CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lucy1979 21 sie 2014, 10:15
INTEL 1 napisał(a):
lucy1979 napisał(a):Stary już jesteś, nie Twoje klimaty...

:D
Moja chęc napierdalania takowych wynika tylko i wyłącznie z doświadczeń. Niestety negatywnych .
Na własnej skórze i z bezpośrednich obserwacji przekonałem się że środowisko "ziomali z dzielni" "CHWDP" "gangsta" i tak dalej to kloaka frajerów, cweli i konfidentów, którzy prują się już po kilku chwilach na milicji, czy też zaraz po dołku. Że nie wspomnę o areszcie. Zaćpane środowisko "jołjołów" z blokowisk, ktorych kozactwo kończy się na wezwaniu na psiarnię.
Wizja abstynencji i utarty wolności skutecznie relatywizuje blokowiskowe kozactwo tudzież tekściarską manifestację milicyjnego oportunizmu...
CHWDP, ktore w ekspresowym tempie przeistacza się w "proszę Pana, niech Pan mnie nie zamyka ja wszytko powiem"
Mój wiek nie ma tu żadnego znaczenia. A właściwie ma. Garb doświadczeń z frajerstwem.

lucy1979 napisał(a):Poza tym, każdego byś napierdalał.

Może nie każdego, ale każdego kto mnie wkurwia... Czyli prawie każdego :D

-- 20 sie 2014, 22:50 --

W takim razie nie za bardzo się zrozumieliśmy, ja tez nie jestem fanką tego " Jebać Policję" na pokaz. Myslałam, że chodzi Ci o Rap, którego jestem wielbicielką i który naprawdę może być na świetnym poziomie. Oczywiście jest tez masa chłamu.
A jeśli chodzi o podwórkowych ziomów to zgadzam się z Tobą, że jest wśród nich kupa frajerstwa i pozerstwa. Pewnie dlatego, że teraz panuje swoista " moda na gangsterkę" wśród małolatów.

A z tym napierdalaniem to tez mam tak, że większość ludzkości mnie wkurwia. Dlatego tez kocham Rap
bo ta muzyka powstała ze złości, buntu i wkurwienia.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Widmo 21 sie 2014, 10:58
Tutaj rowniez o tym co powyzej w j. polskim
http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2013/10 ... 2_FARM.pdf

-- 21 sie 2014, 10:13 --

Pisalem wczesnej o duzym podobienstwie objawow depresji i tych lekowych
Warto zapoznac sie ze Skala Leku Hamiltona
(niestety po polsku znalazlem tylko na Chomiku)
http://chomikuj.pl/MMikulicz/Medycyna/P ... 040696.pdf

przez marwil 21 sie 2014, 13:26
Złe się czułem wczoraj. Depra. Z braku laku zezarlem ćwiarę kwety na noc. Dobry Obuch, twardy sen.
Rano zamuła, odpowiadającą chyba lękającym się życia na zaś. W ogrodzie rośnie lawęda... Utarłem garść i nawdychałem się. Spróbowałem podobnie mięty, tymianku oraz macierzanki.
Szkoda, ze szafranu nie było. Kwetę i dzięki niej zblokowane recki histaminowe pokonałem w końcu żubrem i kilkoma rurkami z tytexem.
Moczę cieciorkę i zaraz zabieram się za gotowanie pysznej z niej zupy - CBT pełną gębą, podsypię przyprawą z glutaminianem - może zadziała jak wlew z ketaminy. Miliardy Chińczyków nie mogą się mylić.
Na poprawę humoru dekapitacja dziennikarza na liveleak.com.

-- 21 sie 2014, 12:43 --

Depakiniarz - czytam bloga
Przetrzymaj to, nie kapituluj.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 21 sie 2014, 13:53
Widmo, zrobiłem sobie Hamiltona i wyszło mi, że mam tylko ciężką depresję (23pkt) a nie bardzo ciężką z czego się nawet cieszę, mimo, że to nic nie zmienia
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Widmo 21 sie 2014, 14:05
Tańczący z lękami napisał(a):Widmo, zrobiłem sobie Hamiltona i wyszło mi, że mam tylko ciężką depresję (23pkt) a nie bardzo ciężką z czego się nawet cieszę, mimo, że to nic nie zmienia

Z tego co zrozumialem to chyba zrobiles test wg skali depresji Hamiltona.
Ja podalem linka do testu wg skali lęku Hamiltona.
Podalem to w zasadzie tylko po to aby uswiadomic sobie, ze objawy lekowe moga byc identyczne z tymi w depresji.
A celem moim bylo pokazanie jak istotna czesc w przebiegu chad stanowi wspolwystepowanie
z nia zaburzen lekowych. Samodiagnoza raczej niewskazana.

przez Chada 21 sie 2014, 14:56
Też zrobiłem i tak jak się spodziewałem.16 pkt mam

13-17 depresja o nasileniu umiarkowanym

Według mnie dużo lepsza i dokładniejsza skala niż Becka mimo to lekarze i tak nie stosują chyba że tylko ci do których ja chodzę :lol:

Lamotrygina 150mg

przez marwil 21 sie 2014, 15:01
Śmieszą mnie takie testy. Kilku lekarzy, 2 szpitale - 0 testów.
Zdrowy zakompleksiony typ osiągnie wynik na szybką interwencję psychiayry.
Przecież to proste: jest dobrze - chce się zyć - jest się optymistycznym i pełnym siły, albo zdycha. Do czego te testy?
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
baclofen ok. 25mg/24h
Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Chada 21 sie 2014, 15:07
marwil napisał(a):Śmieszą mnie takie testy. Kilku lekarzy, 2 szpitale - 0 testów.
Przecież to proste: jest dobrze - chce się zyć - jest się optymistycznym i pełnym siły, albo zdycha. Do czego te testy?

Według mnie na wejście z depresją do lekarza powinien On taki test przeprowadzić albo zanim się wejdzie do psychiatry rozmowa z psychologiem taki test plus kilka innych pytań na lepsze rozpoznanie.
Psycholog powinien z góry określić czy jest potrzebna psychoterapia i dać kilka rad jak sobie poradzić jak funckjonować co można poprawić jak odbywa się dzień jakie aktywności i czy wgl jakieś.Potem fachowo powinien psychiatra rozpoznać nasilenie dobrać leczenie do aktywności chorego i objawów.A nie jak się pan czuję co u pana słychać? :mrgreen: Ale wiadomo jesteśmy sto lat za murzynami a psychiatrzy w Polsce to tępe pały.

Lamotrygina 150mg

przez Widmo 21 sie 2014, 16:28
marwil napisał(a):Śmieszą mnie takie testy. Kilku lekarzy, 2 szpitale - 0 testów.

- Standardowy test pozwala na ocene stanu zdrowia pacjentow przed, w trakcie i po badaniach naukowych dot. lekow, psychoterapii itd.
Powszechnie w publikacjach naukowych stopien poprawy okresla sie wtedy wymiernych punktach.
- pozwala otrzymac (oczywiscie w pewnych ramach) obiektywna ocena stanu zdrowia na przestrzeni czasu.
- Mi akurat test, akurat Becka uswiadomil, ze to nie jakis tam dolek ale powazna sprawa i zmusil mnie pojsc na pierwsza wizyte do psychiatry.

Co do testow podczas wizyty to podczas (dobrej) wizyty lekarz tak czy siak pyta o podobne rzeczy pacjenta i prowadzi pod tym katem obserwacje wiec moze on byc zbedny.

P.S. No dobra ale nie czytacie ze zrozumieniem ;) mi chodzilo tylko o ukazanie objawow poprzez skale leku Hamiltona
a nie skale depresji.

-- 21 sie 2014, 15:35 --

Chada,
Powstal w Polsce Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznege ale nie dziala z braku kasy...taka smutna rzeczywistosc
http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilak ... ychicznego
(nawet pdf sie nie laduje - nie dziala :/ )
Tutaj poczatek ciekawego artykulu
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... odowa.read
(ale niestety caly na razie platny)
i
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,13747 ... a_300.html

przez _Jack_ 21 sie 2014, 16:48
Na własnej skórze i z bezpośrednich obserwacji przekonałem się że środowisko "ziomali z dzielni" "CHWDP" "gangsta" i tak dalej to kloaka frajerów, cweli i konfidentów, którzy prują się już po kilku chwilach na milicji, czy też zaraz po dołku. Że nie wspomnę o areszcie. Zaćpane środowisko "jołjołów" z blokowisk, ktorych kozactwo kończy się na wezwaniu na psiarnię.
Wizja abstynencji i utarty wolności skutecznie relatywizuje blokowiskowe kozactwo tudzież tekściarską manifestację milicyjnego oportunizmu...
CHWDP, ktore w ekspresowym tempie przeistacza się w "proszę Pana, niech Pan mnie nie zamyka ja wszytko powiem"
Mój wiek nie ma tu żadnego znaczenia. A właściwie ma. Garb doświadczeń z frajerstwem.

Hehe też mnie to zawsze śmieszy. Wielcy osiedlowi gangsterzy, którzy biorą się za handlowanie narkotykami. Potem jak wpadają to golą się po kolei. Pamiętam jednego gówniarza. Wielki kozak i cwaniaczek, innych ludzi miał za frajerów. Jednak w pewnym momencie wpadł na kontroli policyjnej jadąc autem z kolegami. Groziło mu 5 lat odsiatki i trafił na sankcje do aresztu. Wrzucili go podobno na ostrą cele rzucając plotę ,że sprzedawał małoletnim. Długo tam nie wytrzymał i wyszedł.Wykapował 250 osób i w moment wyprowadził się z miasta.
Dzisiaj tak jakbym się czuł na 70%. W miarę fajnie mi się pracowało. Robię niezłe wyniki i szkolą mnie na kolejne projekty. Chyba poki co są zadowoleni ze mnie i nie mają do mnie zastrzeżeń. Kupiłem sobie rowerek stacjonarny i spalam dziennie 300kcal. Jakoś leci. Fajnie ,że idzie jesień. Skończą się upały i robactwo a także wcześniej będzie się robić ciemno.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Widmo 21 sie 2014, 17:41
marwil napisał(a): W ogrodzie rośnie lawęda... Utarłem garść i nawdychałem się.

Stosowanie doustnie daje lepszy efekt...ewentualnie inne otwory ;)
http://holisticprimarycare.net/topics/t ... sion-.html
a powaznie zwroc uwage, ze w artykule z linku efekt dzialania olejku z lawendy (w kapsulkach) jest mierzony w testach klinicznych wlasnie skala lęku Hamiltona (Hamilton Anxiety Scale (HAMA)) i jest porownywalny do m.in benzodiapin.
Na razie ciekawostka choc juz wsparta badaniami naukowymi.

przez INTEL 1 21 sie 2014, 18:37
_Jack_ napisał(a):
Skończą się upały i robactwo a także wcześniej będzie się robić ciemno.

Mam dokładnie takie same odczucia i całkowicie sie z tym utożsamiam. Jesień to okres kiedy czuję sie najlepiej. Bardzo sprzyjają mi wczesne ciemności, temperatury w okolicach 10-12 stopni. To jest to. Lata nienawidzę. Za wiosną nie nadążam ( zbyt szybko i kontrastowo wszystko "wybucha" po zimie). Poza tym początek wiosny wiąże się ze świadomością iż będzie coraz cieplej, coraz bliżej do lata . Najbliższe kilka miesięcy to udręka. Wrzesień-rajski czas. Świadomośc że najbliższe pół roku to chłód i cemności.Raj, jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne jak dla mnie.
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"

przez S jak... 21 sie 2014, 18:55
A dla mnie niestety jesień i zima to koszmar. Od dwóch dni w łóżku. A wczorajsze mycie okna porównać można do wyprawy na ośmiotysięcznik:( Kocham wiosnę i lato. Echhhhh
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Weiss 21 sie 2014, 19:47
U mnie tez powoli zaczyna sie spiralna jazda w dol :evil: Jezu, jak sobie pomysle, to normalnie wyc mi sie chce :why: A jeszcze przez to wchodzenie na ten chromolony Topamax, pol pieknego sezonu poszlo sie walic. Co za paskudny skurczybyk z tego Topiramatu.

Sortuj wg