CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 13 sie 2014, 22:04
guernone napisał(a):INTEL 1, pisz, Twoje posty zawsze coś wnoszą ciekawego do tego tematu

:D
Ale teraz, o tej porze jak zwykle jestem już "porobiony", tak więc wszelkie moje przemyślenia mogłyby byc znacznie spłycone działaniem używek...
Kiedyś zdarzyło mi się pisać po spożyciu. W tamtej chwili wydawało mi się że mam jakże cięty i bystry umysł.
Ranek zawsze strasznie boleśnie rewidował te przekonania. Odpalałem forum , a tam wpisy pod moim szyldem o ktorych nie mialem kompletnie pojęcia. I za każdym razem na własnej skórze poznawałem dosłowne znaczenie słów "kac moralny" :D

P.S.
Polecam doraźne branie sulpirydu jako panaceum na depresyjną fazę.
Dlaczego doraźne? Ponieważ przewlekłe traci na skuteczności a zyskuje na skutkach ubocznych...
Natomiast dwa, trzy dni brania w moim przypadku potrafią trochę zaktywizować i zapoczątkować szarpnięcie w górę.
100 mg wystarczy.
Zastanawiałem się dziś z Kolegą nad skutecznością wciągnięcia sulpirydu do nosa :D
Może okazać się lepszą alternatywą dla amfy,hehehehe
...nie mam podpisu...

przez Widmo 14 sie 2014, 10:31
Czynniki skuteczności jednorazowego wlewu ketaminy w depresji w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej
Psychiatr. Pol. 2014; 48(1): 35–47
http://strona.ppol.nazwa.pl/uploads/ima ... 1_2014.pdf

przez magic 14 sie 2014, 11:18
bylem w klinice i bylem swiadkiem jak podali to gosciowi na chad a byl w depresji byl ze mna na pokoju i lezal ,spal tylko zwloki wrecz i podali mu ketamine i przyszedl inny zywy zadowolony zdrowszy jak to mozliwe?niewiem ale szansa jest dla was i moze warto skorzystac ,pytajcie w swoich wojewodztwach w klinikach bo tam stosuja tylko wlew ketaminy niewiem czy wszystkie w polsce i jak teraz wyglada sytuacja ale mozna starac sie uderzac do kazdego osrodka co to stosuje nawet jak daleko mieszkacie....na oddziale sie mowilo PO KETAMINIE WSZYSTKO MINIE 8)
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 14 sie 2014, 13:40
Nowe kierunki farmakoterapii choroby afektywnej dwubiegunowej
http://www.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/201 ... 013-01.pdf

a tu o jednym z lekow
"(...) Wnioski z prób stosowania
ketaminy u osób z zaburzeniami depresyjnymi, szczególnie jej
bardzo szybki, pojawiający się już w pierwszej dobie efekt działania,
spowodowały wzrost zainteresowania modulowaniem
układu glutaminianergicznego w terapii zaburzeń afektywnych.
Memantyna ze względu na podobne właściwości, dostępność na
polskim rynku oraz dobrą tolerancję wydaje się szczególnie atrakcyjna
z perspektywy badawczej (...)
http://tnij.org/3ynz6k6

przez S jak... 14 sie 2014, 13:57
INTEL 1 napisał(a):Polecam doraźne branie sulpirydu jako panaceum na depresyjną fazę.
Dlaczego doraźne? Ponieważ przewlekłe traci na skuteczności a zyskuje na skutkach ubocznych...
Natomiast dwa, trzy dni brania w moim przypadku potrafią trochę zaktywizować i zapoczątkować szarpnięcie w górę.
100 mg wystarczy.
Zastanawiałem się dziś z Kolegą nad skutecznością wciągnięcia sulpirydu do nosa :D
Może okazać się lepszą alternatywą dla amfy,hehehehe

Hmmm ciekawe tym bardziej że popieram Twoje spostrzeżenia odnośnie Sulpirydu. Już od pewnego czasu kombinuję z tym lekiem :D
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez INTEL 1 14 sie 2014, 14:15
Mnie niestety ZAWSZE po kilku dniach brania napieprza głowa.
Ale Kolega doradził abym w takim razie brał go 2-3 dni a potem zanim łeb zacznie naparzać zrobić kilka dni przerwy.
"Na bezrybiu i rak rybą" :-)
Jego działanie aktywizujące i zmniejszające lęk jest w moim przypadku nie do przecenienia.
Z tym wciąganiem do nosa oczywiście żartowałem...
Chociaż kto wie :D
Ketamina.
Już nie pierwszy raz o tym czytam. Pierwszy na ten temat zwrócił uwagę Marwil
Żeby to jeszcze były jakieś spekulacje.
Ale pod stosowaniem ketaminy podpisują się tuzy polskiej psychiatrii !
Tak więc coś jest na rzeczy.
Skąd wziąć czystą ketaminę?
Może weterynarze mają ?
...nie mam podpisu...

przez marwil 14 sie 2014, 16:34
Ketamina używana jest w anestezjologii i w weterynarii (w podobnych celach)
Pytanym 2 tygodnie temu w szpitalu lekarzom o uszy nawet ta metoda się nie obiła.
magic, dawaj namiary na tą klinikę.
Słowo daję, że gdy znowu bedzie tragicznie, walę na te wlewy jak w dym.
Opcja: dzwonić po klinikach, dowiadywać się, czy stosują i ew. zgłosić się na królika doświadczalnego.
Nielegalnej z netu chyba bym się obawiał sobie jednak wstrzykiwać.
Skuteczność w depresjach potwierdzona jest także m.in. przez Amerykanów.

-- 14 sie 2014, 17:28 --

Właśnie robię sobie wlew dojelitowy. Krupnik cytrynowy-udowodniona skuteczność na wiele bolączek.

-- 14 sie 2014, 17:30 --

PS. stosuję dogębowo.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez _Jack_ 14 sie 2014, 20:45
O Ketaminie tzw. Kecie usłyszałem pierwszy raz w niemieckim filmie Berlin Calling. Polecam ten film. Głównym motywem filmu jest zmaganie się z chorobą psychiczną(schizo) i uzależnieniem od narkotyków.
Dzisiaj byłem w pracy. Dowiedziałem się ,że trzy osoby są zagrożone zwolnieniem za słabe wyniki i jak się nie poprawią to do końca sierpnia wypierdalają na zbity pysk, bo na ich miejsce czeka 10 innych. Na szczęście ja na razie jestem bezpieczny. Skutecznie udaje mi się maskować chorobę chociaż czasem współpracownicy dostrzegają rozkojarzenie. Pierwszy raz od 3 tygodni wsiadłem w auto. Ciężko się jeździ z zaburzonymi funkcjami poznawczymi dlatego też staram się jeździć wolniej. 90 km/h na trasie nie przekraczam. Sypie mi się samochód. Na progach łapie rdza.Wymieniłem rozrusznik,akumulator, szczęki i przeguby. Wcześniej był wyciek oleju z pod głowicy. Ostatnio pierdolnął alternator. Mam nadzieje ,że na jakiś czas będę miał spokój z mechanikami. Chociaż odpala zawsze za drugim hehe.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez marwil 16 sie 2014, 13:43
Już 12 dni siedzę sam w domu jako słomiany wdowiec. Tylko dwa dni temu byłem jeden dzień w pracy.
Nic mi się nie chcę. Śpię po 12 godzin i dosypiam w ciagu dnia, mimo to nigdy nie czuję się wypoczęty. 
Śpię jak niemowle, a w snach żyję lepiej niż na jawie. Namiastkę dawnego siebie łapię tylko na parę wieczornych godzin podlewanych wyskokowymi trunkami. Piję z umiarem, aby nie dopuścić do porannego kaca, przywołującego depresyjne objawy, których w większości się pozbyłem.
Jako osóbnik uzależniony od kobiet zarastam brudem, choć w kilku chwilach polepszonego napędu udało mi się zrobić pranie, powyrzucać śmieci a nawet pozmywać naczynia. Czynności te były niezbędne, gdyż nie miałem już czystych majtek, koszulek, śmieci wydawały trupi odór, podobnie jak zlew z naczyniami, które zdawały się poruszać. Dom jest duzy, mimo to trudno kluczyć między zalegającymi wszechobecnie fantami. Probowałem zmobilizować się do sprzątania, nawet naprawiłem odkurzacz w serwisie, jednak to uczucie wiecznie odwlekanego nieprzyjemnego obowiązku sprawiło, że wyparłem je na niezaplanowane nigdy.
Próbuję zainteresować się TV, ale te mordy mierżą mnie do tego stopnia, ze każda zmiana kanału poprzedzona jest wiązką bluzgów w stronę ekranu - te pieprzone idiotyczne reklamy dla idiotów, nadawane na wszystkich programach w tym samym czasie, tępi tendencyjni dziennikarze z informacji, je.biący tymi samymi sloganami ze zmanierowanym  akcentem, debilne filmy i nieśmieszne kabarety.
Człon Kraśko z rozkraczonymi na blacie konczynami w pozie goryla i tępe dziennikarki z mózgami wielkości fistaszków.
To niby łagodna depresja, lecz sprowadza człowieka do upodlonego stanu mentalnego, życia głównie na poziomie fizjologicznym. Chvje na bazarze wcisneli mi ordynarne podróby Westów, jadę tam dziś, niech wymieniają mi na uczciwe ruskie cigarety, inaczej nie recze za siebie.
Przykro mi to pisać w obliczu głodującego Depakiniarza ale urządzam sobie wieczorne uczty z biedronkowych gotowców. Rządzą zupki, konserwy, słoiki i gotowe tacki.
Drogo to wychodzi, ale nie mam ochoty nic gotować, bo i tak jedzenie nie smakuje, jak całe życie.
Nie cierpię bardzo i mając spokój od obowiązków płynę sobie jak gówno w łagodnym nurcie. Za kilka dni dopłynę niestety do przełomów - powrót do wstawania o świcie, pracy i udawania życia.
Słowo daję, ze chyba spróbuję dziś spróbować włączyć playstation, może nawet pograć.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 16 sie 2014, 13:58
A ja od rana "biorę" się za naprawę pokoju. Czeka mnie kucie , tynkowanie, gipsowanie ( dużo pęknięć wywołanych jakiś czas temu przez debili, którzy dwa piętra niżej zburzyli część ściany nośnej)
Biorę się to idelane określenie. Jak na razie odsunąłem szafy. I już jestem zmęczony. Moja psychika nie potrafi ogarnąc tego ogromu pracy jaki mnie czeka. Skompletowanie narzędzi to już wyczyn prawie że maratoński. Szkoda że nie mam padaczki. Zasymulował bym zaraz jej atak i żona by mi odpuściła :D
Może jeszcze trochę poprzeciągam czas do momentu pierwszego uderzenia młotka, tylko po to aby móc oznajmić, że "jest już za późno na rozpoczęcie kucia" :D
Ech. Chcialbym mieszkać samemu. Takie tematy spokojnie mógłbym odwlec do przemiłego w depresji terminu "kiedyś to zrobię. jak przyjdzie pora" Albo do momentu kiedy stwierdzę że czuję się już dobrze,hehehehe
...nie mam podpisu...

przez Chada 16 sie 2014, 21:19
Gdybym znalazł substancje(dokładnie składnik w organizmie który odzywia komórki nerwowe i usprawnia pracę sygnałów nerwowych przechodzących w mózgu) który działa jak stabilizator nastroju i stabilizuję nastrój podobnie do leków przeciwpadaczkowych.To mógłbym na tym zarobić?Bo znalazłem ciekawy patent ale muszę to jeszcze kilka razy sprawdzić.Dodam że już były podobne odniesienia ale nikt tego nie wprowadził do leczenia i było już pisane że to ''cudeńko'' faktycznie bierze udział działając jak dotychczas poznane stabilizatory nastroju.Nie, nie pojebało mnie :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez _Jack_ 16 sie 2014, 22:16
Chada, wiesz każdy nowy środek dopuszczony do leczenia musi przejść serie badań przez fachowców. Lepiej zostawmy te sprawy profesjonalistom.
10 mg Escitalopram

przez marwil 16 sie 2014, 22:20
Chada, co to za zagadka: dwie kulki i armatka?

przez _Jack_ 16 sie 2014, 23:06
Dzisiaj byłem na nordic walking. Przelazłem 5 km. Chodzę od kilku dni codziennie. Czułem po tym takie błogie zmęczenie. Boję się wtorkowej wizyty. Poprawy żadnej od 3 lat. Ciągnie to się i ciągnie. Boje się innej diagnozy niż depresja nawracająca. Teraz znowu nowy tydzień i powrót do obowiązków.
10 mg Escitalopram

Sortuj wg