CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez variable 04 cze 2014, 00:42
ladywind, na mnie pramolan nie dzialal
variable

przez INTEL 1 04 cze 2014, 01:17
Ależ pramolan to lek ktory jakiekolwiek działanie zaczyna wykazywać dopiero po kilku, a raczej kilkunastu dniach....
Dariusz. Proponuję Mianserynę ( np lerivon)
Znam osoby na ktore działa bardzo dobrze.
Zasypiasz już kilkanaście minut po zażyciu niczym rażony obuchem w łeb.
Poza tym działa również antydepresyjnie i przeciwlękowo.
Moim zdaniem lepszy lek niż stare TLPD typu anafranil czy też pramolan.
Niestety muszę posiłkować się wikipedią- profesjonalne opracowanie chwilowo nie chce sie odpalić.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mianseryna

Asmo !! dziś byłeś o półtorej godziny za wcześnie !! :D
...nie mam podpisu...

przez S jak... 04 cze 2014, 08:53
Moi drodzy, mam coraz większe przekonanie iż wg lekarzy depresje w CHAD nie są takim strasznym problemem puki delikwent nie stoi nad przepaścią. Głównym kierunkiem leczenia jest zapobieganie manii. W ogóle depresje traktowane są z przymrużeniem oka.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 04 cze 2014, 09:32
S jak..., No tak... cichy, spokojny nie wadzi nikomu....

Czuję się silnie zamglony po 25 kwetiapiny na sen. Stan utrzymuje się praktycznie cały następny dzień.
Dark Passenger napisał: w tych dawkach silnie blokuje rec. histaminowy H1(co odpowiada za ładny sen, sedację i zmułę z rana) oraz rec. adrenergiczny alfa-1(to samo)

Może to zbieg okoliczności - obniżenie nastroju podczas jej zażywania, może nie. Muszę poeksperymentować, żeby jednoznacznie stwierdzić.

-- 04 cze 2014, 08:40 --

Jeśli chodzi o wieczorne piwo, to regularnie praktykując zauważam, że mogę następnego dnia czuć się źle, a bywa że dobrze - nie ma reguły.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 04 cze 2014, 10:06
marwil napisał(a):Może to zbieg okoliczności - obniżenie nastroju podczas jej zażywania, może nie.

W moim przypadku to nie był żaden zbieg okoliczności. Stromy jazd był zdecydowanie prokurowany kwetiapina

marwil napisał(a):Jeśli chodzi o wieczorne piwo, to regularnie praktykując zauważam, że mogę następnego dnia czuć się źle, a bywa że dobrze - nie ma reguły.

No właśnie.
Ja już dawno zaobserwowałem , że nie ma zależności
Z pewnością wysokoprocentowe alko w dużej ilości powoduje na drugi dzień porządne leny. Tu nie mam wątpliwości. Dlatego unikam. Ostatnio jak pisałem schlałem się prawie do całkowitej późniejszej amnezji po kolejnej sprawie. Było cudownie. Do popołudnia kolejnego dnia kiedy to leny mnie pozamiatały.
...nie mam podpisu...

przez macieywwa 04 cze 2014, 10:32
Ja staram sie trzymac z daleka od wiekszej ilosci browarow niz 2 ale za to wieczorny drink w ilosci max 100ml mocnego alko, do tego dobry fajek, grane jest codziennie i nie mam zadnych przykrych konsekwencji nastepnego dnia.
Po trzech dniach delikatnego odmóżdżenia, dzisiaj obudzilem sie w innym wymiarze w wymiarze przypominajacym normalne samopoczucie, moze w końcu pojade do zusu, zbieram sie do wyjazdu od poniedziałku a to raptem 5 minut drogi, a wiec łapie chwile ulotne jak...:D

Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez S jak... 04 cze 2014, 11:28
marwil napisał(a):Czuję się silnie zamglony po 25 kwetiapiny na sen. Stan utrzymuje się praktycznie cały następny dzień.
Dark Passenger napisał: w tych dawkach silnie blokuje rec. histaminowy H1(co odpowiada za ładny sen, sedację i zmułę z rana) oraz rec. adrenergiczny alfa-1(to samo)

Może to zbieg okoliczności - obniżenie nastroju podczas jej zażywania, może nie. Muszę poeksperymentować, żeby jednoznacznie stwierdzić.

Mam dokładnie to samo. Eksperymentuj może do jakiś wspólnych wniosków dojdziemy. Jak do tej pory mam wrażenie że kwetiapina bardziej mi szkodzi niż pomaga. Też się zastanawiam czy to zbieg okoliczności, że po 3 dniach brania kwetiapiny zaczął się zjazd w dół. Gdzieś tu czytałam iż dopiero duża dawka zaczyna pozytywnie działać. Mam doświadczenie z 100mg. a ponoć jak dobrze pamietam dopiero od 200 mg coś dobrego się dzieje. Ryzykować?????? W ulotce tak pięknie pisze zwalcza i depresję i manię.

-- 04 cze 2014, 10:44 --

Epizody depresyjne w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Leczenie. W postaci o standardowym uwalnianiu podawać 1 ×/d, wieczorem, w 1. dniu 50 mg/d, w 2. dniu 100 mg/d, w 3. dniu 200 mg/d i od 4. dnia 300 mg/d; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 600 mg/d. W postaci o przedłużonym uwalnianiu. Podawać 1 ×/d na noc; w 1. dniu 50 mg/d, w 2. dniu 100 mg/d, w 3. dniu 200 mg/d i od 4. dnia 300 mg/d; niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyści z dawki 600 mg/d.
Sulpiryd 2x 50

przez Widmo 04 cze 2014, 12:16
Lapa,
Jezeli glownym powodem do zostania ksiedzem maja byc klopoty damsko-meskie to moim zdaniem nie tedy droga.
Nie zwlekaj z pojsciem do lekarza - szkoda zepsuc dlugo trwajaca remisje.

przez macieywwa 04 cze 2014, 12:27
S jak..., brałem 200 kwety i jak dla mnie to była za duza dawka, z 1,5h po zjedzeniu mialem jazdy podobne do psychoz, totalnie odjezdzalem, widziałem cos czego nie ma, raz nawet zdarzyło sie ze widzialem w domu dym cos na podobienstwo takich jak puszczaja w klubach, to była masakra do tego lęki i zaburzenia mowy.
Lek w takiej dawce, niestety nie dla mnie, obecnie biore 100.
Psych mówił mi ze dawki 400+ powinno sie wdrażać w warunkach szpitalnych, do 300 jest bezpiecznie ale nie dla mnie.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez S jak... 04 cze 2014, 13:42
Znaczy że jeśli 100 działa ogłupiająco nie ma co dalej iść w tą stronę. Ale że mam TYLKO stany depresyjne nie ma się czym przejmować ( jestem lekko poirytowana wczorajszą wizytą u konsultanta ZUS)
Sulpiryd 2x 50

przez tomekkkk 04 cze 2014, 13:47
U Was ta depresja się nagle pojawiła, czy np. w dzieciństwie było już nie halo?

przez Tańczący z lękami 04 cze 2014, 14:33
po tygodniu dobrego, stabilnego samopoczucia i 2 dniach imprezek z alkoholem (bez schlania się) od wczoraj tendencja spadkowa. Mimo to, tych 2 przyjemnych dni nie żałuję. Wiem, że to niedydaktyczne z mojej strony, ale chętnie to powtórzę w najbliższy weekend, ale w mniejszej dawce w myśl, że lepiej grzeszyć i żałować niż żałować, że się nie zgrzeszyło...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Wolfx 04 cze 2014, 16:17
S jak... napisał(a):A propos samo-diagnozowania. Czy ktoś z was podejrzewał u siebie CHAD przed postawieniem diagnozy? Bo ja osobiście wymyśliłam sobie wszystko ale na CHAD nie wpadłam. Zawsze myślała że hipo to ten stan właściwy.

Ja się nie podejrzewałem o Chad przeżyłem w doskonałym zdrowiu 41 lat,nie miałem żadnych depresji ani mani w listopadzie 2012 po długotrwałym stresie wpadłem w depresję,początkowo nie wiedziałem co mi jest,najpierw lekarz wymyślił zaburzenia adaptacyjne,dopiero potem depresję,leki na depresję moim zdaniem nie działały męczyłem się tak do lipca 2013 i wtedy ,,cudownie,,ozdrowiałem byłem taki szcześliwy że szok,ale niestety okazało się póżniej że choroba mnie oszukała i ozdrowienie okazało się manią.
W styczniu wyszedłem ze szpitala,ale po diagnozie i zaśięgnięciu informacji na co choruję życie legło w gruzach,niby teraz nie mam ciężkich objawów mani ale ciężko mi się z tym żyje.Uważam że ,,PRZEGRAŁEM ŻYCIE,,
Mam bezsenność nawet po Kwetiapinie szlak mnie tarfia i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić następne 20 czy 30 lat życia z tym syfem.Jestem zrezygnowany.

-- 04 cze 2014, 16:28 --

S jak... napisał(a):Moi drodzy, mam coraz większe przekonanie iż wg lekarzy depresje w CHAD nie są takim strasznym problemem puki delikwent nie stoi nad przepaścią. Głównym kierunkiem leczenia jest zapobieganie manii. W ogóle depresje traktowane są z przymrużeniem oka.

Też odnoszę takie wrażenie najlepiej zastosować u chorego monoterapię starym poczciwym Litem,bo podobno najskuteczniejszy w mani,a co z depresją właśnie co?Lit ma znikome działanie przeciwdepresyjne.
Ciekawi mnie czy lekarze w Polsce znają California Rocket Fuel-czy jadą przy swoich schematach.
No i ciekawi mnie tez czy Ci wielcy polscy specjaliści od Chad np.Święcicki leczą lepiej od naszych zwykłych lekarzy.
Moim zdaniem leczenie to dzieło przypadku.Ja sobie tak do łba wbiłem ten Chad że już raczej nigdy nie będę się czuł dobrze nawet w dupnej remisji.
Wolfx

przez marwil 04 cze 2014, 17:11
Wolfx, Ja powątpiewam w Twoją pełną remisję. W remisji wraca się do życia i niemal zapomina o chorobie i jest się szczęśliwym choćby z faktu ustàpienia depresji.
Leki niestety też nie pozealają czuć się w pełni naturalnie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg