CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez magic 07 paź 2014, 17:24
czy można mieć chad i zaburzenia osobowosći no z borderline to rozumiem jeszcze bo to w jakiś
sposób podobne a inne??choć intel wspominał mi że ma narcystyczną więc chyba można :roll:

a wy kobitki macie???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Ellwe 07 paź 2014, 17:31
Ja mam podobno bordera, tzn. tak twierdzi moja siostra, ktora jest psychologiem i zna mnie od prawie 30 lat. Ale ze względu na pokrewieństwo nie jest zbyt obiektywna:P Poprzednia psycholog i psychiatra też to sugerowały ale nikt nie postawił ostatecznej diagnozy czy mam rzeczywiście zaburzenie osobowości czy tylko pewne jego cechy. :bezradny: Obecna lekarka skupiła się na zdiagnozowaniu i leczeniu ChAD a inne tematy omija szerokim łukiem:)

-- 07 paź 2014, 17:33 --

Oprócz tego niektórzy ludzie twierdzą, że jestem socjopatką :twisted: Ale to tak na marginesie;)

-- 07 paź 2014, 18:54 --

Zauwazylam, ze od kilku dni jestem bardzo uczulona na dzwieki i odglosy. Kazda glosniejsza rozmowa w pracy lub w autobusie, glosniej wlaczony glos w telewizorze sprawiaja, ze mam ochote zamordowac obiekt, ktory dany dzwiek z siebie wydaje bo czuke jakby mi rozsadzalo czaszke.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez _Jack_ 07 paź 2014, 20:26
Dzień na hejcie. Złapały mnie objawy przeziębienia i gorączka. Jakoś tak mam ,że przy przeziębieniach nasilają się u mnie objawy depresji. Odbiło się to negatywnie na mojej pracy. Poza tym mam te jebane tiki nerwowe. Coraz bardziej wkurwia mnie to.
Obrazek
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 07 paź 2014, 22:14
Ja dostałem tików nie wiem czy /cenzura/ po licie czy pernazynie, takie jakby skoki i napięcia mięśniowe. Zastanawialem sie, czy miec dzieci, czy mój zjebany CHAD przejdzie jakos na nie genetycznie, z tego co wiem tak i beda tak samo pojebane jak ja. Patrzeć na przemian jak ewoluuja ponad przeciętność i z drugiej strony jak spadaja na samo dno. Martwi mnie to więc nie wiem, tak mnie jakos przez dobry humor naszlo pytanie o te dzieci :)

przez _Jack_ 07 paź 2014, 22:21
Dzieci bym sobie darował. To nie ma sensu. Raz ,że trzeba łożyć na ich utrzymanie a dwa co będzie jak pozamiata Cię depresja? Z czego utrzymasz rodzinę, z renty 650 zł? Ja na założenie rodziny nigdy się nie zdecyduje. W związek żaden też nie wejdę. Będę sobie najwyżej zdychał w samotności, ale nie będę miał jakiś głupich zobowiązań w postaci odpowiedzialności za kogoś innego. Ewentualnie po 30-stce kupie sobie czworonoga :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Ellwe 07 paź 2014, 22:32
Ja sie ciesze, ze nie mam szczegolnego parcia na dzieci i mam nadzieje, ze tak pozostanie:) Nie potrafie ogarnac samej siebie a co dopiero malego czlowieczka :bezradny: Juz to widze...najpierw bede je przytulala i zaglaskiwala na smierc a nastepnego dnia zamkne sie w pokoju i bede mowila, ze ma mi dac spokoj. Pieknie :great: W wieku lat kilkunastu biedne zawita na to forum.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez INTEL 1 07 paź 2014, 23:37
"Dzień na propsie"
"Dzień na hejcie"
joł-joł oryginal gangsta

Tak się zastanawiam czy to jeszcze forum o CHAD, czy być może już blog ziomali z dzielni?
Może już czas na sweet focie oraz selfie?
...nie mam podpisu...

przez Widmo 08 paź 2014, 09:20
magic napisał(a):czy można mieć chad i zaburzenia osobowosći no z borderline to rozumiem jeszcze bo to w jakiś
sposób podobne a inne??choć intel wspominał mi że ma narcystyczną więc chyba można :roll:
a wy kobitki macie???

Chad mozna miec ze wszytskim ;)
Pisalem o tym jakies 2 miesiace temu.
Wpiszcie w google "bipolar disorder comorbidity" to sporo znajdziecie.
Nie chce mi sie powtarzac (kto zainteresowany wiedza ten znajdzie moje poprzednie wpisy).
Podstawowy fakt - wspolwystepowanie z chad roznych zaburzen jest u min. 50% chorych
http://www.psychiatrictimes.com/bipolar ... r-disorder.
Dlatego jak napisal Waplo (i co ja tu Wam wciskam od X czasu) same leki nie zawsze pomoga.
Bez odpowiedniego "zarzadzania" swoim chad nie da sie funkcjonowac i osiagnac remisji.

Depakiniarz napisał(a):Uniosłem się wiem, ale wybacz hipomaniakowi za jego mówienie przed tym zanim pomyśli. Mam zarówno chad jak i borderline.

Depakiniarz i wlasnie w tym kontekscie sadze, ze najwyzsza pora zajac sie swoim borderem.
Stad pytalem na ile Twoje zachowania wynikaja z chad a na ile z zaburzen bordeline

przez Depakiniarz 08 paź 2014, 09:33
Sam nie wiem na ile. Większości zachowań borderowych się juz pozbyłem, w tym tego najgorszego, czyli umuślne psucie dobrych relacji z drugą osoba i późniejsze ich naprawianie za wszelką cenę. Ostatni mój wypis to była depresja na podłożu bordera, ale mój lekarz się z tym nie zgadza, bo skurwysyny w szpitalu przepisali mi za dużą dawkę wenli, wpadłem w hipo i żeby być czystym napisali że border, bo terapia na oddziale dziennym sklaniala sie tylko ku chad i innych schizofreniach.

przez S jak... 08 paź 2014, 10:10
Oj intel intel - sarkazm i złośliwość ci się włączyła. :mrgreen:

Choć fakt słodziachno i spokojnie tu ostatnio jest:)
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez guernone 08 paź 2014, 10:31
_Jack_ napisał(a):Dzieci bym sobie darował. To nie ma sensu. Raz ,że trzeba łożyć na ich utrzymanie a dwa co będzie jak pozamiata Cię depresja? Z czego utrzymasz rodzinę, z renty 650 zł? Ja na założenie rodziny nigdy się nie zdecyduje. W związek żaden też nie wejdę. Będę sobie najwyżej zdychał w samotności, ale nie będę miał jakiś głupich zobowiązań w postaci odpowiedzialności za kogoś innego. Ewentualnie po 30-stce kupie sobie czworonoga :).

Lepiej tego ująć nie potrafiłbym. 100% prawdy.

INTEL 1 napisał(a):"Dzień na propsie"
"Dzień na hejcie"
joł-joł oryginal gangsta

Tak się zastanawiam czy to jeszcze forum o CHAD, czy być może już blog ziomali z dzielni?
Może już czas na sweet focie oraz selfie?

Nie nadążasz? :mrgreen:

Widmo napisał(a):Dlatego jak napisal Waplo (i co ja tu Wam wciskam od X czasu) same leki nie zawsze pomoga.
Bez odpowiedniego "zarzadzania" swoim chad nie da sie funkcjonowac i osiagnac remisji.

Dobrze, że w miarę szybko do tego doszedłem. Za 2 tyg. mam rozmowę z psychologiem w celu kwalifikacji na oddział dzienny, terapia grupowa.
Można dostać zwolnienie lekarskie na te 3 czy 4 miesiące, czy muszę się pożegnać z "karierią"? :P
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez ladywind 08 paź 2014, 11:13
Depakiniarz napisał(a):Ja dostałem tików nie wiem czy /cenzura/ po licie czy pernazynie, takie jakby skoki i napięcia mięśniowe. Zastanawialem sie, czy miec dzieci, czy mój zjebany CHAD przejdzie jakos na nie genetycznie, z tego co wiem tak i beda tak samo pojebane jak ja. Patrzeć na przemian jak ewoluuja ponad przeciętność i z drugiej strony jak spadaja na samo dno. Martwi mnie to więc nie wiem, tak mnie jakos przez dobry humor naszlo pytanie o te dzieci :)

Wielką nieodpowiedzialnością byłoby posiadanie dzieci w tej chorobie z wiadomyvch przyczyn, raz że istnieje ryzyko, że dziecko odziedziczy tą chorobę, a dwa że jak bedzie się zdychac, to sie tym dzieckiem nie zajmiesz jak należy, wszystko spadnie na kobiete.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez magic 08 paź 2014, 12:31
Ale są też ludzie którzy mają rodzine i dzieci i nawet więcej niż jedno ,nie ma reguły...
i nie mówię o tych co najpierw mieli dzieci a później zachorowali ,tylko w trakcje choroby decydują sie
na dziecko ale moim zdaniem to zalezy jak zresztą zawsze od stanu psychicznego i rodzaju choroby
i funkcjonowania społecznego i finansów bo ciężko wszystkich do jednego worka wsadzić i stygmatyzować.
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Depakiniarz 08 paź 2014, 13:36
To z dziećmi to wszyscy macie rację. Ja tam wolę ich nie mieć, albo cudze wychowywac, tak jest prościej.
Ja już po badaniu na komisji odwoławczej. Najdłużej to badała mnie psycholog, zresztą psychiatra powiedziała że psycholog przekazała jej wszystko i nie ma sensu wypytywać się o to samo. Przebadała mnie neurologicznie i jest problem, przez mój pocięty brzuch nerwy w okolicach klatki piersiowej w ogóle nic nie odczuwają. Na badanie zaniosłem wszystko, począwszy od zdjęć mojego rozjebanego mieszkania a kończąc na artykule co będzie w gazecie. Mam nadzieję że tym razem wygram z tymi skurwysynami.

Sortuj wg