CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez _Jack_ 26 cze 2014, 20:45
Dobrze ,że jutro weekend. Wzrasta frajerska nadzieja ,że przez te 2 dni będzie jakiś progress w samopoczuciu. Czasami mam wrażenie ,że mój stan jest już nieodwracalny.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Asmo 27 cze 2014, 00:42
Nie zmieniam nic w lekach bez zaleceń lekarza i jeszcze nigdy na jej decyzjach źle nie wyszedłem. Tak z gróbsza bo po zwiększeniu paro energia spadła do zera osłabienie fizyczne a spać mogłem na stojąco tego nie dało sie przewidzieć a po odstawieniu wywaliło mnie z kapci to teoretycznie można było przewidzieć no ale...
Natomiast kweta niby delikatnie zmniejsza dopaminę niby nie wiele no ale... Akurat z kweta mam od lekarki pozwolenie lawirować miedzy 25 a 100 i żebym nie przekraczał 100 ktoś domyśla sie dlaczego? Skoro szkodzi na dopaminę zszedłem już do dawki 75 i spróbuje zejść stopniowo do 50 a nawet do 25 i chce zobaczyć różnice. Dopaminy mi teraz najbardziej brakuje. Jak uda sie zejść do 25 i nie będzie jakiś atrakcji to może spróbuję bez bo wg lekarki głównym zamysłem kwety było to bym dobrze spał więc jeśli uda mi sie spać na min dawce albo bez kwety to na cholerę to brać? Zobaczymy.
Przede mną 5 dni wolnego. Mam ochotę sie zaszyć w swoim pokoju nigdzie nie wychodzić i tak też zrobię. Chce by psycha odpoczęła od pracy i świata wewnętrznego.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Tańczący z lękami 27 cze 2014, 10:56
Asmo, kweta to nie tylko dopamina. Poza tym ona jednocześnie zmniejsza i zwiększa dopaminę w różnych częściach "bańki" przez co stabilizuje, ale działa też przeciwdepresyjnie. Jeśli ufasz swojemu lekarzowi to się tego trzymaj, dobrze, że pomału wychodzisz na prostą
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 27 cze 2014, 13:32
Co sądzicie o iniekcjach ketaminy? Gdzie można uzyskać takie leczenie?

Ogromna skuteczność w depresjach w przebiegu ChAD:

http://www.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/201 ... 2_IPiN.pdf

http://www.tacyjakja.pl/cgblog/114/Keta ... resji.html
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 27 cze 2014, 13:45
Znając ten chory u podstaw kraj pozostanie nam zapewne tylko czarny rynek.
Powiem szczerze że bardzo mnie ten temat zainteresował.
...nie mam podpisu...

przez Chada 27 cze 2014, 13:47
Czy jeśli mam po fluoksetynie wahania nastroju od stanu normalnego do płaczu kilka razy w ciągu doby to oznacza że jednak mam Chad? Po innych antydepach nie miałem takich wahań brałem sertre z lamitrinem 2 lata i zero wahań nastroju po citalopramie i wenli również bez szybkiej zmienności nastrojów.Miałem podejrzenie Chad wcześniej.

Lamotrygina 150mg

przez S jak... 27 cze 2014, 14:42
Jeśli dobrze zrozumiałam i ketamina jest zawsze podawana w znieczuleniu ogólnym, to już teraz wiem dlaczego zawsze czułam się CUDOWNIE po takowych znieczuleniach. Miałam w swoim życiu podane trzykrotnie znieczulenie ogólne. Za każdym razem po takowym znieczuleniu miałam tygodniowe świetne samopoczucie. Zawsze się dziwiłam, dlaczego to tak na mnie działa. Czyżby ketamina????? Ależ byłaby to rewelacja!!! Jak to sprawdzić?????????
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez marwil 27 cze 2014, 15:34
INTEL 1 napisał(a):Znając ten chory u podstaw kraj pozostanie nam zapewne tylko czarny rynek.
Powiem szczerze że bardzo mnie ten temat zainteresował.

Również dumam nad tą opcją.
Dlaczego mam się nie ratować, tylko dlatego, że oficjalnie nie uznaje się tej metody.

Do wlewów stosuje się 0,5 mg/ kg masy ciała. Czyli dla normalnego faceta jednorazowo ok. 45 mg.
Na bazarku cena 170 PLN./1000mg w proszku (czystość 99%). Teoretycznie więc za 170 zł mamy ok. 20 "działek" leczniczych.
Rekreacyjnie doustnie przyjmuje się od 40mg (słaby efekt - zgodny z opisem objawów przy medycznej injekcji) do 250mg. Jeśli przyjąć, że efekt przeciwdepresyjny dawki 45 mg utrzymuje się 2 tygodnie, to 1000mg wystarcza na ok. 6 miesięcy. Koszt kuracji: 28 PLN/m-c.

http://strona.ppol.nazwa.pl/uploads/ima ... 1_2014.pdf

Co ciekawe, w przypadku pacjenta
z rozpoznaniem depresji w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej (nr 5), pomi-
mo braku klinicznej reakcji na leczenie ketaminą obserwowaliśmy gwałtowną reakcję
na kolejną kurację lekową (moklobemid dodany do litu i lamotryginy)
- czyli może powodować lepszą odpowiedź na leki.

Temat ketaminy w ChAD pojawia się również tutaj:

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/2013/01/02_F2013-01.pdf

Jak to sprawdzić?????????
- można kupić przez internet w rc.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez natrętek 28 cze 2014, 12:34
INTEL 1, zastanawiałem się dlaczego żona nie może Cię wkręcić do pracy w fabryce w której sama pracuje ? Co powoduje, że nie chcesz podjąć nawet tego typu pracy ?
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez INTEL 1 28 cze 2014, 12:56
Co za pytanie.
Próbowaleś/aś kiedyś w depresji wstać o 4 rano i zapierdalać na taśmie 8 godzin?
A w następnym tygodniu od 14 do 22.
A w jeszcze następnym przez całą noc...
I tak w kółko.
Naprawę głupie pytanie
Ty oczywiście pracujesz w fabryce?
Zapomniałem, że z CHAD można normalnie żyć.
...nie mam podpisu...

przez natrętek 28 cze 2014, 13:36
Tak, przez przeszło 2 lata w depresji pracowałem w dokładnie takim trybie jaki napisałeś na przysłowiowej "taśmie". Było kurewsko ciężko czasami, w najgorszych momentach oprócz codziennie przyjmowanych leków (SSRI + sulpiryd) musiałem się ratować benzodiazepinami typu lorafen. Być może dalej bym pracował, to znaczy się mordował gdyby mnie nie zwolnili z powodu redukcji etatów spowodowanej spadkiem zamówień. Nawet jak pracowałem to nie nazywałem tego normalnym życiem, a bardziej udawaniem normalnego życia. Podzielam twoje zdanie w tym temacie, że życiem z chorobą psychiczną jest życiem na siłę, póki jeszcze tych sił starcza. Ci co uważają inaczej mają to szczęście, że na nich leki działają i rzeczywiście wtedy z chorobą można żyć, bo nie odczuwa się objawów typu apatia, anhedonia itp. znacznie utrudniających funkcjonowanie.
4w5/ISFJ

przez INTEL 1 28 cze 2014, 13:43
natrętek napisał(a):Tak, przez przeszło 2 lata w depresji pracowałem w dokładnie takim trybie jaki napisałeś na przysłowiowej "taśmie".

Podziwiam.
Ja nie jestem w stanie. Nie ma mowy. Czasami wielkim wyczynem jest wyjście z domu...
Gdyby chociaż te "antydepresanty" w jakikolwiek sposób działały... A jedyne ich działanie to obłęd, w wyniku którego kończyłem prawie za każdym razem w psychiatryku

...zaczyna się końcowe odliczanie. Właśnie odebrałem polecony. Sprawę z racji powagi przekazali do sądu okregowego. Do końca roku co trzy tygodnie są już wyznaczone sprawy. Ruszyło z kopyta. Niby powinienem być na to przygotowany. Niestety okazuje się że nie jestem.... Czas się kurczy. Za dwa tygodnie jadę na tydzień w góry. Ostatnie wakacje? Być może. Chyba czas na debety i kredyty, chwilówki, pożyczki ktorych nie będę miał zamiaru oddać. Także inne działania, o ktorych nie zamierzam pisac.Trzeba z przytupem zakończyć będzie tragifarsę, jaką stało się moje życie.
Wiem, że już nie zaznam ani godziny spokoju. Zaczyna się obłęd. W temacie o benzo przed chwilą mądrzyłem się na temat odstawiania clona. Dwa i pół roku temu zrobiłem to skutecznie. Do teraz nie czułem potrzeby najmniejszej zażywania benzo.
Ale chyba nadejdzie czas przeprosić się z tym syfem.
Na pohybel wszystkim...
...nie mam podpisu...

przez _Jack_ 28 cze 2014, 14:22
/cenzura/ mać. Ciągła męczarnia i zdychanie. Ja jakoś pracuje 8h dziennie w telemarketingu, ale jest bardzo ciężko i wszystko robię na siłę. W fabryce pewnie bym nie dał rady tym bardziej ,że mam niepełnosprawną nogę i z wystaniem nawet 4 godzin byłoby u mnie ciężko. Dzisiaj musiałem pojechać do marketu po mopa, ponieważ mój współlokator przy ostatnim sprzątaniu złamał kijek. Nawet nie wiecie ile mnie to energii kosztowało.Zejść do samochodu, pojechać do marketu, znaleźć miejsce do parkowania i cały rozgarbiacz w sklepie. Wszystko jest trudne tym bardziej ,że mam spowolniony napęd i słabe zdolności psychomotoryczne. Współlokatorzy zauważyli chyba ,że jestem jakiś dziwny. Wolny czas spędzam albo przed kompem albo leżąc na sofie, oczywiście nigdzie nie ruszając się z mieszkania. Oni mają dziewczyny, ciągle je zapraszają na chatę a jak nie to chodzą załatwiać jakieś sprawy albo ustawiają się z kimś na przysłowiowy "browar" w centrum. Może to jakieś paranoje, ale mam wrażenie ,że zauważyli, że jestem jakiś dziwny.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez natrętek 28 cze 2014, 15:13
_Jack_, doskonale Cię rozumiem i twoje położenie bo jeszcze 2 miesiące temu byłem w identycznym położeniu do twojego. Mając tą pracę w fabryce postanowiłem się wyprowadzić od rodziców i wynająłem pokój w 3 pokojowym mieszkaniu. Mieszkałem z 2 osobami, a więc każdy miał swój pokój. Każdy raczej żył swoim życiem, bo ja tych osób wcześniej nie znałem, ale od czasu kiedy straciłem pracę zaczęły się schizy podobne do twoich na zasadzie, że zauważyli, że jestem jakiś dziwny. Do nich przyjeżdżali partnerzy, spędzali wspólnie weekend, a ja czas spędzałem identycznie jak Ty, czyli albo siedząc przed kompem, albo leżąc na swojej leżance. Związek mi się posypał, więc nawet nie miałem kogo zaprosić albo do kogo wyjść. Żeby zachować pozory normalności często na siłę brałem rower i wychodziłem z mieszkania, żeby się gdzieś przejechać i oczywiście żeby nie musieć się z nimi konfrontować. Cały czas w lęku, żeby tylko nie odkryli, że ze mną jest coś nie tak, a jaka była prawda to już oni sami zapewne mieli wyrobioną opinię na mój temat. Tak, więc jak widzisz byłem w identycznej sytuacji co Ty _Jack_. Właśnie z tego powodu ale głównie też dlatego, że dłuższy czas pozostawałem bez pracy podjąłem decyzję o powrocie do rodziców. Dalsze wynajmowanie w tej sytuacji straciło sens. Pomimo, że teraz też zdycham, to przynajmniej nie muszę się stresować obecnością współlokatorów. A Ty dlaczego wyprowadziłeś się od rodziców ?
4w5/ISFJ

Sortuj wg