CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 22 sie 2014, 12:42
guernone napisał(a):Dojeżdżanie do większego miasta nie ma sensu. Być może czeka mnie przeprowadzka, wtedy miałbym większy wybór.

Jesli logistycznie jest to niewykonalne to tak.
Ja jeszcze przed pojsciem do psychiatry bylem na kilku wizytach u psychologa z NFZ: 30 minut raz na miesiac (sic!).
Nic mi to nie dalo a pani np. byla zaskoczona jak wspomnialem, ze czytalem ze alkohol powoduje natezenie stanow lekowych :) Jeden plus, ze wspomniala, ze moze warto udac sie do psychiatry.
Zgadzam sie, ze warto dac kobiecie szanse. Zawsze czegos od Ciebie sie nauczy ;)

przez guernone 22 sie 2014, 13:14
Widmo napisał(a):Zgadzam sie, ze warto dac kobiecie szanse. Zawsze czegos od Ciebie sie nauczy ;)

hahaha, a już myślałem, że taki sztywniak jesteś :yeah:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Widmo 22 sie 2014, 14:01
guernone napisał(a):
Widmo napisał(a):Zgadzam sie, ze warto dac kobiecie szanse. Zawsze czegos od Ciebie sie nauczy ;)

hahaha, a już myślałem, że taki sztywniak jesteś :yeah:

Tylko jak jestem w remisji ;)
Ale z tym dawaniem szansy to troche taki smiech polgebkiem.
Ciekawy jest kto majac w miescie tylko jednego mechanika samochodowego, kafelkarza itp.
zlecilby mu z pelnym zaufaniem jakos robote...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Depakiniarz 22 sie 2014, 21:09
K.urwa, decyzją sądu lekarz biegły sądowy zgadza się z oceną lekarza orzecznika ZUS i renta mi się nie należy. Mam już na to wszystko wyjeb.ane.

przez _Jack_ 22 sie 2014, 21:36
Depakiniarz napisał(a):K.urwa, decyzją sądu lekarz biegły sądowy zgadza się z oceną lekarza orzecznika ZUS i renta mi się nie należy. Mam już na to wszystko wyjeb.ane.

Nie przejmuj się. Dużo nie straciłeś.650 zł miesięcznie to całe gówno za które i tak nie da się wyżyć. Poza tym smród w papierach. Do żadnej pracy z taką rentą nie ma co startować. Mi też nie przyznali i już mam na to wszystko wyjebane i nawet może fajnie się stało, bo jakoś włączyłem się do życia na nowo po 6 miesięcznej absencji. Lepiej samemu coś ogarnąć niż być zależnym od patałachów rządowych i lekarskiej kliki. Poszukaj jakiejś pracy ,przynajmniej takiej na jaką pozwala Ci zdrowie.Ochrona, jakiś telemarketing. Może coś na pół etatu. Zawsze te min 1000 zł przytulisz i już starczy na podstawowe minimum życiowe tym bardziej ,że masz własne mieszkanie. Brak pracy i środków do życia sprzyja eskalacji choroby.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez JOSE 2 22 sie 2014, 22:40
Robert ten dział zszedł na psy. Kiedyś czytało się go z wypiekami na policzkach. To ty jako pierwszy zacząłeś pisać na ten temat. Czytałem to co pisałeś jak najlepszą powieść. Teraz to dno kompletne. Sami nieudacznicy tu piszą.
Dawniej Rambo.

przez _Jack_ 22 sie 2014, 23:05
JOSE 2 napisał(a):Robert ten dział zszedł na psy. Kiedyś czytało się go z wypiekami na policzkach. To ty jako pierwszy zacząłeś pisać na ten temat. Czytałem to co pisałeś jak najlepszą powieść. Teraz to dno kompletne. Sami nieudacznicy tu piszą.

A ty kim niby jesteś? Walisz gorzką w dynx samemu i szukasz zaczepki uważając się za nie wiadomo kogo. Ja nie jestem nieudacznikiem. Prawilnie zgłosiłem Cię do Adminów za obrażę innych użytkowników forum.hehe
Howard Webb wręcza Ci za karę żółtą kartkę.
Obrazek
10 mg Escitalopram

przez *Wiola* 22 sie 2014, 23:47
JOSE 2 napisał(a):Robert ten dział zszedł na psy. Kiedyś czytało się go z wypiekami na policzkach. To ty jako pierwszy zacząłeś pisać na ten temat. Czytałem to co pisałeś jak najlepszą powieść. Teraz to dno kompletne. Sami nieudacznicy tu piszą.

JOSE Byłeś już ostrzegany nie raz, banowany też i niczego Cię to nie nauczyło. Wpadasz tu tylko po to aby kogoś obrazić , albo sie do czegoś przyczepić .Masz się za kogoś lepszego i mądrzejszego od nas wszystkich ,ale zachowujesz sie jak ostatni cham :evil:
Moderator

przez Wolfx 23 sie 2014, 10:55
JOSE 2 właśnie bardzo długo cię tu nie było,przeczytałem kiedyś kilka Twoich postów jak to się chwaliłeś
jak sobie radzisz ,,świetnie ,,z Chad.Emerytura,firma,zwiedzenie pół świata,nowe samochody .....................
Wszyscy mieli cię dość.Nie obrażaj chłopie,przy klawiaturce i w ciepłych kapciach to łatwe,trudniej komuś to powiedzieć w Twarz,Dziadku z Chad.

-- 23 sie 2014, 10:58 --

Jak nie umiesz czytać ,,nieudaczników,, kup jakaś powieść kryminalna,może wrócą Ci wypieki na twarzy przy czytaniu........
Wolfx

przez _Jack_ 23 sie 2014, 11:38
Wolfx, :great:
Obczajcie filmik cwaniakujących dresiarzy. Jak zobaczyli ,że ukrainiec się nie boi to zaczęli straszyć Policją :D.Od 1:54.

10 mg Escitalopram

przez Depakiniarz 23 sie 2014, 13:12
_Jack_ napisał(a):
Depakiniarz napisał(a):K.urwa, decyzją sądu lekarz biegły sądowy zgadza się z oceną lekarza orzecznika ZUS i renta mi się nie należy. Mam już na to wszystko wyjeb.ane.

Nie przejmuj się. Dużo nie straciłeś.650 zł miesięcznie to całe gówno za które i tak nie da się wyżyć. Poza tym smród w papierach. Do żadnej pracy z taką rentą nie ma co startować. Mi też nie przyznali i już mam na to wszystko wyjebane i nawet może fajnie się stało, bo jakoś włączyłem się do życia na nowo po 6 miesięcznej absencji. Lepiej samemu coś ogarnąć niż być zależnym od patałachów rządowych i lekarskiej kliki. Poszukaj jakiejś pracy ,przynajmniej takiej na jaką pozwala Ci zdrowie.Ochrona, jakiś telemarketing. Może coś na pół etatu. Zawsze te min 1000 zł przytulisz i już starczy na podstawowe minimum życiowe tym bardziej ,że masz własne mieszkanie. Brak pracy i środków do życia sprzyja eskalacji choroby.

Do ochrony mnie nie przyjmą, bo mam lekki stopień niepełnosprawności, chyba że wezmą to pod uwagę że pomimo że lekki stopień, to jednak schorzenie specjalne i jakiś tam mniejszy dodatek z PFRON dostaną. Telemarketing jak najbardziej, już w tej sprawie rozmawiałem.

-- 23 sie 2014, 12:51 --

Oto co mi biegły sądowy napisał w orzeczeniu:

Stan fizykalny

Blizny kończyn górnych, brzuch, klatka piersiowa, uda

Stan psychiczny

Kontakt słowny nawiązuje prawidłowo, na pytania odpowiada wyczerpująco. Zachowanie spokojne, napęd psychoruchowy w normie. Orientacja we wszystkich kierunkach prawidłowa. Intelekt w granicach normy. Funkcje pamięciowe w normie. Uwagę skupia prawidłowo. Nastrój obojętny. Lęków, niepokoju nie zdradza. Osobowość nieprawidłowa z cechami osobowości chwiejnej emocjonalnie. Bez ostrych objawów psychotycznych.

Rozpoznanie

Przebyty epizod depresyjny na podłożu osobowości chwiejnej emocjonalnie.
Nikotynizm.
Narkotyki w wywiadzie.
CHAD w wywiadzie
Wywiad u badanego

Trudność w opanowaniu gniewu, agresja i autoagresja, narkotyki bierze sporadycznie, obecnie powodem jest to że żyć się nie chce, myśli o samobójstwie, obniżenie nastoju, obniżenie libido, trudności z koncentracją, śpi w dzień 3-4 godziny, potem w nocy nie śpi, w szpitalu psychiatrycznym był 4 razy, ostatnio w 2014 roku. Miał próby samobójcze- zatrucie lekami w 2001 roku, często kłócił się z rodzicami. Przez kilka lat się nie leczył bo czuł się dobrze. Nie może pracować, bo teraz nigdzie nie wychodzi z domu i stracił wszystkim zainteresowanie. W wojsku nie służył z powodu samookaleczeń, ma kategorię D. Narkotyki bierze sporadycznie, pali paczkę papierosów dziennie. W rodzinie występowały choroby psychiczne, cioteczna babka chorowała na schizofrenię, ojciec był agresywny. Do szkoły poszedł od 7 roku życia, uczył się bardzo dobrze do III klasy, potem coraz gorzej.

Opinia

Na podstawie badania psychiatrycznego, całości dokumentacji lekarskiej znajdującej się w aktach sprawy, akt sprawy u skarżącego rozpoznaję jak wyżej. W aktualnym stanie zdrowia psychicznego nie stwierdza się objawów depresyjnych. Badany nie skorzystał ze skierowania do oddziału nerwic szpitala w XXXXXX celem psychoterapii ukierunkowanej na zaburzenia osobowości i CHAD. W aktualnym stanie zdrowia psychicznego badany nie jest całkowicie ani częściowo niezdolny do wykonywania pracy zarobkowej zgodnej z kwalifikacjami z powodu naruszenia sprawności organizmu. Biegły zgadza się z orzeczeniem wydanym przez lekarza specjalistę konsultanta ZUS

przez Wolfx 23 sie 2014, 14:07
Jack spotkałem kiedys w nocy w moim mieście 2 takich tępych ,,sportowców,, chcieli moja komórkę dostali..........
ale łomot :-)
Wolfx

przez barsinister 23 sie 2014, 14:50
Depakiniarz napisał(a):Do ochrony mnie nie przyjmą, bo mam lekki stopień niepełnosprawności, chyba że wezmą to pod uwagę że pomimo że lekki stopień, to jednak schorzenie specjalne i jakiś tam mniejszy dodatek z PFRON dostaną. Telemarketing jak najbardziej, już w tej sprawie rozmawiałem.

Do ochrony przyjmą cię z pocałowaniem ręki, wchodzisz i masz pracę. Tylko musisz się liczyć z tym, że będą to zmiany 12 lub 24 godzinne (dobowych nie polecam, w ChAD nie można aż tak rozregulowywać organizmu). Naciskaj też na pracę siedzącą, powiedz że masz niedoleczone biodro czy coś, bo stanie po 12 godzin jest mocno niefajne, a np. w sklepach tak się pracuje.

A biegły jest wackiem, to jest paragraf 22, niezdolny byłbyś przebywając w szpitalu, poza szpitalem "aktualny stan zdrowia" jest super.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Depakiniarz 23 sie 2014, 15:33
Poważnie przyjmą mnie z lekkim stopniem do ochrony?

Poza tym to bardziej psiocha a nie wacek, bo to kobieta była :P

Ciekaw jestem jak ja mam być zdolny do pracy gdy czeka mnie półroczna terapia na oddziale zamkniętym :S

Sortuj wg