CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 27 lis 2014, 10:43
refren napisał(a):Teraz jak widzę, że nagle zaczynam być bardziej twórcza i rozmowna, to też nastrój sobie jedzie w górę, a potem lekki niepokój ruchowy. Może więc te słabsze funkcje poznawcze biorą się z ustabilizowania - lekka zwyżka nastroju jest stanem bardziej twórczym niż stan 0 czy depresja.

Dokladnie tak to wyglada. Chociaz z czasem u mnie hipomania stawala sie coraz mniej tworcza a coraz wiecej byl to slomiany ogien.
W podwyzszonym nastroju wpadam na dobre pomysly ale skonczyc je moge tylko w stanie normalnym.

przez marwil 27 lis 2014, 10:49
Widmo,
"Ja odmówiłem Lamo w szpitalu, bo byłem w depresji a nie w manii."
Poprzednio napisales, ze odmowiles olanzapiny :/

Nigdy nie napisałem, że odmówiłem Lamo w szpitalu. Skąd ten cytat? Brałem ją już wcześniej, kontynuowałem w szpitalu i zajadam się nią dalej.

Co do funkcji poznawczych na Lamo, to nie odczuwam ich zaburzenia. Fakt, ze biorę jedynie pięćdziesionę.
Przeciwnie - mój stan znacząco się poprawił od jakichś 2 m-cy i jest duża poprawa w tej sferze.
Zresztą zawsze z ustąpieniem u mnie depresji następuje oddebilnienie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 27 lis 2014, 10:51
guernone napisał(a):Czytałem Twojego bloga dziś i powiem Ci szczerze, że ręce mi opadły... strasznie niszczysz swoje życie.

Niestety to prawda :?

-- 27 lis 2014, 10:12 --

marwil napisał(a):Nigdy nie napisałem, że odmówiłem Lamo w szpitalu. Skąd ten cytat? Brałem ją już wcześniej, kontynuowałem w szpitalu i zajadam się nią dalej.

Pamietam, ze przekopiowalem fragment Twojego posta. Moze go zeedytowales po chwili wyrzucajac w momencie, kiedy juz pisalem odpowiedz? W sumie nie wazne, po zastostanowieniu i tak potraktowalem to jako pomylke przy pisaniu.

Zresztą zawsze z ustąpieniem u mnie depresji następuje oddebilnienie.

Normalne.
W "zlej" hipo paradoksalnie jest podobny efekt.
W zasadzie brak mysli jest tym samym co tysiace, swietnych, pedzacych mysli ale ktorych nie mozna uchwycic :)
A przy miksie to juz w ogole jazda stad tez te wszystkie sugestie dla Bipo aby podchodzil z dystansem do objawy/uboczne.
Faktem jest, ze pisza, ze lamo dzialac moze na pamiec krotkotrwala.
Jeszcze co do s. ubocznych. Jesli prawdopodobienstwo wystapienia poszczegolnych z nich wynosi 1/10 to prawdopodobniestwo, ze beda one wystepowaly w grupie (o ile nie sa powiazane) jest iloczynem
A wiec juz dla trzech roznych skutkow ubocznych wynosi 1/1000 a dla czterech 1/10000.
Stad jak ktos pisze, ze ma duzo skutkow ubocznych to trezba sie zastanowic czy ma wyjatkowego pecha albo czesc z nich wyolbrzymia lub sobie wkreca. Bez obrazy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 27 lis 2014, 18:00
Byłem dziś u lekarza rodzinnego w związku z moim wypadkiem i dostałem L4 na 14 dni. Ortopeda mnie jednak nie przyjał, bo pierwszeństwo miały osoby zarejestrowane. Muszę poszukać jakiegoś prywatnego, albo wylookam na necie najbliższy termin lekarzy na NFZ. Dzwoniłem dziś do centrali sklepu w którym miałem wypadek, zostawiłem numer telefonu i poprosiłem aby przekazali go do działu prawnego. Było to rano, do obecnej godziny nikt do mnie nie zadzwonił. Nie będę się szczypał, zgłoszę to wszystko do jakiegoś głównego inspektoratu BHP, wyślę zdjęcia z miejsca wypadku i zaskarżę firmę o odszkodowanie.

przez Ellwe 28 lis 2014, 01:10
Tez sie zastanawiam nad odstawieniem Ketrelu bo ciagle czuje sie glodna i po wzieciu wieczorem po pol godzinie jestem glodna i jem w srodku nocy np.

Biore 2 miesiac i przytylam 3 kilo.
Chociaz wycisza mi rzeczywiscie natretne mysli i zmnisjsza leki w ciagu dnia i w pracy trudniej mnie wgprowadzic z rownowagi niz normalnie.
_Jack_, ja mam ogromne problemy ze skupieniem i pamiecia od jakiegos miesiaca. Potrafie najglupsze bledy robic bo sie najzwyczajniej w swoecoe zamulam :/
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Tańczący z lękami 28 lis 2014, 23:05
Od kilku dni przebywam w Londynie. Po 11 miesiącach bezrobocia w Polsce znalazłem robotę w jednym z tutejszych magazynów alkoholi. Towarzystwo więc doborowe. Niestety mam bardzo kiepski nastrój, twarz napięta i smutek przeszywający każdą część ciała. Nie potrafię się uśmiechać, ale mam chociaż świadomość, że coś zmieniłem w swoim marnym, bezbarwnym życiu i walczę po raz kolejny z wiatrakami. Wiem, że jestem skazany na porażkę, ale wali mnie to, wali mnie cały ten jebany świat...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Bipo20 29 lis 2014, 00:19
Ellwe napisał(a):Tez sie zastanawiam nad odstawieniem Ketrelu bo ciagle czuje sie glodna i po wzieciu wieczorem po pol godzinie jestem glodna i jem w srodku nocy np.

Biore 2 miesiac i przytylam 3 kilo.
Chociaz wycisza mi rzeczywiscie natretne mysli i zmnisjsza leki w ciagu dnia i w pracy trudniej mnie wgprowadzic z rownowagi niz normalnie.
_Jack_, ja mam ogromne problemy ze skupieniem i pamiecia od jakiegos miesiaca. Potrafie najglupsze bledy robic bo sie najzwyczajniej w swoecoe zamulam :/

Te błędy co tu robisz w pisowni to zasługa lamo hehe tak samo pisałem na lamo obecnie to się skończyło od kiedy ostawiłem lamo :lol: Mam nadzieję że inne stabilizatory tak nie działają jak lamo.

Mi dalej odjebało bez leków też tragedia ciężko żyć nawet nie można się uspokoić na chwilę,nie mówiąc że nie wychodzę z domu miesiącami,mam wyłączony telefon,nie wchodzę na fejsa i oprócz rodziny nikt nie wie co się ze mną dzieje :P Do tego przez to że leki przestały działać i przez skutki uboczne stabilizatorów sam je odstawiłem.Dzisiaj już nie mogłem wytrzymać i musiałem coś łyknąć a że najmniej skutków ubocznych mają SSRI to zażyłem 50mg sertraliny.Nie liczę na cuda i wiem że to droga do nikąd ale wytrzymać bez leków ciężko,tydzień jak z koszmarów od kiedy ostawiłem prochy których nie nawidzę tak samo jak chadu.Po wzięciu dzisiaj 1 raz sertry bo kiedyś ją długo brałem ale odstawiłem gdzieś w wakacje,lekki stan coś ala hipo zaczeła muzyka znów na mnie działać i zacząłem myśleć co jak chad przejdzie i prawie zacząłem tańczyć coś jak po wzięciu dexa uczucie wiem że to minie jutro i lek już nie zadziała bo próbowałem sertre jak straciła działanie jeszcze z 2x wprowadzać i nie zadziała.Po antydepach troszkę lżej jest ale wtedy szybka zmiana faz się włącza.Wiem że powinienem brać normotymiki ale one mają więcej skutków ubocznych i bardziej upośledzają niż narkotyki.

-- 28 lis 2014, 23:29 --

/cenzura/ dlaczego nie ma leku SSRI który by stabilizował nastrój i nie wypierdalał w hipomanie a miał skutki uboczne takie jak mają SSRI.Toż to bym płakał ze szczęścia gdyby takie cudo wymyślili :lol:
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie - epizod mieszany

przez guernone 29 lis 2014, 00:35
Bipo20, ciągle klepiesz jedno i to samo - ChAD zły, leki złe
może pomyśl o jakimś planie długoterminowym, bo do tej pory widzę, że nieźle się miotasz i raczej źle na tym wychodzisz

Kweta z rana jak śmietana. Podobnie jak u Ellwe zmniejsza lęki i niweluje w znacznym stopniu myśli natrętne. Dawkowanie obecnie 0,5-0-1,5 25 mg.
W przyszłym tygodniu zawitam na oddział dzienny. Przede mną wizja wstawania o 4.30 rano i przyjęcia na klatę starcia z rzeczywistością.
Na skierowaniu F31.3 i F61.

Serwus
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Bipo20 29 lis 2014, 04:00
Wiem o tym ale w tej chorobie albo się męczyć ze skutkami ubocznymi leków jak np. tyciem po każdym stabilizatorze oprócz lamo się tyję a po lamo już nie raz pisałem jak rujnuję funckje poznawcze itd. Godzina 4:30 to rozumiem godzina scritce depresyjna,pamiętam jak się o tej porze cyklicznie w pierwszej ciężkiej depresji budziłem a miałem wtedy tylko 16 lat codziennie wstawałem czy chciałem czy nie po 4.00 rano.Nawet jak udało mi się zasnąć po 2.00 to i tak budziłem się po 4.00.Ehh bardzo chujowe czasy człowiek cały dzień nie przytomny próbowałem w takiej depresji w której budziłem się codziennie o 4 rano nie zależnie ile spałem próbowałem chodzić do szkoły.Wszyscy śpią a człowiek nie wyspany wstaję o tej godzinie w lęku i napięciu i nie wie co ma ze sobą zrobić.A ok 10.00 dopiero można było zasnąć.Po kilku takich nocach nie spania lub spania 2,3h nawet energy drinki litrami nie działały, nic nie odmulało.Kiedyś w depresji przepełnionej lękiem i nie spaniem próbowałem zacząć rok szkolny na początku października wylądowałem w psychiatryku mlody byłem nie chciałem brac leków za bardzo wierzyłem w siebie :P

-- 29 lis 2014, 03:12 --

Po co ja sobie w tym stanie dojebałem antydepa umysł zamiast zwolnić przyśpiesza a napęd to już 10 kroków przede mną :lol: ale sertralina w skutkach ubocznych łagodniutka ;p
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie - epizod mieszany

przez _Jack_ 29 lis 2014, 10:40
Tańczący z lękami, Props. Może coś załapią leki u Ciebie i będzie lepiej. Siedzenie w domu nakręca depreche. Mam nadzieje ,że czujesz się na tyle ok ,że wytrwasz w tej pracy jak najdłużej. Ja też się chujowo czuje. Mam wrażenie ,że każdy kolejny tydzień będzie moim ostatnim, ale jakoś ciągnę z tygodnia na tydzień.
Chada, spróbuj zawalczyć o rentke skoro choroba tak Cię niszczy i przytłacza. Pamiętam ,że na początku też nie chciałem brać żadnych leków. Bałem się ,że się uzależnie, że psychotropy po dłuższym czasie zniszczą mi organizm jak narkotyki. Raz nawet je samoczynnie odstawiłem, bo bałem się ,że się już uzależniłem. Jakoś tak jest, że jak człowiek trafia pierwszy raz do psychiatry to będzie tak do tego podchodził. Nikt z nas jak był wcześniej zdrowy nie interesował się żadnymi zaburzeniami psychicznymi. Ja nawet nie miałem pojęcia ,że istnieją takie choroby. Myślałem ,że depresja dopada człowieka po jakiś tragediach życiowych, że wystarczy parę sesji u psychologa i wszystko wraca do normy.Trzeba trochę lat doświadczenia ,żeby normalnie do tego podchodzić i to wszystko zrozumieć. Zdrowy nigdy nie zrozumie depresji. Mam czasem wrażenie ,że wielu lekarzy jej do końca nie rozumie. A teraz uwaga, bo dzisiaj rozpoczyna sezon nasza mistrzyni z "ciężką depresją". Ciekawe co reporterzy będą pierdolić jak wygra albo przegra. Już widzę te wszystkie formułki :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez guernone 29 lis 2014, 11:52
Bipo20, o 4.30 muszę wstać, żeby zdążyć dojechać na dzienny
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 29 lis 2014, 12:18
_Jack_ napisał(a): A teraz uwaga, bo dzisiaj rozpoczyna sezon nasza mistrzyni z "ciężką depresją". Ciekawe co reporterzy będą pierdolić jak wygra albo przegra. Już widzę te wszystkie formułki :).

Wygra - Proszę państwa, oto mamy niekwestionowany tryumf ducha nad materią! Nasza Justyna, twarda góralka, właśnie pokazała że "chcieć to móc". Liczy się przede wszystkim charakter. Okazuje się że z nawet z ciężką chorobą można być wybitnym sportowcem i ciężkim treningiem osiągać nieosiągalne. Nasza mistrzyni może być przykładem , że z ciężką depresją można normalnie żyć. Można pokusić się nawet o twierdzenie, że bezkompromisowa, zwycięska walka z chorobą hartuje i wręcz predysponuje do osiągania jeszcze większych sukcesów niż dotychczas. "Co nas nie zabije to nas wzmocni" - słowa te dzięki Justynie nabierają zupełnie innego wymiaru.Jej sukcesy osiągane pomimo cięzkiej choroby wyznaczają kierunek w jakim powinni zmierzać wszyscy chorzy na depresję. Należy "wziąć się w garść" miast użalać się nad sobą, dzięki czemu możliwy jest powrót do pelnego zdrowia, co udowadnia nasza biegaczka każdym swoim występem! Przekaz jest jasny-bierzcie się za bary z depresją, to tylko chwilowa słabość ktorą można pokonać-wystarczy tylko chcieć! Planowane już są wspólne treningi z pacjentami szpitali psychiatrycznych, dzięki czemu większość chorych, podobnie jak Justyna będzie mogła z powodzeniem wrócić do społeczeństwa, swoich dawnych żyć i obowiązków :D

Przegra - Proszę państwa, oto mamy niekwestionowany tryumf ducha nad materią! Nasza Justyna, twarda góralka startuje pomimo strasznej choroby, do ktorej bohatersko się przyznała. Nie złożyła jednak broni. Już sam udział w zawodach na najwyższym poziomie potwierdza że z depresją można normalnie żyć , a "chcieć to móc". Nie załamala się, nie spoczęła na laurach. Chwała jej za to. Swoją postawą udowadnia, że silną wolą i determinacją można osiągnąc wszystko. Większość chorych zaszywa się w czeluściach swoich czterech ścian i oczekuje cudu. Użala się nad soba każdego dnia, co tylko pogłebia chorobę. Nasza Mistrzyni swoimi startami wyznacza nowe kierunki w leczeniu cięzkiej depresji. Już za sam udział w zawodach, niezależnie od ostatecznie zajętego miejsca należy Jej się medal za ofiarnośc dającą nadzieje całej rzeszy pacjentów szpitali psychiatrycznych! Wczoraj przyznała się, że zamierza pobiec na biegun polarny, dzięki czemu sponsorzy tego szeroko transmitowanego w mediach przedsięwzięcia będą chcieli wyposażyć wszystkie szpitale psychiatryczne w kraju w narty biegowe dla pacjentów oraz armatki śnieżne umożliwiające intensywne leczenie nawet w przypadku drastycznego ocieplenia sie klimatu !! :D

Hihihihi - ja jestem naprawdę zdrowo pierdoolnięty
...nie mam podpisu...

przez _Jack_ 29 lis 2014, 15:21
I przegrała, wywaliła się. Dzisiaj dzień na lekkim propsie. Lek mnie tak z rana nie zmulił. Rano pojechałem kupić etui do smartfona, potem do lasu na nordic walking. Zapierdalałem 50 min w temperaturze -8. Potem obejrzałem biegi narciarskie. Były to praktycznie Mistrzostwa Norwegii. Zaskoczony byłem postawą Northuga, że takie problemy jakie miał nie odbiły się na jego formie sportowej, ale bądźmy szczerzy do norweskiego więzienia każdy by chciał iść :). Kowalczyk śmigała jak partyzant i gdyby się nie przewróciła to z pewnością stanęła by na podium. W studiu pierdolili ,że wychodzi z ciężkiego okresu kontuzji. Nic nie gadali o depresji. Ogólnie dzień zamierzam spędzić dzisiaj przy Eurosporcie. Niedługo rozpoczną się kwalifikacje do konkursu potem sam konkurs w skokach. Wieczorem obejrzę zjazdy alpejskie w Lake Louise i Aspen.

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez JOSE 2 29 lis 2014, 20:18
Moim skromnym zdaniem depresja w chorobie dwubiegunowej jest dużo gorsza od depresji zwykłej. Tej drugiej ulegają nawet ludzie zdrowi psychicznie. Niestety mając dwubiegunówkę nie jest się zdrowym psychicznie - do końca życia.
W naszej chorobie można wpaść w depresję bez konkretnego powodu, nawet w okresie prosperity. Ta druga depresja wymaga powodu który ją powoduje.
Justyna miała te powody.
Robert proszę Cię :uklon: nie porównuj jej choroby z naszą.
Dawniej Rambo.

Sortuj wg