CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 14:01
Weiss napisał(a):Jak masz juz takie mysli, to znaczy ze idzie ku lepszemu :lol: Ja zauwazylam, ze jak zaczynaja mnie wnerwiac dziwne skutki uboczne lekarstw np oslabione libido czy funkcje poznawcze, to znaczy ze zaczynam wychodzic na prostą

Heh ja pierwsze co to jak nastała hipo poznałem kilka fajnych koleżanek. W depresji to nawet bym na żadną nie spojrzał, a tak to połączyłem przyjemne z pożytecznym.

Tylko że lit biorę niecały miesiąc, być może już zaczął działać choć mało prawdopodobne.

-- 15 paź 2014, 13:05 --

Bipolarny napisał(a):Ja tam mam gdzieś hipo co z hipo jak ona się tak rozhula że nic z tego na dłużej dobrego nie wychodzi ile taka hipo trwa nic w porównaniu do całej reszty.Ja bym chciał normalnie chociaż funkcjonować bez leków nie oczekuję cudów ale żeby chociaż leki nie uniemożliwiały tylu rzeczy.Co z tego że człowiek ma nastrój stabilny skoro nic nie pamieta po takiej lamotryginie po wysiłku fizycznym ciągnie na wymioty,funkcje poznawcze jak u niepełnosprytnego umysłowo zero progresu wieczny regres po lekach.Po każdym coś innego a zarazem po każdym podobnie. A dawki ciągle trzeba podnosić bo przestają po czasie działać albo zmieniać leki na gorsze.Przeklęta choroba,przeklęte leki, przeklęte życie.

Jest chyba w tym 100% racji co piszesz i pierwszy raz się z Tobą zgadzam :)
Mi co prawda trochę po hipo elokwencji zostało i dalej z powodzeniem podrywam babeczki na necie ale jak sobie nagle przypomnę że za niedługo znowu będę tkwił w kipach po uszy w depresji to aż mnie skręca. Kumajcie /cenzura/, ja nawet pita nie wysłałem za 2012 rok. Tak mnie ta jebana szmata przyszpiliła, a teraz się boję konsekwencji chociaż mam trochę oleju w głowie i wiem że muszę napisać czynny żal aby tą karę w pizdu skasowali. Z książkami do biblioteki publicznej też zalegam z oddaniem, pożyczyłem 3 woluminy w 2012 roku w depresji, myślałem że poczytam sobie, a tu jeb taki /cenzura/ wielki i nawet z wyra nie wychodziłem, oglądając Teletubisie nawet nie wiedziałem o czym oni gadają. Dług rośnie, ja już zdrowszy i po prostu się wstydzę oddać te książki z powrotem, taka jest ta jebana choroba że okrągłe "0" odpowiedzialności za cokolwiek. I kara w bibliotece narosła do 800 stów łącznie.
Ostatnio edytowano 15 paź 2014, 14:06 przez Depakiniarz, łącznie edytowano 1 raz

przez Bipolarny 15 paź 2014, 14:05
Ja w każdej manii lub hipo miałem masę koleżanek które wszystkie traciłem w dużo dłuższej depresji przestając się odzywać lub wymyślać głupie usprawiedliwienia albo tak żeby same nie chciały mnie znać.Bo co powiem że mam depresje a byłem taki fajny bo miałem manie :mrgreen: I kręciłem na raz z 5 :D Umawiając się na cały tydzień do przodu :D
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 14:15
Ja tam /cenzura/, mówię o chorobie od razu, na 10 kobiet tylko dwie powiedziały że nie będą się ze mną "zadawały" ( krwa jak to brzmi), a pozostałe 8 ładnie wyczytało na necie co to jest chad i nie miały nic przeciwko abym spędził z nimi noc czy dwie:p

W tym całym chad wkurwia mnie najbardziej ten brak odpowiedzialności i konsekwencje wszystkich czynów. Po czasie wysłałem odwołanie od wyrku w sprawe długu, ale uwzględnili biorąc pod uwagę okoliczności że jestem chory, mam zamiar w ogóle walczyć o to aby mi ten dług analowali.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bipolarny 15 paź 2014, 14:27
Ostatnio patrząc na to wszystko w manii i w depresji nie potrafię ocenić jaki mam charakter jeśli to wszystko zależy od Chad to jaki ja mam charakter?Skoro przed chorobą było podobnie tylko nie było takich objawów żeby uniemożliwiały to co chcę robić w życiu.Patrząc na to wszystko od dziecka byłem Chadowcem a to wszystko w młodej dorosłości przy brało postać choroby nasiliło się tak że trzeba było aż zacząć leczyć. Teraz czując że charakter to tylko 10% a reszta co myślałem że to charakter to nic innego jak Chad bo w manii myśli człowiek inaczej i w depresji inaczej.Wszystko wtedy jest inaczej emocje,umysł,fizyczność,postzreganie siebie.Tu jedynie wymiana mózgu by się przydała na lepszy model i to oczyścić ciało żeby nic nie przenikło do nowej osobowości :mrgreen:

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Weiss 15 paź 2014, 15:02
Widmo napisał(a):Dodam jeszcze, ze wazne jest rozpoznawac i rozdzielac to co pochodzi od chad od tego co wiaze sie z nasza osobowoscia i okolicznosciami przyrody. Bardzo latwo obwiniac sie za objawy chad. Rownie latwo jest sadzic, ze wszelka pomyslnosc jak i niepowodzenia biora sie z choroby.

Bynajmniej nie myslcie, ze mi to zawsze wychodzi - najczesciej nie ale sadze, ze jest to jakies rozwiazanie.[/quote]

Mnie jest ciezko rozpoznac, nie mowiac juz o rozdzieleniu. Chad mam jak Bipolarny "od zawsze" i wiaze go z moja osobowoscia, moge polegac tylko na tym co udalo mi sie nabyc obserwujac innych i na zdaniu zyczliwych i kochajacych mnie ludzi. Ale tez nie jest to takie proste, biorac pod uwage stany "zacietrzewienia" - no nie da mi sie nieraz przetlumaczyc :lol: ze moje odczucia sa bledne. I tak jak juz kiedys pisalam, fakt diagnoza ktora dostalam duzo wyjasnila i troche odetchnelam, bo znaczy - ze az takiej przegietej osobowosci to ja wcale nie mam i to chyba raczej choroba jest ale i tak nic to nie zmienia w moim zyciu, bo ja poprostu nie wiem, jak jest normalnie.

przez Bipolarny 15 paź 2014, 15:08
No bo skąd mamy wiedzieć skoro mamy to od dziecka.Można mówić że jesteśmy bardzo pewni siebie i bardzo lękliwi.Tylko że pewni siebie jesteśmy w manii a lękliwi w depresji.A normalnie jacy jesteśmy? Skąd mamy wiedzieć skoro nie ma takiego czegoś jak normalność :lol: U nas i w depresji i w manii jest normalnie zależy z którego bieguna patrzymy.Powoli do mnie dociera jaki to patologiczny stan była mania.W tej chorobie postrzeganie siebie rzeczywistości zależy od stanu choroby a Chad to jest nasza prawdziwa osobowość tylko ta osobowość w pewnym czasie rozwija się w stan chorobowy i żadne leki tego nie zmienią.Nie da się zmienić charakteru,osobowości chadowcy są tylko jedni nie da się podmienić,można powiedzieć na swój chujowy sposób ale jednak oryginalni :mrgreen:

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 15:19
Ja też zawsze wyróżniałem się z tłumu, czy to okreslonych okresach w nauce, to ze mój baniak był pojemny i uczyłem się trzech jezykow, rysowac, malowac, pisac do gazet, grac na instrumentach, czarowac /cenzura/ i takie tam bzdety. Potem bylem wypierdalany z pracy z powodu tego ze nic nie robilem, albo nie mialem poczucia obowiazku :D

przez Bipolarny 15 paź 2014, 15:23
No hahahaha tak jest robisz 10x na raz nie kończysz żadnej w mieszańcu ,w manii skupiasz się ciągle na jednej która często jest najmniej ważna i możesz siedzieć na dnią kilka dni nie śpiąc przez kilka dni.A tak naprawdę to zero w tym postępu,logiki i normalności :lol:

-- 15 paź 2014, 15:43 --

Bipolarny napisał(a):No hahahaha tak jest robisz 10x na raz nie kończysz żadnej w mieszańcu ,w manii skupiasz się ciągle na jednej która często jest najmniej ważna i możesz siedzieć na dnią kilka dni nie śpiąc przez kilka dni.A tak naprawdę to zero w tym postępu,logiki i normalności :lol:

Albo jak my ''kochamy'' ludzi którzy nam się sprzeciwią :lol: Kiedy my rozpędzeni ze swoimi pomysłami zapierdalamy jak strzała :P

-- 15 paź 2014, 15:44 --

nie wiem jak to zrobiłem że sam siebie zacytowałem :mrgreen:

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 16:56
Bipolarny, Jeżeli jeszcze raz się będziesz logował na IRC pod moim nickiem i wypisywał jakieś głupoty to po ryju /cenzura/ oberwiesz pajacu.

przez Bipolarny 15 paź 2014, 17:00
Depakiniarz napisał(a):Bipolarny, Jeżeli jeszcze raz się będziesz logował na IRC pod moim nickiem i wypisywał jakieś głupoty to po ryju /cenzura/ oberwiesz pajacu.

Ja się tam logowałem jak Bipolarny przecież wtedy z Tobą gadałem a dzisiaj jak byłem to cię nawet nie było.Tak zresztą dzisiaj to ja tylko napisałem czy jest ktoś czy nie.Pojebało ci się już coś człowieku /cenzura/

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 17:03
Dziwne że mój adres IP jest taki sam jak twoj. Ciekawe, moze jakas pomylka w eterze?

przez _Jack_ 15 paź 2014, 17:39
Ale chujowe samopoczucie. Moja sytuacja jeszcze nie jest do końca przesądzona. Narazie do końca października popracuje i zobaczymy jak się obronie wynikami i jak zamknę miesiąc. Raczej pewne jest ,że wezmą mnie na jakąś męską rozmowę przed podpisaniem kolejnej umowy albo jej nie przedłużą. Wyniki trochę działają na moją korzyść. Zobaczymy jak będzie, ale moja pozycja w firmie mocno spadła i na pewno wielkiej kariery już tam nie zrobię.Byle zdrowie wróciło wszystko inne to nic w porównaniu z tym. We wtorek idę do lekarza. Wyczerpała się już moja cierpliwość do wenlafaksyny. We wtorek minie 14 miesięcy na dawce 37,5 mg.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 15 paź 2014, 17:45
Coś mało tej wenli dostajesz, ja pamiętam że miałem jej więcej, na ostatnim pobycie w szpitalu mój bilans zamykał się tak :

Venlafaksyna 75 mg
Mianseryna 30 mg
Estazolam 10 mg

Czyli jakby nie patrzeć 105 mg ustrojstwa antydepresyjnego

przez _Jack_ 15 paź 2014, 17:51
Niby Lekarz z WWA. Czytałem jego CV jest naprawdę bogate. Niby on się zna.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg