CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 02 wrz 2014, 22:42
_Jack_ napisał(a):Nie każdy zespół hip hopowy odgrywa policyjne hymny.

Akurat Peja i Slums Attack takie hymny odgrywają stale.

_Jack_ napisał(a):Poza tym co innego beknąć z pomówienia, nieumyślnego wypadku bądź 1 g trawy niż kradzieże samochodów.

Jak to "co innego"?
Za te inne sprawy idzie się do sanatorium? Do celi z klimatyzacją?

_Jack_ napisał(a):Autem pod wpływem leków jeżdże fakt. Poki co nic strasznego się nie przydarzyło.

No właśnie. Więc albo żyjesz zgodnie z literą prawa albo nie i wtedy nie pouczasz innych w tej materii
W areszcie poznaje się różnych ludzi i różne ekstremalne sytuacje życiowe.
Był koleś. Sportowiec i z tego sportu żył.Dwójka dzieci, kariera i tak dalej.
Po jednym z treningów wypił dwa małe piwa ( Badanie po fakcie stwierdziło że mial 0,57 promila)
Taka ilośc w żaden sposób raczej nie ma decydującego wpływu na prowadzenie samochodu. Zwłaszcza że w wielu krajach dopuszczalne jest nawet 0,7 promila.
Wziął do auta dwie koleżanki. Ktoś mu wymusił, było zderzenie, jego samochód przewrócił się na dach. Nikomu, ale to nikomu nic się nie stalo. Oprócz pasażerki, ktora jechała z tyłu i skręciła kark, kiedy samochód na dach się przewrócił. Tydzień śpiączki . Zgon. Te dwa małe piwa nie miały kompletnie żadnego znaczenia akurat w tym przypadku.
Areszt. Rozpaczliwe łkania do poduszki. "Po złości" widzenia z dziećmi i żoną tylko przez pleksę.
Sprawca wypadku dostał wyrok w zawieszeniu za nieumyślne spowodowanie śmierci. On ponieważ był "pijany", został przestępcą i dostał wyrok do odsiadki bezwzględnej.
Założe się, że wcześniej był jednym z tych krzykaczy typu
-"karać, karać i karać
-trzymać o chlebie i wodzie
-do kamieniołomów zarobić na jedzenie
-moje podatki..." i inne tego typu debilizmy.

Uwierz mi. Przestępcą można zostać na wiele sposobów i wbrew pozorom nie jest to takie trudne jak większości się wydaje.

_Jack_ napisał(a):Lekarz zapewnia mnie ,że mogę prowadzić biorąc antydepresanty, więc mu ufam i nie wgłębiam się w żadne regułki prawne.

...skoro lekarz Cię zapewnia to wszystko w porządku. Masz to na piśmie? Ciekawe czy jak kogoś nie daj Boże zapierdolisz to w sądzie potwierdzi te zapewnienia...

Poza tym czy "sprawiedliwość społeczna" tego wymaga czy też nie-mam na to wyjebane i do żadnej puchy nie pójdę.
Mam ten komfort wynikający z choroby że nie muszę spieprzać do Ameryki łacińskiej, południowej czy do Azji.
Wystarczy że spieprzę pod pierwszego lepszego TIRa.
...nie mam podpisu...

przez guernone 02 wrz 2014, 22:52
Trzym się Robert. Życzę, żeby to gówno choć trochę odpuściło i dało Ci szansę przetrwania.

Ja lekko faluję. Są okresy, kiedy nie do końca mam wgląd w to, co się ze mną dzieje.
Wybija mnie, jeśli samo nie przejdzie i mi się trochę nazbiera (zazwyczaj co 3-4 dni) biorę symboliczną dawkę kwety, mam jeszcze resztkę zapasów.
Ścina mnie z nóg, śpię 3 godz. i po obudzeniu się i szybkim odmuleniu znowu jestem na poziomie, jaki w mojej subiektywnej ocenie jest blisko optymalnemu. Wyciszony, spokojny, bez sztucznego napędu, itp.
Lęki ostatnio zaczynają chyba odpuszczać, co daje niezłą ulgę.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez refren 04 wrz 2014, 12:54
Czy ktoś z Was ma wyraźne huśtawki nastroju i "napędu" w ciągu dnia? Od depresji do euforii i entuzjamu, od euforii do niepokoju itp.?
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 04 wrz 2014, 19:39
Mi jeszcze do końca nie przeszło, wciąż trochę buja. W skali -10 do +10 gdzieś od -1 do +3 na przełomie 1-2 dni. Często z godziny na godzinę mi się zmienia zarówno nastrój jak i motywacja do działania. Od czasu wejścia na lamo zaczyna mi jednak ustępować irytacja, niepokój, agresja.

Ogólnie niby mocno nie rzuca, ale jest to strasznie irytujące, często czuję się przez to bezradny. Nigdy nie wiem jakim będę za kilka godzin czy nazajutrz.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez _Jack_ 04 wrz 2014, 20:32
U mnie pod krechą. Depresja łagodna. Funkcjonuje na 60%, ale daje radę pracować i robić podstawowe czynności. Lokator namówił mnie na siłownie. Byłem wczoraj i przedwczoraj. Ręce mi odpadają. Zastanawiam się nad wrzuceniem jakiś odżywek. Nie wiecie czy można łączyć je z antydepresantami?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 05 wrz 2014, 15:07
Dziś objawy depresyjne nieznacznie się nasiliły, praktycznie od razu po wstaniu z wyra. Zaczął się dzień w którym muszę się zmagać sam ze sobą, z chorobą, z tym że nie mam na nic ochoty i najchętniej chciałbym abym w ogóle nie istniał. Wczoraj choć na chwilę za pomocą białka poczułem się tak jak hipomaniak, pełen chęci do życia i otwarty na nowe doznania. Udało mi się, nawet nie z wielkim trudem napisać erotyka na cztery strony. Pisałem bez chwili przerwy, paląc fajki i stukając palcami w klawiaturę. Dziś wróciła szara rzeczywistość. Z Anią już praktycznie nie jestem, pozostajemy na stopie przyjacielskiej, nalegała na to chociaż ja nie chciałem. Chciałem po prostu to wszystko zakończyć i nigdy już jej nie widzieć. Dziś z rana w ogóle się do niej nie odzywałem, a jak już to moje wypowiedzi były bardzo szczątkowe. Może w ten sposób da mi spokój i się jej pozbędę. Na razie obiecałem ukończyć u niej remont, dałem słowo więc go dotrzymam

przez JOSE 2 07 wrz 2014, 03:35
Wróciłem z wesela - to utwór który przypomina mi szpital psychiatryczny
Avici to mój ulubiony wykonawca

https://www.youtube.com/watch?v=_ovdm2yX4MA
Dawniej Rambo.

przez Depakiniarz 07 wrz 2014, 15:07
refren napisał(a):Czy ktoś z Was ma wyraźne huśtawki nastroju i "napędu" w ciągu dnia? Od depresji do euforii i entuzjamu, od euforii do niepokoju itp.?

Tak, w moim przypadku czasem występuję różnego rodzaju zrywy. Ciężko to opisać, ale zupełnie bez żadnych czynników zewnętrznych, od razu po przebudzeniu wiem że albo dzień będzie chu.jowy, albo pełen entuzjazmu. Dodam, że nie biorę leków.

przez guernone 08 wrz 2014, 15:42
Depakiniarz, obraziłeś się na normotymiki?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Depakiniarz 08 wrz 2014, 21:20
Tak, uznałem że depakina powodowała że czułem się jeszcze gorzej, poza tym już miałem dość wyglądu grubej świni.

przez _Jack_ 08 wrz 2014, 21:23
A u mnie jak u Franka Smudy, bez zmian. Chociaż trochę staram się udawać życie. Przypomniałem sobie wczoraj na DVD USA 1994 a dzień wcześniej Italię 90. Potem meczyk i 7 do przodu z kelnerami. W pracy chujówka, ciężko się skupić. Czekam dalej aż ten lek zaskoczy i podniesie napęd. Dzisiaj też rozwiałem mit ,że sport pomaga wyjść z depresji. Staram się uprawiać siłkę i nordic walking ,ale objawy nie znikają. Na poniedziałkowy wieczór polecam film Berlin Calling o niemieckim Dj Techno ze schizofrenią(to nie spam). Najlepszy film z motywem choroby psychicznej. Mr Jonesa bije na głowę.10 na 10 mu daje. Pozdro 6000.

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez amelia83 08 wrz 2014, 22:18
_Jack_, ogladalam, świetny film i dobra muzyka :great:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez guernone 09 wrz 2014, 10:02
Depakiniarz napisał(a):Tak, uznałem że depakina powodowała że czułem się jeszcze gorzej, poza tym już miałem dość wyglądu grubej świni.

Karba? Lamo? Kweta?
Bez leków wiadomo jak to się kończy, po co sobie szkodzisz.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez marwil 09 wrz 2014, 11:26
Brnę do przodu po pas w bagnie.
Okropne zmęczenie niemal każdego dnia logujące się ok. godziny po przebudzeniu i utrzymujące się do późnego popołudnia, kiedy to bardzo często załącza się dodatkowo nastrój dysforyczny.
Oprócz tego okresowo pełzający niepokój. Sen na szczęście niemal idealny.
Podobnie jak koledzy mam falowanie samopoczucia. Bywają rzadkie dni lepsze - i następne bez powodu gorsze. Nie pamiętam kiedy miałem normalny, szczęśliwy dzień.
Daję radę z podstawowymi obowiązkami, na przyjemności brak mi siły i ochoty. Czasem plączą się jakieś pomysły, lecz niemal każda opcja kończy się zniechęceniem.
Po odstawieniu antydepresanta, nie czuję się przynajmniej otumaniony. Niech nikt nie mówi, że po tych prochach jest się całkowicie sobą.
Zaczynam być zły na cały świat.

Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg