CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lucy1979 31 paź 2014, 21:24
slow_down napisał(a):Miło mi.
Tak, myślałem nad tym. Jakiś czas nawet go prowadziłem. Ale jestem impulsywny - stwierdziłem, że pisząc go za dużo myślę o chorobie - blog więc wylądował w koszu.

Czytywałam go czasem, szkoda, ze zrezygnowałeś.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez _Jack_ 31 paź 2014, 21:29
Dzień na lekkim propsie. Z rana lek mnie mocno zmulił ,ale potem nie było aż takiej tragedii, chociaż objawy ciągle się trzymają. Po pracy pojechałem do rodziców. Akcja Znicz na mojej trasie jeszcze nie istniała i nie stały patrole. Zawiozłem kwiaty na groby do mojej babci i dziadka. Potem poleciałem na nordic. Łaziłem po stadionie 10 kółek x 400m = 4 km. Na boisku obok trenowali następcy Lewandowskiego. Bieżnia była fajnie oświetlona i nie trzeba było się martwić o potknięcia. Myślałem nawet o wyjeździe do brata do Wiednia w ten dłuższy weekend listopadowy. Jutro może do niego zadzwonię. Ciekawe co się z tego ulepi. Muszę też powiedzieć ,że zajebiście się ciesze z tych długich wieczorów i jesieni. Taka aura działa na mnie pozytywnie. W dodatku ta zmiana czasu :) hmmm po prostu eureka. Waga zleciała mi na 84,7 kg. Esci trochę pobudza łaknienie, ale ważne ,że nie tyje.
Depakiniarz, to jeszcze nie koniec. Szykujemy mu kolejne niespodzianki :). Oczywiście działa to na zasadzie chamskich, ironicznych dowcipów. Niech skurwysyn zobaczy jak to jest doprowadzić kogoś do wykończenia psychicznego.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 31 paź 2014, 21:29
Proponuje do niego wrócić. Ja też wiele razy zastanawiałem się czy jest sens go prowadzić, za niecały miesiąc będzie już rok :)
Pisz, to naprawdę dobry sposób, traktuj to jako dzienniczek samopoczucia.

-- 31 paź 2014, 20:31 --

_Jack_ napisał(a):Depakiniarz, to jeszcze nie koniec. Szykujemy mu kolejne niespodzianki :). Oczywiście działa to na zasadzie chamskich, ironicznych dowcipów. Niech skurwysyn zobaczy jak to jest doprowadzić kogoś do wykończenia psychicznego.

Zemsta chadowca nie zna granic :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 31 paź 2014, 21:38
Cholera wie, czy pod wpływem emocji go kiedyś nie usunę. W sumie mogę wrócić do pisania. Ale jestem wybredny co do szaty graficznej, zawsze siedzę nad nią kilka dni, a i tak mi się nie podoba, heh.
slow_down

przez Depakiniarz 31 paź 2014, 22:16
Jak będziesz miał zły humor to go zostaw po prostu, wrócisz jak będziesz miał ochotę.
Ja mam czarną szatę i jestem zadowolony :)

przez JOSE 2 31 paź 2014, 22:18
everlong napisał(a):Ze względu na genetyczną dziedziczność w życiu nie urodzę dziecka. Adoptuję - tak, być może. Nie będę przywoływać na świat kolejnej nieszczęśliwej istoty tylko po to by czuć fałszywe egoistyczne spełnienie.

Mam dwójkę dzieci, są szczęśliwe. Córka i syn skończyli studia, są w szczęśliwych związkach małżeńskich. Dzięki nim mam trójkę wnuków. Nie do końca prawdą jest, że dzieci muszą dziedziczyć po którymś z rodziców chorobę.
Najstarszy syn ma już 39 lat i żadnych zaburzeń nie ma.
Dzieci super zdrowych rodziców mogą popaść w tą straszną chorobę. Geny po połączeniu mogą ulec zniekształceniu.
Dawniej Rambo.

przez dariusz1990 31 paź 2014, 22:21
U mnie jako tako hustawki nastrojow spowodowane sam nie wiem czym.Na razie tylko olanzapina i esci.Do tego Atarax.Zastanawiam sie tylko ile bede czekal na dzialanie przeciwlekowe esci.Juz nie wyrabiam z tymi lekami a Atarax sobie nie radzi.Blagam doradzcie jakies leki nie benzo ktore opanuja te leki.Sory ze pisze z bledami ale jestem za granica.

-- 31 paź 2014, 22:22 --

Zastanawiam sie nad paro zobaczymy jak sobie esci poradzi.Jak sie nie uda to juz sam nie wiem chyba zwarjuje z tymi lekami.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez JOSE 2 31 paź 2014, 22:29
Pozdrowienia dla Roberta, trzymaj się :papa:
Dawniej Rambo.

przez INTEL 1 31 paź 2014, 22:36
JOSE 2 napisał(a):Pozdrowienia dla Roberta, trzymaj się :papa:

Dzięki :D
Zaraz będę się trzymał puszek z Żubrem :D
A Ty , Dziadek? :D W końcu jest weekend?
Tylko nie zaglądaj potem na forum, hehehe, bo znów na Ciebie napadną
Ja już mam żelazną zasadę - piłeś-nie pisz
Pamietam te poranki po schlaniu się, kiedy z duszą na ramieniu odpalałem forum bojąc się, że na nieświadomce znow nawypisywalem bzdury :D
Kilka razy musialem prosić Amona aby to pousuwał.
A tak na marginesie-Amon, ty gdzie?
...nie mam podpisu...

przez slow_down 31 paź 2014, 22:37
Opiszę w skrócie swoją sytuację. Wiem, że forum to nie gabinet lekarski, ale jestem ciekaw Waszych doświadczeń i porad (takowe przecież w dziale z lekami pojawiają sie nieustannie, więc i tutaj czemu by nie).

diagnoza: chad
przewaga epizodów depresji, stany mieszane lub hipo przy niektórych lekach p.depresyjnych, szczególnie przy klomipraminie
200mg lamotryginy - wątpliwość czy z niej zejść, działanie leku słabnie najlepiej zamienić na inny stabilizator (dobra reakcja na karbamazepinę, ale pojawia się strach przed skutkami ubocznymi przy długotrwałym stosowaniu).
dobra reakcja na kwietiapinę 300mg o przedłużonym uwalnianiu - nastrój stonowany i wyrównany, jednak niestety pod kreską - wymagany lek przeciwdepresyjny
występują napady lękowe, radzi sobie z nimi paroksetyna, a najlepiej escitalopram, jednak połączenie esci+lamotrygina nie daje wystarczającego efektu przeciwdepresyjnego.

Tak pokrótce wyglądają moje reakcje na leczenie.
slow_down

przez JOSE 2 31 paź 2014, 23:02
Robert ja też z reguły piszę po schlaniu się. Nadal pracuję pod ziemią. Wczoraj w nocy odwiedziłem miejsce wybuchu metanu w KWK M-ce -Wesoła.
Doszedłem do miejsca w którym jest słynna tama przeciw- wybuchowa i ratownicy na bazie.
Mam zamiar pracować pod ziemią do siedemdziesiątki, ta myśl pomaga mi w zwalczaniu depresji. My musimy robić coś ponad przeciętność, aby straszna depresja czadowa nas nie dopadła.
Pozdrawiam młodych czadowców i współczuję :why:
Dawniej Rambo.

przez Depakiniarz 31 paź 2014, 23:10
Ja współczuję naprawdę bardzo ciężkiej pracy i chylę czoła. :uklon:

przez JOSE 2 31 paź 2014, 23:46
Pod ziemią pracuję 40 lat. Mam pewne doświadczenie - oczywiście skończyłem studia górnicze. Po tym wybuchu będę na rozprawach jednym z pomocniczych obrońców niektórych pracowników. Ten temat jest mi szczególnie bliski, ponieważ kiedyś napisałem pracę naukową właśnie dotyczącą ścian zamykających w pokładach zagrożonych wybuchem metanu.
Dawniej Rambo.

przez slow_down 01 lis 2014, 00:11
Jak polecił Depakiniarz, tak zrobiłem. Blog nie wygląda rewelacyjnie, ale chyba nie o to tu chodzi. Zapraszam - https://na-hustawce.blogspot.com
slow_down

Sortuj wg