CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Widmo 12 cze 2014, 14:55
Depakiniarz napisał(a): Widzę, że duża część z Was przechodzi teraz depresję, nie życzę szybkiego powrotu do zdrowia bo takie słowa nigdy nie doprowadzą do wyzdrowienia i są nic nie warte. Życzę ego, abyście przetrzymali jakoś ten stan i szybko zahaczyli się o mańkę albo o hipo.

To ja zycze nudnej szarej remisji :)
Ostatnie trzy tygodnie mialem obnizenie nastroju i jak siebie znam moge sie teraz spodziewac nadmiernego jego podwyzszenia.
Najglupsze bylo to, ze pracowalem w zasadzie normalnie ale pojawial sie zalazek mysli samobojczy ale co najgorsze i co mnie najbardziej dobijalo to relacje z moja kobieta. Przerabialem to juz w poprzednim zwiazku, kiedy obnizenie nastroju powoduje
u mnie calkowite splycenie tych relacji, poczucie niepewnosci, sensu, trafnosci wyboru (szczegolnie, kiedy na zewnatrz panuje rozebrana wiosna) a to z kolei dalsze obnizenie nastroju i dalsze wycofanie. Kiedys bralem to za prawdziwy objaw
i obraz zwiazku a teraz pomimo, ze wiem, ze moje emocje i uczucia do drugiej osoby moga byc zwiazane z nastrojem i stad falszywe, a nie z rzeczywistoscia i glebszymi relacjami to i tak sie mecze. No i cierpi na tym zwiazek.
Bardzo ciezko przy wahaniach afektu byc na 100% pewnym swoich prawdziwych relacji i uczuc z druga nawet bliska osoba :/

przez Łapa 12 cze 2014, 15:08
Wiem, że trochę nie na temat, bo Wy o Kowalczyk, ale serdecznie polecam film "Mr. Jones" (lepiej ściągnąć z lektorem, bądź kupić, bo napisy w sieci są niezsynchronizowane). Patrzę na głównego bohatera i normalnie jakbym się przeglądał w lustrze...
Który nota bene polecił mi Jack bodajże :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez marwil 12 cze 2014, 15:16
Łapa, Mr. Jones - znany. Troszkę cukierkowy, ale z racji tematu - ciekawy.

-- 12 cze 2014, 14:20 --

film do pobrania:

http://catshare.net/easHsQGby2bufldo
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Widmo 12 cze 2014, 15:34
marwil napisał(a):
Widmo napisał(a): I powiedzcie mi teraz (a sam tego nie wiem) czy lepiej byc przez miesiac w silnej/duzej depresji czy przez np. 3 miesiace w "sredniej".

Dlatego tak łatwo posługiwać Ci się teoriami i teoryjkami.

Nie zrozumiales. Chodzi mi o to, ze kazdy z nas roznie bedzie odbieral rozny typ objawow, instensywnosci i zakres ich w czasie
jako rozny stopien uposledzenia.
Jeden moze jeszcze byc w stanie wywiazywac sie jakos z obowiazkow w pracy a popelni samobojstwo
inny straci robote, do konca zycia nie bedzie pracowal na pozycji na ktora go byloby stac i nie podejmie proby samobojczej.
I kto bedzie bardziej tragiczna postacia bo chyba o tym caly czas zdaje sie ze dyskutujemy :/

Odczuwam często smutek, przygnębienie (ale nie koniecznie mam z czego sie smucic)
Nie potrafię przeżywać zadowolenia i przyjemności, wszystko mnie nuży
Nie jestem z siebie zadowolony/-a (choc wszystko mi w zasadzie wychodzi)
Pragnę odebrać sobie życie
Płaczę częściej niż dawniej
Jestem stale zdenerwowany/-a lub rozdrażniony/-a
Utraciłam większość zainteresowań innymi ludźmi (bo wydaje mi sie ze sa nudni, ja jestem nudny itd.itp)
Z wielkim wysiłkiem zmuszam się do zrobienia czegokolwiek
Sypiam gorzej niż dawniej
Martwię się swoimi dolegliwościami, mam rozstrój żołądka, zaparcia, bóle
Problemy płciowe wyraźnie mniej mnie interesują (bo np. zmienilo sie postrzeganie siebie i partnera/ki)
itd

nie chce mi sie wymyslac dalej ale wiadomo o co chodzi

to "WIZJE swojej osoby a jest ona przeciez nieprawdziwa" jest niedorzeczne. Przecież właśnie tak jest![/quote]
Ja widac wiekszosc tych objawow jak i pozostale odczucia (ktore wspanialomyslnie pominales) maja ZAWSZE
poczatek w FALSZYM postrzeganiu rzeczywistosci:

"Kiedy spoglądam na to co robiłem, widzę mnóstwo błędów i zaniedbań
Często czuję, że zawiniłem
Sądzę, że zasługuję na karę
Stale potępiam siebie za popełnione błędy
Czuję, że wyglądam coraz gorzej
Stan mego zdrowia bardzo mnie martwi, często o tym myślę"
Na tym polega sila depresji, ze niewidzialnie zatruwa nam obraz swiata i siebie.
Reszte zlego "robmy juz my sobie sami"

przez marwil 12 cze 2014, 15:57
Ja widac wiekszosc tych objawow jak i pozostale odczucia (ktore wspanialomyslnie pominales) maja ZAWSZE
poczatek w FALSZYM postrzeganiu rzeczywistosci

Nie zgadzam się. Na 21 pytań tego testu chyba zaledwie 6 daje odpowiedzi opierające się na fałszywym postrzeganiu rzeczywistości.
Reszta to rzeczywistość - fakty- objawy nie mające nic wspólnego z postrzeganiem czegokolwiek. Twoja nadinterpretacja odpowiedzi mało ma wspólnego z depresją.

-- 12 cze 2014, 15:06 --

I powiedzcie mi teraz (a sam tego nie wiem) czy lepiej byc przez miesiac w silnej/duzej depresji czy przez np. 3 miesiace w "sredniej".

Dobrze zrozumiałem pytanie i odpowiedziałem chyba jasno i precyzyjnie.

I kto bedzie bardziej tragiczna postacia
to inne pytanie i na nie Ci nie odpowiem.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Widmo 12 cze 2014, 16:16
marwil napisał(a):
poczatek w FALSZYM postrzeganiu rzeczywistosci

Nie zgadzam się. Na 21 pytań tego testu chyba zaledwie 6 daje odpowiedzi opiera się na fałszywym postrzeganiu rzeczywistości.
Reszta to rzeczywistość - fakty- objawy nie mające nic wspólnego z postrzeganiem czegokolwiek. Twoja nadinterpretacja odpowiedzi mało ma wspólnego z depresją.

Marwil, zgadzam sie, ze moglem nadinterpretowac i czesciowo zwracam honor.
Stad napisalem, ze pelnoobjawowa depresja ma poczatek w falszywym postrzeganiu siebie/swiata i
takie postrzeganie w depresji jest jej pelnoprawna duza skladowa.
Jest to bardzo trudno to zrobic ale warto przyjrzec sie jak rozwija sie depresja.
Przynajmniej u mnie zawsze ,nawet jesli jest to gwaltowny przeskok pojawia sie na poczatku przede wszytskim
falszywe wizje i ocena siebie, swiata, wlasnych dokonan i perspektyw.
Pozniej nastepuja juz konkretne odczucia smutku, przygnebienia a pozniej konkretne objawy fizyczne i
reakcja na to wszystko czyli np. zamkniecie sie w domu.
Jakby dokladnie ocenic na ktore pytania w jakiej skali okresla sie intesywnosc objawow to widac jak pytania
o postrzeganie "goruja" w lekkiej/sredniej depresji a dalej dolaczaja do nich wysokopunktowane odpowiedzi dot. odczuc, dzialan i objawow fizycznych.

Stad wlasnie nieraz pisalem ze wlasnie terapia poznawczo-behawioralna ktora ma celu identyfikacje, interpretacje i zmiane
falszywych przekonan moze byc skuteczna w lekkiej, sredniej depresji a nie bedzie skuteczna w duzej.
I moze byc stosowana do zazegnania zmian nastroju - w tym przypadku rozwiniecia sie ciezkiej depresji.

I nie zaperzaj sie i bynajmniej prosze nie odbieraj moich wpisow osobiscie!!!
Moze naduzywam zbyt prowokacyjnej formy (cos w stylu tych pytan) ale
sadze, ze w pozytywny sposob sklania to mnie i innych do innego sposobu spojrzenia na zagadnienie

P.S. Jezeli cos pisze to nie jest tak, ze zawsze jestem o czyms na 100% przekonany. Myle sie, nie raz przyznawalem po czasie racje a w zasadzie dobrze by bylo abysmy nawet przez spory i trwanie przy swoich pogladach dawali sobie szanse na rozne spojrzenia na rozwazane zagadnienia.

przez _Jack_ 12 cze 2014, 16:46
Depakiniarz napisał(a):Zgadzam sie z Widmo,
U mnie stany mieszane, raz się czuję źle, raz dobrze. Sąd wyznaczył mi badanie na 8 lipca w sprawie renty z ZUS, czekam z niecierpliwością. Moja matka czuje się już lepiej i powiedziała, że może iść ze mną. Będzie raźniej. W sprawie pracy też się do mnie dobijają, powiedziałem że mam na razie trudną sytuację i czekam na badanie lekarskie ( ściemniłem że chodzi o rentę na kręgosłup ) i jak się wszystko wyjaśni to mam dać znać. Powiedzieli że poczekają.
Jako że umowa mnie już nie zobowiązuje i minął czas kiedy mogę to trzymać w tajemnicy, to mogę wyjawić gdzie wcześniej pracowałem. Była to firma Gameforge i zajmowałem się pomocą techniczną przy takich grach jak Runes of Magic, Ogame, Aion i Metin2 :)

Tylko pamiętaj ,że od badania lekarskiego będziesz czekał 3,4 miechy na sprawę.Decyzje biegłych dostaniesz po miesiącu, dwóch od badania.Ja miałem badanie 14 maja i jeszcze decyzji nie dostałem. Powinienem dostać w przyszłym tygodniu a sprawa to najwcześniej końcówka sierpnia.

-- 12 cze 2014, 16:50 --

Łapa napisał(a):Wiem, że trochę nie na temat, bo Wy o Kowalczyk, ale serdecznie polecam film "Mr. Jones" (lepiej ściągnąć z lektorem, bądź kupić, bo napisy w sieci są niezsynchronizowane). Patrzę na głównego bohatera i normalnie jakbym się przeglądał w lustrze...

Miło ,że nie zapomniałeś:). Jest jeszcze śmieszny odcinek Ukrytej Prawdy bodajże ,że kobieta- 40 letnia bibliotekarka była chora na chad i romansowała z młodym studentem.Nie pamiętam już który to był odcinek, ale motyw choroby wyszedł na końcu po drugiej reklamie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Tańczący z lękami 12 cze 2014, 17:28
Widmo, Przez wiele lat będąc na antydepach myślałem, że skoro nie byłem szczęśliwy z ówczesną partnerką to oznaczało, że jej nie kocham. Skoro więc to nie była "ta jedyna" to po 2 latach taką zostawiałem. Nie miałem świadomości głębokości swoich zaburzeń. Myślałem, że skoro biorę leki to jestem zdrowy. I tak spierdoliłem wszystkie swoje związki a właściwie ta "ku.wa", którą noszę głęboko w środku je spierdol.ła. Teraz wiem, że jeśli dane mi będzie jeszcze raz się zakochać to oprócz pracy nad związkiem będę musiał pracować na drugą zmianę nad swoją chorobą i tak do końca życia. Ale naprawdę od kilku lat nie potrafię się zakochać i brakuje mi tego, jak jasny gwint. Nie chcę bowiem poznawać nikogo, kiedy nie jestem sobą a jedynie objawem swego zaburzenia. Żeby móc kochać trzeba być zdrowym, bo tylko wtedy osoba, którą kochamy będzie mogła poznać nas samych- to moja gorzka refleksja...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez marwil 12 cze 2014, 17:39
czesciowo zwracam honor.
:shock:
Jak to częściowo? ;)

Przyjemnie jest się poprzekomarzać, zabijając nieprzyjemny czas.
Argumenty argumentami, a racja musi być po naszej stronie.

przez Wolfx 12 cze 2014, 19:04
Łapa napisał(a):Wiem, że trochę nie na temat, bo Wy o Kowalczyk, ale serdecznie polecam film "Mr. Jones" (lepiej ściągnąć z lektorem, bądź kupić, bo napisy w sieci są niezsynchronizowane). Patrzę na głównego bohatera i normalnie jakbym się przeglądał w lustrze...

Film ,,Mr.Jones,, obejrzałem,fajny ale niestety nie oddaje on w pełni istoty Chad-wiadomo nie jest to film dokumentalny.
Depresja w skali Becka to tylko schematy i nie można dopasowywać do niej siebie,bo każdy przeżywa i choruje inaczej,przy mniejszym nasileniu myślę że przeżywanie zależy od charakteru chorującego.
Wolfx

przez Depakiniarz 12 cze 2014, 19:55
Tańczący z lękami napisał(a):Widmo, Przez wiele lat będąc na antydepach myślałem, że skoro nie byłem szczęśliwy z ówczesną partnerką to oznaczało, że jej nie kocham. Skoro więc to nie była "ta jedyna" to po 2 latach taką zostawiałem. Nie miałem świadomości głębokości swoich zaburzeń. Myślałem, że skoro biorę leki to jestem zdrowy. I tak spierdoliłem wszystkie swoje związki a właściwie ta "ku.wa", którą noszę głęboko w środku je spierdol.ła. Teraz wiem, że jeśli dane mi będzie jeszcze raz się zakochać to oprócz pracy nad związkiem będę musiał pracować na drugą zmianę nad swoją chorobą i tak do końca życia. Ale naprawdę od kilku lat nie potrafię się zakochać i brakuje mi tego, jak jasny gwint. Nie chcę bowiem poznawać nikogo, kiedy nie jestem sobą a jedynie objawem swego zaburzenia. Żeby móc kochać trzeba być zdrowym, bo tylko wtedy osoba, którą kochamy będzie mogła poznać nas samych- to moja gorzka refleksja...

Ja natomiast całkowicie straciłem zainteresowanie seksem. Nie wiem czego to jest dokładnie wina, może leków, mieszanka mianseryny, fluoksetyn, ketrelu, wenlafaksyny i olanzapiny ( zapomniałem o krótkiej przygodzie z benzo) musiała zrobic swoje. Jestem emocjonalnym i fizycznym kastratem. Do swojej byłej już kobiety czuję wstręt, jak bylismy razem jeszcze tydzień temu to nawet brzydziłem się jej dotykać. Od ponad roku nie uprawialiśmy seksu. Problem w tym że żadna kobieta mnie już nie pociąga. Proszę bez głupich docinek, nie jestem ciepły :P

Heh, na wp.pl znalazłem taki oto post w komentarzach :D

PODANIE PENISA O PODWYŻKĘ

Ja penis, zwracam się z prośbą o podwyżkę z następujących powodów:
1.wykonuje prace fizyczną
2.pracuje na głębokościach
3.pracuje głową
4.nie mam wolnych weekendów i świąt
5.pracuje w wilgotnym pomieszczeniu
6.nie mam płacone za nadgodziny i nocki
7.pracuje w pomieszczeniu bez wentylacji i światła
8.pracuje w wysokich temperaturach
9.jestem narażony na choroby zakaźne! Proszę o pozytywne rozpatrzenie mej prośby.

ODPOWIEDŹ Z WYDZIAŁU KADR:
Drogi penisie z przykrością odrzucamy Twoje podanie, ponieważ:
1.nie zawsze pracujesz w ubraniu ochronnym
2.gdzie jesteś tam brudzisz
3.wychodzisz i wchodzisz do pracy kiedy chcesz
4.nie pracujesz w systemie ośmiogodzinnym
5.po pracy wynosisz ze sobą dwa podejrzane wory!
Ostatnio edytowano 12 cze 2014, 20:02 przez Depakiniarz, łącznie edytowano 1 raz

przez Wolfx 12 cze 2014, 20:01
Depakiniarz napisał(a): Do swojej byłej już kobiety czuję wstręt, jak bylismy razem jeszcze tydzień temu to nawet brzydziłem się jej dotykać. Od ponad roku nie uprawialiśmy seksu. Problem w tym że żadna kobieta mnie już nie pociąga. Proszę bez głupich docinek, nie jestem ciepły :P

Nie odczuwaj ironi,ale z tego co wiem wiele razy się rozstawaliście i wracacie do siebie jak bumerang.
Wolfx

przez Depakiniarz 12 cze 2014, 20:05
Wiem że wracałem i wcale nie odczuwam ironii. Ale niedawno prawie ją udusiłem i nie mam zamiaru się w to znowu pakować.

przez Tańczący z lękami 12 cze 2014, 22:31
Depakiniarz, emocjonalna i fizyczna kastracja to nie Ty. To choroba, leki albo jedno i drugie. Miansa jest dobra na libido ale u mnie np. powoduje wkurwy i napięcie. Ponoć najlepszy jest trazodon na większy popęd- wiele ludzi zachwala. Emocjonalne stępienie to może być wina SSRI ale również samej depry. Ja wiem, że kiedyś czułem się jednak inaczej, lepiej i chcę wrócić "do siebie"

-- 12 cze 2014, 21:32 --

Tańczący z lękami napisał(a):Depakiniarz, emocjonalna i fizyczna kastracja to nie Ty. To choroba, leki albo jedno i drugie. Miansa jest dobra na libido ale u mnie np. powoduje wkurwy i napięcie. Ponoć najlepszy jest trazodon na większy popęd- wiele osób zachwala. Emocjonalne stępienie to może być wina SSRI ale również samej depry. Ja wiem, że kiedyś czułem się jednak inaczej, lepiej i chcę wrócić "do siebie"
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg