CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez natrętek 04 cze 2014, 21:53
Większość ludzi nie wie jak się czuje osoba cierpiąca na dane schorzenie i nawet się nie zastanawia bo i po co jak jest dobrze.
Tak samo ja póki co nie zamartwiam się jak to jest chorować np: na raka.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez Tańczący z lękami 04 cze 2014, 22:28
magic, lit można mieszać z antydepresantami? ale chad :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Widmo 05 cze 2014, 09:50
magic,
Ostatnio w Polityce byl artykul dot. depresji.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... odowa.read
Artykul platny ale po jakims czasie Redakcja wrzuca artykuly w calosci.
(Kiedys wspominalem o artykule dot. chad i obecnie jest dostepny:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... resji.read )

Z artykulu dot. depresji wynika, ze powinno sie odchodzic od szpitali psychiatrycznych na rzecz malych odzialow
przy "normalnych" szpitalach. Typowy psychiatryk tylko w przypadku zagrozenia zycia.
Druga sprawa to postawienie na leczenie ambulatoryjne: konsultacje medyczne, wizyty domowe, pomoc spoleczna itd. Czyli cos w stylu co opisujesz na przykladzie Szwecji.
I nie chodzi tu o "permanentne wczasy dla wariatow" :)
Oczywiscie obecnie nie ma w Polsce na wdrozenie tego to kasy:/
"Trzy i pół roku temu polski Sejm uchwalił Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Jedną z najlepszych reform społecznych w Europie. Tyle że do dziś niezrealizowaną. Sami lekarze psychiatrzy mówią, że są jak dentyści. Bo kto w Polsce leczy zęby, korzystając z NFZ?"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 05 cze 2014, 11:17
Widmo napisał(a): z artykulu dot. depresji wynika, ze powinno sie odchodzic od szpitali psychiatrycznych na rzecz malych odzialow
przy "normalnych" szpitalach.

Taaa. W rudzie śląskiej jest taki oddział- takiego syfu i gnoju nie widziałem nigdy wczesniej ani później.
Hermetyczny burdel na terenie normalnego szpitala...
Może z 8 ciasnych sal zamykanych na klucz z małym, kwadratowym, okratowanym okienkiem w drzwiach. Tłok maksymalny i wymieszane wszystkie przypadki. Chamstwo personelu nie do opisamia. Prawdziwy dom wariatów. Miałem tam zostać, ale wyrwałem w podskokach...
Nich lepiej zostanie jak jest
...nie mam podpisu...

przez marwil 05 cze 2014, 11:47
Tak więc wczoraj eksperymentalnie nie wziąłem kwety. Udało mi się zapaść w płytką drzemkę od 1 do 5.30.
Wstałem bez zamuły ze ściągniętym z racji irytacji perspektywą zrobienia czegokolwiek pyskiem.
Siedzę w robie i i jestem mega rozdrażniony. Mordowałbym wszystkich wydających jakiekolwiek odgłosy.
Może ta kweta tak mnie sedowała te parę dni i teraz taki kontrast. Kark mnie boli od spiny.
Noszę w karmanach ratunkową połówkę alpry na białą godzinę - nadszedła.
Kilka dni pocisnę bez kwety, zobaczymy co dalej.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 05 cze 2014, 13:58
... i teraz dylemat Marvil.... Gorzej zdychać na zmule, czy na permanentnym wkurwie?
Wydaje się że na wkurwie jest lepiej.... ale tylko do czasu...
...nie mam podpisu...

przez marwil 05 cze 2014, 14:32
Depresyjne, zmulone zzombienie gorsze chyba jest od wściekłej wybuchowej dysforycznej spiny - ale to chyba tylko po alprze tak mi się teraz wydaje.
Aktywny składnik konopii CBD był kiedyś idealnym rozwiązaniem. Uspokojenie, rozluźnienie, dobry apetyt, łatwość zasypiania - twardy sen. (podobno mają być opracowywane leki oparte na tym).
Niestety boję się oszaleć i wylądować znowu z pampersem na halo-szprycach, przywiązany do koja w wariatkowie.
A niech to jama zawali.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez guernone 05 cze 2014, 15:55
Tydzień temu ledwo wstawałem z łóżka i wlokłem się do pracy, dziś mam znacznie więcej sił do życia. Humor o wiele lepszy, nie wiem czy aż nie nadto, ciało dużo chce, ale móżdżek nie nadąża :pirate: Wygląda na to, że przez tydzień spod kreski wskoczyłem nad nią. Jestem strasznie zdezorganizowany.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Wolfx 05 cze 2014, 16:01
W depresji ciężko chodzić do pracy,zwłaszcza w takiej mocnej jak współpracownicy to zauważają.
Wolfx

przez guernone 05 cze 2014, 16:17
Podczas górki też się trudno pracuje. Jak to zazwyczaj bywa bierzesz się za milion rzeczy, a nic nie jest zrobione porządnie. Dziś byłem na dywaniku dyrektorki, bo w ostatnich dniach dość często zdarzają mi się w pracy błędy w dokumentach, zapominam o zadaniach itp., ale nie oberwałem zbyt mocno po uszach. Jeszcze.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Widmo 05 cze 2014, 16:26
guernone napisał(a):Podczas górki też się trudno pracuje.

Dokladnie. Pomimo, ze sie mecze lepiej idzie mi robota, kiedy jestem lekko pod kreska niz nad.
Na te stany rozbiegania umyslowego wlasnie kwetiapina mnie w sam raz zamulala i pozwalala popracowac nad czyms co wymaga skupienia. Oczywiscie stany nad kreska pozwalaja czasami blyskotliwie rozgryzc niekonwencjonalne zagadnienia ale
ogolnie wtedy ciezko skupic sie nad zagadnieniem

przez _Jack_ 05 cze 2014, 18:44
Dzisiaj w nocy w końcu coś pospałem. Wstałem lekko zamulony, ale poranna dawka leku +tigerek trochę mnie ożywił. W pracy było ok. Zrobiłem sporo umów. Pochwaliła mnie kierowniczka ,że nieźle sobie radzę. Chyba nie żałuje tego ,że zaryzykowałem z pracą. Czekać bezczynnie na tą jebaną rentę i poprawę, gdzie wszystko jest jak najdłużej odwlekane nie ma sensu. Na początku myślałem ,że się nie nadaję, ale chyba radzę sobie coraz lepiej. Oczywiście przez problemy z obniżonym IQ najgorsze były dla mnie szkolenia. Trochę ciężej niż inni przyswajałem i sporo się pytałem, ale już chyba wychodzę na prostą i posługuje się sprawnie aplikacją do tego jestem w czołówce jeżeli chodzi o wynik. Mam nadzieje ,że zakotwiczę w tej firmie co najmniej na rok. Niedługo mundial, więc sporo czasu spędzę przed TV.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Wolfx 05 cze 2014, 20:08
Powodzenia Jack.
Wolfx

przez _Jack_ 05 cze 2014, 20:26
Wolfx, Miło z twojej strony. Tobie też powodzenia. Jacek z Jackiem zawsze się dogada hehe. Dzisiaj dzień w delikatnie optymistycznym wydaniu :). Ale znając życie w depresji niczego nie można być pewnym. Jutro może być dzień inny niż dzisiaj.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg