CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Paulinovva 21 paź 2014, 21:39
Nie mam kogo o to spytać, wizyta u psychologa dopiero umówiona... Powiedzcie mi w jakiej częstotliwości występują stany manii i depresji? Czy kilkugodzinne epizody skrajnych emocji to choroba afektywna dwubiegunowa czy raczej powinnam iść w toku rozumowania w kierunku osobowości chwiejnej emocjonalnie?
~
Zagubiona...

przez Depakiniarz 21 paź 2014, 21:55
Zależy, zarówno borderline jak i chad są do siebie bardzo podobne, niektórzy lekarze twierdzą że w zasadzie te dwie choroby ze sobą współistnieją. Kilkugodzinne epizody można porównać do chad z szybką zmianą faz, ultra rapid. Miałaś epizody depresyjne?

przez _Jack_ 21 paź 2014, 22:13
Ciekawe jak odpali te Esci, ale chyba doktorek się pierdolnął, bo wypisał mi tabletki po 10 mg a najniższa dawka to 5 mg. Przestałem już ufać lekarzom. Mają mniejszą wiedzę od nas i traktują nas często na odpierdol.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 21 paź 2014, 22:25
_Jack_, może akurat esci w tej dawce zaskoczy, trzeba mieć nadzieję :pirate:
Mi akurat ten lek zbytnio nie pomógł, ale chyba ogólnie wszystkie SSRI mi bardziej szkodzą niż pomagają.
Z ciekawości - brałeś kiedyś paroksetynę? Ten lek chyba martwego z grobu wyciągnie :twisted:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez _Jack_ 21 paź 2014, 22:40
guernone, nie brałem. Esci to mój pierwszy lek z SSRI. Od jakiej dawki zaczynałeś?
10 mg Escitalopram

przez guernone 21 paź 2014, 22:53
_Jack_, najpierw 5 mg, żeby sprawdzić, czy mi się faza nie zmieni.
Po 3 tyg. wszedłem na 10 mg.
Esci miał pomóc na lęki i dołek, ale zbytnio się u mnie nie sprawdził. Brałem ze 3 miesiące.
Wtedy byłem jeszcze w bardzo złym stanie, także chyba nie skreślałbym całkowicie tego leku.
Najlepszym lekarstwem dla mnie był czas i stabilizatory.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez _Jack_ 21 paź 2014, 22:55
guernone, a przytyłeś coś na tym? Jakie były skutki uboczne?
10 mg Escitalopram

przez Tańczący z lękami 21 paź 2014, 23:03
_Jack_, przez tyle lat choroby nigdy nie zapisano Ci żadnego SSRI? Ja również średnio ufam lekarzom. Dziś również byłem na wizycie. Lekarka chciała mi przepisać wortioksetynę, ale zarówna cena, jak i słabe recenzje na forum mnie od tego odwiodły. Załamała więc ręce i wypisała recki na to samo. Oczywiście znowu nagadała o psychoterapii i pytała jak było na pierwszej wizycie. Odpowiedziałem jej, że po 2 nieudanych próbach ja już w tę formę leczenia nie wierzę i tej psycholog też to powiedziałem, ale znowu mnie wysyła więc pójdę dla jej świętego spokoju. Po co ma się tak stresować...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez guernone 21 paź 2014, 23:03
_Jack_, przytyłem w tamtym okresie kilka kg, ale to raczej wina convulexu i niezdrowego jedzenia.
Skutków ubocznych nie pamiętam żadnych, ani podczas wchodzenia, ani podczas odstawienia.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Paulinovva 21 paź 2014, 23:18
Depakiniarz, tak, te depresyjne są zdecydowanie dłuższe. Potem nagła euforia z powodu błahego zdarzenia np. dobra ocena w szkole, aż mnie nosi z radości i za parę godzin znów to samo... Ten sam dół bez powodu.
~
Zagubiona...

przez Depakiniarz 21 paź 2014, 23:48
Ciężko mi ocenić, nie jestem lekarzem. Dziwi mnie że akurat w Twoim przypadku depresje są dłuższe, w rapid cycle w chad ( może też być ultra rapid cycle ) zazwyczaj depresje i stany manii/hipo mogą trwać po kilka godzin. Twój stan imo bardziej odpowiada zaburzeniom osobowości, ale nie jestem lekarzem i nie chcę tutaj siać jakiś nieprawdziwych teorii. Najlepiej jak pójdziesz do lekarza i wszystko opowiesz, każdy szczegół jest ważny.

przez barsinister 22 paź 2014, 03:59
Depakiniarz napisał(a):zarówno borderline jak i chad są do siebie bardzo podobne

Absolutnie nie są do siebie "bardzo podobne", to że część objawów i zachowań bywa podobna nie ma tu znaczenia. To, że współwystępują - również.

Rapid cycling to rzadka odmiana, ultra rapid - najrzadsza. ChAD w 90% przypadków to długie okresy bardzo ciężkiej depresji i długie epizody manii lub hipomanii (które występują rzadziej, niż depresje). Nie parodniowe, tylko kilkumiesięczne.

Tu jest bardzo dobry opis objawów borderline: http://www.dwubiegunowa.net.pl/2014/02/ ... ascynacja/ (ale nie ma sensu ich na siłę dopasowywać do siebie). Silne wahania nastroju najczęściej biorą się z lęków.

Paulinovva po prostu idź do lekarza i mu własnymi słowami opowiedz, co przeżywasz i czujesz. Jak będziesz podawała wyczytane objawy, to nic z tego dobrego nie wyjdzie.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 22 paź 2014, 08:35
Dlaczego mój post dotyczący jawnej pedofilii w Norwegii został wyrzucony do kosza?
Histeria na temat pedofilii w Kościele i plwanie na Kościół są jak najbardziej mile widziane, natomiast informacja o tym co wyprawiają świeccy pedofile jest już "be"?
Czyżby ktoś tutaj był czynnym obrońcą tęczy?
...nie mam podpisu...

przez Wolfx 22 paź 2014, 08:45
Ja nie jsestem obrońcą tej czarnej mafii bo widzę jak się zachowują i na jakim poziomie żyją dzięki dzielnym parafianom-sponsorom.
Moje samopoczucie jest świetne, ,,mega props,, trochę się boję zeby mnie nie wywaliło w kosmos jak w zeszłym roku :-)
Wolfx

Sortuj wg