CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 05 lip 2014, 14:32
Maggda
15 mg.
Tylko, że ja nie chcę spać !! Spać to ja mogę jak niedźwiedź. Owszem-pierwsze kilka lat to był całkowity obłęd. Kilkugodzinny "sen" uzyskiwalem mieszaniną benzo i alko. I tylko to działało.
Pierwszą poprawę w tej materii zafundował mi Lit. Nieznaczną, ale jakże odczuwalną.
Ale dopiero po lamo śpię bardzo dobrze. To znaczy ona sama w sobie nie ma żadnego działania sedatywnego. Lecz globalnie, po kilku miesiącach stosowania tak wpłynęła na stabilizację że sen nadchodzi w momencie kiedy tylko kładę się do łóżka czy nawet "na chwilę" na tapczanie. I śpię nieprzerwanie 7-8 godzin. Chyba że to noc z niedzieli na poniedziałek :D
Ja potrzebuję leku, który nie jest antydepresantem ( nie tolerują żadnego z tej grupy) a ktory pobudzi moje nadwątlone siły do życia. I trochę spowolni tą obłędną, strasznie mroczną i wyniszczającą gonitwę myśli...

Jack.
Ale "oni" może kiedyś za obecne życie zapłacą. Lecz jak się często okazuje-niekoniecznie. Tak więc teraz mają mentalny raj, piekło będzie być może potem.
Abstynencja w zdrowiu jest zajebista. To prawda. Ja , kiedy czuję się dobrze ( a właściwie czułem, bo teraz kiepsko) to nie pijam i nie używam. Napawam się bystrością, rzutkością i konsekwentnością ...ale dawno już tak nie było
Asmo i inni mają piekło i teraz i potem...
Piekło poprzedzone rozpustą nie jest tak straszne jak piekło constans...
...nie mam podpisu...

przez Tańczący z lękami 05 lip 2014, 15:21
Maggda92, dzięki za info odnośnie chloprotiksenu. Nie mogę tylko znaleźć informacji o sile działania na rec 5ht2, bo ono działa antydepresyjnie i przeciwlękowo a na tym mi głównie zależy. Zwidów nie mam i nigdy nie miałem
_Jack_, ja uważam, że Ci, którzy imprezują są górą, gdyż mają pozytywne wspomnienia, które moim zdaniem są najcenniejszą rzeczą w życiu (jeśli są dobre). Lepiej grzeszyć i żałować niż żałować, że się nie grzeszyło. I nie mówię tu o ekscesach, ale o normalnej, dobrej zabawie, którą nasze zaburzenie zaburza lub eliminuje całkowicie. Na szczęście osobiście mam wiele dobrych wspomnień i głównie one trzymają mnie przy życiu i chęć przeżywania ich na nowo

-- 05 lip 2014, 14:23 --

INTEL 1 napisał(a):Piekło poprzedzone rozpustą nie jest tak straszne jak piekło constans...

piękny aforyzm, lepiej bym tego nie ujął
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez INTEL 1 05 lip 2014, 16:17
Tańczący z lękami napisał(a):
INTEL 1 napisał(a):Piekło poprzedzone rozpustą nie jest tak straszne jak piekło constans...

piękny aforyzm, lepiej bym tego nie ujął

Do usług :D
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maggda92 05 lip 2014, 16:36
INTEL 1, To szczerze mówiąc nie wiem dlaczego dostałeś Chlor. On jest raczej przymulaczem, wyciszaczem, sennaczem ;) Na pewno nie jest za to antydepem bo mimo,że tam w ulotce niby jest napisane, że ma jakieś minimalne działanie antydepresyjne to tak na prawdę chyba nie ma go wcale.
Ale rozumiem wątpliwości do leków.
Ja już sama je mam, ale z powodu narastającego obłędu z niewyspania, mimo strachu wzięłam ten lek;)
A! Lek ten ma jeden plus, działa na to,że człowiek jest mniej agresywny a to mi się przyda :mrgreen:

Tańczący z lękami, Wiesz co, jeśli chodzi o depresję to akurat ten lek nie wiele Ci pomoże albo i wcale ale jeśli chodzi o lęki to jak najbardziej tak
Maggda92

przez jagusienika 05 lip 2014, 17:00
Witam! Jakieś dwa tyg. temu zdiagnozowano u mnie ChAD a wcześniej osobowość impulsywną. Przepraszam jeżeli powtórzę się z pytaniami, ale nie mam siły czytać wszystkiego, bo wyje tworząc Mamry lub Śniardwy, cholera nie pamiętam, które jezioro jest większe.
Okazuje się, że choruje od dziecka, tylko wcześniejsze moje problemy i zachowanie diagnozowano "ona tak ma". Wiem, że ta choroba jest nieuleczalna, ale czy przy systematycznym braniu leków i psychoterapii są okresy względnego spokoju? Niby momentami czuję się lepiej, ale to nie znaczy dobrze. Od kilku dni mam wrażenie, że spowolniłam, wszystko wykonuję wolniej, kolory wydaja mi się mniej ostre. Jak dostałam słowotoku( przed diagnozą), to ludzie prawie odpłynęli z zachwytu, że można tak szybko mówić. Czy macie tak wrażenie, że uczycie się życia na nowo, jakby ten dotychczasowy świat był tylko iluzją? Czy ktoś ze mną wytrzyma, z tymi zachowaniami? Póki co zostałam sama i mam cholernego doła. W lipcu miałam brać ślub, ale w szale wyrzuciłam narzeczonego z domu. Potem spotykaliśmy się jeszcze, ale on się ewidentnie boi mojej choroby. Ma ciągle tamten obraz jak biegałam i wrzeszczałam jak wariatka, a ja nawet nie pamiętam co robiłam, bo nałykałam się wtedy prochów i zapiłam alkoholem. Dla innych jestem niegroźnym dziwakiem. Jestem teraz na oddziale dziennym. Biorę Absenor, po którym mam brzuch jak baniak, nie wiem dlaczego, bo nie jem więcej. Pozdrawiam :smile:

przez Asmo 05 lip 2014, 17:52
Witamy po drugiej stronie :D
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez S jak... 05 lip 2014, 17:57
Czym różni się sulpiryd od amisulpirydu?
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez jagusienika 05 lip 2014, 19:13
Asmo napisał(a):Witamy po drugiej stronie :D

Dziękuję :D

przez _Jack_ 05 lip 2014, 21:23
Albo byłem naćpany albo grał dzisiaj Maradona.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez INTEL 1 05 lip 2014, 22:40
Darek widocznie za dużo koki wciągnął, a że z niego już nie małolat to się troszkę "odkleił" :D :D
...nie mam podpisu...

przez Asmo 05 lip 2014, 23:58
Ty jack jakis dziwny jestes. Wiedzialem tego nie puscisz bez echa. Wszyscy z piwem pod blokiem to patologia i zyjacy lekka reka i alkoholicy? Ja swego czasu w weekend spotykalem sie z kumplami pod blokiem albo pod mostem na piwo podlubac pestki i pogadac i zyciu i dupie maryni. A kazdy zyl normalnie pracowal itp. W domach nie zawsze byly warunki na lokal nie kazdy mial kase a spotkania w takich miejscach mialy swoj urok klimat i milo je wspominam i do dzis mi tego brakuje. Co w tym zlego i cos sie tak tego uczepil? Nie wiem gdzie sie wychowales ale ja na blokowisku i dla mnie takie spotkania i turystyka nocna byly czyms normalnym. Oczywiscie pelna kultura zadne dacie mordy i bujki. Tzn pozniej juz wyroslismy z tego. Stare piekne czasy. Teraz siedze zamkniety w bunkrze a szczytem mozliwosci jest wyjscie z psem zeby sie wysral i na chate. I co? Lepiej tak zyc niz spotkac sie z kolegami pod blokiem? Ja w obecnym mieszkaniu jestem od 3 lat. Nie znam tu nikogo. Jestem chory i samotny. Zebym mial jakis kumpli i kumpele to by mnie z chaty wyciagali pewnie bym sie dobrze czul w towarzystwie i czasem zapominal o chorobie. A teraz co? Gowno mam wyc sie chce. Frustracja bije w zenit. Przyjaciol sobie nie stworzysz. Nie podejdziesz do typow pod blokiem i nie powiesz ze teraz bede waszym kumplem bo pomysla ze pojebany jestes. Tak mi brakuje towarzystwa. Przepierdalam wolne dni na graniu w gry bo nie mam co robic. Dlatego uwazam ze lepsze jest zle towarzystwo niz jego brak. Dzis przetrwalem kolejny smutny dzien. Na szczescie bez lęku. Bylem z psem widze ludzi kazdy gdzies po cos idzie typ spaceruje z fajna dupa ktos na rowerze jedzie a ja sie czuje jak wyzutek odchylony od normy i jakbym w tym swiecie w ktorym oni sa nie bral udzialu. Jestem niezly czemu nie mam kobiety? Ku.rwa co jest? Te zycie jest nie do zniesienia. Nie wiem co robic jak to rozwiazac. Wyjscie jest jedno ale nie chce tego wolalbym cos jeszcze fajnego w zyciu zobaczyc i przezyc. Musze sie taplac we wlasnej krwi i odchodach. Kiedy sie to skonczy ja sie pytam? Tona lekow i gowno to daje. Venle jem juz chyba z 2 miesiace mam nadzieje ze te 300 cos zaskoczy. Nawet podswiadomie wykluczam jakas manie choc lekarka nie chciala zwiekszac ale sytuacja jest tak krytyczna ze ta opcja odpada. Jeszcze rano ide do roboty. Chodze juz tam ostatkiem sil i woli walki. Nigdy nie mialem tak wielkiej checi zucic pracy. To jak autodestrukcja. Ale jak juz dluzej nie mozesz to co masz zrobic? Szukasz jak sobie ulzyc. No nic trzeba jesc benzo zeby nie zdziczec. Trzeba sie ratowac. Potrzebny jest most nad tym rynsztokiem. Jezus maria... Moze sie gdzies da odbic i wyrownac. Jakos sie odblokowac. Pytam przestworza za jakie grzechy? Moze za te ktore dopiero mam popelnic? Jest tak malo odpowiedzi na tak wiele pytan... Poprostu juz nie moge i znow lza leci na poduszke.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez dariusz1990 06 lip 2014, 05:30
Witam u mnie jako tako jadę jak na razie na neurolepach i nie jest zle .Jutro wizyta w Poradni Uzależnień na Oddział Dzienny .Mam nadzieję że naciągnę tamtejszego psychiatrę na jakieś leki które mi pomogą.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez INTEL 1 06 lip 2014, 11:09
Asmo napisał(a): Bylem z psem widze ludzi kazdy gdzies po cos idzie typ spaceruje z fajna dupa ktos na rowerze jedzie a ja sie czuje jak wyzutek odchylony od normy i jakbym w tym swiecie w ktorym oni sa nie bral udzialu. Jestem niezly czemu nie mam kobiety? Ku.rwa co jest? Te zycie jest nie do zniesienia. Nie wiem co robic jak to rozwiazac. Wyjscie jest jedno ale nie chce tego wolalbym cos jeszcze fajnego w zyciu zobaczyc i przezyc. Musze sie taplac we wlasnej krwi i odchodach. Kiedy sie to skonczy ja sie pytam? (...)
Jeszcze rano ide do roboty. Chodze juz tam ostatkiem sil i woli walki. Nigdy nie mialem tak wielkiej checi zucic pracy. To jak autodestrukcja. Ale jak juz dluzej nie mozesz to co masz zrobic? Szukasz jak sobie ulzyc. No nic trzeba jesc benzo zeby nie zdziczec. Trzeba sie ratowac. Potrzebny jest most nad tym rynsztokiem. Jezus maria... Moze sie gdzies da odbic i wyrownac. Jakos sie odblokowac. Pytam przestworza za jakie grzechy? Moze za te ktore dopiero mam popelnic?

Okazuje się, że nie wszystkie moje przemyślenia potrafię przelać na papier ( a właściwie na ekran :D )
Zrobiłeś to zajebiście, za co dziękuję, gdyż nie muszę się głowić jak zrobić to tak, aby było dobrze.
Nic dodać nic ująć.
jak ja strasznie chciałbym w obecnej chwili być samotny.
Strasznie wykańcza mnie gra dobrego samopoczucia przed żoną i młodym. Dziś upał i w tym przecwelonym mieście jest nie do wytrzymania. Chcą jechać na basen, gdzie będą tłumy ludzi. A ja zdycham. Mam leny. Nie widzę absolutnie żadnych pozytywów tegoż wyjazdu. Raczej męka tłumienia lenów, derealizacji. Nienawidzę czegoś musieć w takim stanie. Kolejna golgota, która dla normalnego człowieka była by rajem. Jak to wspaniale byłoby wrzucić clona i do wieczora płynąc na browarkowym rauszu mając wyje..ne na wszystko i wszystkich skutecznie zagłuszając beznadzieję choroby...
...nie mam podpisu...

przez _Jack_ 06 lip 2014, 13:11
Asmo, Nie zostawiłem tego bez echa, bo Intelowi się na sarkazmy zebrało:). Ja też wychowałem się na blokowisku i nie mówię ,że każdy pijący to patologia, ale według mnie jest więcej plusów abstynencji niż picia. Uwierz mi ,że byłem po jednej i drugiej stronie. Na osiedlu piliśmy ostro w weekendy potem doszedł akademik i wynajmowane stancje. Sporo rzeczy i upadków spowodowanych alkoholem widziałem, chociażby sami spierdalaliśmy po pijaku samochodem przed Policją na trasie i 2 tygodnie później przyszły wezwania, ale na szczęście udało nam się uciec zostawiając auto i nie wykryli alkoholu. Sam w pewnym momencie wpadłem w nałóg. Piłem samemu i to bardzo często, nierzadko samemu się upijając. Od kiedy trafiłem 3 lata temu do psychiatryka z objawami ciężkiej depresji, którą leczyłem wcześniej procentami nie chcę już patrzeć na alkohol. Może też z tego powodu tam trafiłem i tak diametralnie zmieniło się moje podejście do alko? Nie wiem, ale zarazem wiem ,że czuje do alkoholu ogromną odrazę i wypicie chociażby jednego browara przywróciło by dawne problemy. W ogóle jak sobie przypomnę te poranne kace i bóle głowy to na samą myśl robi mi się niedobrze.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg