CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 09 lip 2014, 07:53
Dariusz ja od kiedy zaczelem brac karbamazepine to ochota na alkohol mi przeszla calkowicie. Nie ma mowy o 1-2 piwkach po pracy albo do meczu w domu. A jak sa okazje lub wyjscie do miasta to wypije cos dla towarzystwa niz z ochoty. A wczesniej lubialem browar po pracy czy cos. Teraz wogole mnie to nie kreci.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Widmo 09 lip 2014, 10:38
Asmo napisał(a):O, widmo zyje :D Obraziles sie ze nas nie odwiedzasz?

Odwiedzam.
Bylem poza domem a i dyskusja na temat CBT sie wypelnila - argumenty padly z obydwu stron. Troche ostatnio doczytalem na temat CBT ale nie bede na sile wciskal swoich racji a szczegolnie polemizowal z ironicznymi wstawkami w niektorych wpisach.
U mnie po jako takim czerwcu ok. A i przewaznie nie pisze tutaj o moim samopoczuciu na przestrzeni kilku dni chyba, ze powiazane jest to z rozwazaniami dot. ogolnych aspektow chad.

przez _Jack_ 09 lip 2014, 16:52
Wczoraj jak oglądałem mecz to się zastanawiałem czy faktycznie mam chyba jakieś poważniejsze schorzenie psychiczne? Natomiast dzisiaj dzień kiedy wreszcie czuje się lepiej. Spadło zmęczenie, zmalało rozkojarzenie i mam więcej napędu. W pracy zajebiście mi poszło. Robię najlepsze wyniki sprzedażowe ze wszystkich pracowników a dzisiejszy dzień jak zejdzie mi blokada chorobowa pokazał ,że stać mnie na wiele i jestem sprytnym i zaradnym gościem. Teraz słucham sobie starych klasyków hip hopowych na CD:WWO, Molesta, Warszafski Deszcz. Łapię chwilę. Wreszcie jakieś pozytywne emocje do mnie docierają.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 09 lip 2014, 17:37
U mnie jest macabra... Niedosc ze ostatkiem sil umyslowych zbieram sie do pracy to jeszcze zostalem dzis przez dwoch moich niby "przelozonych" ponizony dwa razy osobno od kazdego. Moglem im pocisnac i stad wyjsc w cholere. Nie jestem w stanie byc w takich warunkach tym bardziej ze wiadomo co sie ze mna dzieje. Zostane z kredytem na auto 300zl co miesiac. Potem sie dziwic ze chadowcy maja problemy z kredytami, komornikow i sprawy w sadach. Jak masz zyc jak Ci zyc nie daja? Jeszcze auto mam w rozsypce ale to akurat nie problem. Kredyt pewnie by rodzina placila w obawie przed moimi klopotami. Niedosc ze tobie dzieje sie krzywda to robisz ja innym. Ale ja poprostu tak juz dalej nie moge... no nie moge....
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Tańczący z lękami 09 lip 2014, 21:17
Asmo, przebrniesz przez to jakoś, to są takie ciężkie momenty, takie tsunami, które kiedyś człowieka dopada, ale później będzie jeszcze spokój i całkiem dobre chwile przy piwku nad Wartą. Wenla musi się ułożyć, to musi potrwać. Sytuację w robocie też masz niewesołą, ale to wszystko przejściowe. W razie czego skorzystaj z koła ratunkowego (benzo). Ja, odpukać od ponad tygodnia się już nie topiłem...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez trust_mee 09 lip 2014, 21:25
hej wszystkim!
dawno mnie nie było, tak dawno, że zapomniałam hasła do konta... a nowe nie chce dojść na maila, stąd nowe konto.

u mnie od dwóch tygodni prawie stabilnie, poza małymi wahnięciami w dół, np po wczorajszej terapii, gdzie dowiedziałam się że najprawdopodobniej mam zespół stresu pourazowego, po czymś co zdarzyło się osiem lat temu.

z jeszcze pozytywnych rzeczy to... obroniłam się z wyróżnieniem! i dostałam się na... psychologię.
także zaczynam nowe, lepsze, stabilne życie. teraz poszukiwanie pracy, wyprowadzka z domu. trzymajcie kciuki :)

ponieważ nie jestem w stanie prześledzić wątku od mojej nieobecności... co u was? :)

stara trust_me.
~paxtin 30 ~lamitrin 100 ~tegretol 400 ~zolafren 15
dawki w dół! :)

przez Asmo 09 lip 2014, 22:05
Co u nas? Ja umyslowo jak i sytuacyjnie zyciowo w obu przypadkach ledwo wiaze koniec z koncem. Ze zdrowiem psychicznym i fizycznym masakra z praca rowniez. Tyle w telegraficznym skrocie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez dariusz1990 10 lip 2014, 01:12
Witam!!! u mnie lęki lęki i jeszcze raz lęki.Na szczęście tiki się już ciut uspokoiły .Na prawdę już nie wiem jak walczyć z tym choróbskiem .Jak się uspokoją lęki to zaczynają się tiki i odwrotnie.Już coraz mniej wierze w tą całą farmakologie.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez INTEL 1 10 lip 2014, 01:18
Boli
Boli to, że ze wszystkich sił jak za dawnych , zdrowych czasów starałem się uczestniczyć w czymś co mnie zawsze niesamowicie kręciło- w mistrzostwach świata.
Oglądałem większość meczy. Oglądalem podsumowania i studia mundialowe. Oglądałem...
I co? I gówno znów z tego pamiętam.
Jak zwykle -mistrzostwa przeszły obok mnie.
Nie jestem w stanie przypomnieć sobie meczy, grup, ćwierćfinałów i wyników...
Aktorów tego wiekopomnego wydarzenia.
A miałem świadomośc , że to być może moje ostatnie mistrzostwa w życiu. Nie ma się co czarować. Z wielu względów za cztery lata mnie już z pewnością nie będzie.
Boli. Pamiętam grupy, wyniki i składy z mistrzostw w 1982 roku.
Teraz nie pamiętam niczego...
Tak się nie da żyć. To gówno nie życie. Życie przelatuje obok mnie w obłędnym tempie niczym francuski ekspres. Nie ma jak wskoczyć do niego choćby na krótką chwilę...
...nie mam podpisu...

przez S jak... 10 lip 2014, 13:20
Intel a psopos pamięci, ponieważ jej brak mnie też strasznie przeszkadza. Rozmawiałam o tym wczoraj z moją lekarz i wierz co powiedziała?-choroba swoja drogą, leki swoją ale......starość nie radość mój drogi, starość nie radość, ponoć w naszym wieku już zaczyna się demencja :mrgreen:
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Tańczący z lękami 10 lip 2014, 13:30
to nie demencja to lamo lub choroba ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez S jak... 10 lip 2014, 14:35
Powtarzam słowa lekarza. Też mam STRASZNE problemy z pamięcią, co bardzo mi doskwiera. Co rzekł to rzekł- wiek też trzeba wziąć pod uwagę. Mam nawet trudności w wypowiadaniem się, ponieważ zapominam podstawowych słów.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez trust_mee 10 lip 2014, 14:42
nie mam AŻ tak wielkiego problemu z pamięcią, ale jednak jest zła i boję się, jak poradzę sobie na studiach...
~paxtin 30 ~lamitrin 100 ~tegretol 400 ~zolafren 15
dawki w dół! :)

przez Widmo 10 lip 2014, 14:44
S jak...
To dobry przyklad, ktory pokazuje, ze nalezy uwaznie oceniac co moze byc zwiazane z chad a co wynika z innych czynnikow.
A to jak odbieramy i oceniamy objawy chad ma przeciez wplyw na ogolna ocene naszego samopoczucia.

Sortuj wg