CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez _Jack_ 08 sie 2014, 23:41
Też bym się chętnie spotkał. Ma być jakiś zlot 14 sierpnia, ale ja już urlopu nie dostanę,bo teraz wziąłem na 3 tygodnie do Sanatorium i tam nie pojadę a spotkać się z wami w jakiś weekend to jak najbardziej reflektuje.

-- 09 sie 2014, 17:16 --

Dzięki chorobie stałem się bardziej empatyczny. Szczególnie dla zwierząt. Może wpłynęły na to obejrzane filmy na nat geo wild i wiedza co bezdomne zwierzęta przeżywają i co dobry gest człowieka dla nich znaczy. Dzisiaj wyszedłem na spacer po parku. Usiadłem na ławce i przypałętał się do mnie jakiś bezdomny kot. Poszedłem do pobliskich delikatesów kupiłem mu puszeczkę whiskas i talerzyk jednorazowy i go nakarmiłem w tym parku. Wpierdalał jak dziki ale i tak nie dał rady zjeść całej puszki. Poczułem ,że zrobiłem coś fajnego i pożytecznego podczas tego zasranego dnia. Fajnie ,że mogłem mu jakoś pomóc.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Maggda92 09 sie 2014, 17:35
Cześć wam...
Możecie mi pomóc w zrozumieniu jednej rzeczy...? Zmieniłam ostatnio lekarkę psychiatrę, wcześniej miała zdiagnozowaną depresję, nerwicę i schizotypie, przeszłam też depresję psychotyczną . Teraz lekarka nowa patrzy od nowa na to wszystko no i powiedziała, że mnie poobserwuje i wtedy powie co myśli na temat tych diagnoz. Mniejsza, bo nie o tym chciałam pisać. Sytuacja wygląda tak: Wpadam w bardzo ostre stany depresyjne, czyli standardowo ani się umyć ani się wyszczać za przeproszeniem. Plus próby s, mam zmienny nastrój ale nie czuję się w manii (chociaż i tak nie wiem jak to miałoby się u mnie objawiać). Czuję się strasznie wkurwiona, mogłabym pozagryzać i pozabijać każdego kto na mnie spojrzy, mam wtedy adhd, dużo gadam, dużo latam, załatwiam. Potem zjazd w depresję. ALE wcześniej było tak, że trzymała mnie długo depresja po czym byłam z niej wyciągana lekami, trwało to długo, teraz te okresy między depresją a przeskoczeniem we wkurwienie są zdecydowanie krótsze, dosyć szybko przeskakuje ale nie w ciągu jednego dnia.
Przy depresji mam ogromne lęki, poczucie bycia beznadziejną , przygniatają mnie wyrzuty sumienia, myślami, że już nie będzie nigdy dobrze- standard.
Przy wkurwieniu- ogromne nerwy, rozdrażnienie, ludzie wyprowadzają mnie z równowagi wprost ich nienawidzę, lęków brak (przy depresji są), mam adhd jak już powiedziałam, leżeć nawet w spokoju nie mogę. I nic mi nie przeszkadza oprócz tych nerwów, na które wszyscy mi zwracają uwagę czym oczywiście wkurwiają mnie jeszcze bardziej...
Pytanie brzmi: Co to jest do cholery za stan? Czy to jest chad? Wiem, że każdy ma jakieś swoje schematy przechodzenia chorób no ale może ktoś znajdzie w moich objawach coś podobnego do siebie i mi podpowie, pomoże, bo ja nie daje rady. Nie wytrzymuje już tego.

Zapomniałam o problemie z bezsennością...
Maggda92

przez lucy1979 09 sie 2014, 17:47
Maggda92 napisał(a):Cześć wam...
Możecie mi pomóc w zrozumieniu jednej rzeczy...? Zmieniłam ostatnio lekarkę psychiatrę, wcześniej miała zdiagnozowaną depresję, nerwicę i schizotypie, przeszłam też depresję psychotyczną . Teraz lekarka nowa patrzy od nowa na to wszystko no i powiedziała, że mnie poobserwuje i wtedy powie co myśli na temat tych diagnoz. Mniejsza, bo nie o tym chciałam pisać. Sytuacja wygląda tak: Wpadam w bardzo ostre stany depresyjne, czyli standardowo ani się umyć ani się wyszczać za przeproszeniem. Plus próby s, mam zmienny nastrój ale nie czuję się w manii (chociaż i tak nie wiem jak to miałoby się u mnie objawiać). Czuję się strasznie wkurwiona, mogłabym pozagryzać i pozabijać każdego kto na mnie spojrzy, mam wtedy adhd, dużo gadam, dużo latam, załatwiam. Potem zjazd w depresję. ALE wcześniej było tak, że trzymała mnie długo depresja po czym byłam z niej wyciągana lekami, trwało to długo, teraz te okresy między depresją a przeskoczeniem we wkurwienie są zdecydowanie krótsze, dosyć szybko przeskakuje ale nie w ciągu jednego dnia.
Przy depresji mam ogromne lęki, poczucie bycia beznadziejną , przygniatają mnie wyrzuty sumienia, myślami, że już nie będzie nigdy dobrze- standard.
Przy wkurwieniu- ogromne nerwy, rozdrażnienie, ludzie wyprowadzają mnie z równowagi wprost ich nienawidzę, lęków brak (przy depresji są), mam adhd jak już powiedziałam, leżeć nawet w spokoju nie mogę. I nic mi nie przeszkadza oprócz tych nerwów, na które wszyscy mi zwracają uwagę czym oczywiście wkurwiają mnie jeszcze bardziej...
Pytanie brzmi: Co to jest do cholery za stan? Czy to jest chad? Wiem, że każdy ma jakieś swoje schematy przechodzenia chorób no ale może ktoś znajdzie w moich objawach coś podobnego do siebie i mi podpowie, pomoże, bo ja nie daje rady. Nie wytrzymuje już tego.

Zapomniałam o problemie z bezsennością...

Wiesz te stany wkurwienia i pobudzenia to chyba taki rodzaj manii, zdaje się mania dysforyczna się to nazywa. Oczywiście mogę się mylić.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maggda92 09 sie 2014, 17:48
lucy1979, Ok dzięki poczytam w necie o tym bo nie wiedziałam, że coś takiego jest
Maggda92

przez Geminus 11 sie 2014, 00:25
PROSZĘ O PRIV O SPOTKANIU BO CHCIAŁABYM WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ.
P.S. I LOVE HIPCIA :twisted: :twisted: :twisted:

przez _Jack_ 11 sie 2014, 18:47
No i mój pobyt w Sanatorium dobiega końca. Jutro wracam do domu i w czwartek do pracy. Czeka na mnie komitet powitalny(jak lwy na antylopy po przeprawie przez rzekę) w postaci codziennych problemów i ciężaru choroby. Wizytę mam 19 sierpnia ciekawe czy coś zmieni w leczeniu.
10 mg Escitalopram

przez Tańczący z lękami 11 sie 2014, 19:08
Miałem dziś kolejną rozmowę o pracę, ale w innej firmie na zwykłe stanowisko biurowe: asystent w dziale logistyki. Proszę sobie wyobrazić, że trwała ona 3,5h i składała się z 3 części i testów: logicznego myślenia, matematycznej oraz angielski. Pomimo xanaxu stres był nie do opanowania tak więc mój hipokamp po raz kolejny "dostał zdrowo po ryju", a mój organizm jest wyczerpany niczym biegacz-amator po maratonie. No i rzecz najciekawsza: dowiedziałem się również, że dzisiejsze zmagania były dopiero rozgrzewką, gdyż był to pierwszy etap z 4 kurwaaaa!!! :evil: Jeśli Bóg jest choć odrobinę łaskawy to nie pozwoli mi dostać się do 2 etapu. /cenzura/ taką firmę. Żal mi tej wytraconej energii. Gdybym wiedział, że rekrutacja składa się aż z 4 etapów (swoją drogą dlaczego nie 8?) to w życiu bym tam nie polazł... :bezradny:
Nie wiem, czy aby po tych wstępnych akcjach z poszukiwaniem pracy nie wypierdolić gdzieś nad morze na tygodniowy urlop...Mam dość...
PS. Ten kraj jest popierdolony. Byłem w Londynie i to nie raz i tam pracę dostawałem po 3-4 dniach od przyjazdu(!) i nikt mi w tym nie pomagał. Kumacie? Tak? Bo ja nie... Mieszkamy w tej zasranej Polsce, gdzie każdy każdego chce zrobić w /cenzura/ (parafrazując słowa Grabarza z jednej piosenki).
Bracia i siostry ja mam dziś w piździe ten kraj
https://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0 Żyję w kraju - Strachy na Lachy
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez _Jack_ 11 sie 2014, 19:14
Swoją drogą ciekawe jak wygląda czwarty etap :D.
10 mg Escitalopram

przez Tańczący z lękami 11 sie 2014, 20:37
_Jack_, może jak w filmie Piła, że trzeba sobie obciąć nogi aby uwolnić się z łańcuchów. Nie wiem i już mnie to nie interesuje. Aha zapomniałbym to miała być praca na umowę na 1 rok na zastępstwo. Chyba czas wypierdalać z tego POL-ENDu

przez Lusesita Dolores 11 sie 2014, 20:41
Tańczący z lękami, ja /cenzura/, pojebani
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Maggda92 11 sie 2014, 20:56
Tańczący z lękami, Mówię tu w Polsce jest syf, kiła i mogiła :roll:
Maggda92

przez Tańczący z lękami 11 sie 2014, 21:07
Maggda92, tak wiem, bo byłem już 3 razy, niestety wracałem jak miałem nawroty albo tęskniłem za rodziną. Tylko rodzina i kilku znajomych mnie tu trzyma. To co tam Państwo oferuje ludziom (np. świadczenia socjalne) a tu to jak porównanie f14 to komara. Ale przede wszystkim tam nigdzie nie miałem więcej niż 1 rozmowy i dostawałem pracę zarówno fizyczną jak i biurową. Może miałem szczęście, ale to co się dzieje w PL to już przechodzi granice wytrzymałości. Stąd ludzie żyją tu krócej, ciężej, smutniej, są mniej wyluzowani a na emeryturze zaglądają do pustej portmonetki w aptece zamiast gdzieś wyjechać na canary, etc. Przepaść pod każdym względem. Tylko dziewczyny mamy dużo piękniejsze. Co do warunków życia to totalny syf dla przeciętnego Kowalskiego a co dopiero dla ludzi chorych jak my. Tutaj, aby godnie żyć trzeba być bardzo zdrowym i inteligentnym jednocześnie albo być cwaniakiem. Ja do żadnej grupy nie aspiruję...

przez _Jack_ 11 sie 2014, 22:11
W lepszych firmach zawsze tak jest ,że selekcjonują. Mają do tego prawo. W słabej pracy nie ma selekcji i łatwiej się dostać, bo jest miej chętnych.
10 mg Escitalopram

przez Tańczący z lękami 11 sie 2014, 22:12
W ogóle to przepraszam,, jeśli uraziłem czyjeś uczucia patriotyczne oraz za dawkę jadu i gorzkich słów, ale dziś mam gorszy dzień. Wybaczcie...

Sortuj wg