CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 12 wrz 2014, 21:01
Wiem że przekroczyłem. Zdałem sobie z tego sprawę dopiero po fakcie. To był nagły impuls.

przez Asmo 13 wrz 2014, 01:38
No u mnie jest atak mocno w kratkę taki delikatny mieszaniec (bo przy typowym pewnie albo zakład albo terapia clonem w zamkniętym pokoju). Ale analizując historie choroby to dobrze nie jest bo jak wiadomo to juz dawno za mną ale nie jest najtragiczniej. Zrobiłem rachunek sumienia nt funkcjonowania i siebie to jest lepiej niż cale lato. Zaczepem nawet akceptować swoja osobowość i siebie. Nie żyje w zawieszeniu bo mam plany. Pod koniec miecha idę operować kręgosłup bo sie termin zwolnił a po wydobrzeniu z chęcią pójdę to jakiejś spokojnej roboty nawet za grosze. Dostałem III grupę inwalidzka z tytułu chad na 3lata. Każdy by wolal odrazy II ale nie jest najgozej bo za psycholi pracodawca ma większe dofinansowanie niż za tych co chorują neurologicznie. Czytalem co napisali to sporo mnie uzdrowili ale to nic nastepnym razem dadza II. Nie mam poczucia pustki od dłuższego czasu ani beznadzieji. Momentami fikam z radości jak głupi a momentami dołek ale jakoś samo sie to prostuje. Uważam ze leki dają mi bardzo dużo i widzę ze co prawda nie wiele ale coś wnoszą do mojego skurwialego życia. Zauważyłem też ze poza mieszkaniem czuje sie dobrze i stabilnie np z psem albo na zakupach czy na piwku z tańczącym i reszta mafii. Musiałbym chyba non stop być na zewnętrz. Dziwna sprawa. Pokój nawet sprzątam i ostatnio skoro mam wolne to chodziłem do dłubo zęba i porobiłem sobie wszystko na raty bo niezły poligon miałem w ryju. Dwóch zębów nie mam ale reszta jakoś daje rade. Są też rzeczy które nie nadają sie do opowiadania nigdzie wiec je pomijam. Nie ze sie czuje rewelacyjnie ale nie ma takiej mogiły jaka bywała. Dziwka wciąż jest we mnie ale czasami sie dogadujemy choć nie lubię sie zadawać z ta szmatą. Zaraz jesień :D
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Wolfx 13 wrz 2014, 17:37
Mega props ,nie mylić z mania :-)
Wolfx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 13 wrz 2014, 20:06
ten tydzień nie był u mnie na propsie, cokolwiek to znaczy :lol: . Zaczął się od mega kaca w zeszłą niedzielę a następnie prześladowały mnie spore dobowe wahania nastrojów. Dziś nawet na alkoholowe wyjście nie mam ochoty, co źle wróży. Na szczęście w nadchodzącym tygodniu wypierdalam do Czarnogóry na krótkie wakacje, więc po cichu myślę, że może następne dni będą na propsie :mrgreen:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Iruna 13 wrz 2014, 21:25
Depakiniarzu ... Zupełnie nie rozumie, tego ekshibicjonizmu z "Anną" w tle ... Tak jakby kleszcz, na kleszczu siedział. Kolego ... raz ją zabijasz,innym razem wskrzeszasz ,dusisz,poniewierasz ... Biedny... "kreski" przymuszony zapodajesz. Skoro pod pejczem ogarniasz jej ten remont, to może w ramach wymiany wysiłku , niech ci chatę ogarnie z grubsza. Masz bloga ... moim zdaniem powinieneś wbić tam klin " Kleszcz,kleszcza podgryza"
Ta Psycho_drama w polsatowskiej konwencji ... Kiedyś popatrzysz na te posty i powiesz sobie ... ok. musiałem to napisać ... tylko szkoda ,że nie do szuflady. Na koniec tak pół żartem ... Obetnij jej ręce,nogi,zaknebluj,wysmaruj nuttelą i wynięś do piwnicy.
P.S Tyle czasu pasłeś się tą Depakiną ,która dawno już wyłysiała ... Spróbuj może Lamo ...
Ausgebombt ...

przez _Jack_ 14 wrz 2014, 11:59
Tańczący z lękami, hehe na propsie to znaczy tak :great: a na hejcie to znaczy tak :( .
U mnie ostatnio lekka poprawa. Nie czuje się już tak zmęczony i zmulony. Lek zamiast zamulać to trochę mnie pobudza z rana. Zapierdalam też na treningach. Wróciłem właśnie z 1h nordic walking po lesie. Polecam też i wam jakiś sport. Na pewno coś pomoże. Wysiłek wytwarza endorfiny i serotoninę. Takie siedzenie bezczynne to i dla zdrowego człowieka to jest padaka a co dopiero dla chorego. Dam radę w tym stanie jakoś pracować i funkcjonować tak na 70%. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.A zachętą do wysiłku niech będzie ten fajny kawałeczek.

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Tańczący z lękami 14 wrz 2014, 13:51
_Jack_, domyśliłem się, ale sprawdzając w necie "props" = "proper respect" a więc szacun, ale tak się już do tego "propsa" jako "pozytywa" przyzwyczaiłem, że niech tak zostanie ;) Masz rację, że sport pomaga, oczywiście nie wyleczy, ale pomaga podobnie jak piwko od czasu do czasu. Osobiście co drugi dzień chodzę na rower a jakiś czas temu przez 2 lata biegałem codziennie. Niestety nie wyleczyło mnie to. Ale tuż po treningu zawsze jest lepiej niż tuż przed. Sport to naturalne "ćpanko", więc warto z niego skorzystać
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez czarnobiała mery 14 wrz 2014, 22:55
Mam pytanie do ludzi, którzy biorą depakinę. Czy mieliście skutek uboczny w postaci biegunek. Czy te biegunki miną, jak będę dalej brała ten lek? Czy muszę go odstawić. Bo mam podejrzenia, że mam te chroniczne biegunki od depakiny?

przez Depakiniarz 15 wrz 2014, 11:41
Miałem na początku, ale po pewnym czasie minęła, przygotuj się natomiast na dziwny niesmak w ustach, wypadanie włosów i tycie.

przez czarnobiała mery 15 wrz 2014, 11:51
Nie mam niesmaku w ustach. A tyć to raczej chyba nie będę, skoro mam ciągle biegunkę, no chyba że minie. Ja raczej chudnę.
Wypadanie włosów? Masakra.

przez Depakiniarz 15 wrz 2014, 12:48
No ja włosy potrafiłem całymi garściami wyjmować, przejechałem palcami lekko po kudłach aby się uczesać i kilkanaście zostawało pomiędzy palcami. Zastanawiałem się czy nie ściąć długich włosów bo problem był naprawdę uporczywy, ale znalazłem sposób- przestałem ją brać. Chyba nie każdy ma ten dziwny niesmak, nie można tego porównać do zgagi, chociaż to uczucie jest do tego podobne.

przez czarnobiała mery 15 wrz 2014, 13:28
Te wypadające włosy to chyba też nie wszyscy mają? Ja mam nadzieję, że jakichś takich dziwów nie będę miała, bo jestem już zmęczona pracą po 20 godzin dziennie i ciągłym niespaniem. Na początku było fajnie, ale teraz się zwyczajnie już zmęczyłam. A depakina na to działa.

przez getmeoutofhere 15 wrz 2014, 16:36
czarnobiała mery, ja miałam czasem biegunki, czasem zaparcia, ogólnie bóle brzucha, przytyłam 8 kg w dwa miesiące. Włosy mi nie wypadały, ale brałam dodatkowo cynk, nie wiem, czy to mogło mieć wpływ. Odstawiłam oczywiście.

przez czarnobiała mery 15 wrz 2014, 16:53
getmeoutofhere, a bierzesz teraz jakiś inny podobny lek? Nie chcę przytyć, no ale zobaczymy, jak będzie.

Sortuj wg