CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lucy1979 22 paź 2014, 09:54
_Jack_ napisał(a):Ciekawe jak odpali te Esci, ale chyba doktorek się pierdolnął, bo wypisał mi tabletki po 10 mg a najniższa dawka to 5 mg. Przestałem już ufać lekarzom. Mają mniejszą wiedzę od nas i traktują nas często na odpierdol.

Nam się tylko wydaje, ze mamy większą wiedzę. My mamy wiedze innego rodzaju niż lekarze. Ale w końcu to oni studiowali 6 lat medycynę a potem robili specjalizacje.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Paulinovva 22 paź 2014, 10:28
Depakiniarz, barsinister, dziękuję Wam za informacje. Postaram się mu wszystko szczegółowo opowiedzieć.
~
Zagubiona...

przez ladywind 22 paź 2014, 10:30
barsinister napisał(a):
Depakiniarz napisał(a):zarówno borderline jak i chad są do siebie bardzo podobne

Absolutnie nie są do siebie "bardzo podobne", to że część objawów i zachowań bywa podobna nie ma tu znaczenia. To, że współwystępują - również.

Rapid cycling to rzadka odmiana, ultra rapid - najrzadsza. ChAD w 90% przypadków to długie okresy bardzo ciężkiej depresji i długie epizody manii lub hipomanii (które występują rzadziej, niż depresje). Nie parodniowe, tylko kilkumiesięczne.

Tu jest bardzo dobry opis objawów borderline: http://www.dwubiegunowa.net.pl/2014/02/ ... ascynacja/ (ale nie ma sensu ich na siłę dopasowywać do siebie). Silne wahania nastroju najczęściej biorą się z lęków.

Paulinovva po prostu idź do lekarza i mu własnymi słowami opowiedz, co przeżywasz i czujesz. Jak będziesz podawała wyczytane objawy, to nic z tego dobrego nie wyjdzie.

W takim razie to by znaczyło że CHAD jest stricte chorobą a nie zaburzeniem osobowosci, natomiast borderline jest traktowane jako zaburzenie.??
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Weiss 22 paź 2014, 14:58
ladywind, tak wlasnie jest. Ja z borderline wcale sie nie utorsamiam, oczywiscie miewam niektore objawy np w stanach dysforycznych czy w depresji ale te objawy nie wystepuja u mnie w czasie lepszego samopoczucia i nie mowie tu o hipo/mani, bo to jest calkiem inny rozdzial. Moja osobowosc jest dosc spokojna, optymistyczna i ogolnie lubie swoje otoczenie. Nie jestem ani klotliwa osoba ani gniewna, wrecz przeciwnie - nie lubie tego stanu u siebie, bo wiem ze to nie jestem ja i ze wlasnie zaczyna sie czy moze sie zaczac u mnie zmiana fazy. Wewnetrzna pustke czuje tylko w depresji a tak to lubie zycie, moja mala rodzinke i znajomych - ot takim zwyklym ludziem jestem ... i dobrze :lol:

przez Widmo 22 paź 2014, 15:15
barsinister napisał(a):Rapid cycling to rzadka odmiana, ultra rapid - najrzadsza. ChAD w 90% przypadków to długie okresy bardzo ciężkiej depresji i długie epizody manii lub hipomanii (które występują rzadziej, niż depresje). Nie parodniowe, tylko kilkumiesięczne.
(...)
Silne wahania nastroju najczęściej biorą się z lęków.

Czy moglbys rozwinac to zdanie:
"Silne wahania nastroju najczęściej biorą się z lęków."
Jakis czas temu pisalem o wspolwystepowaniu chad z np. wlasnie zaburzeniami lekowymi.
Okazuje sie, ze wystepuje ono nawet u 50% chorych. Zwracalem tez uwage na fakt, ze latwo mozna pomylic objawy lekowe z tymi z chad.
http://www.centrumdobrejterapii.pl/mate ... je,60.html

przez pawel1978 22 paź 2014, 15:48
Dziś czuje sie w miarę,ale to chyba dzięki 1.25mg lorazepamu który zażyłem rano.
Dzień w pracy minął bez depresji.
Jack pisz na bieżąco jak wchodzi Ci esci.
olanzapina escitalopram

przez Weiss 22 paź 2014, 17:17
Widmo, bo lek jest jednym z najczesciej wystepujacych objawow w depresji. Lek depresyjny jest bardzo podobny do lekow nerwicowych, dlatego tak trudno rozroznic co bylo pierwsze "kura czy jajo".
U mnie w czasie depresji wystepuja tez zaburzenia lekowe tzn lek wolnoplynacy i lek napadowy sa u mnie na porzadku dziennym. Do tego leki klada mi somatyke strasznie w tym czasie - ogolnie wielka kicha wlasnie w tym wzgledzie jest.

przez Depakiniarz 22 paź 2014, 18:26
Mój artykuł już się ukazał, zdjęcia w kiepskiej jakości, ale chociaż rysunki widać

http://www.chorobaafektywna.blogspot.co ... nosci.html

przez lucy1979 22 paź 2014, 18:28
Weiss napisał(a):Widmo, bo lek jest jednym z najczesciej wystepujacych objawow w depresji.

Wcale nie.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Weiss 22 paź 2014, 18:47
lucy1979 - "wcale nie" - mnie nie zadowala ;) moze rozwin troche, dlaczego to wcale nie.

http://online.synapsis.pl/Lek-depresyjn ... syjny.html

Do tego czytalam kiedys wywiad z dr n. med. Dariuszem Wasilewskim
psychiatrą, dyrektorem Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii w Warszawie a czytalam dosc duzo na ten temat - ktory uwaza, ze lek jest obecna forma w depresji u 70 procet ludzi.

PS o znalazlam ten wywiad
http://www.depresja.org/teksty/tekst.ph ... &id_inf=21

przez Depakiniarz 22 paź 2014, 18:57
lucy1979, myślę że mogę się z Tobą zgodzić. Dla mnie w ciężkiej depresji katorgą było wyjście do do sklepu. Lękiem bym tego nie nazwał, ale miałem obawy jedynie o to, że ludzie poznają że jestem chory, że to po mnie widać, przeciskać się wśród tych wszystkich ludzi, irytować się i wkurwiać. Być może wielu ludzi w depresji nie potrafi nazwać dokładnie swego stanu ( mowa o niby-lęku) i dlatego mylnie jest utożsamiana z lękiem.

przez pawel1978 22 paź 2014, 18:59
W moim przypadku depresji towarzyszy lęk.
olanzapina escitalopram

przez Weiss 22 paź 2014, 19:14
Wojtek, jak katorga dla Ciebie bylo "spotkanie ludzi oko w oko", sam zreszto pisales, ze wzdrygasz sie na dzwiek dzwonka, ze nasluchujesz krokow na klatce schodowej - to przeciez to lek - no nie sciemniaj, ze to nie ma nic wspolnego z lekiem spolecznym ;) normalnie czlowiek wychodzi z chalupy i idzie w swiat. Lek nie objawia sie tylko trzesieniem portkami ale irytacja i rozdraznie tez moze byc jego objawem.

przez Depakiniarz 22 paź 2014, 19:17
Może po prostu nie chcę pamiętać tamtych czasów...Przyznaję Tobie rację :)

Sortuj wg