CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Weiss 16 paź 2014, 14:39
afektywna89, na Twoje pytanie nie odpowiem, bo w czasie ciazy bylam jeszcze przed diagnoza, chociaz juz chorowalam. Moge tylko napisac, ze ciaze przechodzilam super i z tego co czytalam, bardzo duzo kobiet w ciazy wchodzi w remisje. Musisz siasc i pogadac z Psycho, bo przed zajsciem w ciaze prawdopodobnie bedziesz musiala odstawic leki albo przejsc na inne a na to tez potrzeba czasu.
Widmo znalezienie mechanizmow, to i tak nie wszystko, bo jak juz kiedys pisalismy - trzeba bylo by zyc w szklanej kulce zeby mozna bylo niektore zmienic, no i utrzymac ta zmiane. A i tak nieraz dziala wszystko na zasadzie domina i to, ze zwali sie w danym momencie, nie znaczy ze to ten Moment to zalamal, tylko cos duzo wczesniej zaczelo juz sie klasc - Moment to tylko ostatni klocek ktory sie zwalil. Co wiecej jakby go nie bylo, to moglo by sie rozejsc po kosciach ale tez zawalic w innym momencie i badz tu madry ;) "Dlatego nieraz lepiej nie analizowac, bo mozna zwariowac"

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 15:01
Targa mną niepohamowana żądza rozpierdolenia wszystkiego wokół mnie w drobny mak. Matka mnie wkurwia, spiskuje z rodziną jakby tu mnie chorego wypierdolić z mieszkania. Ale /cenzura/ jego mać nie, nie dam się, prędzej spalę to jebane mieszkanie niż mnie z niego wypierdolą, skończy się spiskowanie i poznają co to jest CHAD jebane kurwy!
Ostatnio edytowano 16 paź 2014, 15:10 przez Depakiniarz, łącznie edytowano 2 razy

przez Bipolarny 16 paź 2014, 15:06
Każdy ma poniekąd tutaj racje.Widmo teoretycznie tak jest że to Chad wpływa na osobowość chodziło mi o to że patrząc wstecz miałem Chad od dziecka tylko nie byłem tego świadom a objawy były na tyle łagodne żebym ich nawet z niczym nie wiązał,nie przeszkadzały mi a rozwinęły się do postaci choroby dopiero w wieku nastoletnim i choroba się można powiedzieć ''uaktywniła''.Depakiniarz ma rację że testy nie będę miarodajne bo w każdym stanie my myślimy inaczej raz będziemy odpowiadać tak raz tak zależy od stopnia i nasilenia bieguna.Mi ciężko czasem określić jaki jestem bo wszystko odnoszę do tego w jakim jestem stanie w jakim biegunie a który z nich jest tym normalnym?W depresji nie piszę tak mam dużo koleżanek i znajomych,w stanie mieszany mam dużo ale nie utrzymuję kontaktu,w hipo powiem ooo tak mam teraz dużo znajomych lubią mnie szanują,czuję sie ważny,mogę na nich liczyć itd...Może nie do końca trafione przykłady ale teraz dół więc i coś mądrego ciężko wymyślić.Widmo ma rację analizowanie nic nie da bo można się w tym tak zakręcić że nie wiedzieć co jest jak być powinno,ja analizuję w danej chwili,potem patrzę że robię nadal coś tak samo w zależności od bieguna,nie można naprawić myślenia bo Chad to My to cząstka nas,na końcu i tak wygrywa choroba.Kiedy myślę prawidłowo w depresji w hipo w manii?Skąd mam wiedzieć który to ten prawdziwy ja w reemisji? Skoro ona z całych tych stanów to jakieś 15%.W analizowaniu będzie tyle sprzeczności uzależnionych od naszego stanu że wtedy dopiero można zwariować.Trzeba to po prostu zaakceptować,carpie diem a analizować kiedy już się czuję że się poleciało za daleko i się zaczyna ''coś nowego'' inny stan choroby a komu się chcę w takiej manii lub hipomanii analizować :lol: planB i lucy1979 mają rację z wiadomych przyczyn to jest chujowe wyjście które tylko marnuję czas i jest jedynie chwilową odskocznią i już odczuwam małe skutki bo wstałem dokładnie 14:58. A przy lekach chociaż spałem w miarę w dobrych porach.
Ostatnio edytowano 16 paź 2014, 15:09 przez Bipolarny, łącznie edytowano 1 raz
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 16 paź 2014, 15:07
Weiss napisał(a):"Dlatego nieraz lepiej nie analizowac, bo mozna zwariowac"

Wlasnie...tak samo jak analizowanie wielu mi pomagalo to coraz czesciej dochodzi do mnie, ze mi coraz bardziej przeszkadza.
Jak widac (paradoksalnie?) "Z choroba afektywna nie da sie wygrac nie uruchamiajac emocji czy wrecz je wygaszajac".

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 15:10
Nosz /cenzura/! Mam tego wszystkiego dosyć, dosyć tych jebanych spiskowców którzy knują za moimi plecami. Jebana w dupę rodzina, tak się /cenzura/ zażegnali że ja biedny chory, że będą mnie zapraszać na jakieś pojebane uroczystości w stuli imienin, ale na słowa się /cenzura/ skończyło. Teraz namawiają matkę chorą na raka że ma mnie z domu wyjebać i do jakiegoś ośrodka wsadzić a sami poczekają na jej śmierć i /cenzura/ zagarną dwa mieszkania. /cenzura/ wam wszystkim w dupę jebane patałachy, dorwę każdego z was i osobno wybiję, spalę w pizdu ten wujaszkowy skurwysyński sklep i tyle będziecie mieć. Nie pozbędziecie się mnie tak łatwo, za te wszystkie kłamstwa szyte grubymi nićmi, za to że jesteście tak zjebani do cna i nie zasługujecie na miano nazwania was rodziną skurwysyńskie pucybuty!

przez INTEL 1 16 paź 2014, 15:14
Depakiniarz - wspaniale. To właśnie kocham :D

Jakże chciałbym móc się w taki sam sposób jak Ty uzewnętrznić w tematach swoich spraw sądowych, konfidentów, milicjantów i sędziów...
Niestety nie mogę sobie na to pozwolić-pierdolona milicyjno-prokuratorska sitwa tylko na to czeka.
Lecz mój czas w końcu nadejdzie.
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 15:18
Odkręcę gaz i spale to zakichane mieszkanie i gówno /cenzura/ dostaniecie, o, co najwyżej siekierę ode mnie w plecy i takiego mocnego kopa w dupę że wlecicie od razu do wykopanego przez siebie grobu. Pierdoleni spiskowcy, pouczajcie własne jebane dzieci co mają robić a nie moją własną matkę. ZAJEBIE WAS JAK JEBANE PSY!!!

przez Bipolarny 16 paź 2014, 15:20
Jak analizować skoro w depresji mam elementy fobii społecznej i co mam poznawać mechanizmy,ćwiczyć,wzmacniać pewność siebie żeby za rok powiedzieć wyzdrowiałem i będąc w manii nie mieć żadnych zahamować co już też nie jest normalne tylko to patologiczny stan :mrgreen: W hipomanii albo w manii będę analizował skoro wtedy wszystko przychodzi nie zwykle łatwo.Jedno wiem teraz nie zależy od jakiego stanu przykre ale przestaję słuchać siebie moja ocena sytuacji i spostrzeżenia nie są normalne.Potem i tak wychodzi że ktoś mi radził dobrze i gdybym się posłuchał wyszedł mym na tym lepiej,ale przez to że wtedy wiem wszystko lepiej i że ja mam rację wychodzę na wszystkim jak Zabłocki na mydle.

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 15:30
Bo to mnie już wszystko wkurwia. Pamiętam ich na pozór smutne ryje jak się dowiedzieli że jestem chory. "Wojtusiu kochany, przykro nam ze jestes chory, jak bedziesz mial ochote to pojedziesz z nami na domek letniskowy, ciocia z wujkiem będą mieli niedługo imienny to cię zaprosimy abys nie siedział sam w domu i żeby ci nie było smutno"

Kurwaaaa minęły prawie dwa lata a ta zgraja niedorobionych pomorskich pachołków nawet do mnie nie zadzwoniła i nie chciała się nawet dowiedzieć jak się czuje. Zawsze /cenzura/ na mnie jazda, jaki to ja jestem zły i niedobry, niech najpierw ten wujaszkowy gruby skurwysyn spojrzy na swoją córkę która co tydzień wciąga górę koki do nosa albo jego syna, rozwoziciela pizzy który dorabia sobie handlując trawą na swojej dzielnicy. Spójrzcie najpierw we własne gniazdo tępe matoły a dopiero później oceniajcie innych. /cenzura/ z tym i tak pewnie o tym nie wiedzą, ale o tym powiem, mam to wszystko w dupie. Gniew /cenzura/ chadowca bywa okrutny, nie mam hamulcow, jak machina pójdzie w ruch to dopiero mnie poznacie, dla mnie nie skończy się na jednym uderzeniu siekiera, będę tak długo napierdalał aż wam z tych kurewskich czaszek mózg wyjdzie i rozleje się po podłodze wprost do mych nóg. Za te wszystkie kłamstwa które krążą wokół was jak smród po gaciach, za to że was /cenzura/ nie było jak tego potrzebowałem. Jebcie się na pysk czystej krwi mulaty. Nawet nie pokusiliście się o to aby zajrzeć do jebanego wujka google i wyszukać sobie co to jest chad, że to jest najgorsze chujstwo jakie chodzi po tym jebanym wariackim łez padole.
Podburzacie moją matkę i namawiacie ją aby sprzedała to moje mieszkanie i zmieniła na kawalerkę, a im oddała swoje bo bardziej /cenzura/ potrzebują(!) Ty tępy wujaszkowy karakanie, spale twój sklep ty skurwysunu, lepiej zajmij się swoją córeczką która wciąga kokę i syneczkiem który handluje dragami. /cenzura/!!!!!!!!Podjadę zaraz pod ten twój sklep i go spalę, gówno masz i gówno będziesz miał, nie pozwolę na to abyś podburzał moją matkę przeciwko mnie ty mały jebany żydowski spiskowcu.

Będę skakał wam po głowach aż wam oczy wyjdą na wierzch i pękną jak bańka mydlana po zetknięciu z podłogą. Nowobogaccy śmierdziele. Skończy się wasze panowanie i nastanie nowy ład i porządek. Jeszcze /cenzura/ śmią mówić czemu pracy nie mogę znaleźć. Patrzcie /cenzura/ na siebie, już wolę być bezrobotny a mieć poukładane w głowie niż być jak twój synek po podstawówce co rozwozi pizze. Albo twoja córeczka co skończyła zawodówkę i żeruje na kasie swojego męża. Patrz /cenzura/ na nich, a nie na mnie, mam dosyć twojego tłustego ryja, kiedyś chlałeś, mój ojciec mi to opowiadał jak dawałeś w palnik będąc zaopatrzeniowcem. Codziennie widział na ulicy twoj zapijaczony czerwony ryj. Mam serdecznie dosyć takiej rodziny, jebcie się na cyce pajace.
Ostatnio edytowano 16 paź 2014, 15:37 przez Depakiniarz, łącznie edytowano 1 raz

przez Widmo 16 paź 2014, 15:31
Bipolarny,
Doskonale rozumiem o jakich dylematach piszesz. Sam je przechodzilem i nadal przechodze.
Np. to pytanie czy jestem introwertykiem (depresja) czy ekstrawertykiem (hipomania).
Ale zgodnie z definicja osobowosc to:
"Osobowość – stosunkowo stałe cechy, dyspozycje czy właściwości jednostki, które nadają względną spójność jej zachowaniu.
Osobowość jest także definiowana jako charakterystyczny, względnie stały sposób reagowania jednostki na środowisko społeczno-przyrodnicze, a także sposób wchodzenia z nim w interakcje.
Nie jest jedynym wyznacznikiem działania – to, co i jak człowiek robi, zależy też od doraźnego stanu fizycznego i psychicznego, emocji, stopnia przygotowania do danego działania.
Osobowość to zespół stałych i zmiennych cech psychofizycznych, które są związane z wszystkimi działaniami, doznaniami i potrzebami osoby na poziomie fizjologicznym, charakteru, intelektu i duchowym".
Jezeli chad wplywal by glownie na ksztalt osobowosci zachowywalibysmy sie w ten sam sposob w danych fazach.
Np. Jedna z moich cech osobowosci (charakteru) jest zapobiegliwosc i oszczednosc dlatego w hipomanii NIGDY nie nadwyrezalem budzetu a wrecz przeciwnie spotaniczne zakupy byly bardzo udane.
Z drugiej strony mam niekonserwatywne podejscie do spraw seksu, mesko-damskich stad wszelkie tego typu relacje nigdy nie ocenialem jako ciezkie wybryki.
Jezeli spojrzysz na swoje zachowanie i myslenie jako wynik interakcji OSOBOWOSC - CHAD dostrzezesz zapewne podobne reguly.
Stad wlasnie czesto remisja wcale nie musi oznaczac szczescia i blogostanu poniewaz caly czas mamy doczynienia z cechami naszej osobowosci, ktore wcale (nawet nie bedac zaburzeniem) nie musza prowadzic do dobrego/fajnego zycia.
Dodaj do tego jeszcze Momenty o ktorych pisze Weiss (okolicznosci przyrody).
Nie pozostaje nic innego jak ze stoickim spokojem uczyc sie Sztuki Zycia niestety bedac w gorszej sytuacji niz inni, bedac obciazeni chad.
Bardzo lubie podejscie Gadacza do sensu zycia i naszego miejsca w swiecie:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... aczem.read

-- 16 paź 2014, 14:38 --

Bipolarny napisał(a):Jak analizować (...)

Gdybym wiedzial jak robic zeby wiecej niz troche sie udawalo...
Ale z tego co piszesz mimo wszystko juz zdajesz sobie sprawe, ze w kazdej z faz i remisji zachowujesz sie inaczej.
A to jest pierwszy krok aby rozpoznac siebie z chad - razem osobno.
Ja 36 lat zycia nie wiedzialem, ze mam chad wiec dylemat jakie sa moje stale cechy charakteru/osobowosci nadal jest trudny do rozwiazania. Ale nie ma innej drogi :/

przez Depakiniarz 16 paź 2014, 15:45
Mam odpowiedź koleżanki psychologa odnośnie testów osobowości o których rozmawialiśmy:

"Osobowość w trakcie życia jest kształtowana, dlatego testy można powtarzać, myślę tylko ze nie tak często jak co pół roku. Co rok albo nawet co dwa. Inaczej jest w przypadku testów badających temperament - on jest wrodzony i trwały. "

przez Bipolarny 16 paź 2014, 15:58
Widmo to co wyrwałeś z kontekstu jak analizować to potraktuj jako pytanie retoryczne to było pokazanie właśnie żeby nie analizować bo i tak po czasie na wszystko się patrzy inaczej i zmienia się np.pewność siebie.Heh z oszczędzaniem mam podobnie dlatego moje pożyczki w manii były minimalne z których teraz mogę się wypłacić.Natomiast nie wiem jak bym się zachował i co zrobił z hajsem gdybym miał możliwość mieć tysiące.wiem co planowałem i dobrze że nie miałem tej kasy bo teraz by mi toi co chciałem kupić było zupełnie nie potrzebne nie przydało by mi się a w manii z tego był wielki pomysł na biznes i ustawienie się do końca życia :mrgreen: Inny przykład w manii skaczę jeśli chodzi o dziewczyny z kwiatka na kwiatek a w depresji żałuję że gdybym chociaż z jedną został na dłużej utrzymał związek to by było lepiej.W manii na tym nie zależy oby się przespać w kilkoma najlepiej gdyby jeszcze z dwoma naraz i wykorzystać je potem jedynie jako przedmiot do zaspokajania swoich potrzeb.Smutne ale prawdziwe.Ile ludzi się przez Chad zrani i straci to jest nie wyobrażalne.''Tego się nie da naprawić'' jak w kawałku Chady :smile: Wiem jedno wolę słuchać bliskich mi osób niż siebie bo to co w mojej ocenie jest słuszne tak naprawdę nie jest i widze tego skutki gdy mania się skończy.

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Widmo 16 paź 2014, 16:00
Depakiniarz napisał(a):"Osobowość w trakcie życia jest kształtowana, dlatego testy można powtarzać, myślę tylko ze nie tak często jak co pół roku. Co rok albo nawet co dwa. Inaczej jest w przypadku testów badających temperament - on jest wrodzony i trwały. "

I znowu pewna niejasnosc poniewaz zgodnie z definicja:
Temperament – zespół dziedziczonych cech osobowości, zdeterminowanych genetycznie i ujawniających się już w pierwszym roku życia człowieka. Tak rozumiany temperament stanowi podstawę kształtowania się i rozwoju osobowości. (Buss i Plomin)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperament

Zeby sie nie zaglebiac za bardzo... to co chcialem przekazac to fakt, ze osobowosc/charakter/temperament jest czyms glebszym i odrebnym niz chad. Skoro osobowosc/charakter/temperament zgodnie z defincja i co czujemy nie moze zmieniac sie diametralnie z roku na rok a fazy w chad tak jasno wynika, ze miedzy nimi jest duza odrebnosc.

-- 16 paź 2014, 15:04 --

Bipolarny napisał(a):Wiem jedno wolę słuchać bliskich mi osób niż siebie bo to co w mojej ocenie jest słuszne tak naprawdę nie jest i widze tego skutki gdy mania się skończy.

I to jest wlasnie jeden ze sposobow aby dokopac sie do siebie samego.
Wystarczajaco duzy krok, ktory pozwala nabrac dystansu do tego kim jestesmy a jak zachowujemy sie w chorobie.
Wlasnie pewien krok umozliwiajacy przeanalizowanie siebie w konfrontacji z obiektywnymi danymi z zewnatrz.
Moze nastepnym razem juz nie trzeba bedzie pytac?

przez _Jack_ 16 paź 2014, 16:41
Depakiniarz, niestety z rodzinką fajnie wychodzi się na zdjęciach. Człowiek niestety nie jest Matką Teresą z Kalkuty. Jest tak skonstruowany ,że ma konsumpcyjne podejście do życia i zawsze będzie dowartościowywał swoje ego na ludziach przegranych i chorych. Tak jak antylopy które szukają porośniętych pastwisk na sawannie. Jeżeli jedna antylopa jest kontuzjowana zostaje porzucona przez stado na pastwę drapieżników. Proza życia..
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg