CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez barsinister 22 lip 2014, 18:50
Asmo, jak ci idzie z orzeczeniem o niepełnosprawności?

guernone - to chyba zależy od tego, w jakiej fazie jesteś, jeśli w depresyjnej to może spróbuj mirtazapiny zamiast esci? ryzyko wystrzelenia w kosmos niewielkie, działanie antydepresyjne bardzo dobre
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez INTEL 1 22 lip 2014, 22:35
guernone
Ja bym pomiędzy 100 a 200 mg wrzucił jeszcze z tydzień 150 mg...
Jeżeli chodzi o leny i brak napędu a jednocześnie nie wywołanie manii to poleciłbym bym fluanksol 0,5 mg/doba lub Sulpiryd 50-100 mg/doba.
Pisze na podstawie swoich doświadczeń.
Niestety w moim przypadku dzialanie fluanxolu przestało być skuteczne czy też zauważalne po kilku tygodniach. A Sulpiryd oprócz znacznych pozytywów na froncie leny-brak napędu powodował tez bóle głowy tak silne że niejednokrotnie rzygałem jak kot...Pozostaje jeszcze amisulpryd.
Zaden z tych leków nie wywołuje manii.
Przemyśl to...

MARTWIĘ SIE O MARWILA !
Dotychczas miałem z Nim kontakt średnio dwa razy na tydzień. Telefon, skype. Zajebiście się z Nim gada.
Ostatni raz gadaliśmy w sobotę. Marwil postanowił się uchlać samotnie niedaleko swojego domu. Chciał się załatwić na maksa, co mu się od wielu miesięcy nie zdarzyło.
Od ostatniej rozmowy nie mam z Nim kontaktu, telefon-poczta głosowa, na forum się nie loguje.
Telefon mial dotychczas ZAWSZE na chodzie...
Ma ktoś z Nim jakiś kontakt? Ja cholera jak zwykle nawet nie pamiętam gdzie mieszka ( gdzieś w okolicach Mazur)
Jakiś inny namiar? Może na Matkę u której czasami w firmie dorabia? Może chociażby nazwę firmy? Miasto w ktorym mieszka?
...nie mam podpisu...

przez guernone 22 lip 2014, 23:18
INTEL 1, dzięki za pomoc, na Ciebie zawsze można liczyć
Prawdopodobnie mam w rodzinie schizofrenika (niedawno się dowiedziałem), także kiedyś myślałem nad sulpirydem i amisulpirydem, może byłyby dla mnie wskazane.
Szczególnie, że w okresie mojego lepszego samopoczucia i tak mógłbym sobie przypisać wiele objawów negatywnych.
"Śmiesznie" byłoby, gdybym nie miał ChAD tylko schizo...

barsinister, raczej jestem pod kreską od dłuższego czasu (po wyjściu z manii) aczkolwiek czasami jeszcze mną rzuca, o stabilizacji raczej powiedzieć nie mogę
mirtazapinę też zapisałem na liście ażeby pomęczyć mojego dra na następnej wizycie
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 22 lip 2014, 23:57
ważne, żebyś wyszedł mniej więcej na prostą, wtedy lamo powinno stabilizować, nie używam antydepów od dawna
lamo samodzielnie nie wyciągnie z depresji, wiadomo

przez Asmo 23 lip 2014, 00:37
Intel miejmy nadzieję że nic sie stało. Może sie napił coś wywinął i jest w szpitalu na zamkniętym. No nie wiem. Nie piszmy czarnych scenariuszy.

barsinister wogóle zapomniałem żeby działać w tej sprawie. Normalne u mnie. Ale dzięki za przypomnienie. Ah. I zły jestem na siebie bo sprawa by była w trakcie. No nic zacznę od teraz.

U mnie nie najgorzej. Trochę lęk mnie sparaliżował na myśl ze dziś szedłem na noc do pracy bo miałem kilka dni wolnego. Ale jakoś dotarłem i nie jest tak zle. Dobijała mnie skutki uboczne litu i odstawiania karbamazepiny. Ręce mi sie trzęsą wszystko mnie boli i tylko bym spał. Nawet ciężko siedzieć najlepiej sie leży. Ale pewnie to minie.
Zadzwonił do mnie moj szef żebym przekazał temu co mnie rano zmienia że ma wolne bo musi zmienić grafik i że rano przyjedzie porozmawiać ze mna. Czyli juz wiadomo o co chodzi. Za niego rano przyjdzie nowy a mi przyjedzie powiedzieć że mnie zwalnia... Ide o zakład. :(
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez barsinister 23 lip 2014, 00:40
postaraj się, bo z orzeczeniem to serio wchodzisz z ulicy do firmy ochroniarskiej i masz etat za minimalną i to przy niewymagającej robocie

przez dariusz1990 23 lip 2014, 01:09
Witam!!! u mnie jak na razie ok .Cały czas na tym samym zestawie .Lęków nie mam wogóle. Depresja też odeszła .Sen się też poprawił .Jedyne co mi przeszkadza to huśtawki nastrojów .Zastanawiam się nad włączeniem stabilizatora .Bo zdanie zmieniam co parę minut.Jestem też ciut drażliwy.Jaki stabilizator uważacie za najlepszy do zaproponowania lekarzowi???Pozdrawiam wszystkich walczących z Chad .
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez guernone 23 lip 2014, 01:28
barsinister napisał(a):ważne, żebyś wyszedł mniej więcej na prostą, wtedy lamo powinno stabilizować, nie używam antydepów od dawna
lamo samodzielnie nie wyciągnie z depresji, wiadomo

W sumie najważniejsze dla mnie to pozbycie się lęków... skutecznie potrafią mi utrudnić funkcjonowanie, a w stresowych sytuacjach wręcz sparaliżować (wręcz nie do pomyślenia kiedyś).
A potem już z górki.
Marzę o powrocie pewności siebie, poczucia własnej wartości :why:

Grubo po 1 w nocy, a ja nie mogę usnąć, lekka wirówka z natłokiem myśli, których nie mogę opanować. O 6 rano wstaje do roboty.
Idę odkopać stare zapasy kwety.

Marwil, Asmo, Intel i inni - 3mcie się chłopaki
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 23 lip 2014, 08:18
Asmo napisał(a):Intel miejmy nadzieję że nic sie stało. Może sie napił coś wywinął i jest w szpitalu na zamkniętym. No nie wiem. Nie piszmy czarnych scenariuszy.

Też tak uważam. Zwłaszcza , że Marwil już kiedyś wystrzelił w ostrą manie z urojeniami po czym spędził w psychuszce jakieś trzy miechy...
Asmo napisał(a):Zadzwonił do mnie moj szef żebym przekazał temu co mnie rano zmienia że ma wolne bo musi zmienić grafik i że rano przyjedzie porozmawiać ze mna. Czyli juz wiadomo o co chodzi. Za niego rano przyjdzie nowy a mi przyjedzie powiedzieć że mnie zwalnia... Ide o zakład. :(

Daj znaki jak się sprawy potoczyły. Barsinister ma świętą rację co do orzeczenia. Otwiera furtki.
dariusz1990 napisał(a):Witam!!! u mnie jak na razie ok .Cały czas na tym samym zestawie .Lęków nie mam wogóle. Depresja też odeszła .Sen się też poprawił .Jedyne co mi przeszkadza to huśtawki nastrojów .Zastanawiam się nad włączeniem stabilizatora .Bo zdanie zmieniam co parę minut.Jestem też ciut drażliwy.Jaki stabilizator uważacie za najlepszy do zaproponowania lekarzowi???Pozdrawiam wszystkich walczących z Chad .

Drażliwy możesz być po esci. Ja o ile dobrze pamiętam w żaden sposob nie potrafiłem wyładować napięcia i agresji, tak więc nocami chodziłem po najbardziej wrednych dzielnicach miasta w nadziei że ktoś będzie szukał problemów... Na szczęście nic z tego nie wychodziło...
Poczekaj aż się zestaw zaloguje. Potem coś dorzuć ewentualnie. Według moich doświadczeń i tutejszych obserwacji nna pozycję lidera leków normotymicznych w CHAD wychodzi Lamotrygina niczym Lance Amstrong na koksach w Tour de France :D
Guernone Zgadzam się w temacie lęków. Ogromnie nasilone i trwające nieprzerwanie całymi miesiącami są moim zdaniem główną przyczyna samobójstw. To chyba najgorszy objaw...
...nie mam podpisu...

przez Asmo 23 lip 2014, 08:31
Jeszcze pracuje... Ale słabo chodzi sie do pracy z myślą ze być może to twoja last zmiana. Grupy przypilnuje to napewno. Papiery mam więc tylko do lekarki sie udać a potem zanieść gdzie trzeba. Momentami czuje sie nawet a momentami z dupy i tak sie turla na zmianę. Jutro pojadę zbadać stężenie litu we krwi. Zazwyczaj po nocach pracujących musiałem brać kwete bo nie szło zasnąć a na licie jestem tak zbombardowany że usnę bez kwety. Fajnie. Tylko ciekawe czy to będzie nie przerwany sen. Zobaczę jak wieczorem może też spróbuje nie brać. Wg lekarki im mniej tym lepiej. Jak mogę zasnąć bez to mam niebrać. Mam ochotę wyjść wieczorem na spacer i posiedzieć gdzieś na ławce nad rzeka. Wezmę psa. Mam nadzieję ze pogoda i zdrowie pozwoli. Wogóle to najchętniej bym pojechał na jakieś domki nad jezioro na parę dni odetchnąć pełną piersią. Ale ani kasy ani nie ma z kim.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Tańczący z lękami 23 lip 2014, 15:34
Asmo, jak to nie ma z kim, kuźwa :mrgreen: (info na priv).
Po raz kolejny trazodon wywalił mnie w górę, tyle rzeczy chce mi się robić. Zacząłem wysyłać cv po 6mcach przerwy. Oby to się utrzymało w czasie. Ja /cenzura/, zmarnowałem 6mcy, ale to ch.j, żeby tylko nie zmarnować reszty. Trzymajcie kciuki, tak jak ja trzymam za Was! Boże, spraw byśmy znów zaczęli żyć :uklon:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez refren 23 lip 2014, 16:39
amen :)

przez INTEL 1 23 lip 2014, 17:58
Byłem tydzień w górach.
Pod wpływem tamtejszych okoliczności było całkiem nieźle.
W przypływie dobrego samopoczucia podsyconego używkami utrwaliłem ten klimat na fotkach
Niestety powrót okazał się jak zwykle katastrofą.
Nawrót lenów o znacznym nasileniu. Tak znacznym, że gdybym nie był już weteranem to z płaczem udałbym się do szpitala.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
...nie mam podpisu...

przez _Jack_ 23 lip 2014, 20:54
Dojechałem dzisiaj rano do Sanatorium.Cała noc jazdy pociągiem,10h kiszenia się w kuszecie. Psychicznie zdycham. Brakuje napędu i koncentracji. Pójście na zabiegi to nadludzki wysiłek. Dzisiaj kąpiel borowinową i laser jakoś dałem radę odbębnić, ale gorzej będzie jutro na ćwiczeniach. Zabija mnie ta świadomość niemocy zrobienia prostych rzeczy. Coraz częściej myślę ,żeby ze sobą skończyć. Lakoniczna opinia biegłych o moim stanie zdrowia mnie dobiła. Po przyjeździe będę miał wizytę u lekarza. Może w końcu zmieni mi lek na inny, ale znowu czekać do roku na efekty? W innym przypadku będzie trzeba zastanowić się nad zmianą lekarza. Mam zaklepane 3 tygodnie zdychania na innych obciążeniach. Nie muszę przynajmniej chodzić do pracy. Ciekawy jestem co będzie po powrocie. Do pracy wrócę na pewno, bo mi to obiecali ,ale ile dam radę pociągnąć to w takim stanie. Musi w ciągu tych 3 tygodni być jakiś progress. W przeciwnym wypadku będzie już bardzo źle.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg