CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 17 lip 2014, 21:37
Popatrz na wspaniałe przychodnie w których nie znajdziesz kolejek
Rosną nowe placówki i nikt nie ma problemów
W czystych szpitalach ludzie wariują rzadko...
Mamy ekstra lekarzy i świetnych farmaceutów
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy...
Ufam im i wiem, że spokojna jest moja przyszłość
Za rękę wyprowadzą mnie z chadu...
Mamy darmowe leki a nfz broni naszych interesów
Lekarza są fajni i bardzo uczciwi
W szpitalach zajmują się nami jak najlepiej...

Jest super... Jest super...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Wolfx 17 lip 2014, 21:48
Asmo przerobiłeś kawałek T.Love :-) cenię tą kapelę.
Trzymaj się chłopie.
Wolfx

przez INTEL 1 17 lip 2014, 22:27
Wolfx po raz kolejny miażdżysz mnie swoją inteligencją.... :D
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Follow_ 17 lip 2014, 22:33
Mnie dzisiaj zdrowo nakręciła piosenka, kurcze przeszłam 10 km spacer i dalej mnie nosi...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez Wolfx 17 lip 2014, 22:35
Poważnie czy się napier..dalasz Robert.
Dawaj te Wasze kawałki na meila co obiecałeś :-) bo na razie masakruję się pozytywnie tym:
https://www.youtube.com/watch?v=u8TIEwIY_y0

https://www.youtube.com/watch?v=7wbOUPCbsfs
Dla fana T.Love łatwo skojarzyc tekst,zresztą większość ich utworów znam na pamięć.
Pozdrawiam
Wolfx

przez Asmo 18 lip 2014, 01:06
Usłyszałem ten kawałek dziś w radiu. Słowo Super kojarzy mi sie tylko z naszą chorobą (ja pier.dole!) więc zacząłem przerabiać w głowie kawałek i chciałem sie tym z Wami podzielić.
Leciał też dziś znany kawałek gdzie refren pasował mi bardzo do obecnego stanu: "Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy..."

Skontaktowałem sie z lekarka opisując rewelacje ostatniego czasu i brak perspektyw. Jutro mam przyjść na wizyte koniecznie.
Znów będę szedł jak po cudowne zbawienie którego nie otrzymam. Jak mam strzelać to zdejmie venle bo nic nie daje a z takiej dawki to będę odstawiał z miesiąc i prądy w głowie mnie zamordują. Po odstawieniu nowy cudowny antydep tak więc licząc przy dobrych wiatrach za dwa miesiące może być poprawa. Może. Wątpię że zwiększy dawkę venli bo to nie ameryka. Byłaby szalona. Reszty leków pewnie nie ruszy. Zobaczymy jutro ile sie pomyliłem.

Dziś dzień na clonie żeby nie zwariować i z okna nie wyfrunąć. I wieczorem mała poprawka żeby spokojnie zasnąć bez obłędu w głowie. Chciałbym juz siedzieć w poczekalni. Czasem sama wizyta daje płomyczek nadziei. Świadomość brania czegoś nowego daje cień szansy. Zebrać sie tam i jechać choć daleko nie mam będzie dla mnie jak wyprawa na alaskę. Więc wyobraźcie sobie jak jest fatalnie. Najchętniej to bym sie napierdolił w trupa bo co więcej zostało. Aby do jutra...

Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Tańczący z lękami 18 lip 2014, 12:09
Asmo, a może Ty potrzebujesz wyciszenia a nie nakręcenia? Jeśli tak, to może lekarz zmniejszy Ci wenlę do 150mg a doda kwety do np 100-150mg. Ta druga powinna Cię ładnie wyciszyć. Samobóje w głowie mogą brać się nie tylko ze smutku, ale równie często przez nadmierne pobudzenie i ataki furii.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez dariusz1990 18 lip 2014, 13:07
Witam u mnie w miarę ok zwięszkona dawka Pramolanu pomogła do tego jeszcze Elicea na dłuższe rozkręcenie się a na noc Trittico również na lęki i Depresje .Nawet te cholerne tiki ustąpiły na mocy w/w leków .Oczywiście jestem z wami z tymi którzy mają gorsze niż ja samopoczucie.Mimo wszytko mam nadzieje na lepszą przyszłość.Pozdrawiam z pochmurnego Warszawskiego Ursynowa
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez Widmo 18 lip 2014, 14:25
Polecam fajna strone z wiadomosciami dotyczacymi nowosci w badaniach, leczeniu itp chad.
http://bipolarnews.org/
Pare rzeczy zwrocilo moja uwage ale polecam poczytac wszystkie newsy:

Lithium and Quetiapine Have Similar Efficacy in Bipolar Disorder
http://bipolarnews.org/?p=2707

Traditional Antidepressants Are Not Effective in Bipolar Depression
http://bipolarnews.org/?p=2704

Ketamine for Chronic PTSD
http://bipolarnews.org/?p=2691

Psychotherapy More Effective Than Collaborative Care in Bipolar Depression with Anxiety Disorder Comorbidity
http://bipolarnews.org/?p=2653

Psychoeducation and Medication Better for Depression than Medication Alone
http://bipolarnews.org/?p=2614

Mood-Stabilizing Drugs Increase Growth in Hippocampal Neurons
http://bipolarnews.org/?p=2607

przez Asmo 18 lip 2014, 16:55
Nie umiem ang na tyle żeby to czytać powiesz mi w dużym skrócie o co chodzi z litem i kwetą oraz z anty depami?

tańczący ja nie potrzebuje wyciszenia. Mam spokój w domu nie jestem nerwowy. Bardziej energi mi brak. Wyglądam jak trup i dużo leże i śpię.

Byłem na wizycie. Dużo sie pomyliłem w moich spekulacjach. Venla zostaje jak jest. Karbamazepinę stopniowo odstawiam a wchodzę na lit. Zawsze myślałem że jak kiedyś mi ktoś lit zaproponuje to odmowie bo kojarzy mi sie to ze straszna chemią ale w obecnej chwili nie mam nic do stracenia i zgadzam sie na wszystko. Jeśli za 4 do 6 tygodni nie będzie poprawy to zostanę skierowany do kliniki chorób afektywnych. I to na tyle.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez _Jack_ 18 lip 2014, 18:11
No i w pizdu jak to mówił kiedyś Siara. Przyszło pismo od biegłych sądowych w sprawie renty. Orzeczenie: stopień lekki, brak niezdolności do pracy. Czyli renty nie dostanę na pewno(dodam jeszcze ,że mam niepełnosprawną nogę). Nie mam nawet co jechać na sprawę sądową. Bujałem się z tym od października 2013 i tyle miesięcy czekałem ,żeby usłyszeć taki wyrok. No niestety dostałem od naszej kochanej służby zdrowia mocną lekcje cierpliwości. Tylko szkoda ,że skończyło się to niepowodzeniem. Niepotrzebnie zawracałem sobie tym głowę. Politycy i lekarze wolą dbać o swoje interesy niż dobro człowieka a to co mówią w kampaniach to zwykłe kłamstwo i ja idiota głosowałem na tego oszusta Tuska, gdzie nasz kochany minister spraw wewnętrznych domaga się nadużyć ze strony skarbu państwa w zamian oferując posadę. Poczułem się tym orzeczeniem zlekceważony. To tak jak bym jeździł na wózku i ktoś by mi powiedział ,żebym poszedł sobie pobiegać. No niestety Bóg ostatnio rzadko mnie odwiedza. Dobrze ,że przynajmniej jakoś pracuje, bo jak bym siedział w domu i czekał na to orzeczenie to bym chyba wpadł dzisiaj w jakąś kurwice. Może mi jeszcze powinni napisać w orzeczeniu, że Kowalczyk biega z depresją na nartach, więc ja też nie dostanę świadczenia. Jak napisali jednemu facetowi na zwolnieniu podczas IO w Soczi. Dużo też w kraju psują lewe zwolnienia i lewe renty, które obciążają budżet ZUS-u. Nie oszukujmy się potem odbija się to na ludziach naprawdę chorych, bo ktoś chory kosztem lewego zwolnienia czy lewej renty nie dostanie tego co mu się należy. Bezsilność jest po prostu porażająca.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Wolfx 18 lip 2014, 18:39
Jack ja nie dostałem z PZU odszkodowania za 60 dniowy pobyt w szpitalu,bo ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych,no kurvwa mać,to po co ja płacę te ubezpieczenie,szpital to szpital co ich obchodzi na co leżę.
i tak PZU zaoszczędziło sobie na mnie 3000 Pln.Zbplałe gnoje.
Znajoma niedawno pojechała na wczasy za granicę,była ubezpieczona niby,ale takie ubezpieczenie do dupy
Dostała udaru zaliczyła szpital i teraz ma do zapłacenia coś koło 60 000pln.
Żenada
Wolfx

przez trust_mee 18 lip 2014, 21:49
Ale mna husta...czuje sie taka nakrecona...
~paxtin 30 ~lamitrin 100 ~tegretol 400 ~zolafren 15
dawki w dół! :)

przez Follow_ 18 lip 2014, 22:11
ja też :why:
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Sortuj wg