaminu?
W sumie niedawno byla/jest glosna sprawa z rozjezdzaniem ludzi na molo w Sopocie.
Z tego co rozumiem jednak w chad prowadzenie auta nie jest zabronione?

Jeśli jesteś w remisji,to po co mówić??...Trzeba tylko się obserwować by nie przyszedł nawrót choroby bo wtedy już prowadzenie auta może być niebezpieczne.Poza tym jeśli by ktoś potrzebował wiedzieć czy nie masz choroby psychicznej to by Cię wysłał do PZP po zaświadczenie ;)

-- 02 gru 2014, 18:48 --

Przegrany123 napisał(a):Ja od kiedy mam więcej niż 100% pewność że mam Chad to się załamałem kiedy myślałem że mam tylko depresje to wierzyłem że z niej wyjdę odstawie leki i będę mógł wrócić do gry w piłkę nożną w klubie,zrobię prawko,zdobędę dziewczynę,pracę,szkołę i wszystko będzie cacy.Same stabilizatory nastroju połowę tego zabierają do tego choroba ciężka jak sam skurwesyn.Śmierć za mną chodzi nie wiedziałem że Chad aż tak zmienia życie i je rozpierdala na kawałki tzn. wiedziałem ale wierzyłem że jej nie mam.Dobrym lekiem by u mnie była kwetiapina bo leczy ciężką depresją w chad i zapobiega kolejnym epizodom depresji i stanów mieszanych do tego zapobiega górkom.Tylko że ona ma tyle ubocznych to strasznie silny lek dla mnie.Boże ratuj dlaczego Chad dlaczego kuuuurwa :uklon:

O ile mi wiadomo to w zapobieganiu depresji w chadzie dobrze się sprawdza Lamotrygina.Ponoć ten lek jest dobrze tolerowany.Ja sama zaczęłam brać 25 mg i od dziś zwiększam na 50mg.Na razie czuje się dobrze.Nie żebym była zachwycona,ale przynajmniej nie boje się juz zasnąć ze strachu czy następnego dnia jak się obudzę to mnie przywita górka czy dołek.Czuję się w miarę stabilnie(tfu tfu)
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez _Jack_ 02 gru 2014, 22:10
Lek mnie dzisiaj zmulił. Czuje po nim lekką senność i zmęczenie. Mam wrażenie ,że czasem lepiej czuje się bez leków niż na lekach. Leże sobie teraz przy laptopie i w pokoju u współlokatora słyszę awanturę. Od dwóch godzin nie wychodzą z pokoju. Znowu jest awantura. On wyszedł cały poobijany. Mam już tego dosyć. Żeby chociaż ta idiotka dała pospać mi dzisiaj w nocy. Masakra
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez marwil 03 gru 2014, 09:25
_Jack_, macie tam zoo?
Zaszlachtuj wielbłąda, wytnij kawał skóry, załóż dziewczynie współpokatora na głowę i niech biegnie na solarium.
Z mankurtem będzie spokojniej ;)

-- 03 gru 2014, 08:37 --

Mam wrażenie ,że czasem lepiej czuje się bez leków niż na lekach.

Wiele straconych lat i prób zajęła mi zmiana takiego wrażenia w pewność.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 03 gru 2014, 09:51
marwil napisał(a): macie tam zoo?
Zaszlachtuj wielbłąda, wytnij kawał skóry, załóż dziewczynie współpokatora na głowę i niech biegnie na solarium.
Z mankurtem będzie spokojniej ;)

hahahahahaha - Ty jesteś nie-nor-mal-ny :D
Ubawiłem się setnie na początku tego kolejnego przypominającego wspinaczkę na Golgotę dnia...
Chyba szykuje sie gówniany dzień. Najpierw wydobywałem ze sraczyka gówno mojego syna celem dostarczenia go ( gówna) na badania, a następnie sprzątałem gówno kota, ktory "nie trafił" do kuwety...
Jak wdepnę gdzieś w psią minę na mieście to usłyszycie w TVN24 o wariacie który pogryzł kilka psów z "nieznanych powodów"( tych w radiowozie też) :D
...nie mam podpisu...

przez guernone 03 gru 2014, 20:09
_Jack_ napisał(a):Czasami patologia idzie ostra.
Kurw.a mać. O ile noc była spokojna i nie było żadnych akcji to przed wyjściem z pracy dostałem telefon od lokatora ,że ta idiotka wylądowała w szpitalu. Nie znam konkretów i szczegółów, ale zapewne przebywa na oddziale psychiatrycznym po jakiejś kolejnej wyimaginowanej próbie samobójczej.

Trochę wyrozumiałości i pokory kolego. Szczególnie wypowiadając się na tym forum.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Sortuj wg