CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Chadman 26 paź 2014, 23:39
Żyję i mam się dobrze, mówcie mi deks fan DXM <333333333 tym się leczę,lecimy z tripem :mrgreen: :yeah:
Chad

''Ogarnij dupe , zaciśnij pięści i daj radę . nie ważne , że nie ma dla kogo - ważne , żeby opadły im kopary''

przez Widmo 27 paź 2014, 09:34
marwil napisał(a):
To raczej zdanie mojego lekarza (zreszta z osrodka w ktorym leczenie litem bylo/jest szeroko badane

Pewnie wykupił sobie Neostradę ;)

I za jej pomoca sciagnal doktorat dot. chad ;)

-- 27 paź 2014, 08:48 --

_Jack_
Chodzi mi o prosta roznice. W depresji (rowniez w manii) nasza ocena sytuacji, spostrzeganie swiata, jest zaburzone.
Wszystko widzi sie w tzw. czarnych barwach. Stad np. nie ma sensu komus w depresji mowic wez sie w garsc.
W depresji male porazki sa katastrofami a przyzwite osiagniecia pozostaja nic nie warte.
Stad z jednej strony depresja bezposrednio nas uposledza czyli np. zmniejsza naped
ale z drugiej strony podstepnie zaburza ocene naszego zycia.
Stad, mozna byc bogatym z sukcesami a mimo wszystko zapasc w depresje.
Ostatecznie to jak odbieramy swiat jest tym jakim swiat (dla nas) w rzeczywistosci jest

-- 27 paź 2014, 09:01 --

Waplo,
Zgadzam sie, ze remisja albo lekka hipomania to najlepszy czas na przewartosciowanie.
Zawsze na poczatku musza wpierw zadzialac leki. Co zreszta lekarz od razu powiedzial, ze bez jako takiej stabilizacji nie ma co sie zajmowac psychoterapia itp. Paradoksalnie w subdepresji tez to moze byc mozliwe.
U mnie chyba dzieki takiej malej hipomanii kontrolowanej przez lit i pozniej ketrel udalo mi sie poukladac.
Z drugiej strony jaka moze byc odpowiedz na pytanie dlaczego chad u roznych osob tak sie rozni w objawach i oni tak roznie funkcjonuja?

-- 27 paź 2014, 09:04 --

guernone napisał(a):PS Zmniejszam dawkę kwety, 100 mg na drugi dzień długo mnie trzymało na trybie zombie
Zastanawiam się nad odstawieniem...

Odstawieniem alko czy kwety? ;)
Bo ja w sobote tez bylem troche zombi...coz tez lubie zrobic troche szkla :)

przez guernone 27 paź 2014, 11:01
Widmo napisał(a):
guernone napisał(a):PS Zmniejszam dawkę kwety, 100 mg na drugi dzień długo mnie trzymało na trybie zombie
Zastanawiam się nad odstawieniem...

Odstawieniem alko czy kwety? ;)
Bo ja w sobote tez bylem troche zombi...coz tez lubie zrobic troche szkla :)

Piwko/flaszkę wciągnę z kolegami, dlaczego by tego nie robić :P
Jestem w grupie ryzyka, ale nie ciągnie mnie zbytnio do alko. Chyba ostatnio z miesiąc temu kupiłem sobie piwo (miodowe) i wypiłem sobie wieczorem w samotności, mimo, że trunek ten lubię ;)

Co do kwety - mam mieszane uczucia. Plan miałem taki, że wejdę na dawkę 300 mg w jako stabilizator i antydep.
Zostałem na dawce <100 mg, a wiesz co wielu o niej sądzi.
Nie mam większych problemów z zasypianiem, także nie wiem czy to działanie histaminowe mi potrzebne.
Z drugiej strony pamiętam mój stan jeszcze z 5-6 tyg. temu. O wiele silniejsze lęki niż dziś, stabilizacja taka sobie. Błagałem o kwetę.
A teraz chciałbym znowu spróbować monoterapii lamo :pirate:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 27 paź 2014, 12:14
Mysle, ze w przypadku kwetiapiny w malych dawkach wazne tez jest jej dzialanie przeciwlekowe.
Tak jak pisalem wczesniej lek czesto wystepuje u chadowcow (i nie chodzi tu wylacznie o ten powiazany z depresja),
objawy leku sa podobne do objawow depresji, moze byc on tez z objawami depresji mylony.

przez INTEL 1 27 paź 2014, 13:45
W moim przypadku Kwetiapina lęki indukuje, a depresję nasila...
Taki los, cholera jasna.
Nareszcie prawdziwa jesień i wczesne ciemności.
Powietrze pachnie inaczej i niesie ze sobą energetyczne zimno.
I ta wspaniała pewność, że znienawidzone ciepło pojawi się dopiero za pół roku.
Jesień i zima to mój czas.
Wymarłe ulice, motłoch przemykający szybko i ukradkiem z jednej ogrzanej bańki do drugiej. Narzekają. Ciemności ich dołują.
"Też mają depresję" ( chociaż tak naprawdę frajerzy nie wiedzą o czym mówią) Przepaść pomiędzy nimi a mną zmniejsza się znacząco. Lubię, kiedy innym też jest źle.
Mógłbym z rozmyslem czynić zło, aby zasypywać tą mentalną otchłań pomiędzy mną a resztą świata.
Wspaniały czas , kiedy w ciemnościach i chłodzie będę niczym predator ze słuchawkami na uszach przemieszczał się po opuszczonych parkach i pustym lesie.
Nie czuję się dobrze. Czuje się niedobrze, ale okoliczności przyrody dają ten maleńki okruch radości.
...nie mam podpisu...

przez jeBanany20 27 paź 2014, 14:18
INTEL 1 napisał(a):W moim przypadku Kwetiapina lęki indukuje, a depresję nasila...
Taki los, cholera jasna.
Nareszcie prawdziwa jesień i wczesne ciemności.
Powietrze pachnie inaczej i niesie ze sobą energetyczne zimno.
I ta wspaniała pewność, że znienawidzone ciepło pojawi się dopiero za pół roku.
Jesień i zima to mój czas.
Wymarłe ulice, motłoch przemykający szybko i ukradkiem z jednej ogrzanej bańki do drugiej. Narzekają. Ciemności ich dołują.
"Też mają depresję" ( chociaż tak naprawdę frajerzy nie wiedzą o czym mówią) Przepaść pomiędzy nimi a mną zmniejsza się znacząco. Lubię, kiedy innym też jest źle.
Mógłbym z rozmyslem czynić zło, aby zasypywać tą mentalną otchłań pomiędzy mną a resztą świata.
Wspaniały czas , kiedy w ciemnościach i chłodzie będę niczym predator ze słuchawkami na uszach przemieszczał się po opuszczonych parkach i pustym lesie.
Nie czuję się dobrze. Czuje się niedobrze, ale okoliczności przyrody dają ten maleńki okruch radości.

Jak to jest że w każdym twoim poście czytam coś o sobie? Marne pocieszenie ale chociaż widzę że ktoś się czuję tak samo choć nie zazdroszczę i nikomu nie życzę :lol: 3maj się człowieku,to męka na ziemi.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

''Ogarnij dupę , zaciśnij pięści i daj radę . Nie ważne , że nie ma dla kogo - ważne , żeby opadły im kopary.''
mało kolorów?:D

(Stary Chada i wczorajszy Chadman :)

przez everlong 27 paź 2014, 14:44
Ja dopiero zaczęłam leczenie, Zolafren i Absenor - ten drugi od dzisiaj. Może życie przestanie mi się sypać :)
Jest ktoś z Was na indywidualnych studiach lub brał dziekankę zdrowotną?
Zmuszam się do jedzenia ostatnio, powiedzcie że nie jestem sama :(
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez my_name 27 paź 2014, 14:45
INTEL 1, napisałeś książkę?

przez jeBanany20 27 paź 2014, 14:45
everlong napisał(a):Ja dopiero zaczęłam leczenie, Zolafren i Absenor - ten drugi od dzisiaj. Może życie przestanie mi się sypać :)

Powodzonka przygotuj się na to że możesz przytyć nawet znacznie chyba że nie robi ci to większej różnicy :P Mi taki zestaw jak twój dał 25 kg więcej :lol:

''Ogarnij dupę , zaciśnij pięści i daj radę . Nie ważne , że nie ma dla kogo - ważne , żeby opadły im kopary.''

przez everlong 27 paź 2014, 14:47
oj to niedobrze, już wczesniej przytyłam przez obżeranie się w depresji i po sterydach (mam atopową skórę której czasem odwala) i więcej do kochania mi nie potrzeba! :P Dzięki :)

All hail:
Zolafren
Absenor

przez jeBanany20 27 paź 2014, 14:48
my_name napisał(a):INTEL 1, napisałeś książkę?

Akurat przy tej chorobie to można nie jedną trylogie spisać tutaj każda minuta to temat na książkę o prawdziwych cierpieniach, u mnie młodego wertera :lol: Na starość też na piszę knigę i będziecie się o nią zabijać nawet pozdrowie w niej wszystkich z nerwica.com i coś wam się odpali z książki :mrgreen:

-- 27 paź 2014, 13:49 --

everlong napisał(a):oj to niedobrze, już wczesniej przytyłam przez obżeranie się w depresji i po sterydach (mam atopową skórę której czasem odwala) i więcej do kochania mi nie potrzeba! :P Dzięki :)

Słabo to widzę ja m.in przez to ostawiłem prochy i wegetuję staczając się coraz bardziej :P

przez everlong 27 paź 2014, 14:54
Tyle dobrego że do jedzenia mnie nie ciągnie i, jak napisałam, muszę się do niego zmuszać. Chwilę temu opędzlowałam trzy malutkie gołąbki i serek na deser. Do jutra standardowo nic nie zjem :lol: Za to płyny przyjmuję jak trzeba :) Łamię konwencje lekowe, ot co!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez guernone 27 paź 2014, 15:45
everlong napisał(a):Ja dopiero zaczęłam leczenie, Zolafren i Absenor - ten drugi od dzisiaj. Może życie przestanie mi się sypać :)
Zmuszam się do jedzenia ostatnio, powiedzcie że nie jestem sama :(

Witamy w naszym skromnym forumowym temacie :pirate:
Leki jak to leki, na każdego działają inaczej, trzeba sobie dać czas.

Masz AZS? Bo to gówno też za mną chodzi od dzieciaka... dzisiaj na przykład moja skóra twarzy jest sucha jak Atakama :pirate:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 27 paź 2014, 15:49
my_name napisał(a):INTEL 1, napisałeś książkę?

Oczywiście.
I bez fałszywej skromności-jest zajebista :D :D
W obecnej chwili mam ją już w profesjonalnym PDF oraz jako ebook w formatach EPUB i MOBI.
...nie mam podpisu...

Sortuj wg