CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 14 paź 2014, 15:23
Widmo napisał(a):Ale namawiam na przyjrzenie sie swoim rekacja w sytuacjach, momentach, okresach
w ktorych nastepowaly zmiany i/lub podkrecenie faz.
Mi chyba pomoglo to, ze po osiagnieciu jako tako stabilnosci staralem sie w wielu sytuacjach
robic i myslec po prostu na odwrot niz zazwyczaj.

Czyli jeśli wkurwia to odwrotnie - dać w mordę, a nie siedzieć cicho jak zazwyczaj? ;)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Bipolarny 14 paź 2014, 15:51
Zauważyłem że w górce dużo bardziej ryzykuję we wszystkim nie boję się grać na ryzyku pierwsze spostrzeżenie kiedy teraz jestem w dole i gram w tysiąca na kurniku :lol:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 16:04
Ryzyko jest wpisane w hipo :) W hipo nie używam gum bo nawet o tym nie myślę, nawet potem nie latam po badaniach i nie robię sobie testów. Wciągam i palę niemiłosiernie, teraz już co prawda nie, od dwóch miechów nie miałem nic w nosie i nawet mnie nie ciągnie. No ale za to ryzykuję własnym zdrowiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pawel1978 14 paź 2014, 16:14
Cześć Depakiniarz.
Spałeś po kwetiapinie? Na mnie nie działa nasennie.
olanzapina escitalopram

przez Bipolarny 14 paź 2014, 16:16
Chad to jest najbardziej podstępna choroba jaka może być ale leczenie jest tak ryzykowne że pierwszy lepszy psychiatra nawet tego zdiagnozować nie umie.Co mówić o leczeniu :smile: (Dubluję post)

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 16:18
Jak byłem na dziennym to po tygodniu zdiagnozowali i borderline i chad zarazem. Zależy na jak kumatego lekarza trafisz.

przez _Jack_ 14 paź 2014, 16:18
Ależ ta depresja wyniszcza człowieka. Sypie się jak lampucera z wiejskiej dyskoteki. Wyszły błędy w mojej pracy. Wylądowałem na dywaniku. Byłem zmuszony wszystko wyśpiewać, że biorę leki, leczę się u psychiatry itd. Do końca października mam umowę i niestety prawdopodobnie trzeba będzie się pożegnać. Ta dziwka odbiera mi już wszystko. Gdybym nie chorował to kwestią czasu byłby mój awans i zarobki 2,5-3 tys zł. Już mnie do tego awansu przymierzali a w takim wypadku podziękują na koniec miesiąca. Jestem załamany. Chciałbym skoczyć.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 16:22
Nie kończ, nie warto. ja jestem w tej chwili zadowolony z życia. Zamierzam obskoczyć kilku psychiatrów i poprosić aby wypisali mi leki, domagać się wręcz tego, np benzo ^^Dziś udało mi się w black market opylić pernazynę, sprzedałem też kilka sztuk kwety 100mg każda. No i mój artykuł wyszedł już, mają mi dziś wysłać pocztą^^

przez Bipolarny 14 paź 2014, 16:25
Depakiniarz napisał(a):Jak byłem na dziennym to po tygodniu zdiagnozowali i borderline i chad zarazem. Zależy na jak kumatego lekarza trafisz.

A mi Chad zdiagnozowali dopiero po 7 pobycie 4 psychiczne i 3 inne szpitale do dzisiaj mam lekarkę która twierdzi że mam tylko deprechę do której kiedy chcę mogę pójść po ssri jak chcę trochę polatać w manii dysforycznej.Jeśli chodzi o pracę to jedynie w reemisji można ją normalnie utrzymać,przecież w depresji efektywność jej spada tak że się człowiek mało co nadaję i nie nawet sily już do niej iść,w hipomanii jest ok ale zaraz po tem to się rozkręci zalezy jaki typ : chad I w manie, w II typie w depresje i tak się ją straci.W stanie mieszanym zaraz się nudzi albo drazliwość i wszystko i tak sie popełnia błędy choć się wydaję że się jest najlepszym i to pracodawca jest kretynem,myli się i wymyśla.Przeklęte choróbsko

-- 14 paź 2014, 16:35 --

Jack nie masz Chad idź do psych poproś o jakiś SSRI poczekaj z miesiąc i będziesz w robocie najlepszy.Chyba że dopadnie cię hipo lub stan mieszany ale wtedy będziesz wiedział przynajmniej co ci jest i jak się dalej leczysz.Bo taką dawką 37,5 wenli to tylko marnujesz swój czas moim zdaniem :D

-- 14 paź 2014, 17:35 --

20 lat obecnie od 4 lat z Chadem żyję, boję się przyszłości że zgniję jak ostatni śmieć na dworcu.

Lamotrygina 150mg
obserwowany

przez guernone 14 paź 2014, 18:38
_Jack_ napisał(a):Ależ ta depresja wyniszcza człowieka. Sypie się jak lampucera z wiejskiej dyskoteki. Wyszły błędy w mojej pracy. Wylądowałem na dywaniku. Byłem zmuszony wszystko wyśpiewać, że biorę leki, leczę się u psychiatry itd. Do końca października mam umowę i niestety prawdopodobnie trzeba będzie się pożegnać. Ta dziwka odbiera mi już wszystko. Gdybym nie chorował to kwestią czasu byłby mój awans i zarobki 2,5-3 tys zł. Już mnie do tego awansu przymierzali a w takim wypadku podziękują na koniec miesiąca. Jestem załamany. Chciałbym skoczyć.

Nieciekawa sytuacja :( Ale nie poddawaj się.

W sumie wiem co czujesz, kilka dni temu miałem propozycję pracy - w zawodzie, dobrze płatna, wyjazd do dużego miasta.
Rozważyłem za i przeciw, w ostateczności nie zdecydowałem się na zmianę roboty.
Stan mojego zdrowia nie jest optymalny do takich ruchów.
W remisji nie miałbym żadnych obiekcji.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 18:45
Jack, skoro powiedziałeś pracodawcy o chorobie a ten według Ciebie nie przedłuży Ci umowy zrób tak jak mówię: Z dniem wypowiedzenia albo dzień wcześniej, albo w momencie otrzymania takiego pisma idź do lekarza i poproś go aby wypisał Ci zwolnienie na trzy miesiące ( można i dłużej). Jesteś w czarnej dupie i pracy w trakcie trwania depresji raczej nie znajdziesz. Do pół roku można takie zwolnienie ciągnać, najpierw płaci pracodawca, potem ZUS.

przez Tańczący z lękami 14 paź 2014, 18:52
ja również stosuję masę supli, ale zauważyłem, że niewiele pomagają, chyba bardziej jako placebo. Niemniej jednak biorę nadal
co do SSRI to niestety mam od dawna mieszane uczucia: z jednej strony efekt dystansu do pewnych spraw i nie zamartwianie się przyszłością, z drugiej pobudzenie psychoruchowe, napięcie i nasilenie pewnych lęków. U mnie to wybór między dżumą a tyfusem.
Mam pytanie: stosował ktoś z Was klonidynę na nerwicę, tiki, drażliwość i lęki?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez _Jack_ 14 paź 2014, 19:12
Depakiniarz, umowa zlecenie, więc nic mi nie da takie zwolnienie.
guernone, wiem co czujesz. Nie możesz zrealizować własnych możliwości. Szkoda w twoim przypadku, bo skończyłeś Politechnikę i byłeś jednym z najzdolniejszych studentów mimo iż wychowałeś się w biedzie , ale choroba nie wybiera. Chujowo się czuje w ostatnim czasie. Coraz częściej myślę ,żeby się zajebać i to już /cenzura/ naprawdę nie są żarty. Ze stratą pracy się nie pogodzę. Nie wytrzymam siedzenia na dupie. To tylko bardziej mnie pogrąży. Czuje się jak zbity pies.Mecz ze Szkotami mnie w ogóle nie obchodzi.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez freya 14 paź 2014, 19:14
Ojciec dowalił mi, że każdy człowiek źle się czuję, a ja nadal nie szukam pracy... Leżę na dnie...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Sortuj wg