CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Chada 19 sie 2014, 14:08
Tańczący z lękami napisał(a):Laura1234, ja również dawkuję leki samodzielnie od dobrych kilku lat, gdyż nie wierzę już lekarzom, a konkretniej w ich kompetencję. Zazdroszczę jednak tym, którzy połykają tabsy i się nie zastanawiają nad działaniem, mają ten komfort, że nie muszą podejmować decyzji na co i kiedy zmienić dany lek. To jednak trochę obciąża.

A jak wierzyć w ich kompetencje? Jak potrafią ze zwykłej depresji zrobić ci schizofrenie paranoidalną i leczyć na to.Oni nie wierzą w to co Ty mówisz tylko są zadufani w sobie nie wszyscy ale patałuchów w psychiatrii jest na pęczki.Jakie mają kompetencje skoro mówię lekarce o leku jak wortioksetyna a Ona mówi że nie zna tego leku i nic nie słyszała #szczerość.Albo mówią że benzo nie uzależnia albo że buspiron który właśnie jest po to żeby nie uzależniać i brać go dłużej niż benzo mówią że uzaleznia.Jak im wierzyć jak ci mówią że jesteś zdrowy a Ty masz zaraz próbę samobójczą i milczą jak im o tym powiesz jak już zobaczą że się mylili i jednak osoba jest mocno chora.Jak im wierzyć skoro ci wmawiają że nie masz bólu gardła po lekach tylko bierz tabletki na gardło i że się przeziębiłeś.Skoro głównym skutkiem tego leku jest takie coś i jak to ostawiasz już tego nie masz.Barany jebane.Albo jak mu powiesz o jakiś receptorach i neuroprzekaźnikach to robi wielkie oczy a to powinna być podstawa a oni czasem się wydają jakby umieli tylko receptę wypisać.Wiadomo racja jest jak dupa każdy ma swoją.To są takie przykłady ode mnie z mojego życia.Jak dostałem w wieku 16 lat trzy silne leki na pierwszej wizycie i przytyłem w ciągu 2 miesięcy 25 kilo bo na dzień dobry pierwsza wizyta dostałem klomipiramine,sulpiryd i kwas walproinowy nie małe dawki.A potem od tej lekarki dostałem receptę na 5 leków i rozpiskę że żadna stara babka tyle nie bierze.No /cenzura/

Lamotrygina 150mg

przez Depakiniarz 19 sie 2014, 14:11
barsinister napisał(a):tu jest tabelka dopłat dla pracodawcy przy etacie: ChAD jest schorzeniem specjalnym

No właśnie wyczytałem i mam takie oznaczenie choroby- 02-P

Poza tym jedno mnie zastanawia, w wypisach szpitalnych jest informacja że konieczna jest terapia, najlepiej taka półroczna na oddziale zamkniętym, a w orzeczeniu jest napisane:

4. Uczestnictwa w terapii zajęciowej- NIE DOTYCZY

Jedni piszą to, drudzy tamto, o co tu kaman?

Już samo to że muszę odbyć taką terapię dyskwalifikuje mnie z rynku pracy jako pełnowartościowego pracownika, bo niby jak, pracować i jednocześnie w tym samym czasie być na oddziale zamkniętym?
Ostatnio edytowano 19 sie 2014, 14:18 przez Depakiniarz, łącznie edytowano 1 raz

przez Tańczący z lękami 19 sie 2014, 14:16
Chada, mnie ostatnio lekarka przepisywała na moją bezsenność zolpidem zamiast mianseryny, ale oczywiście to są drobnostki :P Najlepiej jak wmawia mi, że "Pan nie ma depresji" a kilka dni wcześniej miałem myśli samobójcze, tylko jej o tym nie mówiłem (sic!) Z tego wynika, że albo ciągle trafiam na kiepskich lekarzy, albo mam za duże wymagania co do nich, chociaż właściwie mi to wisi bo i tak się leczę sam albo...nadają się tylko do wypisywania recept i są w tym naprawdę nieźli i niezastąpieni :mrgreen:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 19 sie 2014, 14:26
Tańczący z lękami napisał(a): Zazdroszczę jednak tym, którzy połykają tabsy i się nie zastanawiają nad działaniem, mają ten komfort, że nie muszą podejmować decyzji na co i kiedy zmienić dany lek. To jednak trochę obciąża.

Jest jeszcze trzecia mozliwosc. Wspolne podejmowanie decyzji z dobrym lekarzem.
Wlasciwy balans miedzy zaufaniem i samoswiadomoscia czego zaznalem i czego Wam zycze.
Pol godziny na wizyte (prywatna) tez bylo norma. Konsultacje mailowe, telefoniczne.

Kiedys slyszalem, ze na specjalizacji z psychiatrii laduja najmniej zdolni studenci.
W duzym miescie jest wybor - panstwowa sluzba zdrowia, prywatna ale na NFZ czy wizyta w prywatnym gabiniecie.
W mniejszych jest to zapewne duzy problem, kiedy jest sie skazanym na jednego konowala.
W necie mozna obecnie znalezc opinie w zasadzie o kazdym lekarzu.

przez Chada 19 sie 2014, 15:31
Widmo napisał(a):
Tańczący z lękami napisał(a):
W mniejszych jest to zapewne duzy problem, kiedy jest sie skazanym na jednego konowala.

Dokładnie mieszkam obok małych miast a daleko od dużego w którym jest sporo dobrych specjalistów.Od teraz poświęcę kasę na busa i pojadę 3,5 godziny w jedną stroną do lekarza, w końcu i tak zapłacę 100zł za wizytę a już lepiej u kogoś co ma jakieś pojęcie i rozróżnia depresje od chad lub depresje od nerwicy :lol: ;) Zejdzie 7 godzin drogi na 10 minut wizyty plus kasa za dojazd,kasa za lekarza,kasa za leki,coś na drogę.Droga impreza żeby dostać receptę i tak nie wiem czy po może i czy lekarz potratuję mnie poważnie.

Lamotrygina 150mg

przez hooain 19 sie 2014, 20:28
depresje czuje, pojawiają się impulsywnie chwilow samobójcze podniety poprzeplatane z nastrojem wyjątkowo pozytywnym, fatalny niestabilny stan
ତ୍କୃ

przez _Jack_ 19 sie 2014, 21:38
Byłem dzisiaj na wizycie u swojego psychiatry. Zacznę może od tego ,że na poczekalni ze mną czekała jakaś 70-letnia baba umalowana i odpicowana jak prostytutka. Jasne pytanie i jasna odpowiedź na pewno miała schizofrenie, poza tym dziwnie się zachowywała. Lekarz na wizycie powiedział ,że nadal mam brać 37,5 mg wenlafaksyny, że na tym etapie leczenia to dobra dawka dla mnie i z objawami się jeszcze pomęczę ,ale wyjdę w końcu na swoje. Pytałem również o rentę. Powiedział ,że warto się odwołać jeszcze raz i zmienić biegłych do badania. Mówił też trochę o półświatku lekarskim. Podobno w świecie biegłych występują niezłe układy. Jedni się kumoterzą i sobie nie podważą opinii. Jedni się nie nawidzą i z chęcią podstawią nogę swojej konkurencji podważając ich opinię a jeszcze inni udają ,że się lubią, ale też z chęcią podstawią nogę koledze z branży jak nadarzy się okazja. Tak więc różnie to wygląda. Jak to mawiał Kazimierz Górski "Puchar zdobywa ten kto wygra w finale". Pozdro
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez barsinister 19 sie 2014, 21:59
hooain napisał(a):depresje czuje, pojawiają się impulsywnie chwilow samobójcze podniety poprzeplatane z nastrojem wyjątkowo pozytywnym, fatalny niestabilny stan

a co bierzesz po odstawieniu fluo i depakine? u mnie była mocna huśtawka przez parę tygodni od porzucenia fluo, ale minęło
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez hooain 19 sie 2014, 22:44
bar, powietrze łykam i przy mocniejszych odjazdach w suicydal/agresora pięćsetke/tysiaczka depakine, licząc na jakieś placebo
ତ୍କୃ

przez barsinister 19 sie 2014, 22:50
aha, ja się jakoś wyczołgałem na klonazepamie, potem zatrybiło
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez hooain 19 sie 2014, 22:58
cacy, jednak unikam konsultacji z lekarzem po tym jak w trakcie doświadczenia namiastki swoistej dla mnie iluzorycznej 'remisji' odstawiłam całą pjerdoloną kiepsko działającą po czasie 'suplementację', ocena działania ze strony pro opiekuna mojej bani była delikatnie negatywna, więc nie ma opcji złapania recepty, bo cipa jestem i nie wróce jak córa marnotrawna po chemię, bo sie lasce znów w główce zakręciło. szukam po kątach mniej racjonalnego rozwiązania
ତ୍କୃ

przez refren 20 sie 2014, 00:34
Czy ktoś z Was kiedyś reagował na lek SSRI jak na narkotyk? Od minimalnej dawki, jednej tabletki, mam nagle stan euforyczny (nagle, bo z totalnego załamania, dołu), ale też odrobinę niepokoju ruchowego.
Biorę teraz 300 mg ketrelu, widziałam artykuł, że kwetiapnia wzmacnia działanie leków SSRI i tak mówi moja obecna lekarka, z kolei lekarka, u której byłam jakiś czas temu, traktowała ketrel jako stabilizator do antydepresanta - to w końcu ketrel stabilizuje (chroni przed górką) czy wzmacnia działanie antydepresanta?
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Tańczący z lękami 20 sie 2014, 00:48
refren, ja bardzo dziwnie reaguję: np. na ćwiartkę minimalnej dawki SSRI reaguję tak, że przez ok tygodnia czuję rozluźnienie i lepszy nastrój a później coraz bardziej mnie pobudza i wkurwia, mimo, że dawka jak placebo.
Co do kwety to ona i stabilizuje i wzmacnia działanie SSRI, poprzez swój dość złożony profil farmakologiczny. Sam nie brałem, ale niektóre ludziska powiadają, że stabilizuje lepiej od stabilizatorów i działa dobrze przeciwdepresyjnie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Widmo 20 sie 2014, 10:04
Tańczący z lękami,
Sa osoby ktore biora sama kwetiapine jako stabilizator.
Na pewno dziala ona antymaniakalnie, antypsychotycznie.
Kiedy juz jej nie bralem regularnie mialem zalecenie, ze jak bedzie rozkrecac sie gorka mam jak najszybciej wziac
4-5 tabletek na sen (25mg) gdzie normalnie bralem 25mg na noc.
A do tego
http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2011/3/artykul%2003.pdf
"Terapia kwetiapiną redukuje nie tylko objawy depresyjne,
lecz również lękowe, zaburzenia snu i wpływa na
jakość życia. "
http://online.synapsis.pl/Choroba-afekt ... nowej.html
"Ma bardzo szerokie działanie w CHAD. Wykazuje skuteczność terapeutyczną w leczeniu stanu maniakalnego i depresji. W ciężkich stanach maniakalnych stosowana w skojarzeniu z typowymi lekami normotymicznymi (lit, walproinian). Przydatna w terapii rapid cycling. Także jako lek profilaktyczny."
Dla mnie (25 mg na noc) byl to idealny lek.

P.S. Nalezy odrozniac dawkowanie kwetiapiny w malych dawkach na sen i duzych w ciagu dnia.
http://bipolarnews.org/?p=251
(przy okazji widac jak skomplikowany mozy byc wybor terapia i dawkowania)
Dodatkowo do poczytania:
http://bipolarnews.org/?tag=quetiapine

Sortuj wg