CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez getmeoutofhere 15 wrz 2014, 17:33
czarnobiała mery, biorę karbamazepinę, próbowałam wcześniej też lamotryginy, ale dostałam uczulenia. Na karbie od 7 miesięcy brak skutków ubocznych.

przez czarnobiała mery 15 wrz 2014, 17:41
getmeoutofhere, właśnie lekarka też mi to chciała dać tegretol na początku, ale po przeczytaniu ulotki nie chciałam, bo ten lek osłabia działanie antykoncepcyjnych, więc nie wzięłam ani jednej tabletki.

przez guernone 15 wrz 2014, 18:33
Ostatnio czuję się jak umysłowo chory zombie, który chodzi z przestrzeloną czaszką. Trudno jest mi składać zdania, trudno w ogóle myśleć racjonalnie.

Dzisiaj byłem u psycholog, po 15 min zasugerowała oddział dzienny... trudno się nie zgodzić.

Zupełnie nie rozumiem co się dzieje. Przecież lamo nie ma tendencji zwarzywiania. Lęk lub depra mnie paraliżują?

:(
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez macieywwa 15 wrz 2014, 20:10
Witam po dłuższej nieobecnosci wszystkich wspóltowarzyszy niedoli....
wyszedłem ze szpitala obstawiony cuksami, jak jeszcze nigdy nie byłem w swojej karierze chadowca a mianowicie..
karbazepina 600
lamotrygina 225
rispolept 1mg
wellbutrin 300 i wiecie co ?
nie czuje za bardzo zadnej spektakularnej poprawy po blisko trzech miesiacach w kukulczym gniazdku.
Wypisali mnie tylko dlatego bo stałem sie przeterminowanym pacjentem tzn.moj kontrakt z nfz skonczył sie po 72 dniach
pobytu...moge wrócic na oddział ale musze pozdychac 14 dni w domu aby od nowa mogli przyjac mnie na kolejny turnus.
Co za pojeba..ny system..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez _Jack_ 15 wrz 2014, 20:57
Częstymi zmianami leków nic nie osiągniecie. Włączony antydepresant musi pracować minimum rok i to w stałej dawce. Nie można huśtać dawkami to nic nie da. Zwiększenie dawki daje tylko napęd.

-- 15 wrz 2014, 21:13 --

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez czarnobiała mery 16 wrz 2014, 00:38
Biorę tę depakinę, ale ciągle mam poczucie, że mój umysł jest cały czas na chodzie. Dalej nie chce mi się spać. Pierwszego dnia zasnęłam po niej jak dziecko, a teraz znów mam poczucie przypływu ponadludzkiej energii, którą muszę jakoś twórczo wykorzystać. I spaniu znowu nie ma mowy.
Cóż mi zostało? Znów będę całą noc pracować zamiast spać. Mam tej energii takie ogromy, że nie jestem w stanie jej wykorzystać. Ciało niby jest zmęczone, ale umysł w najwyższej gotowości. I w ogóle nie czuję potrzeby snu.

przez Asmo 16 wrz 2014, 01:24
Ja ostatnie 2dni na clonazepamum. Jednego wieczoru doznałem nagłej umysłowej awari i sięgnąłem po ta ostatnia deskę ratunku. Na szczęście 0,5 mnie juz klepie i to w miarę szybko wiec obłęd nie był rozwojowy. Na drugi dzień miałem wazna sprawę do załatwienia i musiałem być przy tym na propsie wiec z obawy po obiadku poprawiłem kolejnym 0,5 i dzień przebiegł pomyślnie. Ja /cenzura/ jak to brzmi. Ale co tu mówić. Biorąc tyle substancji psychoaktywnych jestem ćpunem. Wyjebane mam. A dziś się czułem zajebiscie. Wszystko fajnie. Juz nawet ubranie się i wyjście z psem nie sprawia mi trudności wiec ta chemia chyba działa. Chodziłem z psem koło ulicy w świetle latarni. Letnia temperatura jesienny wiatr ja w krótkim rękawki poczułem się zajebiscie. To był umysłowy orgazm. Czułem jasny umysł czułem się pewny siebie. Same przeciwieństwa wszystkich dotkliwych stanow rodem z mogiły. To było 5 minut odpoczynku od choroby. 5 minut podczas których odetchnąłem pełną piersią...

Zaraz jesień witam ciebie w niebie :D
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez marwil 16 wrz 2014, 08:32
Częstymi zmianami leków nic nie osiągniecie. Włączony antydepresant musi pracować minimum rok i to w stałej dawce.

Temat był już poruszany. Wszelkie źródła dot. farmakoterapii głoszą inne tezy. Opierasz się na opinii swojego doca, któremu, jak widzę bezgranicznie wierzysz, a ten moim zdaniem stosuje b. zachowawcze metody (w sumie dobrze, bo mało szkodzi)
Dpresja nawracająca, czy ChADowa ma swój poczatek i koniec. Trwa nieraz b. długo 2-3 lata, ale mija, czy brałbyś stałą dawkę przez ten czas, czy nie - w końcu przechodzi.
Bierzesz wenlę już chyba 3 lata. Ta mirodawka 37,5 pewnie nic nie wnosi (nie szkodzi i nie pomaga a polepszenia przychodzą samoistnie), a poprzednie wysokie dawki najwyraźniej szkodziły.

macieywwa, Nie świecisz w nocy po tym wiaderku tabletek?
Rispolept nie żre się z Wellbutrinem? Przecież jeden obniża, a drugi podwyższa dopaminę. Może chodzi o podwyższenie tylko noradrenaliny Wellbutrinem....
Cóż, profesor pewnie wie, co robi - eksperymentuje wg. kanonów "nauki".

Kwetiapina - jem okruchy poniżej 12,5mg na noc od kilku dni i widzę pozytywy. Sen najwyraźniej jest lepszej jakości, bo to skrajne zmęczenie zmniejszyło się wyraźnie.
Lepiej dzięki temu funkcjonuję i nastrój nieco się ustabilizował. Wszedłem na płytsze bagno - wcześniej brodziłem po pas, teraz tylko wyżej kolan.
Zauważyłem również, że depresja nie lubi Portera.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 16 wrz 2014, 17:05
Z reguły jestem apolityczny, ale w związku z tym że mamy nowego premiera, a raczej nową panią premier- Ewę Kopacz, postanowiłem przeszukać czeluści internetu, a dokładniej wikipedię. Jak pewnie każdemu wiadomo, Ewa Kopacz ukończyła studia medyczne i jest z zawodu pediatra, oprócz tego pełniła także funkcję Ministra Zdrowia. Nic w tym dziwnego prawda? Inne źródło z kolei mówi, że Ewa Kopacz nie pije alkoholu, ale za to jest nałogowym palaczem. Co jak co, ale piastować funkcję Ministra Zdrowia i oprócz tego palić fajki...To tak jakby szefem Związku Wypędzonych w Niemczech zamiast Eriki Steinbach został Żyd. Porównanie może trochę nad wyraz, ale według mnie trafne.

przez Iruna 16 wrz 2014, 18:53
Depakiniarz napisał(a):Z reguły jestem apolityczny, ale w związku z tym że mamy nowego premiera, a raczej nową panią premier- Ewę Kopacz, postanowiłem przeszukać czeluści internetu, a dokładniej wikipedię. Jak pewnie każdemu wiadomo, Ewa Kopacz ukończyła studia medyczne i jest z zawodu pediatra, oprócz tego pełniła także funkcję Ministra Zdrowia. Nic w tym dziwnego prawda? Inne źródło z kolei mówi, że Ewa Kopacz nie pije alkoholu, ale za to jest nałogowym palaczem. Co jak co, ale piastować funkcję Ministra Zdrowia i oprócz tego palić fajki...To tak jakby szefem Związku Wypędzonych w Niemczech zamiast Eriki Steinbach został Żyd. Porównanie może trochę nad wyraz, ale według mnie trafne.

No to niezły z Ciebie detektyw ... Toś Ewę z_ inwigilował. Nie rozumie ,co w tym takiego niestosownego .... Wolał byś ,żeby nałogowo w.pierdalała marchewkę ? U mnie ma duży plus, za konkretne podejście do szczepionkowej groteski.
Ausgebombt ...

przez INTEL 1 16 wrz 2014, 20:26
Wczoraj "wkurwionynacałypierdolonyświat" nie potrafiłem choć na chwilę zatrzymać obłędnego, mrocznego kołowrotu myśli. Dziś zmęczenie odbiera mi resztki sił witalnych. Ostatnimi czasy 90 % życia to straszne, porażające, prawie halucynogenne zmęczenie, które indukuje i nasila stałą, ugruntowaną , fundamentalną depresję.
O ile kiedys myśli samobójcze były bardzo impulsywne, o tyle teraz, od dłuższego czasu są one całkowicie pragmatyczne, dogłębnie przemyślane i zasadne.
Nie wiem ktore są/były bardziej niebezpieczne, ale zmęczenie, ktore nie pozwala mi myśleć skutecznie pacyfikuje jakikolwiek wewnętrzny dialog.
Jestem wypalone, bezwolne zombie, golem bez ikry, uczuć i mocy sprawczej.
Całymi dniami się do nikogo nie odzywam, unikam kontaktu, spojrzeń, jakiegokolwiek określania się czy konkretyzacji.
Wysiłek potrzebny do wypowiedzenia kilku składnych zdań powoduje umysłową zadyszkę
Jedynie jeszcze potrafię porozumiewać się z wariatami takimi jak ja.
Z normalnymi już nie rozmawiam- nie mam sił aby otworzyć gębę.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mam nawet siły się zapierdolić :D
Zbyt dużo roboty.
Ta całkowita obojętnośc wynikająca z ekstremalnego umysłowego zmęczenia jest nie do zniesienia.
...nie mam podpisu...

przez barsinister 16 wrz 2014, 23:00
no a u mnie oficjalnie remisja, równo 2 lata od diagnozy ChAD, lamo 200mg działa jak szatan
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Widmo 17 wrz 2014, 09:17
Depakiniarz napisał(a): Co jak co, ale piastować funkcję Ministra Zdrowia i oprócz tego palić fajki...

Byl juz taki slynny, tez minister i palacz a do tego kardiolog :D
http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/pr ... iAId,70737

przez macieywwa 17 wrz 2014, 20:20
marwil, Jeszcze nie swiece ale zaczynam juz miec dosc tego jeb..nego stanu mieszanego, pomału dostaje obłedu a najgorsze ze nie potrafia mi pomóc nawet w szpitalu.
Wszyskie leki idą jakby psu w dupe, wszelkie anty depy na serotonine poprostu wykańczaja mnie i jestem tylko malutki kroczek od samoboja....wellbutrin poczatkowo troszke mnie fajnie nakrecał ale jego magiczna moc minela a rispolept biore w dawce 1mg wieczorem zekomo ma pomagac na te cale depersonalizacje i odrealnienie ale tez juz nie pomaga.
Powaznie rozwazam powrót do szpitala bo jest ze mna coraz gorzej a to dopiero tydzien po opuszczeniu szpitala.
Wolalem pełnoobjawową depresje niz ten wykanczajacy mieszaniec z ta kur..wa naprawde nie da rady zyc..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

Sortuj wg