CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lucy1979 17 paź 2014, 09:34
Depakiniarz napisał(a):Fajnie jest komuś móc w tułowiu umieścić funt ołowiu :D

Rozmarzylam się :105:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Widmo 17 paź 2014, 09:35
lucy1979 napisał(a): Z tym , ze odkad biore Wellbutrin to jestem zdecydowanie mniej wkurwiona niż kiedys. Bardzo to dziwne, bo Well powoduje raczej zwiększenie agresji.

Bo moze w tym przypadku lek nie ma z wkurwem nic wspolnego?

-- 17 paź 2014, 08:42 --

Depakiniarz,
Dodatkowo na blogu masz napisane, ze juz nie bierzesz Perazyny czyli leku ktory m.in ma Cie wyciszyc.
Po tygodniu nie zaczal dzialac i nie usypia a przeciez nie na sennosc ma on dzialac.
Sorry, ze tak jade ale w dobrych zamiarach. Troche bez sensu bedac w goracej wodze kapany
psujesz sobie cala farmakoterapie.

przez marwil 17 paź 2014, 09:54
Widmo napisał(a):Z wykresu tez wynika ciekawa rzecz, ktora moze zainteresuje Marwila.
Dopiero bardzo male dawki nie wplywaja na receptor histaminowy.
A o ile wiem wlasnie na receptory histaminowe wplywaja wszelkie leki antyalergiczne a one czesto mula.
Ale to tylko moja interpretacja

Znany mi ten wykres. Kwetiapina muli blokując silnie receptor histaminowy (H1).
Dla mnie z wykresu nie wynika, że małe dawki nie wpływają na receptor histaminowy.
Jestem strasznie czuły na ten lek i wg mnie blokuje rec. H1 od najmniejszej dawki.
O ile blokada rec. H1 przy mikroskopijnej dawce 6.25mg jest do przyjęcia - choć odczuwalna - to większe dawki mulą mnie straszliwie. Masz rację co do antyalergików - taka hydroksyzyna - również muli, choć przy kwecie to pikuś.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 17 paź 2014, 10:05
Widmo, Nie zaczął działać w ogóle, więc lekarz mi go odstawił, nawet nie wspomagał Ketrelu. Wczoraj nawet zapodałem sobie 300 mg i efekt był taki że nie spałem pól nocy.

Nie obrażam się, wiem że Ty z dobrymi intencjami :)

A co się z Bipolarnym stało?

przez Widmo 17 paź 2014, 10:16
Depakiniarz napisał(a): Wczoraj nawet zapodałem sobie 300 mg i efekt był taki że nie spałem pól nocy.

No wlasnie o to chodzi, ze w przypadku Ketrelu mniej moze znaczyc bardziej spiaco :)
Wroc na probe do dawki zalecanej czyli chyba 100 mg.
Jak spojrzysz na wykres od 150mg wlasnie kwetiapina dziala na wiecej receptorow i ma dzialanie antydepresyjne.
Kolejna zmiana zaczyna sie od 300mg i 400 mg.
Chyba Dark Passenger w temacie o Ketrelu dokladnie to rozwazal

-- 17 paź 2014, 09:21 --

marwil napisał(a):Dla mnie z wykresu nie wynika, że małe dawki nie wpływają na receptor histaminowy.

Wlasnie z wykresu - spojrz
http://bipolarnews.org/?p=251
wynika jakby ponizej ok. 25 mg (u Ciebie jeszcze mniej) nie wplywala na receptor histaminowy i dopaminowy.
Ale moge sie mylic.

przez Depakiniarz 17 paź 2014, 10:22
Mój lekarz mi powiedział że chyba jakoś do 200 mogę brać, faktycznie że nie więcej. Ale lipa polega na tym, że bujałem się po łyknięciu 200 mg trzy godziny i nie mogłem zasnąć, dlatego wziąłem dodatkową stówkę. Ten Ketrel to porażka, ja chcę benzo!

przez Widmo 17 paź 2014, 11:53
Depakiniarz,
Bierz wiec tyle ile lekarz zalecil - chyba 100 mg. Duze szanse ze usniesz

przez Depakiniarz 17 paź 2014, 11:55
Lekarz mówił że jak ta dawka nie pomoże to mam zwiększyć do 200 mg, ale nie więcej :)
Poszukam w poniedzialek innego lekarza co mi benzo przepisze. Nie mogę normalnie spac

przez marwil 17 paź 2014, 12:03
Wlasnie z wykresu - spojrz
http://bipolarnews.org/?p=251
wynika jakby ponizej ok. 25 mg (u Ciebie jeszcze mniej) nie wplywala na receptor histaminowy i dopaminowy.
Ale moge sie mylic.

Blok H1 jest na wykresie na samym początku osi dawka^działanie, więc wg mnie blokuje rec. H1 praktycznie każda dawka powyżej 0mg.
Na dopaminę (blok. rec. D2) wpływa dopiero dawka 800mg.
Zresztą czuję jak muli 6mg - więc jestem wiarygodniejszy od wykresu.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 17 paź 2014, 12:42
marwil,
Ja sie sugeruje ta klamra z cienkich strzalek miedzy jednym a drugim receptorem serotoninowym.
Trzeba bedzie siegnac do zrodla

przez guernone 17 paź 2014, 14:48
Kwetiapina to rzeczywiście ciekawy lek :pirate:
U mnie wyglądało to tak: 25 mg i 50 mg przyjmowane doraźnie - zgon w 30 minut.
200 mg przyjmowane przez tydzień - zgon w 30 minut.
Zejście na 100 mg - lekko mnie usypia, jeśli chcę to głowa w poduszkę, jeśli mam chęć jeszcze działać to muszę wtedy tylko przeboleć lekki niepokój i wierzganie syrami :P
Nie wiem czy to wina dawki czy przyzwyczajenia organizmu do leku.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Widmo 17 paź 2014, 15:05
guernone,
Ja bralem tylko 25mg i tez mnie ladnie usypiala.
To tak jak z piwem ;) Jedno, dwa uspia wieczorem, kilka lub flaszeczka pobudzi ale juz jeszcze wieksza ilosc znowu uspi :D

przez Depakiniarz 17 paź 2014, 16:49
Dziwna sprawa z ketrelem. W 2013 roku kiedy wykryto u mnie chad na oddziale dziennym to dostawałem na noc 25 mg. I rzeczywiście, głupio zrobiłem bo wziąłem lek przed prysznicem i cudem doczłapałem się mokry z wanny do łóżka. Niemal rok później lekarz przepisał mi 100mg. Nawet po tym czasie tolerancja na lek powinna być zerowa, tymczasem po seteczce nie mogłem w ogóle spać. Czy to możliwe że moja hipo jest tak silna że nie toleruje nawet takiej dość wysokiej dawki leku?

Odpowiedź proszę uzasadnić:)

przez _Jack_ 17 paź 2014, 18:00
Dzień na hejcie. Jak wstaje rano to po porannej dawce lek mnie ścina na co najmniej 2 godziny i czuje się przymulony mimo iż poprawiam go kawą. W pracy jako tako. Na razie nikt nie mówi o moim zwolnieniu ,ale atmosfera nie jest przyjemna. Sama świadomość ,że twój szef wie ,że się leczysz nie należy do fajnych. Jakbym nie przyznał się do choroby to pewnie pomyśleliby ,że przychodzę na kacu ,albo ,że się opierdalam a przecież ja jestem czysty od używek.Pojechałem dzisiaj do starego. Niestety jebnęli mnie na prędkości w terenie zabudowanym(4pkt karne i 100 zł mandatu). Mój pierwszy mandat w historii a prawko mam od 2006 roku. No nic trudno. Jakaś lekcja pokory dla mnie. Zaraz podjadę na stadion na nordic a jutro ze starym jadę do WWA na wycieczkę po Narodowym i Stadionie Legii. Trzeba nadrobić depresyjne zaległości.Objawy dalej nie ustępują(zaburzone funkcje poznawcze, impotencja i zmniejszona energia) Utrzymują się na poziomie lekkim. Na podstawowym levelu można jednak funkcjonować. Nie był bym sobą jak bym czegoś nie wrzucił, ale tym razem w 100% na temat :).Pstryczek w nos dla Chady :).

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg