CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez S jak... 29 wrz 2012, 18:28
Intel-jakoś szybko cię wypisali czy mi się wydaje. Ja idę już za tydzień. Moja lekarz jakoś na siłę chce mi zabrać moje wspaniałe samopoczucie. ( Peraziny wciąż nie mam ochoty brać) Długo nie uśmiecha mi sie tam siedzieć.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez intel 29 wrz 2012, 19:07
Trzy tygodnie z hakiem
Wystarczyło ,żeby z braku stymulujących bodźców zacząć niebezpiecznie szybko spadać .....
To była moja decyzja o wyjściu.
Oczywiście nie na "własne żądanie"
Podczas rozmowy z Ordynatorką dokładnie wytłuszczyłem fakt, że przedłużający się brak mocnej stymulacji ( np wakacyjny wyjazd niestety) powoduje że zaczynam pikować w sposób dotkliwy i zdecydowany.
Musiałem w odpowiedniej chwili wrócić , żeby nadmiar obowiązków dał mi wiatr w żagle.
intel

przez Ghandi 29 wrz 2012, 22:02
Intel,
Twoim zdaniem warto odbyć terapię w szpitalu, czy lepiej zostać wśród "żywych emocjonalnie" i być leczonym ambulatoryjnie? I co najważniejsze, czy pobyt w szpitalu gwarantuje odzyskanie sił witalnych? :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Robertinhio89 29 wrz 2012, 23:29
Ghandi:

Powiem Ci, że po 8 tygodniach w krakowskiej klinice CM UJ na Kopernika wyszedłem jako zupełnie inny człowiek. Wspaniała sprawa i nigdy nie zgodzę się z tym, że leczenie ambulatoryjne jest równie skuteczne jak szpitalne (zwłaszcza gdy mówimy o takich ośrodkach jak Kraków czy Warszawa). Nawet w połączeniu z psychoterapią.

przez Ghandi 29 wrz 2012, 23:47
A propos Krakowa, słyszeliście może o terapii Kroplami Bacha ?

Trzeba też mieć szczęście ,żeby trafić na dobry szpital, nie wiem wiem , czy ten mój w Tg do takich należy.....

przez eroica 30 wrz 2012, 00:09
Ghandi napisał(a):A propos Krakowa, słyszeliście może o terapii Kroplami Bacha ?

te krople to homeopatia, woda w której moczono kwiaty, kolejny sposób na sprzedawanie wody z kranu za ciężkie pieniądze
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Vendetta 01 paź 2012, 10:45
Ostatnio mój psychiatra powiedział mi , że z trzech używek (alkohol , papierosy , marichuana ) - ta ostatnia szkodzi najmniej w CHAD. Co sądzicie na ten temat?
Jak to jest z tym alkoholem? Ja od maja nie wypiłem ani grama :) A Wy jak zapatrujecie się na temat używek podczas CHAD ?

przez niewiemocokaman 01 paź 2012, 11:27
ja od 3 lat nie pale marihuany i ostatnio tak sobie myślałem czy marihuana pomaga w CHAD, chociaż mój lekarz kategorycznie zabronił palić zioło jak i pić alkohol ,a papierosy od jutra rzucam to jak dam rade rzucić i zapamiętam to się chętnie wypowiem :D.

Tak,że od początku mojego leczenia nie paliłem już, a nawet wcześniej przestałem bo zaczynałem zauważać że jestem mocno skrępowany po paleniu(tak jak bym czuł po trawie ,że jest we mnie jakaś choroba).Możliwe, że się przepaliłem po prostu.

A alkohol moim zdaniem w małych ilościach np lampka wina raz na miesiąc tydzień raczej nie powinna zaszkodzić ale radzę nie próbować bo nie wiem.

Także przyłączam się do pytania Vendetta, :P

przez intel 01 paź 2012, 13:56
Powiem jak jest w moim przypadku...
Alkohol w ilości 3 browarów nie powoduje żadnych przykrych konsekwencji. Z "trawą" jest inaczej.
Kiedy byłem przez kilka lat bez przerwy w stanie mieszanym CHAD ,czułem się tak bardzo źle , że zapalenie "zioła" wiązało się tylko i wyłącznie z pozytywnym działaniem (trudne do wytrzymania , trwające całymi miesiącami depresyjne napięcie w momenie "usmażenia" się puszczało i na godzinę wracałem do wyluzowanego świata żywych ) Ponieważ i tak żyłem na krawędzi samobójstwa ewentualne skutki uboczne palenia nie pogarszały mojego stanu z prostego powodu-gorzej już czuć się nie mogłem.
Natomiast, teraz , kiedy od jakiegoś czasu objawy pięknie wykrystalizowały się w dwie osobne fazy ,kilka eksperymentów z "ziołem" niodmiennie powodowało na drugi dzień odwrócenie fazy ze światłej hipomanii w poważną depresję .
To nie przypadek-kilka razy próbowalem i za każdym razem efekt był katastrofalny. Wieczorem piękna faza, a na drugi dzień nie dający się powstrzymać "zjazd" w odchłań na kilka dni a nawet dłużej.
Ubolewam nad tym faktem , ale w moim przypadku stosunek pozytywów do negatywów jest bardzo niezadowalający
intel

przez S jak... 01 paź 2012, 21:00
O używkach już pisaliśmy. Marycha?-nie dla nas dziewczynka, wóda-nie dobra, Lampka wina-nie zaszkodzi, papierosy-feeee śmierdziuchy :nono:

Kolejny dzień sobie fruwam :great: i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć po co się stabilizować.
Sulpiryd 2x 50

przez eroica 01 paź 2012, 21:09
niewiemocokaman napisał(a):ja od 3 lat nie pale marihuany i ostatnio tak sobie myślałem czy marihuana pomaga w CHAD, chociaż mój lekarz kategorycznie zabronił palić zioło jak i pić alkohol

umiarkowane palenie słabej trawy może być przydatne w depresji, ale raczej jednobiegunowej, zwłaszcza sezonowej - problem w tym, że jeśli się nie ma dobrego kolegi-konesera to sprzedawana u nas trawa jest z reguły za mocna i podrasowywana chemią - w takiej postaci może być niezłym dopalaczem dla depresji (i zapewne też manii) - po przekroczeniu jakiejś tam ilości THC serotonina może po prostu przestać płynąć z kranu
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez S jak... 02 paź 2012, 09:02
Aleście się przyczepili do tej marychy. Czy nie są wam znane naturalne sposoby na wywołanie lekkiego haju? :evil: Choćby zajebisty sex. Ino ZaJeBiStY a nie taki w przód w tył 3 minutki i po wszystkim.
Sulpiryd 2x 50

przez Widmo 02 paź 2012, 14:50
Ghandi
Zazdroszcze szpitala a to dlatego, ze zapewne zostaniesz poddana wnikliwej obserwacji.
Przy wprowadzeniu tak szerokiego pojecia jak spektrum chad z jednej strony okazuje sie ze mozna famakologicznie pomoc sporej grupie dawniej nie mieszczacych sie w kategoriach chad typu I i II itd ale z drugiej strony latwo o zbyt szybka diagnoze.
A wydaje sie tez, ze ile osob tyle przypadkow (rozna sila i dlugosc poszczegolnych epizodow) a wiec tyle sposobow leczenia.

Co do uzywek sprawa jest prosta. Wszystko co dziala na mozg musi miec jakis wplyw-szczegolnie na mozg chadowca ktory nie funkcjonuje normalnie. Alkohol w trakcie i w krotkim okresie dziala manikalnie ale pozniej depresyjnie. Jest to typowe nawet dla zdrowych ludzi.
Marihuana juz w trakcie zazycia moze wywolac rozne stany. Po depresyjnie.
Jak pisalem wazna jest ilosc substancji. Jak pisze Intel 2-3 piwa (dla faceta ktory potrafil wypic wiecej) raczej nie zaszkodza.
Lekka marihuana w malej ilosci tez moze podzialac wylacznie na apetyty i rozluznienie.
Ale pamietajcie, ze kazda ilosc dla nas to duze ryzyko. Zreszta po 2-3 piwach moze sie skonczyc na wiekszej ilosci.
Wazne tez jest w jakim stanie uzywamy. W remisji chyba bezpieczniej ale w momencie przechylania sie biegonow juz z duzym ryzykiem.

Zgadzam sie z S jak.. ze jest duzo stymulantow ktore potrafia wywolac hipomanie. Zblizajace sie wakacje, ekscytujacy ludzie wydarzenia, pogoda, brak snu itd.
Seks o tak :) Rzadko kiedy zasypiam po nim od razu, kiedy partnerka juz zasnela "wykonczona" ;)
Jest to chyba regula ze chadowcy maja okresy kiedy sa wulkanami namietnosci zas w depresji psychicznymi impotentami:/

przez S jak... 02 paź 2012, 16:03
Widmo napisał(a):Jest to chyba regula ze chadowcy maja okresy kiedy sa wulkanami namietnosci zas w depresji psychicznymi impotentami:/

Strzał w 10 :great: Precz z depresją!
Sulpiryd 2x 50

Sortuj wg