CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez freya 09 wrz 2014, 11:36
Depakiniarz, aż tak bardzo tyłeś na depakinie?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez INTEL 1 09 wrz 2014, 13:07
...choć na chwilę poprawcie sobie humory

...nie mam podpisu...

przez Waplo 10 wrz 2014, 14:33
Cieszę się INTEL1 ,że wreszcie masz ochotę na żarty :D . Tak trzymaj :great: .
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 10 wrz 2014, 18:16
Mam artykuł z zeszłej "Angory" pt: "Na co chorował Robin Williams?", który jest o ChAD jak można się domyśleć.
Jak ktoś chciałby go, proszę o info na priw.

-- 10 wrz 2014, 19:20 --

"Chorzy na ChAD kończą czasem studia. To dla nich wyczyn jak zdobycie Himalajów (...) ChAD jest chyba najtrudniejszą do zniesienia chorobą na świecie" :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez _Jack_ 10 wrz 2014, 19:42
Dzisiaj dzień w miarę na propsie. Byłem na siłce. Coraz lepiej mi się ćwiczy. Nie mam już zakwasów i podnoszę więcej. Moja waga ciągle spada 1kg tygodniowo. Jak nie robię siłki to kręcę na rowerku stacjonarnym w domu a w weekendy nordic walking. Jem praktycznie tyle co Janne Ahonen w trakcie przygotowań olimpijskich.1200 kcal nie przekraczam + jeszcze treningi. Wczoraj wieczorem było delikatne szarpnięcie do góry w moim stanie. Teraz wieczorkiem też jest ciut lepiej. W pracy pracowałem w miarę aktywnie chociaż do normalnego stanu dużo jeszcze brakuje. Teraz sobie słucham muzyki,podtańcowuje i mam na wszystko wyjebane.
Obrazek
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 10 wrz 2014, 23:43
freya napisał(a):Depakiniarz, aż tak bardzo tyłeś na depakinie?

Strasznie, a dostawałem tylko 300 rano i 900 wieczorem...

przez Wolfx 10 wrz 2014, 23:55
Łapa czytałem tą Angorę,żenada.
Wolfx

przez barsinister 11 wrz 2014, 01:06
Łapa napisał(a):Mam artykuł z zeszłej "Angory" pt: "Na co chorował Robin Williams?", który jest o ChAD jak można się domyśleć.
Jak ktoś chciałby go, proszę o info na priw.

nie trzeba na priw, jest w sieci, oryginalnie ukazał się w "Polityce"

http://rokor1.pl/asia/technology/zdrowi ... liams.html

i nie jest to wcale zły tekst, zdecydowanie jeden z lepszych które ukazały się w prasie wysokonakładowej
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez guernone 11 wrz 2014, 09:11
Łapa napisał(a):"Chorzy na ChAD kończą czasem studia. To dla nich wyczyn jak zdobycie Himalajów (...)"

Aż tak trudno nie było, bo w sesji często nakręcałem się i wchodziłem w kreatywną hipo. Natomiast w czasie semestru subdepresja pozwalała mi na rozwój analitycznego myślenia, koncentracji, spokoju w działaniach.
Ale co mi po studiach? Owszem, bardzo się rozwinąłem intelektualnie i społecznie, ale prędzej czy później choroba przyatakowała, rzuciła na glebę i nastąpił u mnie ogromny regres. Papier nic nie da skoro mózg nie pracuje tak jak należy. A dobrze wiem, że pewne zmiany w ujęciu długofalowym są nieodwracalne. Zgodnie z mottem INTELA czasy "dobrobytu" są już za mną.

barsinister napisał(a):i nie jest to wcale zły tekst, zdecydowanie jeden z lepszych które ukazały się w prasie wysokonakładowej

Zgadzam się, artykuł nie jest idealny, ale przynajmniej dzięki temu pewnie zwiększy się w społeczeństwie świadomość o ChAD. Czy to plus dla nas można polemizować. Wiele osób, tak jak napisano w tekście, funkcjonuje dzięki skutecznemu maskowaniu swojego stanu i braku jakiejkolwiek wiedzy o ChAD osób z otoczenia.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Widmo 11 wrz 2014, 09:19
Problem z wiekszoscia artykulow i dostepnych ogolnych informacji w prasie/internecie dotyczy jednego faktu.
Pisza o chad ale tak na prawde skupiaja sie na chad I rodzaju.
Czasami opisuja chad II i z szybka zmiana faz ale i tak zostawiaja ogolny wydzwiek
z ktorego najbardziej przebija sie niszczaca mania i tragiczne samobojstwo.
Wiec nie ma co sie denerwowac

przez Depakiniarz 11 wrz 2014, 13:29
Miało być tak dziś fajnie a tymczasem czuje się jeszcze gorzej niż przewidywałem. To wszystko przez tą głupią babę, której mam nieprzyjemność pomagać w sprzątaniu po remoncie. Takiej zaburzonej i nieleczonej kobiety nigdy nie widziałem, mam już jej serdecznie dosyć. Nie ma to jak być wkurwionym do granic możliwości przez kogoś z rana. Po przebudzeniu miała do mnie pretensje, że wczoraj podczas sprzątania na godzinę zasnąłem, bo byłem bardzo zmęczony po kilku dniach roboty i braku snu. Powiedziałem jej o tym, nie chciała tego zrozumieć. Dodała, że mogę iść sobie do domu bo mnie nie chce i zadzwoni po swojego kolegę który jej pomoże. Miałem na to wyjebane, więc bez słowa się ubrałem i zakładałem buty. W tym samym momencie ona na mnie najechała że co ja robię, czemu wychodzę. Mozolnie przypomniałem jej o tym co przed chwilą powiedziała. Zaczęła mnie wyzywać, mało brakowało abym po prostu walnął ją w twarz. Wszystko we mnie chodziło jak części w maluchu podczas jazdy, ale nie dałem się. Dla takiej głupiej kobiety nie warto pokazywać swoich emocji i praktycznie zniżyć się znacznie poniżej jej poziomu. Po tym jak przyszedłem do domu czekał na mnie sms- typowe, zawsze tak jest. Jebane zaburzone nieleczone tłuste babsko.

przez marwil 11 wrz 2014, 14:02
Baby, ach te Baby... :roll:

Kwetiapina.
Robiłem do niej kilka krótkich podejść. Brana regularnie w dawce 25mg spycha w przepaść, natomiast przy sporadycznym łyknięciu 12,5mg przynosi ciekawy efekt.
Twardy sen sprawiedliwego, mniejsze zmęczenie dnia następnego, zmniejszoną dysforię. Okupione jest to uczuciem znacznej zmułki oraz wzrokiem Chińczyka - porównywałbym to - jako były trawiarz do następnego dnia po paleniu. Spróbuję jeszcze z dawką 6,25mg.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 11 wrz 2014, 14:10
Zgadzam się. Po tym jak łykałem ketrel z dnia na dzień tracił on swoje właściwości, następowała tolerancja. Łatwo się zasypiało przez góra kilka dni z rzędu, potem nie przynosił on aż takich efektów. Podobnie było z 50 mg, pomagał, ale tylko na krótko. Teraz na własne życzenie nie biorę żadnych leków, ale jak nie mogę zasnąć to łykam 50 czy 100 ketrelu i po sprawie, raz nawet spałem do 19 :)

przez Widmo 11 wrz 2014, 14:19
marwil,
A masz problemy ze snem jak nie wezmiesz kwetiapiny czy czegos innego (pomijajac browara ;) )?
Ja wlasnie przez to, ze mialem bralem kwetiapine i za to ja chwale bo mi regulowala sen.
Gdybym jej nie bral to i tak bym chodzil przymulony, niedospany (a wstawac trezba bylo do roboty)
a do tego podkrecony/podkur....y. Wiec ta kwetiapinowa zmulka i tak byla o wiele lepsza niz kondycja po zle przespanych nocach.
W ogole wszelkie zaklocenia snu bardzo zle wplywaja na moja kondycje i samopoczucie.
Z jednej strony jakos snu jest pierwszym sygnalem, ze cos sie dzieje a z drugiej wplywa na samopoczucie.

Sortuj wg